Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kaczyński: Konieczne są reformy służby zdrowia i systemu podatkowego

Kaczyński: Konieczne są reformy służby zdrowia i systemu podatkowego

Wyświetlaj:
1999 / 81.243.143.* / 2013-05-13 08:44
Powrot do budzetowego finansowania zdrowia? - Nie podoba mi sie.

Uwazam, ze do istniejacego finansowania ubezpieczeniowego zdrowia nalezy wprowadzic zasade:
ubezpieczalnia rozlicza sie z pacjentem, a naklady publiczne podniesc do wysokosci 7% PKB.

W Belgii ten system rozliczeniowy dziala b. dobrze.Kraj ten znajduje sie na pierwszym miejscu w Europie pod wzgledem dostepnosci do uslug medycznych.
---
Niech Ktos z PIS-u przeczyta w Internecie ponizszy artykul i powie Prezesowi, na czym polega system rozliczeniowy w Belgii:
"Belgia, kraj skomplikowany, dobrze poukladany", Gazeta Lekarska.
Przytomny katolik / 83.11.149.* / 2013-09-06 21:56
"Niech Ktos z PIS-u przeczyta w Internecie ponizszy artykul "
Ja przeczytałem, choć nie jestem z PISu. Artykuł jest bełotliwy i mało zrozumiały. zawiera dane sprzed 10 lat (niektóre z 2002r.) Poniżej cytat, który w skrócie obnaża jakim krajem jest Belgia , lub jakim niechlujem jest autor artykułu:
"W 2008 r. działało w Belgii 207 szpitali, w tym 139 ogólnych, reszta - psychiatryczne. Większość szpitali (150, 72%) to prywatne placówki "
Hmmm... jesli wiekszość to 150% to ile stanowi mniejszość ? ale skoro w tym kraju (Belgii)jest ponad 25% szpitali psychiatrycznych, to ... może lepiej nie idźmy tą drogą :))
I na koniec : nie polecam tego artykułu Prezesowi, bo jesli go przeczyta, to zorientuje się, że Belgia jest monarchią i ma króla. A to może Prezesa natchnąć ! Lepiej więc nie pokazywać Mu Belgii za wzór czegokolwiek, żeby nie zszedł na drogę monarchii....
NAWRÓCONY / 95.49.221.* / 2013-05-13 07:02
OJ ZNÓW OBIETNICE,JAKIE ,TO CO ROBIŁ .PIS,PRZEZ DWA LATA SWOICH RZĄDUW ,ANO ,Z OJCEM RYDZYKIEM UMOWĘ PODPISAĆ,TELEWIZJA TRWAM,SAMOCHUD PODESŁAC NA RAZIE BÓG CZEKA,JAk CI co SIE ZOWO MĄDRYMI POLAKAMI,ROZTROPNYMI ROZMIENIAJĄ SIĘ NA GROSZE,JA JUŻ NIE MAM NA KOGO GŁOSOWAĆ,BO WSZYSCY TYLKO PRYWAtA A DLA NAS RESZTA OGÓŁU SPOŁECZEŃSTWA,RADZIE SAMI SOBIE>
menda2 / 83.29.245.* / 2013-05-13 06:27
[...]
Służba zdrowia - ile osób płaci składki, a ile korzysta? Tu jest pies pogrzebany.
Podatki - dużo pitolenia w stylu "trzeba uprościć", ale naprawdę sam nie wie co trzeba zrobić, zero konkretów.
ZUS czy OFE - wybór między dżumą a cholerą. A po kiego grzyba komu ZUS czy OFE? Nie lepiej system kanadyjski albo chociażby bardziej swojski KRUS dla wszystkich? Jednakowa niska składka i identyczna emerytura dla każdego. System oparty na zasadzie piramidy finansowej jak ZUS jest nie do utrzymania wobec słabnącej demografii, a fakt, że ludzie muszą płacić ogromne haracze na ZUS i różnych uprzywilejowanych dodatkowo tę demografią pogrąża. Skoro młodzi muszą utrzymywać całe stada uprzywilejowanych jak KRUS, mundurowi, nauczyciele, lewi renciści, górnicy, do tego jeszcze pół miliona urzędasów to oczywistym jest, że brakuje im na to by założyć rodzinę i ją utrzymać. Zamiast na swoje dzieci muszą łożyć na 30-kilkuletnich emerytów agentów Tomków. Tego jednak jełop Kaczyński nie rozumie, nawet słówkiem nie pisnął o tym, żeby przywileje ukracać i wyprowadzić system emerytalny z obecnej patologii, wręcz przeciwnie z jego deklaracji można się dowiedzieć, że chce tego socjalu jeszcze więcej rozdawać. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]


To betonowy socjalista, nie wiadomo dlaczego PIS uchodzi w Wolsce za prawicę. Zresztą w parlamencie mamy samych socjalistów. Szalupa Obywatelska udawała, że ma liberalne poglądy na gospodarkę tylko do czasu gdy dorwali się do koryta. Ich pseudoreforma emerytalna polegała na [...] zwykłym szarakom wyższego wieku emerytalnego, a cała reszta świetych krów zachowała swoje przywileje.

Najnowsze wpisy