Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński jest jak samiec alfa

Kaczyński jest jak samiec alfa

Money.pl / 2011-10-22 08:29
Komentarze do wiadomości: Kaczyński jest jak samiec alfa.
Wyświetlaj:
jak123 / 195.205.178.* / 2011-10-28 23:20
panie dr. ładnie to tak kalać własne gniazdo? co zapomniał ptaszek jak w kapelusiku było mu do twarzy?
---> / 83.9.115.* / 2011-10-23 20:18
Zobaczcie te tagi: jarosław kaczyński, dyktatura. To jak miał wygrać? Jad sączy się zewsząd. No ale co do tytułu to ja MAM LEPSZE PYTANIE: Jak skończy Polska pod rządami PO? Coś w tym jest że więźniowie popierają PO, palikota i bronka. Hm?
Botycki / 77.254.225.* / 2011-10-24 09:43

Jad sączy się
zewsząd.

Jaki jad do cholery? Domaganie się sprawiedliwosci i zadośćuczynienia jest jadem?
dzikusek / 83.31.88.* / 2011-10-23 20:06
Pytanie: na czym sie zna Migalski że Money z nim rozmawia??? Bo na gospodarce na pewno nie! Na polityce? Ups, nie bardzo..., ;0 Na marketingu - porażka! Więc? Kolejny portal z cyklu d*my PiSowi ile wlezie i niech dług rośnie, a korupcja pęcznieje?
byczysko / 83.31.88.* / 2011-10-23 20:01
Cymańskiego sam bym wywalił. Migalski jesteś mizernym karierowiczem jak te bęcwały z PJN co wzięły kredyty na kampanie i zastawiły chałupy! Mysleli że się odkują. Przy Jarku jesteś klucha!
arti8 / 2011-10-23 13:52 / Bywalec forum
Panie Migalski skoro Pan jest taki świetny, a ludzie w PiS tacy ciency to dlaczego PiS osiągnął 30%, a PJN 2%?
Pilsener / 2011-10-22 22:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To Kaczyński i nikt inny odpowiada za porażkę PISu. Lekceważąc swoich działaczy lekceważy się też wyborców - jak można sobie przesuwać kandydatów na posłów z okręgu do okręgu jakby to były pionki? Tylko na Śląsku w ten głupi sposób stracono 6 mandatów - bo najważniejsze są partyjne układy a nie wyborcy. Gdy się gardzi wyborcami i traktuje ich jak skończonych kret***w to się po prostu nie wygrywa wyborów. Nie będę głosował na Pana X tylko dlatego, bo tak chce prezes K. - może mnie w d.. cmoknąć, będę głosował na skutecznych polityków ze swojego regionu! A jeśli ich wywalicie z listy to nie dostaniecie mojego głosu w ogóle!

Zresztą trzeba być wyjątkowo marnym politykiem by przegrywać ciągle z kimś takim jak Donald Tusk i jego największym na świecie rządem nieudaczników i partyjnych wazeliniarzy, w polityce nie wystarczy sama ideologia i negatywne emocje, potrzeba też pragmatyzmu! Uczcie się od Palikota który z niczego praktycznie w kilka miesięcy stworzył 3-cią siłę polityczną.

Prawda jest też taka, że Tusk nigdy by nie wygrał gdyby nie strach przed PISem. Kaczyński zafundował Tuskowi zwycięstwo gromadząc chyba największy możliwy negatywny elektorat.
Botycki / 77.254.224.* / 2011-10-22 23:21

Uczcie się od Palikota który z niczego praktycznie w kilka miesięcy stworzył 3-cią siłę
polityczną.

Uczcie się czego? Podłego sprytu? Grania na kontrowersjach poprzez wprowadzanie zboczeńców do parlamentu i walkę z wartościami religijnymi Polaków oraz karmienie ćpunów obietnicami, ze będą szczęśliwsi? Stworzył 3 siłę polityczną ale zadna w tym jego zasługa, bo to wynikło z tego, ze w tym kraju mieszka masa durniów.
Pilsener / 2011-10-23 01:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kto głosuje inaczej ten dureń? Arogancja to cecha przypisywana burżuazji a nie partii głoszącej ideę "solidarnej polski", wyborcy nienawidzą pyszałków i arogantów bo kojarzą im się ze znienawidzą burżuazją. Palikot chociaż umiał zmobilizować swój elektorat, natomiast Kaczyński robi wszystko by swój stracić.
zyx / 83.9.115.* / 2011-10-23 20:14
I zyskali 12 mandatów? No pacz robił by stracić a zyskał!
tesa1959 / 2011-10-23 20:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No "pacze" i widze milion głosów mniej i popularność w dół.
tesa1959 / 2011-10-23 10:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Kto głosuje inaczej ten dureń?

Mało, że dureń!!! Kto głosuje inaczej ten nie jest Polakiem i jeśli kiedyś wygra PiS (rewolucja), to wszystkich przesiedli albo do obozów koncentracyjnych, albo do Rosji. W Polsce zostaną sami PRAWDZIWI POLACY!!!!!
edt / 77.223.201.* / 2011-10-22 20:35
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
(@) / 89.79.218.* / 2011-10-22 16:26

Tadeusz Cymański w wywiadzie dla Wprost mówił o wazeliniarstwie i dyktaturze w PiS. Jarosław Kaczyński nie wybaczy mu tych słów krytyki?

Takich słów, nie wybacza się nigdy, bo zemsta jest rozkoszą Bogów.
Oszolomowaty / 79.255.95.* / 2011-10-22 11:07
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Botycki / 77.254.243.* / 2011-10-22 14:19

Oszolomowaty / 79.255.95.* / 2011-10-22 11:07
+ - 0 usuń
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.

No tak. Został usunięty za pisanie prawdy.
loobish / 2011-10-22 12:05
Ale do czego zmierzasz? Myslisz, ze Szydlo te finase uratuje? Bo ja nie bardzo rozumiem.
Botycki / 77.254.243.* / 2011-10-22 11:26
Daj spokój. Oni nie kapują. Oni zorientują sie dopiero wtedy, gdy umiłowany przez nich ciemiężca będzie kończył ich zjadać i będzie sobie już wyciągał ich ości spomiędzy zębów.
koko111 / 178.36.24.* / 2011-10-22 11:25
Czy Kaczorek naprawdę jest samcem ?????
Ed41 / 83.30.3.* / 2011-10-22 10:12
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
adsenior / 195.13.38.* / 2011-10-22 11:40
Taa, a cudotwórca to super pogromca, jak to wytresował swojego oponenta Schetynę!
cxc-cezar / 83.26.141.* / 2011-10-22 10:01
Samiec Alfa ,a potomstwo jego poznać po moherowych nakryciach głowy.
---> / 83.9.115.* / 2011-10-23 20:21
Nie obrażaj swojej Babci bo jeszcze chycisz warzęchą i będzie ci gupio...
msie / 188.47.177.* / 2011-10-22 09:32
Przy takiej budowie sceny politycznej i mediów w PL wygrać i efektywnie rządzić można tylko za 4 lata. Na pewno mniejsza ilość błędów poprawiła by wynik wyborczy ale zasadniczo niewiele by zmieniła. Nie ten moment .Cóż znaczą 4 lata wobec historii Polski.NIC.
Botycki / 77.254.243.* / 2011-10-22 09:49

Nie ten moment .Cóż znaczą 4 lata wobec historii
Polski.NIC.

I za to należy Ci się Duże Piwo! Zwróciłeś uwagę na najistotniejszą rzecz, której ci "zwycięzcy" od siedmiu boleści nie dostrzegają, że nie zawsze tak będzie. Przyjdzie jeszcze nasz czas. Pozdrawiam. Do zobaczenia być może "na barykadach".
loobish / 2011-10-22 10:33
"Twoj" i "Wasz" czas minal i na szczescie NIE wroci! Przyjmij to do wiadomosci nacjonalisto...
Botycki / 77.254.243.* / 2011-10-22 10:37

"Twoj" i "Wasz" czas minal i na szczescie NIE wroci!

A założysz się.
Przyjmij to do
wiadomosci nacjonalisto...

Właśnie w nacjonalizmie jest przyszłość.
tesa1959 / 2011-10-22 12:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Znów wylazło szydło z worka.
Botycki / 77.254.243.* / 2011-10-22 13:03
A po co miało wyłazić? Ja się otwarcie do nacjonalizmu przyznaję. W nim przyszłość, bo choćby wielu Polaków znajdzie zatrudnienie. To tylko przykład
tesa1959 / 2011-10-22 13:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tylko, że Pan uzurpuje sobie i sobie podobnym prawo do decydowania kto jest Polakiem, a kto nie. A to już nie jest czysty nacjonalizm, ale faszyzujący.
Nie mam czasu na dalszą dyskusję. Mam do Pana jedno pytanie, bo wiąże się z tym jakiś mój cel (czysty cel). Czy jest Pan osobą wierzącą? (pytanie bez podtekstów).
Botycki / 77.254.243.* / 2011-10-22 13:19

Tylko, że Pan uzurpuje sobie i sobie podobnym prawo do decydowania kto
jest Polakiem, a kto nie.

Ja już Pani dziś mówiłem, że oni się sami określają, kim są, a ja to tylko komentuję.
A to już nie jest czysty nacjonalizm, ale
faszyzujący.

Generał Franco rządził najłagodniejszą formą faszyzmu i niukomu to na złe nie wyszło. Wręcz przeciwnie. Ja faszyzm hitlerowski potępiam zdecydowanie, bo wymknął się spod kontroli ale faszyzm wzięty w pewne ryzy może zdziałać wiele dobrego.
Czy jest Pan osobą wierzącą?

Tak. A co to ma do rzeczy?
tesa1959 / 2011-10-22 13:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Tak. A co to ma do rzeczy?

Jeżeli tak, to ma bardzo wiele do rzeczy, ale nie zamierzam tu Pana katechizować. Po prostu mam dla Pana propozycję, która naprawdę działa. Proszę skorzystać z tego linku:
http://InternetowyKursModlitwy.pl
Ja już Pani dziś mówiłem, że oni się sami określają, kim są, a ja
to tylko komentuję.

Odmawiając mi prawa bycia Polą nie jest komentarzem.
Botycki / 77.254.224.* / 2011-10-22 16:42

Odmawiając mi prawa bycia Polą nie jest komentarzem.

Ktoś, kto nie chce pomóc odzyskać premierowi Kaczyńskiemu wydartej mu władzy, ba, nawet mu utrudnia, głosując na jakiegoś czerwonego SLDowca, nie jest Polakiem.
tesa1959 / 2011-10-22 17:00 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Pan nadal swoje. Pisałam już niejednokrotnie, że będę głosować na PiS, kiedy nie będzie w nim Kaczyńskiego. Kaczyński nie odpowiada mi z powodu swojej zawziętości, dzielenia Polaków i nienawiści. to dlatego, że ja kieruję się nauką Chrystusa i Jemu jestem wierna. Nie jestem jednak nastawiono wrogo dom prezesa, bo to też jest człowiek, tyle, że bardzo nieszczęśliwy. Nie wierzę w zmianę jego charakteru, więc nie będę głosować na PiS dopóki będzie tam dyktatura i nienawiść. Koniec kropka. Czy Pan tego nie rozumie czy tylko udaje głupiego?
Nie głosowałam na SLD - powtarzam to nty raz. Głosowałam na prawego człowieka, który pochyla się nad losem niepełnosprawnych, biednych, pomaga im bezpłatnie w usługach prawnych i którego znam od wielu kadencji. Znam jego działalność. Jest też znany w okolicy, gdyż mieszka opodal mojego miasta na wsi. W każdych wyborach dostaje się do Sejmu i zawsze startuje z tego okręgu, gdzie mieszka. To świadczy, że nie obawia się o porażkę. Wie, że tu ludzie go znają, i gdyby nie był godny zaufani8a, dawno nie byłby posłem. Jest to młody człowiek, który w czasie komuny nie splamił swoich rąk, bo był za młody. Inni startują z innych okręgów, tam gdzie nie są znani osobiście, a jedynie z mediów. Ale co Pan wie o ,ludziach, jeśli szufladkuje ich Pan przynależnością partyjną.
Botycki / 77.254.224.* / 2011-10-22 17:31

Kaczyński nie odpowiada mi z powodu swojej zawziętości

To jest słuszna zawziętość. Jakżeż można osiągnąć jakikolwiek cel bez zawziętości, poddając się?
dzielenia Polaków

Polacy sami się dzielą, juz mówiłem. Jedni opowiadają się za Polską, inni zaś za Rosją, Putinem, inni z kolei za własnym pełnym brzuchem i wygodami.
i nienawiści

Jest to słuszna nienawiść, bo skierowana do zdrajców, szpiegów, morderców, złodziei , malwersantów itp.
dopóki będzie tam dyktatura

Niechże Pani nie będzie śmieszna. Jakże bez dyktatury utrzymać porządek i karność. Przecież wtedy każdy będzie robił co chciał, będzie anarchia, chaos. Pani, jako żona wojskowego powinna o tym wiedzieć.
Głosowałam
na prawego człowieka, który pochyla się nad losem
niepełnosprawnych, biednych, pomaga im bezpłatnie w
usługach prawnych

A Kaczyński to niby nie? To najwybitniejszy filantrop i altruista jakiego znam. Ten człowiek nie szuka niczego dla siebie. Jemu wystarczy jedynie ten kot, z którego tak się szydercy śmieją. Wszystko co robi, robi dla Polski, a nie dla swojego regionu, jak Pani kandydat - egoista i karierowicz.
tesa1959 / 2011-10-22 17:51 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Pani, jako żona
wojskowego powinna o tym wiedzieć.

Nieprawda, że bez dyktatury będzie anarchia. To prawda, że dyktatura jest lepsza od anarchii, ale nie jest to jedyna alternatywa. Alternatywą dla obu jest wolność oparta na Przykazaniach Bożych i nauka płynąca z Biblii.
Wszystko co robi, robi dla
Polski,

Nie... wszystko co robi, robi dla siebie, dla władzy, której pragnie za wszelką cenę..
a nie dla swojego regionu, jak Pani kandydat -
egoista i karierowicz.

I tu jest Pan w wielkim błędzie. Jest to poseł, który miał najwięcej interpelacji w Sejmie dla Polski. Nie będąc w rządzie nie ma wielkich szans na realizację swoich postulatów, ale budując swoją małą ojczyznę, buduje Polskę. Nie jest karierowiczem, nie ma wielkiego majątku, a tym co ma dzieli się z innymi.
tesa1959 / 2011-10-22 17:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Polacy sami się dzielą, juz mówiłem.

Nie, nie sami, ale politycy nas dzielą właśnie swoją zawziętością i nienawiścią, która wypływa tylko i wyłącznie z żądzy władzy.
Jest to słuszna nienawiść, bo skierowana do zdrajców,
szpiegów, morderców, złodziei , malwersantów itp.

A jak to się ma do nauki Chrystusa??? Wszak Kaczyński przystępuje do Komunii św., a nienawiść jest grzechem ciężkim, z którym przystępowanie do Stołu pańskiego jest świętokradztwem.
A Jezus tak mówi:Miłość nieprzyjaciół

Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski. (Mt 5,43-48)
i:
"Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości! Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki . Gdy Jezus dokończył tych mów, tłumy zdumiewały się Jego nauką. Uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak ich uczeni w Piśmie".
(Mt 7:21-29)
sdfhnsfn / 89.174.254.* / 2011-10-22 11:19
Każdy ma taką choinkę, na jaką zasłużył, i takie bombki, jakie sobie kupi. Brunatne święta możesz sobie robić w swoim najbliższym otoczeniu. Partię nacjonalistyczną także możesz założyć na klatce schodowej. Ciekawe ile osób do niej przystąpi. Widzisz wynik wyborów? Możesz krzyczeć w poduszkę, możesz ciskać kubkami z wyszczerbionym brzegiem- i tak nic to nie da, bo większość ma dość Kaczyńskiego i proponowanych przez niego zmian. Im bardziej brunatny jest Kaczyński- tym głębiej się w nicość zapada. Już mu trzewiki grzęzną w błocie nicości politycznej. I nic nie darzą krzyki w poduszkę. Możesz sobie zarządzić głodówkę z tego powodu i jedyne korzyści jakie z tego będą to detoksykacja organizmu. Tak sobie nawet myślę, że może Ci to dobrze zrobi? Kto wie, kto wie...
Botycki / 77.254.243.* / 2011-10-22 11:28

Każdy ma taką choinkę, na jaką zasłużył, i takie bombki, jakie sobie kupi.

O nie mój drogi. Moje pokolenie wytoczyło swoją krew dla waszych wygód, a wyście wszystko zniweczyli oddajac swój głos na tych, co z powrotem zaprzedali się Moskalom, więc nie mów mi, ze to tylko moja choinka.
gaewr / 89.174.254.* / 2011-10-22 11:35
No i dzięki Wam, za te dary. I za przelaną krew. Jednak Wolność to coś takiego, do czego się wolno przytulić. Jeśli mówisz, że Ruskie nami sterują i Ruskim się sprzedaliśmy (co uważam za brednie-bo prędzej oddaliśmy skórę EU oraz placka przed USA zrobiliśmy i robimy)- to i tak jest to większa wolność niż proponowana przez wodza Kaczyńskiego-szaro brunatno czarnego nacjonalistę.
Botycki / 77.254.243.* / 2011-10-22 11:46

Ruskie nami
sterują i Ruskim się sprzedaliśmy (co uważam za brednie-bo prędzej
oddaliśmy skórę EU oraz placka przed USA zrobiliśmy i robimy)

Oddaliście skórę UE, walicie placka przed USA a Ruskim się sprzedaliście. Wszystko się zgadza. Teraz tu nie ma Polski. Ale będzie. Niech no tylko młodzi podrosną...
tesa1959 / 2011-10-22 12:39 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie liczcie na młodych, bo oni myślą globalnie, a nie o Polsce dzięki takim postawom, jak Pańska.
Botycki / 77.254.243.* / 2011-10-22 13:06

Nie liczcie na młodych, bo oni myślą globalnie

Nie mówię o tych młodych, wykształconych z duzych miast, bo oni nie sa warci splunięcia. Ja mówię o nieletnich, których my dopiero wychowamy w duchu patriotyzmu (a nie globalizmu i kosmopolityzmu).
tesa1959 / 2011-10-22 13:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Ja mówię o nieletnich, których
my dopiero wychowamy w duchu patriotyzmu (a nie globalizmu i
kosmopolityzmu).

Kto ich wychowuje w tym duchu??? Niech Pan nie będzie śmieszny. Pracuję w szkole i widzę to wychowanie i podejście do patriotyzmu dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Jaklo jedyna w szkole zwracam uwagę na postawę w czasie Hymnu, a także domagam się zdejmowania czapki przez chłopców w budynku, gdzie wisi niejedno godło.
Nie mówię o tych młodych, wykształconych z duzych miast, bo
oni nie sa warci splunięcia.

Ci młodzi to są wychowani przez Pańskie pokolenie (moje też), te które walczyło o wolność i co??? Tak ich wychowaliśmy, że są niewarci splunięcia??? Ja tego o swoich dzieciach nie mogę powiedzieć, bo szanują symbole narodowe i zależy im na dobru kraju (udało mi się tak je wychować, z czego jestem dumna, chociaż Pan uważa mnie za Rosjankę).
Botycki / 77.254.243.* / 2011-10-22 13:34

Pracuję w szkole i widzę to wychowanie i
podejście do patriotyzmu dzieci i młodzieży
gimnazjalnej.

To teraz tak jest, bo obecni wychowani na konsumpcjonizmie nauczyciele i wychowawcy tego nie widzą. Oni to zobaczą dopiero wtedy, gdy język rosyjski znowu stanie się językiem urzędowym w Polsce. Wtedy inicjatywę przejmie młodsze i mądrzejsze (bo nauczone na błedach swoich poprzedników) pokolenie nauczycieli i będzie uczyło języka Polskiego po kryjomu w domach. Tak juz drzewiej bywało i tak znowu będzie.
tesa1959 / 2011-10-22 13:39 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

To teraz tak jest, bo obecni wychowani na
konsumpcjonizmie nauczyciele i wychowawcy tego nie
widzą

Ale to jest pokolenie dzieci Pańskiego pokolenia. Może zamiast walczyć na barykadach, trzeba było zająć się właściwym wychowaniem dzieci, jeśli nie umiało się tego pogodzić.
Botycki / 77.254.243.* / 2011-10-22 13:48

Może
zamiast walczyć na barykadach, trzeba było zająć się
właściwym wychowaniem dzieci

Właśnie za właściwe wychowanie dzieci i za zaangażowanie patriotyczne "na barykadach" władze komunistyczne wywaliły mnie z pracy w szkole w 1983 i internowały. Nie powróciłem do zawodu. Pracowałem najpierw fizycznie, a dziś mam własną firmę. Nie jestem darmozjadem. Pokonałem wiele zakrętów życiowych, których przyczyną była moja patriotyczna postawa.
tesa1959 / 2011-10-22 14:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja tu nie mówiłam konkretnie o Panu, ale o tym pokoleniu.
Nie jestem
darmozjadem.

Takiego stwierdzenia nie używam wobec nikogo i nie tylko nie używam, nikogo nie uważam za darmozjada, gdyż każdy jest człowiekiem mającym godność dziecka Bożego i nie mam prawa sądzić, a jedynie upominać niewłaściwe postępowanie, wychowywać.
Ja wyleciałam z pracy nie w czasie komunizmu, ale w 1989 r., kiedy to zdecydowałam, że nie poddam aborcji nieplanowanego dziecka (namawiano mnie do tego). Każde zło jednak obraca się w dobro. To jest Boży plan. Skończyłam studia, mam pracę, którą kocham. Za czasów komuny też kilkakrotnie planowałam studia, ale jako osoba pracująca musiałam mieć zgodę pracodawcy. Tu rzucano mi kłody pod nogi. Chciałam studiować ekonomię, pozwalano mi na prawo i administrację. Wie Pan dlaczego??? Bo nie chciałam zapisać się do partii. Nie wiedziałam, że po roku zerowym mogłam się przenieść, więc rezygnowałam, bo to mnie nie interesowało. I co??? Mam za to kogokolwiek nienawidzić, że 6 lat byłam bezrobotna z trójką dzieci????? To był mój czas dany mi przez Boga, aby odnaleźć właściwe powołanie.
Mieszkam w małym miasteczku, a przy trojgu małych dzieci nie mogłam sobie pozwolić na działania w Solidarności (brak czasu). I nie miało tu znaczenia, że mąż był zawodowym wojskowym. Nie bałam się o to, że będzie miał nieprzyjemności w wojsku, on też się nie bał. Proszę mi więc więcej nie wyjeżdżać z opcją rosyjską, zwłaszcza, że mój dziadek za działalność przeciw Rosji w 1940 roku został wywieziony do Kazachstanu, skąd wrócił po wielu staraniach w 1948 r. Zwykły rosyjski naród cenię jednak za szczerość i prostolinijność, ale nie władze i komunistów Rosji. Dziadek przetrwał właśnie dzięki pomocy zwykłych Rosjan. Nie tylko dziadek, ale dwie ciotki też tam były. Jedna z nich nie zdążyła do Andersa, więc wróciła z Berlingiem, ale kiedy tylko można było odeszła z tej armii (nie znam szczegółów). Ich brat, a mój wujek,nie wrócił. Wszyscy znaleźli się tam za działalność przeciw okupantowi rosyjskiemu, a nie byli to ludzie wykształceni. Mieszkali i pracowali na wsi, dziadek był kowalem, reszta utrzymywała się z roli. Mam głęboką świadomość narodową wyniesioną z domu.
Botycki / 77.254.224.* / 2011-10-22 16:51

Mam głęboką świadomość narodową wyniesioną z domu.

Ale Kaczyńskiego Pani tępi pomimo świadomości narodowej. Czyli jest celowe działanie z premedytacją na niekorzyść Polski. I jak tu nie nazwac Pani Rosjanką...
tesa1959 / 2011-10-22 17:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

le Kaczyńskiego Pani tępi pomimo świadomości narodowej.

Nie tępię Kaczyńskiego, ale nie godzę się na jego metody. Ja go tylko krytykuję. Nie są one zgodne z Ewangelią, a ja tym się kieruję. Kaczyńskiego jest mi żal, bo to nieszczęśliwy, zakompleksiony człowiek, który istnieje w polityce dzięki dyktaturze.
jak tu nie nazwac Pani Rosjanką...

Jeśli Pan chce, może mnie Pan uważać za Chinkę. To jest właśnie postawa, której nie aprobuję - odmawianie drugiemu człowiekowi godności. Z tym walczę, ale tylko przy pomocy słowa i nie zamierzam wzniecać rewolucji.
Botycki / 77.254.224.* / 2011-10-22 17:36

nie godzę się na jego
metody.

Metody są jedynie środkiem do celu. Gdy cel zostaje osiągnięty, o metodach się zapomina.
odmawianie
drugiemu człowiekowi godności.

I znowu z Pani wylazł nacjonalizm, który Pani zarzuca mnie. Tak, Pani jest nacjonalistką, jeżeli uważa, ze bycie Chinką to rzecz poniżej godności.
tesa1959 / 2011-10-22 17:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Metody są jedynie środkiem do celu.

A więc cel uświęca środki?????? To dlaczego burzyliście się i nadal burzycie przeciw, wyimaginowanemu skądinąd zamachowi smoleńskiemu????
ze
bycie Chinką to rzecz poniżej godności.

Proszę przeczytać ze zrozumieniem mój tekst, a potem zabierać na ten temat głos.
ghwrsh / 89.174.254.* / 2011-10-22 12:07
Powiem tak- placek przed USA oraz oddanie Unii to poprzez mizerotę polityczną i klasę prezydenta, który załapał się fartem- oraz wg. mnie ma obycie brygadzisty w FSO oraz humor ślusarza.(Nic nie mam do brygadzistów w FSO oraz do zawodu ślusarza...ale wiesz, rozumiesz...) Mimo to jestem przeciwko PISowi, gdyż to co próbuje wprowadzić ogranicza moją wolność.
I tą skromną wypowiedzią kończę, gdyż wolę iść na spacer do zoo i popatrzeć na fajne zwierzątka a nie wrzucać pianę i wściekłość na ekran monitora w mieszkaniu.
Miłęgo dnia Botycki, i nie denerwuj się już tak, bo to nie zdrowo. Kaczyński musi odejść - jestem pewien, że i Ty tak myślisz, tylko wstydzisz się przyznać.
Botycki / 77.254.243.* / 2011-10-22 12:25

Mimo to jestem przeciwko
PISowi, gdyż to co próbuje wprowadzić ogranicza moją wolność.

No własnie. TWOJĄ wolność. Właśnie przez egoistów Polskę wchłonęło obce mocarstwo.
tesa1959 / 2011-10-22 15:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wolność
ghwrsh

moja wolność, Pańska wolność... każdy ma prawo do wolności. To, co Pan proponuje jest wolnością ludzi PiS, a ograniczeniem bądź pozbawieniem wolności innych ludzi, a to już nie jest wolność tylko samowola. Wolność, to sztuka respektowania prawa do wolności innych przy zachowaniu własnej wolności. Wolność polega na wyborze dobra (jestem wolny, więc mogę wybrać dobro albo zło). Wybierając dobro nie ograniczam wolności drugiego człowieka, a tym bardziej nie pozbawiam go jej. Jeśli wybieram zło, jestem już jego niewolnikiem i nie jestem wolnym człowiekiem. Nie ma mojej i twojej wolności. Jest nasza wolność lub... niewola.
Botycki / 77.254.224.* / 2011-10-22 16:53
Zupełna wolność? Anarchia? Tego Pani chce?
tesa1959 / 2011-10-22 17:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wolność to nie anarchia. Wolność od samowoli różni się tym, że człowiek w swej wolności respektuje prawo do wolności innych osób. Wolność to Dekalog.
Botycki / 77.254.224.* / 2011-10-22 17:43

Wolność od samowoli różni się
tym, że człowiek w swej wolności respektuje prawo do
wolności innych osób.

Przecież to bełkot. Respektując prawo innych osób do wolności, trzeba zrezygnować z wolności własnej. No i gdzie tu wolność?
Wolność to Dekalog.

Przeciez dekalog zniewala bałwochwalcę, bluźniercę, bezbożnika, nie czczącego ojca i matki, mordercę, cudzołożnika, złodzieja, oszczercę i chciwca, gdyż nie mogą oni uprawiać swoich procederów. Nie ma czegoś takiego jak wolność droga Pani. Wszyscy podlegamy ograniczeniom.
tesa1959 / 2011-10-22 17:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Przecież to bełkot

To nie jest bełkot, ale obrona przed możliwym złem: "nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe" - tak można to streścić.
Wszyscy podlegamy
ograniczeniom.

Ale ograniczenia te właśnie polegają na zachowaniu wolności, bo bez ograniczeń to nie wolność a samowola. A widzę, że Pan wolność rozumie jako samowolę. Czego Pan się nauczył na tych studiach??? Chyba nie myślenia. Może był Pan zwykłym kujonem (nie chce Pana urazić, to tylko luźne przemyślenia).
msie / 188.47.177.* / 2011-10-22 09:25
Kolejne migotki, umysłowe wypociny Migalskiego. Porażkę to poniosło PJN.Cymański to albo prowokator albo głupek wsiowy. Mówił językiem Niesiołowskiego, może chce zmienić partię?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy