Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński: Musimy zakończyć wojnę polsko-polską

Kaczyński: Musimy zakończyć wojnę polsko-polską

Wyświetlaj:
Kim III / 2010-05-30 12:26 / Bywalec forum
Widzę, że kompaktowi rycerze z PiS nie słyszeli, że ich wielki wódz rozkazał im przestać wymachiwać mieczykami i ogłosił koniec wojny :-P
MOŻE WARTO PAMIĘTAĆ HISTORIĘ / 83.5.83.* / 2010-05-30 11:28
Na początku lat 90', partia PC była synonimem afer i przekrętów - FOZZ, Telegraf, ART-B, uwłaszczenie na RSW Ruch, spółka srebrna i wiele innych. Maciej Zalewski, współtwórca PC i prawa ręka kaczora trafił za kraty, na samego kaczora brakowało dowodów, albo wymiar sprawiedliwości słabo działał. Do ekstradycji Meira Bara nie doszło, bo min.sprawiedliwości był L.K. i ją spaprał. Wyroki w tych sprawach wydawał sędzia Kryże, potem obdarowany teką v-ce ministra w kaczym rządzie.
FAJNA ZMIANA / 83.5.83.* / 2010-05-30 12:14
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
TAK JEST ! / 83.5.83.* / 2010-05-30 12:12
NA MOSKWĘ NIC ZŁEGO TERAZ NIE WOLNO PIS-AĆ - KACZYŃSKI TERAZ LUBI ROSJAN.
I WSZYSTKICH JUŻ.
Wapniak/b/ / 87.207.158.* / 2010-05-30 09:54
Bzdura. "Nie pamięta wół jak cielęciem był" - macie za swoje "styropianowi kombatanci". Deubekizacja, lustracja, dekomunizacja i de.... sracja. Stworzyliście podział na kolaborantów /pracujących całe lata dla kraju/ i pseudo kombatantów /nierobów/ "walczących" z Komuną, których rodzi się teraz coraz więcej, o dziwo... Nowa styropianowa bolszewia. Więc macie /mamy/, to coście zrobili. Czy sami, własnymi rękoma i za ile, pozostanie pytaniem otwartym...
Gdzie dwóch się bije trzeci korzysta... Ciekawe tylko, kto?...
Przy tak zorganizowanej "politycznej sitwie" z jaką mamy dzisiaj do czynienia, przysłowiowa wojna, nigdy się nie skończy i skończyć nie może. Nie leży to w jej interesie!!!
I to by było na tyle... Wapniak - kolaborant.
z dzieł wybranych hrabiego / 77.255.250.* / 2010-05-30 11:08
"Mowy powinny być krótkie, a kiełbasy tylko długie" (W czasie
spotkania ze studentami Uniwersytetu Śląskiego).
Elendir / 2010-05-30 07:59 / Łowca czarownic
Czy ktoś pamięta jakiekolwiek działania J. Kaczyńskiego od momentu gdy zasmakował władzy, które miały na celu osiągnięcie zgody na innych warunkach niż bezwarunkowe podporządkowanie się jego woli? Czy ktoś może podać przykład jakiejkolwiek sytuacji gdy Kaczyński przyszedł z propozycją kompromisu w celu rozwiązania jakiegokolwiek istotnego sporu?

Jak dla mnie sztabowcy PiS doszli do wniosku że warto powalczyć o wyborców którzy zamiast ciągłej wojny na górze woleliby widzieć współpracę. Więc postanowili przefarbować Kaczyńskiego na tą modłę wychodząc z założenia że wspierający go wyborcy którzy widzą w Kaczyńśkim bezkompromisowego gracza i tak nie dadzą się zwieść tej przemianie i będą na niego głosować.

Czy pozostała część społeczeństwa będzie bardziej naiwna?
NeoNazi / 78.8.134.* / 2010-05-30 09:08
Przypominam że to Donald Tusk rozpoczął ta retorykę obelg i pogardy. Było to po przegranych wyborach przez PO w 2005.

To Donald Tusk i jego platforma antyobywatelska zaczęła obrażać ludzi w podeszłym wieku jako głównych przeciwników politycznych.

wasza naczelna gazetka GWno wybrała na człowieka roku Bartoszewskiego za to że nazywał przeciwników politycznych bydłem...

Co do naiwności społeczeństwa to ciekawe ilu naiwnym poprze znowu Mira Drzewieckiego z PO obrażającego Polskę, Misiaka, czy Sawicką...
Elendir / 2010-05-30 10:33 / Łowca czarownic
Z Twojej wypowiedzi rozumiem że nie potrafiłeś podać ani jednego przykładu na działanie na rzecz zgody Kaczyńskiego.

Przypominam że to Donald Tusk rozpoczął ta retorykę obelg i pogardy. Było to po przegranych wyborach przez PO w 2005.

To Donald Tusk i jego platforma antyobywatelska zaczęła obrażać ludzi w podeszłym wieku jako głównych przeciwników politycznych.

A mógłbyś podać jakieś referencje do tych "rewelacji"?

wasza naczelna gazetka GWno wybrała na człowieka roku Bartoszewskiego za to że nazywał przeciwników politycznych bydłem...

Nie przypominam sobie takiego uzasadnienia. Mógłbyś podać źródło? Bo bez tego Twoja wypowiedź wygląda na zwykłe insynuacje. Typowe zresztą dla PiS.
z dzieł wybranych hrabiego / 77.255.250.* / 2010-05-30 11:10
"Trudno dźwigając dwa ciężkie worki obowiązków na plecach,
tańczyć oberka wyborczego. Staram się wyciągnąć pewne profity z
działalności jako marszałek i p.o. prezydenta". (W czasie
spotkania ze studentami UŚ).
Elendir / 2010-05-30 14:39 / Łowca czarownic
Czyli rozumiem że było to dla Ciebie kolejne oskarżenia bez pokrycia. Dalej myślę że nie ma sensu pytać.
Pilsener / 2010-05-30 00:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"o solidarną politykę gospodarczą" - jak na starego PZPRowca i PRLowca przystało - państwo solidarne, najlepiej zero demokracji i kapitalizmu, z ziemi socjalistycznej do wolski.
z dzieł wybranych hrabiego / 77.255.250.* / 2010-05-30 11:11
"Widać, że nie jesteś ani z Krakowa, ani z Poznania, ani ze
Szkocji, skoro wręczasz mi tak cenny dar". (Na spotkaniu z
komitetem honorowym w Łazienkach).
JAG1 / 83.20.241.* / 2010-05-29 23:33
Jeżeli Kaczyński przez najbliższe pięć lat pokaże, że się na prawdę zmienił i gada po ludzku, to może w roku 2015 kandydować w wyborach prezydenckich. Wcześniej nie.
JAW / 89.74.124.* / 2010-05-29 23:22
Słusznie. Kończ waść, wstydu se oszczędź, skapituluj i idź do niewoli
Jarkt / 87.205.217.* / 2010-05-29 22:47
Wpiszcie sobie w Googlach hasło "kłamca" :-))
NeoNazi / 78.8.134.* / 2010-05-30 09:30
dobre !!! Google nie kłamie
jt / 78.8.53.* / 2010-05-29 23:07
Daj już sPOkój z tym Tuskiem.
Miro, Zbycho i Rycho / 84.75.178.* / 2010-05-29 22:09
Co ci biedacy teraz bez tej wojny moga zrobic? Ano nic. Oni potrafia tylko siac zamet w czasie wojny!!!
Bez wojny to i lapsusy Komorowskiego beda bardziej widoczne. I tego tez sie boja. Tylko patrzec, jak Komorowski zrobi i powie cos bardzo glupiego i szybko straci 10% poparcia.
JAG1 / 83.20.241.* / 2010-05-29 23:41
Umizgi Kaczyńskiego do moherowego elektoratu stały się tak sztuczne, że aż niesmaczne.
NeoNazi / 78.8.134.* / 2010-05-30 09:12
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
tru / 213.218.140.* / 2010-05-29 21:46
Wałęsa oskarża zmarłego Prezydenta

Były prezydent napisał na swoim blogu, że podtrzymuje wszystko, co mówił o Lechu Kaczyńskim i jego bracie.

Zaraz po katastrofie prezydenckiego samolotu Lech Wałęsa oświadczył, że wybacza wszystko braciom Kaczyńskim. Jednak godzinę po uroczystościach pogrzebowych dokonał wpisu w swoim blogu: „Wszystko, co powiedziałem kiedykolwiek o Panach Kaczyńskich, pozostaje w mocy, niczego nie cofam”. Wałęsa dodał, że nie wycofuje się z tego, co mówił o Lechu i Jarosławie Kaczyńskich, także z tego, że nazwał Lecha Kaczyńskiego “durniem”

Oto pełna treść dwóch wpisów Lecha Wałęsy z wczoraj i przedwczoraj (zachowujemy oczywiście niepowtarzalną pisownię oryginalną):

Dlaczego a Dlatego

Dlatego bo politykierstwo w kiepskim wykonaniu Panów Kaczyńskich tak się zaczęło i tak się zakończyło .


Nie patriotyzm , nie mądrość , nie odpowiedzialność tu leżała u podstaw i do końca .


Mówię o tym tylko dlatego byśmy wreszcie mądrzy byli ,na skale mądrości i odpowiedzialności budowali .


Nienawiść , błędne nieodpowiedzialne decyzje , walka nawet świętościami nie dała i nigdy nie może dać pozytywnych efektów .


Porozmawiajmy spokojnie , bez emocji , patriotycznie wyciągając uczciwe prawdziwe wnioski , by ta ofiara nie poszła na marne , by klęski wyprowadzać w zwycięstwa ,by straty zamieniać na możliwe zyski , w trym moralne patriotyczne i wychowawcze .


Niczego nie cofam

Wszystko co powiedziałem kiedykolwiek o Panach Kaczynskich pozostaje w mocy , niczego nie cofam , ani nie zmieniam . Zawsze tylko odpowiadałem na ataki , zaczepki ,czy pomówienia .Nigdy nie mówiłem nieprawdy czy do czego nie byłem przekonany .
Anty TW UB / 178.36.199.* / 2010-05-30 10:32
No cóż, Wałęsa dobrze wie, że po jego śmierci nikt nie pochowa go na Wawelu.
Pan_X / 78.8.134.* / 2010-05-30 09:15
no cóż... Wałęsie łatwiej się pojednać z Jaruzelskim i Kiszczakiem niż z Kaczyńskim. Czyżby Wałęsie bliżej do UBeckich zdrajców ?
Elendir / 2010-05-30 08:06 / Łowca czarownic
Zupełnie nie rozumiem dlaczego ktokolwiek miałby zmienić swoją opinię odnośnie faktów które miały miejsce. Tylko dlatego że nastąpiła tragiczna śmierć? Jak Jan Paweł II wybaczył zamach na swoje życie to nie oznacza że jednocześnie stwierdził że takowy nie miał miejsca.
z dzieł wybranych hrabiego / 77.255.250.* / 2010-05-30 11:12
"Jestem częściowo pyrą". (Tak się później tłumaczył Komorowski z
żartów z mieszkańców Poznania powyżej).
Elendir / 2010-05-30 14:40 / Łowca czarownic
A co to ma wspólnego z wypowiedziami Wałęsy?
Wacuś Młody Demokrata / 83.29.9.* / 2010-05-29 23:00
Lech Wałęsa dwa lata temu na antenie TOKFMa w wywiadzie z jedną z cynglic, chyba Paradowską, OTWARCIE PODŻEGAŁ do OTRUCIA PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO, aż cynglice zatkało, JEŚLI TEGO NIE COFA ? ... STOI TAM GDZIE STOJĄ OPRAWCY.
Anty TW UB / 178.36.199.* / 2010-05-30 10:36
Należy zmienić ten chory system sprawiedliwości, tak aby takie przestępstwo, jakim jest podżeganie do morderstwa było ścigane z urzędu. Czas na zmianę tego zakłamanego systyemu.
hryniu / 2010-05-29 22:06 / Bywalec forum
przynamniej ten człowiek nie zmienia poglądów i opinii....
trzeba przyznać / 77.255.250.* / 2010-05-30 10:56
człowiek - mocne stwierdzenie!
rozwado / 2010-05-29 21:12 / Tysiącznik na forum
Kaczor postanowil sie poprawic; w nagrode powinnismy go wybrac na prezydenta zeby mogl
sobie powetowac
straty.
z dzieł wybranych hrabiego / 77.255.250.* / 2010-05-30 11:13
"Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a
potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku, więc nie słyszałem
od dłuższego czasu o zjawiskach powodziowych, które by trwały
dłużej niż tydzień, czy dwa".
JAG1 / 83.20.241.* / 2010-05-29 20:40
Kaczyński rozpętał wojnę polsko-polską, a teraz chce ją zakończyć.
To jak socjalizm, który dzielnie pokonuje trudności niespotykane w innych systemach.
G.G. / 212.160.239.* / 2010-05-29 20:47
Tusk jest jak Machiavelli, z tą ekipą 400 lat temu trup słałby się gęsto – to nie tytuł seminarium z historii myśli politycznej, ale wywiadu z Maciejem Płażyńskim w Polsce The Times.
JAG1 / 83.20.241.* / 2010-05-29 23:36
Z Kaczyńskim nie musieliśmy się cofać o wirtualne 400 lat.
Śmierć Pani Blidy z winy Ziobry i Kaczyńskich była realna.
niesamowite / 77.255.250.* / 2010-05-30 10:58
Pani? też była hrabianką - towarzyszu?
NeoNazi / 78.8.134.* / 2010-05-30 09:17
nikt nie kazał twojej idolce Blidzie palnąć sobie w łeb... A jak oskarżasz Ziobrę o jej śmierć to idź do Sądu.
nirwierzący ateusz / 83.26.38.* / 2010-05-29 20:56
"Trzy kolory - czyli po co łopata PO"
http://chili.salon24.pl/187954,trzy-kolory-czyli-po-co-lopata-po

link bo tekst za długi by cytowac
niewierzący ateusz / 83.26.38.* / 2010-05-29 20:01
"Pytania

Janusz Palikot: Czy jest prawdą, że Marta Kaczyńska otrzyma 3 mln zł odszkodowania z tytułu tragicznej śmierci Lecha i Marii Kaczyńskich? Czy jest prawdą, że polisa na życie śp. pary prezydenckiej została wykupiona przez Kancelarię Prezydenta na koszt podatników? Czy jest prawdą, że wszystkie inne ofiary katastrofy były ubezpieczone na sumy 100, 200 i 300 razy mniejsze?


Czy jest prawdą, że Janusz Palikot jest prominentnym politykiem Platformy, a partia ma decydujący wpływ na jego aktywność lub jej brak po 10 kwietnia?

Czy jest prawdą, że Janusz Palikot jest przyjacielem Bronisława Komorowskiego, kandydata na prezydenta obecnie pełniącego obowiązki prezydenta?

Czy jest prawdą, że Bronisław Komorowski z racji swojej tymczasowej funkcji ma obecnie dostęp do całej dokumentacji w Kancelarii Prezydenta?

Czy jest prawdą, że najbardziej prawdopodobnym źródłem informacji na temat poufnych dokumentów z Kancelarii Prezydenta jest dla Palikota jego bliski przyjaciel, który po 10 kwietnia zyskał w nie pełny wgląd?

Czy jest prawdą, że dzisiejszy atak Palikota na Martę Kaczyńską jest inspirowany przez Bronisława Komorowskiego, który korzystając z dostępu do poufnych dokumentów dostarczył Palikotowi niezbędnej amunicji?

Czy jest prawdą, że jest to kolejna próba sprowokowania Jarosława Kaczyńskiego do ostrzejszej wypowiedzi, poprzez uderzenie w jego jedyny czuły punkt?

Czy jest prawdą, że ten atak odbywa się za wiedzą i przyzwoleniem Komorowskiego bez którego Palikot nie znałby szczegółów polis wykupionych w Kancelarii Prezydenta?

Czy jest prawdą, że dzisiejszy wpis Palikota jest elementem kampanii wyborczej Komorowskiego, który jednego dnia lansuje się ze swoją rodziną, a drugiego milcząco przygląda jak jego bliski przyjaciel w jego imieniu atakuje właśnie osieroconą dziewczynę za to, że się za bardzo wzbogaci na tym, że ona swoją straciła?

Mam nadzieję, że to wszystko nieprawda."

katarynę zacytowałem ja niewierzący ateusz
hryniu / 2010-05-30 11:54 / Bywalec forum
troche racji tu jest... dlaczego państwo ma ubezpieczać indywidualnie jakiś urzędników z państwwych pieniędzy... Indywidualnie to mógł sobie wykupic 100 polis na 100mln.. Chyba że jest to pakiet socjalny przypisany do stanowiska tak jak np. prywatne ubez zdrowotne... Troche to dziwne dla mnie, ale jeżeli takie są standardy światowe to moge to zaakceptować..
rozwado / 2010-05-29 21:14 / Tysiącznik na forum
Katarynka jak katarynka.
niewierzący ateusz / 83.26.38.* / 2010-05-29 20:39
"Bezpośrednio po transmisji z ust dziennikarzy i jednego z polityków słowa, które przekreślają marzenia o zgodzie i porozumieniu.
- podjechał karetą (bryczka, to kareta?)
- przemówienie dla ludzi bez pamięci,
- a gdzie przeprosiny,
- Każdy człowiek ma tylko jedną szansę (ciekawostka dlaczego?), Kaczyński już miał i nie wykorzystał.
- to tylko słowa,
- przecież on był pierwszym bokserem.
Reszty "mądrości" nie pamiętam i nawet nie chce mi się tego komentować. Musiałam jedynie ochłonąć, żeby nie ubrać wpisu w ostrzejsze słowa."

sgosię zacytowałem ja niewierzący ateusz
niewierzący ateusz / 83.26.38.* / 2010-05-29 20:26
"Głodowe emerytury"
"Jeśli ministrowie finansów i pracy przeforsują obniżkę składek do OFE, nasze emerytury za kilka lat będą głodowe - alarmuje "Gazeta Wyborcza".


Gazeta dotarła do raportu Deloitte, z którego wynika, że obniżenie wysokości składki do Otwartych Funduszy Emerytalnych z 7,3 do 3 proc. naszych pensji, może poskutkować nawet trzykrotnym obniżeniem, otrzymywanych w przyszłości, świadczeń.

Beneficjentem przesunięcia środków stałby się ZUS.

Zapytani ekonomiści potwierdzają, że ministrom nie chodzi o dobro emerytów, tylko o ratowanie finansów publicznych. "

fajnie ?
Więcej w "Gazecie Wyborczej".
hryniu / 2010-05-29 22:00 / Bywalec forum
to w końcu Uwierz panie niewierzacy że dzieki rządom jarka i leszka możemy mieć Grecje za kilka lat!!! - zapytaj ekonomistów jak nie wierzysz!!!
niewierzący ateusz / 83.4.97.* / 2010-05-30 12:28
Rostowski: PiS uratował polską gospodarkę

Kto uratował polską gospodarkę przed gigantycznym kryzysem. Według szefa resortu finansów, Jacka Rostowskiego to dzięki.. rządom Prawa i Sprawiedliwości. Podczas dzisiejszej debaty minister pochwalił obniżki podatków i składek rentowych, dzięki którym nie trzeba było wprowadzać pakietu stymulacyjnego.

Niskie podatki i mniejsze składki rentowe sprawiły, że nie trzeba było ratować gospodarki w czasie kryzysu. Dlatego też szef resortu finansów podziękował politykom Prawa i Sprawiedliwości za tę decyzję.
pisaty / 81.219.69.* / 2010-05-29 23:20
... ekonomisci to w wiekszosci pospolici analfabeci.
wczoraj / 2010-05-29 19:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jarek czyś ty się szaleju najadł, przecież jeśli dalej takie brednie będziesz gadał to ojciec rydzyk cofnie swoje poparcie i zostanie ci 5-10%. Ojciec nie może pozwolić sobie na pokój!!!
koniar / 83.8.98.* / 2010-05-29 19:53
Słowa, deklaracje. Dobre i to. Byle nie dać się uśpić.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy