Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Jestem Studentem i chce założyć Firme

Jestem Studentem i chce założyć Firme

ole_wolbrand11 / 2015-09-12 22:54
Witam, a więc tak jak w temacie jestem studentem 22letnim, przez jakiś czas handlowałem na allegro bez firmy, troszkę na tym zarobiłem i doszedłem do wniosku, że albo koniec albo zakładam firme, wybrałem to drugie. Sprzedaż będzie dotyczyła giery cyfrowych, a dokładnie taka usługa, że klientowi tworze konto do gry i zamawiam mu produkt po niższych cenach, w 100% legalnie i bez przeszkód, cena produktu np. 100 zł, wkład załóżmy 60zł w owy produkt dostaje rachunki na wydane 60zł w innym języku,( myśle,że mogę się z tego rozliczać gdyż korzystam z portalu podobnego do Paypala do kupowania produktu z zagranicy). Minus prowizja allegro czyli 5zł zostaje mi na czysto 35zł i teraz mam pytanie:
1.Jaki podatek mnie obowiązuje, jeśli wykonuje takową usługe dla klienta?
2.Podobno nie trzeba płącić podatku do 150 000zł dochodu rocznie(domyślam się,że to kwota brutto)-
link do artykułu ( http://cenabiznesu.pl/-limit-zwolnienia-podmiotowego-w-vat)
2a.Jak się to ma do zeznania podatkowego?
3.Ubiegając się o dotację i w razie gdybym ją otrzymał to czy jestem pod wiekszą obserwacją?
Czy znajdą moje konto bankowe które służyło mi do transakcji i to na nim zarabiałem dotychczas w po numerze pesel i jeśli tak to czy mogą się doczepić?
4.Czy sprawdzają moje konto bankowe jeśli bedę zakładał firmę bez dotacji?
5.Czy zakładając firme moge mieć na allegro prywatny jakiś numer konta bankowego czy muszę mieć założone konto bankowe firmowe i na allegro dodany ten rachunek i jak to się ma do rozliczenia i wysyłania pieniążków do US tzn.Czy znowu mogą mnie sprawdzać czy wysyłam im tyle pieniędzy ile trzeba?
6. Czy mogę odliczyć sobie prowizje pobierana z allegro? Allegro pobiera 7% od sprzedaży każdej sztuki?

Najnowsze wpisy