Forum Forum dla firmKadry

Jesteś pracodawcą? Możesz kontrolować jak ZUS

Jesteś pracodawcą? Możesz kontrolować jak ZUS

Wyświetlaj:
A tak sobie / 79.190.229.* / 2009-08-27 12:45
Większy wpływ państwa na społeczeństwo będzie wymagać zwiększenia decyzyjności biurokratów. To już przerabialiśmy i mając nadzieję w 1989 na zmianę daliśmy mandat kolejnym socjalistom, tyle że teraz niosą oni niebieski sztandar z gwiazdami.
Maciej L / 83.8.103.* / 2009-08-07 15:19
Czy jeśli jako osoba uprawniona do zwolnienia lekarskiego na okres dłuższy niż 6-m-cy mam prawo chronić się przed zwolnieniem. Przykład który chcę przedstawić dotyczy pracownika fizycznego z leczeniem po operacyjnym i rechabilitacją. Niestety dla tej osoby skończyło to się zwolnieniem z pracy.
meloe / 212.180.168.* / 2009-08-07 14:27
Uważam to za działanie bezprawne, kontaktowałem sie z ZUS na jakiej podstawie prawnej możne dojść do kontroli i w jakim miejscu taka kontrola możne się odbyć, czy w miejscu meldunku, czy w miejscu zamieszkania. Odpowiedziano mi w ZUS ze nie ma takiej podstawy prawnej Pacjent ma prawo dochodzić do zdrowia w innym miejscu, np u rodziców lub przyjaciół którzy się nim opiekują. Ja mieszkam w użyczonym mieszkaniu 170km od miejsca meldunku. w trakcie choroby nie będzie manie w miejscu zameldowania, w takim razie gdzie ma mnie szukać ZUS lub pracodawca? podobnie w przypadku osób bez meldunku(bezdomnych) gdzie ma nastąpić kontrola i na jakiej podstawie prawnej?
iyi / 87.207.67.* / 2009-08-26 21:53
dzis bylam na szkoleniu w zusie pierwsza sprawa to taka ze na zwolnieniu ma byc wlasnie adres nie zameldowania tylko miejsce przebywania w okresie choroby! wiec wtedy nie ma problemu z kontrola
M.A.K. / 87.99.14.* / 2009-08-07 14:25
... dyrektorami, ministrami itp. którym w sytuacji grożącej rozwiazaniem umowy menagerskiej, tak strasznie załamuje się zdrowie, że chorują przez kilka miesięcy, przedłużając w ten sposób trwanie kontraktu. Oczywiście płaca i to niebagatelna idzie. Czy może sprawdzić ich rada nadzorcza, pracownicza lub urząd wyższej instancji (jeśli jest to jednostka państwowa lub samorządowa??). Ponadto mogę mieć drugie lub kilka miejsc zamieszkania, a być zameldowanym w innym miejscu, gdzie wogóle lub sporadycznie zamieszkuję. I niech mnie kto szuka, jak wiatru w polu. Dla przykładu, na L-4 wyjeżdżam na wioskę, gdzie stoi domek letniskowy, bo w miejskiej chałupie nie mam szans przeżyć. U dwóch sąsiadów remont (wiercą udarem i kują do wieczora, a dodatkowo do późnego popołudnia ekipa ociepla blokowisko i też wierci i hałasuje). Nie ma siły, która by smusiła do chorowania w takich warumkach.
mały pracodawca / 87.199.24.* / 2009-08-04 17:10
Jeśli zdrowo-"chory" pracownik "może chodzić", to ZUS to olewa. Sam po 3 wezwaniu ZUS do kontroli L-4 pracownika odpuściłem sobie. Pochorował 3 miesiące i bye, bye
asdad / 193.108.177.* / 2009-08-04 08:38
No to teraz nie bedzie juz mozna sobie "dorobic" na boku...oj poglebi sire kryzys poglebi :D
urke / 83.19.204.* / 2009-08-04 10:57
Coraz więcej ludzi będzie zwalniać miejsca...kryjąc choroby umierać np na raka .już tak się dzieje z ludźmi którzy w pracy nie mają układów a boja się ją stracić,to nie cywilizacja tylko ludzie przeciwko ludziom powodują taki stan rzeczy-naturalna selekcja w XXI w.,zarobki wcale nie wzrastają,w sądach pracy i tak pracownik ma małe szanse bo pracodawca to instytucja,a zwykła osoba fizyczna jest nikim,przedmiotem,materiałem?! Czy ktoś jest przeciwko Polakom w tym kraju?!
ktosik / 77.253.97.* / 2009-08-04 20:18
sama byłam chora, z pierwszymi objawami anginy poszłam do pracy, na drugi dzień już nie mogłam wstać z łóżka, dostałam zwolnienia trzy dni i jeszcze weekend, w poniedziałek do pracy. Wszystko mnie bolało, stawy, mięsnie, nie miałam siły, przemogłam się i pojechałam do lekarza, skończyło się zwolnieniem, antybiotykiem i leżeniem w łóżku przez cały tydzień. Czy ktoś uwierzył, że byłam chora??? wątpię, byli i tacy co zazdrościli mi, że się wyleżę, a mnie wykręcał ból we wszystkie strony. Gdyby nie perswazja mojej koleżanki - lekarki pewnie bym się "postawiła" i padłabym na twarz, z resztą organizm sam był mądrzejszy i "wyłączył" się.
Biedny boś Polak / 93.159.21.* / 2009-08-04 15:24
To co dzieje sięw Polsce w obecnych czasach to straszne , Państwo kontroli na każdym kroku......gdzie jest tzw wolność człowieka. Obecnie pracujący boi się iść na zwolnienie bo wie że konkurencja jest duża , a pracodawca widzi tylko" maszynę" a nie człowieka. To są czasy typowo Rzeczpospolitej , nie dla ludzi pracy tylko dla magnatów!!!!!!!!!
qwegq / 213.158.199.* / 2009-08-06 15:57
Muszą być kontrole, inaczej kochani Polacy wykorzystają każdą okazję żeby się "nie narobić". Nie będę się rozpisywać, podam dwa przypadki ekstremalne - dwie osoby ode mnie z pracy idą na półroczne zwolnienie lekarskie, a w trakcie jego trwania zakładają... własną firmę. Zasiłek chorobowy to dobre zabezpieczenie na wypadek, gdyby firma padła w pierwszych miesiącach działalności.
masoerijdn / 94.222.146.* / 2009-08-05 10:05
po czesci to wina ludzi , Polacy to naród kanciarzy nic dziwnego ze nikomu się nie wierzy i chce sie wszystko kontrolowoac.
Joanna213213 / 83.16.233.* / 2009-08-05 14:04
Zawsze byli kanciarze i uczciwi. Ciekawe, że teraz w każdej możliwej dziedzinie życia coś co było dotychczas marginesem i ewentualnie patologią obecnie jest wyolbrzymiane medialnie do granic absurdu. Wszyscy jesteśmy stawiani pod ścianą tylko dlatego że istnieje jakiś zły margines lub patologiczne jednostkowe sytuacje. Co za świat ... i jeszcze każą nam wierzyć że żyjemy w lepszym świecie niż nasi dziadowie ...
tofeek1970 / 78.8.75.* / 2009-08-07 10:18
To już nie jest margines i nigdy nim nie był, większość chorobowych to po prostu lipa. Ludzie uczciwi z reguły boją się iść na chorobowe by dyrekcja nie zmieniła o nich zdania.
Mkat / 83.28.46.* / 2009-08-07 10:41
osoba, którym nie wypłaca się średniej krajowej wcale nie jest na rękę iść na chorobowe - dostaje się mniej pieniędzy. Może to dot. osób, które wiedzą, że wyplata w trakcie chorobowego nadal jest opłacalną...czyli mającym ponad 2000 tys. Tyle studenci czy nowo przyjęci pracownicy, lub pracownicy supermarketów nie dostają, a oni dostają najczęściej nagnane, znowu osoby z długim stażem, wypracowały sobie w ZUS chorobowe - wiec o co to piekło?? Człowiek to nie maszyna, jeżeli ktosik pracuje ponad swoje możliwości (za dwóch) to organizm się wypala i choruje, może powinno się zob .najpierw jakie realia daje pracodawca swoim pracownikom (czy za bardzo nie przekracza granicy wytrzymałości pracowników, stosuje mobbing itp.itd tysiące nadgodzin cześć za darmo.), którzy idą często na zwolnienia ???
mala 16 os. firma / 83.10.244.* / 2009-08-04 18:50
etam nie bronie nikomu isc na zwolnienie tylko musi byc uzasadniona tego potrzeba sam czasem wysylam do lekarza zeby mi innych nie zarazali ale jesden bedzie mial goraczke i chce pacowac bo mu kasa potrzebna bo sie boi (wyolbrzymia strach) itp a jeszcze inny zdrowy ale leser bo musi cos zalatwic bo pochlal albo wywczas przedluzyc i taki na L4 bach i zadowolony ze cie w ciula robi takich trzeba scigac i pozbawiac zasilkow i jeszcze kare za wyludzenia na rzecz tych ktorym sie naprawde naleza. Ja nie chce od dziadow ZUS-u ani zeta bo i tak jak mi sie naprawde nalezalo to mnie oszukali łajzy zona na gruzlice zachorowala gechenna dla calej rodziny lacznie z dziecmi szpitale badania itp a oni po sadowych bataliach nie zaplacili ani grosza bo w jakims tam czasie o jeden dzien zaplacilem pozniej skladki a oni tylko czekaja zebys sie spoznil to wtedy ciach przestepca na cala skale i nie dostaniesz zdychaj pod plotem taka jest dewiza Zusu dla przedsiebiorcy Pozdrawiam wszystkich i zycze duzo zdrowia bo zeby chorowac trzeba miec konskie zdrowie
fidan / 85.222.107.* / 2009-08-06 21:20
Zwolnienia to sprawa wyłącznie lekarzy. Każdy ma prawo pójść do lekarza, ale tylko on ma prawo zdecydować o zwolnieniu. Jeśli zdrowy dostaje zwolnienie, jest to wina lekarza. To lekarzy należy dyscyplinować i kontrolować, żeby nie było podejrzeń, że faktycznie chory kombinuje ze zwolnieniem
sagan / 79.163.49.* / 2009-08-06 21:55
Zaraz, zaraz co to jest lewe zwolnienie. Dlaczego zaraz nasyła się kontrole na pracownika. Przecież lewe zwolnienie wystawia lekarz. Drodzy Pracodawcy i ZUS kontrolujcie lekarzy a nie pracowników.
klusek 77 / 85.222.86.* / 2009-08-07 00:29
zaraz zaraz kanciarzem tez a moze głownie pracownik, który albo oszuka albo skorumpuje lekarza. bo ja jak jestem chory i musze leżeć to leże a przynajmniej nie wychodzę z domu i się leczę . u nas jedna z pracownic poszła na zwolnienie a w tym czasie pracowała w agencji pracy tymczasowej wszyscy poza szefem w firmie wiedzieli.
to jest fałszywa solidarność.
skoro ktoś jest naprawdę chory to nie powinien się bać kontroli.
z wpisów powyzej widać, jakim bezmyslnym i głupim narodem jesteśmy lub moze łagodniej jak mało obywatelskim.
przecież kazdy oszukujący system i biorący z niego nienalezne mu środki / zasiłki chorobowe renty itp / przyczynia się do powiekszania składek, które wszyscy płacimy a w tym przypadku nawet powoduje zmniejszenie naszych przyszłych emerytur.
Zakładając, że 10 procent zwolnień jest fikcyjnych czy bylibyście za kontrolami, skutecznymi kontrolami jesli wiedzielibyście, że wasze składki spadną np o kilka procent a emerytury wzrosną o kilka procent . przy jednorazowej składce tego nie widać ale pomnózcie to przez 12 miesiecy i macie kilkaset zł w kieszeni .
Bądzmy bardziej solidarni i obywatelscy. sami potępiajmy takich pracowników taka kontrola nikomu nie zaszkodzi, choć one też kosztują i lepiej żeby ich nie było z punktu widzenia dodatkowych kosztów. ale na to może sobie pozwolić uczciwe i obywatelskie społeczeństwo a nie takie jak nasze, które hasła solidarności ma tylk na sztandarach.
gorzkie...
Kazub / 83.16.76.* / 2009-08-07 10:18
A ja zastanawiam się dlaczego prowadzący działalność gospodarczą, choćby mały sklep czy kiosk prawie nie chorują. Odpowiedź jest prosta; to nie prowadzenie działalności na własny rachunek uodparnia na większość chorób związanych z infekcjami. Otóż oni dbaja o siebie bo wiedzą, ze nikt im za chrobowe nie zapłaci, chyba że chroba trwa powyżej 30 dni. Jedyne pieniadze na jakie mogą liczyć to zwolnienie z zapłaty składki ZUS. Widać takie rozwiazanie jest skuteczne, dlaczego nie rozszerzyć tych zasad na pracowników.
M.A / 87.99.14.* / 2009-08-07 14:46
Jest to czyste wyłudzanie pieniędzy ze strony państwa. Są przypadki, że prowadzący działąlnośc gospodarczą musi iść nawet do szpitala i pobyt trwa tydzień, po tym chorobowe 10 dni, góra dwa tygodnie (np. wycięcieworeczka żółciowego) i nikt nie płąci, a interes trzeba zamknąć.
Ponadto gdyby było to powszechne, ładnie by wyglądało sdroie społeczeństwa. Każdy by cherla, wypluwał płuca a na chorobę w domu nie pozwoliłby sobie.
M.A / 87.99.14.* / 2009-08-07 14:46
Jest to czyste wyłudzanie pieniędzy ze strony państwa. Są przypadki, że prowadzący działąlnośc gospodarczą musi iść nawet do szpitala i pobyt trwa tydzień, po tym chorobowe 10 dni, góra dwa tygodnie (np. wycięcieworeczka żółciowego) i nikt nie płąci, a interes trzeba zamknąć.
Ponadto gdyby było to powszechne, ładnie by wyglądało sdroie społeczeństwa. Każdy by cherla, wypluwał płuca a na chorobę w domu nie pozwoliłby sobie.
M.A / 87.99.14.* / 2009-08-07 14:46
Jest to czyste wyłudzanie pieniędzy ze strony państwa. Są przypadki, że prowadzący działąlnośc gospodarczą musi iść nawet do szpitala i pobyt trwa tydzień, po tym chorobowe 10 dni, góra dwa tygodnie (np. wycięcieworeczka żółciowego) i nikt nie płąci, a interes trzeba zamknąć.
Ponadto gdyby było to powszechne, ładnie by wyglądało sdroie społeczeństwa. Każdy by cherla, wypluwał płuca a na chorobę w domu nie pozwoliłby sobie.

Najnowsze wpisy