Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jeżeli inwestujesz w AEGON, AXA, GENERALI, SKANDIA...

Jeżeli inwestujesz w AEGON, AXA, GENERALI, SKANDIA...

opiekun_inwestora / 2009-05-21 14:47
Wiem, że zabrzmi to trochę jak reklama, ale prawdopodobnie po raz pierwszy osoby inwestujące w polisy a nie potrzebujące posiadania dużej wiedzy o inwestowaniu będą mogły zacząć zarządzać własnymi inwestycjami bez konieczności sprawdzania notowań, wprowadzania danych w portalach...

Dzięki uwagom użytkowników naszego portalu przygotowujemy specjalną usługę dla inwestujących w polisach inwestycyjnych.

Więcej informacji na stronie www.inwestujskutecznie.pl.

To, że strategie mogą być skuteczne także w czasach spadków na giełdzie pokazuje krótkie opracowanie, które postanowiliśmy dystrybuować (cena 9 zł)
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/e-book-trzy-strategie-inwestowania-w-fundusze/

Bardzo proszę też o zadawanie pytań na temat funduszy inwestycyjnych na stronie: http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/zadaj-pytanie/
Wyświetlaj:
radsz / 2009-05-31 11:40 / portfel
Witam,

Inwestycje przez polise ubezpieczeniowa na zycie to inwestycja na cale zycie. Z doswiadczen rodzicow moich znajomych z Irlandii moga powiedziec jedno. Unikaj ich jak ognia. Dlaczego?

Wyjscie z inwestycji jest bardzo kosztowne, nie tylko traci sie polise na zycie ale spore koszty wyjscia. Wszystkie umowy maja kruczki ktore moga ugryzc po 30 latach. Popatrzcie na problemy ludzi z kredytami i zainteresowanie urzedu ochrony praw konsumenta. Bardzo dziwne rzeczy sie dzialy u rodzicow moich znajomych jak ich firma ubezpieczeniowa zostala kupiona przez inna. Podniesli horendalnie oplaty za zarzadzanie. Ludzie patrzyli jak ich okradaja w majestacie prawa.

Polisa na zycie to dobry pomysl ale zalatw sobie czysta polise, prosta i tylko to. Inwestycja w akcje/gielde tez jest dobrym pomyslem wiec rob, ale nie lacz tych dwoch bo dostaniesz grozna mieszanke - przymus inwestowania z duzym ryzykiem na wiele lat pod dyktando regul firmy z ktorym podpisales cyrograf.

A jesli myslisz ze w kazdej chwili mozesz gdzie indziej kupic polise na zycie to zastanow sie ile kosztuja skladki gdy masz 25 lat a ile kosztuja skladki gdy masz 35. Kupisz raz i juz jestes uziemiony.

To nie jest przeciwko tym polisom na zycie z opcja inwestycyjna ale przeciwko wszystkim taki produktom.

pozdrowienia,
radsz
Pawel 75 / 2009-05-21 14:59
dla zainteresowanych zakupem funduszy AXA opcja plan inwestycyjny AXA

http://www.money.pl/forum/temat,6,1642657,1642657,15,0,sprzedam;plan;inwestycyjny;axa;za;50;.html
woju2 / 2009-05-29 18:31
Witam, szukam rzetelnego doradcy, który pomoże mi wybrać ofertę polisy z funduszami dostosowaną do moich potrzeb. Interesuje mnie możliwy wybór z AXA, AEGON oraz SAKNDIA. Mogą być też inne.
Ataga / 217.113.228.* / 2009-11-25 09:21
jeśli jesteś nadal zainteresowany funduszami axa bardzo proszę napisz
Tremmy / 188.33.35.* / 2009-05-31 15:59
Wybór inwestycji powinien być uzależniony od tego, na jak długi czas ją planujesz. Kilka rzeczy na które powinieneś zwrócić uwagę:
- Opłaty
- Ilość dostępnych funduszy w danej ofercie [i nie zawsze im więcej tym lepiej, ważne żeby inwestowały w różne instrumenty, a nie np. tylko w giełde]
- Dostępność funduszy notowanych w innych walutach
- Kto będzie pomagał Ci Twoim portfelem zarządzać - odradzam rozwiązania w stylu "ja tylko płace, T.U. zrobi wszystko za mnie
- No i przede wszystkim cel jaki taka polisa ma realizować.

Jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało - wkulig@gmail.com, od jakiegoś czasu dosyć mocno interesuje się tematem właśnie takich polis więc jest duże prawdopodobieństwo, że będę mógł odpowiedzieć na część Twoich pytań - sam do niedawna się nad nimi zastanawiałem ;) i nie, nie mam zamiaru Cię do niczego namawiać ani niczego oferować.
opiekun_inwestora / 2009-06-05 18:40
100% zgoda! Zacząłem budować serwis zawierający praktyczną wiedzę o polisach. Szczególnie pokazujący to czego ... nie chcą nam pokazać.

Wkrótce zaczniemy publikować analizy pokazujące np. wpływ kosztów na inwestowanie poprzez polisę. Wyniki są nieco szokujące.

Warto dodać, że właśnie z powodu dużej ilości kosztów inwestowanie w ramach tego typu polisy po prostu musi być aktywne - wpłata na zasadzie "kup i trzymaj" powoduje, że trudno będzie znacząco przeskoczyć koszty. Właśnie możliwość kownersji pod parasolem jest jedną z ważnych zalet.

Ostrożnie bym także podchodził do "portfeli modelowych" jako recepty na inwestowanie. Dlaczego? Portfele te, choćby nie wiem jak ładnie się nazywały w czasach spadków tracą. A strata jest jeszcze zwiększana przez opłaty. Pokażę to na konktretnych przykładach.

Zachęcam do odwiedzin: www.polisyinwestycyjne.opiekuninwestora.pl oraz do zadawania pytań - o czym mamy napisać: pytania (na) opiekuninwestora.pl

pozdrawiam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy