Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński deklaruje: Rząd ma moje poparcie

Kaczyński deklaruje: Rząd ma moje poparcie

Money.pl / 2010-05-22 16:35
Komentarze do wiadomości: Kaczyński deklaruje: Rząd ma moje poparcie.
Wyświetlaj:
kuba duch / 79.184.181.* / 2010-05-23 04:24
o kurde pisowcy gadają z zaświatami.Są porażeni bardziej niż myślałem i na to chyba nie ma lekarstwa.
POra zmądrzeć / 94.254.139.* / 2010-05-23 13:37
Jeśli nie IV RP, to IV rozbiór-staje się faktem.IV RP Lustracją przestraszyła konfidentów-stąd walka o zatarcie sladów współpracy w teczkach i POparcie dla PO przeciwnej lustracji.PO wypadku samolotu -SKOK NA IPN I USTAWA. Putin czarnych skrzynek nie odda,Merkel Tuskowi daje medal by Putin nie łyknął Polski jak Ukrainę. Zawsze prusaki i rusaki rozbierali nas. Teraz kupią nasze udziały i PO PTOKACH. Tylko za premiera Kaczyńskiego Rosja mimo blokady naszego mięsa, zmuszona została wskutek interwencji naszego premiera w UE do zakupu. On także uświadomił UE szantaż gazem w wyk Rosji, sam podjął decyzje o budowie w Świnoujściu gazoportu, co POwalił Tusk POdonie jak inwestycje p.powodziowe. Nominacja absolwenta Moskwy na szefa sztabu gen. przez Komorowskiego jest tak wymowna jak rezygnacja gen dyw. Stachowiaka z-cy zmarłego gen Gągora.Idiotą, albo ruską wtyczką jest ten co tego nie dostrzega i wali nadal w Kaczyńskiego.
Pol^^ / 213.158.199.* / 2010-05-22 21:00
Ten rząd trzeba pilnie odsunąć od władzy, a nie podpierać. Dość nierządu ekipy Tuska - trzeba to wreszcie przerwać.
times new roman / 178.42.149.* / 2010-05-22 17:42
Wywiad ze śp. Grażyną Gęsicką – 08.07.2009

Kaja Bogomilska: Czy rząd PiS zajmował się przeciwdziałaniu przeciwdziałaniem skutkom powodzi?

Grażyna Gęsicka: Oczywiście. W sierpniu 2007 roku rząd Jarosława Kaczyńskiego przygotował listę strategicznych inwestycji, które miały być finansowane ze środków unijnych. Umieściliśmy na niej wiele projektów przeciwpowodziowych, w tym projekt dla środkowej Wisły o wartości 200 mln euro. Chroniłby on tereny z obszaru pięciu województw. Przewidywaliśmy obwałowywanie od Koszyc do Płocka, jego umocnienie i naprawę. Była też zaplanowana naprawa zbiornika na Nysie Kłodzkiej, który co prawda jeszcze funkcjonuje, ale dno mu się rozchodzi. Jeśli to się stanie -kilkumetrowa fala wody zaleje Nysę.

K.B.: Co się stało z tymi projektami?

G.G.: Zostały skreślone przez rząd PO. Była to jedna z pierwszych decyzji, którą nowa minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podjęła po objęciu stanowiska. Bez wahania odrzuciła wszystkie projekty przeciwpowodziowe dla województwa podkarpackiego w tym budowę istotnego dla zarządzania przeciwpowodziowego zbiornika Kąty-Myscowa na Wisłoce. Nie jestem specjalistką od powodzi. Wiem tylko, że stale wylewa Wisła i Wisłoka. Gdyby te projekty zostały przyjęte, powodzi na pewno nie udałoby się zapobiec, ale skutki katastrofy byłyby o wiele mniej bolesne.

K.B.: Dlaczego te projekty zostały skreślone?

G.G.: To jest pytanie, które wszyscy sobie zadają i na które nie sposób odpowiedzieć. Może jest to w ogóle kwestia różnicy w podejściu do rządzenia. My uznaliśmy, że skoro mamy od Unii ogromne środki, które w inny sposób nie byłyby osiągalne, to trzeba użyć je na projekty niezbędne dla bezpieczeństwa publicznego, w tym na zabezpieczenie przeciwpowodziowe, zbiorniki retencyjne i tym podobne. Rząd właśnie od tego jest. Musi zabezpieczać potrzeby społeczne. Pani minister Bieńkowska rozumie to chyba inaczej. My, uznając te projekty za strategiczne, chcieliśmy realizować je bez konkursów. Elżbieta Bieńkowska wszystkie pieniądze chciałaby dzielić w trybie konkursu, bo to znakomicie usprawiedliwia urzędnika. A przecież to rząd dysponuje pieniędzmi i odpowiada za bezpieczeństwo ludzi.
Elektro Devil / 2010-05-22 16:35 / Tysiącznik na forum
zamiast debaty powinni urządzić licytację, kto da więcej powodzianom, którzy nie chcieli się w większości ubezpieczyć. To jest retoryka, która najlepiej przemawia do tego socjalistycznego społeczeństwa.

A pseudoinżynierom i urzędasom, którzy dają pozwolenia na budowę na terenach zalewowych Wrocław-Kozanów. Powinno się dać zakaz wykonywania zawodu.

Najnowsze wpisy