Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle

Jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle

skomentuj
Wyświetlaj:
log / .* / 2005-05-17 16:20
Jak mówi przysłowie Myszy tak tańcują jak im kot na to pozwala.Jeżeli cała mądrość polityczna i gospodarcza ogranicza się do "wyszczekania się tutaj"a nie do tworzenia "Jedności rozsądku"to nie obrażajmy się na NICH że wykorzystują swoje umiejętności do tuszowania swojej nieudolności gospodarczej.To przecież STRATEDZY z dużą praktyką.
Misiek / .* / 2005-05-17 02:59
Jestem studentem II roku - zalozylem swoja firme - jeszcze nie mam zyskow bo biznes sie rozkreca a juz ponosze horrendalne wydatki w wysokosci 650zl miesiecznie - oczywiscie chodzi o ZUS. To jeste chyba jedyna i glowna bariera uniemozliwiajaca nam rozwoj - nam czyli mlodym przedsiebiorcom z pomyslem ktorych w Polsce nie brakuje!!! Prosze czy ktos wie kiedy sie to zmieni - 3 miesiace wakacji ZUS'owskich dla zaczynajacych swoj biznes i mysle ze wzrost zakladach firm zrekompenosowalby w dluzyszm okresie czasu "straty" czy brak wplywow z tych 3m do budżetu panstwa. Czy ktos to w koncu zmieni???
fizyk / .* / 2005-04-20 21:15
Jak się czyta te posty na "money" to nasuwa się tylko jeden wniosek: Polscy przesiębiorcy mogą się wzbogacić dokładne o tyle, o ile zbiednieje pozostała część społeczeństwa. Oczywiście jest to zgodne z prawami fizyki które mówią, że: W przyrodzie nic nie powstaje z niczego ani nic nie ginie, co najwyżej........MOŻE ZMIENIĆ WŁAŚCICIELA(moje).
Catbert / .* / 2005-04-23 17:59
Panie fizyk - kup Pan sobie kalkulator i zażyj Bilobil - i na oczy też by coś się przydało. Być może, że polscy przedsiębiorcy się nie wzbogacą - polscy bezrobotni na pewno nie doczekają się pożytku z manipulowania przy podatkach i roszad na partyjnych stołkach.
Xporferus / .* / 2005-04-21 14:14
Przepraszam. Czy naprawdę jest Pan związany z naukami tzw. ścisłymi? Co to oznacza: ,,pozostała część społeczeństwa" czyli jak Pan definiuje przedsiębiorcę? Czy układy (lokalne) są tylko zamknięte czy też otwarte? Jak w fizyce formułuje się prawo o istnieniu zasilanej z podatku tzw. sfery budżetowej? Czy zadłużanie Pana bez Pana wiedzy(?) i zgody(?) przez urzędników, pełniących czasowo jakąś funkcję opisuje też jakieś prawo przyrodnicze? Czy gdyby okazało się, że musi Pan spłacać kredyt zaciągnięty przeze mnie (nie znamy się) to jakby Pan to nazwał?
Catbert / .* / 2005-04-20 13:45
Nowa świetlana strategia rozwoju oparta na hipotetycznym strumieniu pieniądza przypomina mrzonki pijaków z czynszówki, że wybudują sobie willę i kupią mercedesa - skończy się tak samo - włamaniem do pobliskiego sklepu - czyli- podniesieniu podatków - po cichu pod kołdrą - wydając np. okólniki nieoficjalne, tak jak to robiono np. ze służbami celnymi - prawda panowie ministrowie i premierowie?
Andrew / .* / 2005-04-20 09:48
Atur artykułu najwyraźniej nie zrozumiał zasad polskiej demokracji! Będzie dobrze, bo teraz są wybory i obaj panowie przemalowują sie na Partię Demokratyczną i potrzebna jest gazeta.. znaczy kiełbasa wyborcza.
rider997 / .* / 2005-04-20 12:50
Zgadzam sie w 100%Przez 3 lata przedsiebiorcy robili co mogli wbrew rzadowi zeby wyprowadzic gospodarke na prosta...Bylo lepiej innym razem gorzej.Miler obiecywal ze jak tylko przekroczymy 5% PKB to bezrobocie od razu spadnie!Przekroczylismy i nic,a ze teraz juz nie ma i nie bedzie zadnego wzrostu w ogole w tych okolicach to juz inna sprawa...Nagle tuz przed wyborami pojawiaja sie dziesiatki rewelacyjnych pomyslow,jeden lepszy od drugiego ale przeciez juz to slyszelismy kilka miesiecy przed poprzednimi wyborami...Nie ma powodu liczyc ze teraz bedzie inaczej dlatego nie ide do wyborow bo nie widze nikogo kto moglby mnie reprezentowac.Jezeli hausner krzyczy oszczednosci po czym chce podniesc ZUS,jezeli nenneman che ulatwic zycie przedsiebiorca a likwiduje przywileje zwiazane z VAT i podnosi kolejne akcyzy to gdzie tu jest logika...?
George / .* / 2005-04-21 13:20
U komunistów nie ma prostej zależności pomiędzy słowem i jego znaczeniem. Jest ono absolutnie płynna i dlatego wzrost często oznacza spadek, rozwój - zahamowanie itd, itp. Belka i Hasuner to typowi przedstawiciele komunistyczno - esbeckiego towarzystwa i nie ma się co dziwić, że tak skutecznie mijają się ze znaczeniami. Jeśli Belka mówi o 5% wzroście, może to oznaczać 3% spadek, jeśli Hasuner mówi o oszczędnościach, może to oznaczać zwiększoną rozrzutność. Ten typ tak po prostu ma.
MW / .* / 2005-04-21 13:57
Panowie Belka i Hausner powinni przeczytać taki komentarz (czy raczej gówniany komentarz), to może zrozumieją, że realizowanie prawicowo-liberalnej polityki gospodarczej wcale nie wzbudza sympatii prawicowych oszołomów, którzy najchętniej sami dokopaliby przypadkowemu społeczeństwu i nie lubią gdy ktoś ich wyręcza.
Catbert / .* / 2005-04-23 17:55
A wy towarzyszu MW to jaką firmę prowadzicie? Bo mi sie tak cos wydaje, że wy towarzyszu albo studiujecie - albo z rozrzewnieniem wspominacie czasy PRLu. Prosimy was towarzyszu o powrót na www.lewica.pl - tam znajdziecie zrozumienie. I nie przeszkadzajcie dorosłym zarabiać pieniędzy na wasze lewackie fiku miku. Belka i Hausner prawicowo-liberalni - a to bobre!
skomentuj

Najnowsze wpisy