Forum Forum emerytalneInne

Jutro rusza rządowa kampania informacyjna na temat OFE

Jutro rusza rządowa kampania informacyjna na temat OFE

Wyświetlaj:
andrzejwojciech / 2014-03-19 11:37
Nasz GPW jest czerwoną latarnią EUROPY o wszystkim decydują spekulanci i londyńskie CITY dla nich jest hossa , wysoka dewidenta a dla pozostałych uczciwych Polaków i Polek pozostanie figa z makiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!. Aktualnie zachowanie naszej GPW to jakby grać w ruletkę w tej sz.......!!!!!
kwestor / 95.49.16.* / 2014-03-17 07:04
Rząd i większość parlamentarna po ipsl niech się zajmie gospodarką niech wreszcie naprawią tzw, specustawę drogową z 2012r. Trybunał Konstytucyjny w dniu 18.06.2013r. orzekł że specustawa drogowa jest niezgodna z konstytucją. Mija 9 miesięcy, a rządzący Polską nic nie robią, a kolejne firmy upadają. Czas najwyższy aby szkodnicy wzięli się za robotę. Z wielkim hukiem otwierali kolejne odcinki autostra, a trzeba zadać pytanie ile zniszczyli firm.kwestor
cenzor / 83.25.62.* / 2014-03-16 10:54
kneblowanie OFE to nie demokracja, a powrót cenzury. Rząd chce aby cały naród go popierał, zarówno w kwestii OFE jak i Ukrainy, a to nie tak. A pieprzenie o 3 Filarze to juz kompletna bzdura, obywatel jak ma sam oszczędzać na emeryture to sam zadecyduje o tym.
rembert2 / 2014-03-16 09:58 / Tysiącznik na forum
OFE w obecnym ksztalcie to potworek nie majacy ekonomicznego uzasadnienia-rzadzacym zabraklo odwagi zeby ukrasc cala kase
rywert / 83.7.169.* / 2014-03-16 09:13
złodzieje naszych prywatnych pieniedzy wyjasniaja nam przyczyny swego czynu.- To zrobili zapewne dla naszego dobra !
paw55 / 188.146.152.* / 2014-03-16 08:20
Obłuda tego rządu przekracza wszelkie granice... podjęli za nas decyzje obrabowania ludzi z pieniędzy w II filarze a teraz będzie kampania informacyjna... żałosne i straszne zarazem.
zygfryd II / 159.205.217.* / 2014-03-16 09:20
Ciesz się, że cię obrabowano bo sądząc po nicku masz 55 lat,a ja 54 więc chciałem uciec z OFE do którego sam się zapisałem i do tej pory żałuję. Poczekaj jeszcze trochę i zobaczysz skąd będziesz miał emeryturę. NIGDZIE na świecie taka forma OFE się nie sprawdziła i tylko banksterzy walczą o dopływ kasy do tych czarnych dziur.
Aby taki system miał sens to powinna być wtedy zmieniona ustawa w taki sposób, aby rozpirzyć ZUS, albo zostawić dla tych co chcą. Ci co nie, składają się sami na swoje emerytury i nie oczekują od państwa żadnych emerytur, a z przymusowo zbieranymi na jakichś kontach pieniędzmi będę mógł zrobić co chcę po przekroczeniu jakiegoś wieku, a nie jak w aktualnych OFE dostanę jakieś drobne na waciki w okresie 10 lat po przejściu na emeryturę.
PAndy / 15.211.153.* / 2014-03-17 05:06
Jedyne realne pieniądze były w OFE. A Ty krytykujesz OFE, potem twierdzisz (słusznie), że ZUS nic Ci nie da? Gdzie logika. OFE oczywiście, że by się sprawdziło. Dołozyło by realne kilka stów na mojej emeryturze. Nie prawda, że OFE nie sprawdziło się na świecie. Jest tego pełno (np. USA - fundusz 402). Może forma trochę inna, ale nie o formę tak na prawdę chodzi, ale o realne pieniądze vs. zapisy komputerowe. Z OFE też trochę traciliśmy, ale z ZUSem tracimy wszystko.
A co do likwidacji ZUSu, to nawet o tym nie pisz. Co by niby rząd miał zrobić ze wszystkimi aktualnymi emerytami? W ogóle nigdy nie było takiej opcji.
rembert2 / 2014-03-16 10:03 / Tysiącznik na forum
Roznica jest taka ze realne pieniadze zostaly zamienione na slupki na papierze-w 2020 r ZUS bedzie niewyplacalny bo juz nie bedzie skad krasc.Dostaniemy na miske ryzu bo te 150 mld pojdzie na biezace potrzeby.Smutne ale prawdziwe
ROSHFOR / 79.185.226.* / 2014-03-16 20:53
A dlaczego Zus miałby być niewypłacalny? Podatki się podniesie i będzie na emerytury. Państwo ma zasr... obowiązek.
PAndy / 15.211.153.* / 2014-03-17 06:03
Państwo nie ma tak na prawdę żadnych obowiązków emerytalnych wobec obywateli. To że tak wydaje się teraz, to nie znaczy że tak jest. Obowiązki wynikają wprost z konstytucji, a tam nie ma słowa o emeryturach. Gdyby nawet było, to i konstytucję można przecież zmienić. Nie rozumiem, skąd tyle naiwności w narodzie. Przecież jak faktycznie zabraknie pieniędzy, to zabraknie. Czysta matematyka. Skąd rząd polski weźmie na wypłaty emerytur w przyszłości? Podnoszenie podatków odnosi akurat odwrotny skótek (patrz ostatnie podwyżki VAT czy akcyzy). Dodatkowo, nie możesz zmusić Polaków, żeby zostali w Polsce i płacili Twoje wysokie podatki. Ja już wyjechałem a jeszcze nie jest tak w Polsce źle. Jak będzie gożej, to po prostu ludzie nie będą mieli wyjścia. Kto wtedy to wszystko utrzyma?
Budyń / 89.72.218.* / 2014-03-16 22:49
@ROSHFOR
Z najprostszego powodu :D - nie da się pobrać więcej niz 100% podatku, a w tej chwili wydatki ZUS to równowartość ok. połowy budżetu Państwa.

System się nie domyka i koniec. A Państwo to nie jest abstrakcyjny byt - Państwo to Ty i Ja i nasze kieszenie.
32 latek / 89.79.57.* / 2014-03-16 09:48
Zgadzam się, OFE to lipa ale... prawo nie działa wstecz. Nie można jednym podpisem zabrać z co jak co, ale osobnych kont od ZUS 51% środków zgromadzonych przez obywateli. Podsumowując - OFE do likwidacji - środki z OFE na osobne konta typu IKE, IKZE itp a NIE DO ZUS.

Najnowsze wpisy