Forum Forum prawneKarne

Joint z 0,2g + 14,5h na dolku.. Co mi za to grozi??

Joint z 0,2g + 14,5h na dolku.. Co mi za to grozi??

Jointer / 85.221.236.* / 2010-09-05 13:36
Dnia 3.09 wybralismy sie z kumplami na koncert :) niestety 20m przed przystankiem tramwajowym zajechala nas policja. Wielka akcja trwajaca 2h na ulicy, niczym jak z "W11", pozniej przesluchania, trzepanie i o 24 kilku z nas trafilo na dolek. Przy 3osobach znaleziono po skrecie + 4skrety i worek policjant znalazl na chodniku.

Na ulicy nic przy mnie nie znaleziono, wszystko bylo dobrze ukryte. Niestety na komendzie wszystko wyszlo na jaw. Znaleziono przy mnie skreta 0,2g marihuany + 0,2 tytoniu. Odstawiono mnie na 14,5h na dołek. Potem kolejny raport i wypuszczono nas do domu.

Co moze mi za to grozic? Mam 20lat, nigdy nie bylem karany.
Do swojego bata sie przyznalem, bo innego wyjscia nie mialem :P

Grzywna? (jesli tak to jaka) Zawias? Odróbka?
Prosze o kontakt jesli ktos z was rowniez przezyl taka h**owa przygode...

Pozdrawiam.
swiatowy_kryzys / 89.230.195.* / 2010-09-06 18:55
poczytaj temat Jaka grozi mi kara za posiadanie 0,29g suszu...
http://www.money.pl/forum/temat,44,1072270,1072270,15,0,jaka;grozi;mi;kara;za;posiadanie;0;29g;suszu;marihuany.html

generalnie to jeśli nie byłeś do tej pory karany to na 99% dostaniesz wyrok w zawieszeniu, dodatkowo, jeśli faktycznie obecnie prokurator może odstępować od aktu oskarżenia to być może będziesz miał farta i sprawa rozejdzie się po kościach.

Z tym że jakie są wytyczne do tych nowych przepisów tego nie wie nikt - obawiam się że w praktyce może to wyglądać tak, że owszem prokurator odstąpi od aktu oskarżenia, ale pod warunkiem że wydasz kolesia od którego kupiłeś, a to sięwiąże z innymi konsekwencjami :-)

Generalnie śpiewka że znalazłeś nie wchodzi w grę bo z tego co piszesz wynika że kilku z was miało coś przy sobie. Najlepiej mówić że kupiliście od kolesia przypadkiem spotkanego i że nigdy go na oczy nie widzieliście. Dobrze było by też uzgodnić między sobą szczegóły jak ten domniemany diler wyglądał, co i jak.

Najnowsze wpisy