Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński przemówił do przyjaciół Rosjan

Kaczyński przemówił do przyjaciół Rosjan

Money.pl / 2010-05-09 15:41
Komentarze do wiadomości: Kaczyński przemówił do przyjaciół Rosjan.
Wyświetlaj:
waz(usa) / 79.102.230.* / 2010-05-11 23:02
Od kiedy to bracia zamiast isc na moskwe w trampkach, jak to czynil brat Lech w Gruzji, uwazaja sie za przyjaciol Rosjan? WONE ZARTY!

Czysta propaganda przedwyborcza polskiego nacjonalisty, pana J.K.

A wyscig o wiekszy wieniec to wcale nie rozpoczal JK. To polska oligarchia czarnych (a raczej purpurowych) klech rozpoczela wyscig w momencie gdy dotarly do Polski wiesci o katastrofie.

Natychmiast zaczeli odprawiac czary-mary na oltarzu "za Ojczyzne", a tak naprawde chodzilo o umocnienie swojej pozycji we wladaniu masami. To sa glowy! Nie musza walczyc o wyborcow bo od wiekow maja monopol na rozmowe z samym panem Bogiem! Najbogatsza kasta w Polsce, o czym prasa i TV milczy.
Misiapysia / 95.49.69.* / 2010-05-11 11:30
Niesiołowski przesadził z tym komentarzem ze Jaroslaw Kaczynski rozpoczal wyscig o wiekszy wieniec. Tak sie nie mowi. Zrozumiem wszystko ale nie tego typu komentarze. To juz byl szczyt wszystkiego.. Niesiolowski jest bezczelny. Ja uwazam ze Jaroslaw Kaczynski powinien zostac prezydentem. W Polsce i tak nie bedzie nam sie zylo lepiej u wladzy Bronka Ogonka. A Jarek moze zapomni o tej tragicznej smierci... !!!!!!!
T. / 81.190.51.* / 2010-05-11 23:42
Niesioł , to yntelygent na czterech łapach z zakręconym ogonkiem ...
DLA MNIE BOMBA / 83.10.68.* / 2010-05-09 20:32
NO TO WASZ MAŁY WÓDZ ZROBIŁ WAM WOLTĘ.
marek-zegarek / 62.21.67.* / 2010-05-09 22:07
KWA KWA KWA :) zobaczcie to:

http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/201004/1272547641_by_ozi.jpg
emeska / 77.254.117.* / 2010-05-09 20:03
Bardzo mądra, przemyślana wypowiedź. Należy szukać w niej intencji zbiżenia między narodami w myśl, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje, a to ma być oparte na prawdzie. Widziałam Rosjanina, który ze łzami w oczach prezentował projekt budowy pomnika dla ofiar katastrofy. Nie rozumiem tych ludzi, którzy nie potrafią sami wyciągać wniosków z zaistniałych faktów, posiłkują się gotowcami serwowanymi przez media, przecież myślenie nie boli. Czytając wypowiedzi niektórych internautów mam wrażenie, że śnię. Kiedy jedni cierpią z powodu utraty najbliższych, to dla nich stanowi to pożywkę do niewybrednych żartów i kpin. TAK NIE WOLNO. Jeśli nie zgadzam się z kimś, to nie obrażam tej osoby, nie wyśmiewam, nie czepiam byle czego, aby ją zdyskredytować, nie używam wulgaryzmów bo kocham język polski. Pomimo różnic można się przecież szanować.
T. / 81.190.51.* / 2010-05-11 23:51
Emeska, pokaż mi szanujących się Polaków .A zwłaszcza wśród tych młodych , za granicą .
Widziałaś takich ? - Bo ja , nie ! A sporo świata objechałem .
- No , może gdzieś tam ,ktoś ze starszej generacji . Ale to są rodzynki w chlebie.
Neo Nazi / 78.8.154.* / 2010-05-09 23:31
Śmieci i POmyjów nie nauczysz kultury i Patriotyzmu !!! Trzeba ich tylko łomem lać...
Gall# / 213.158.199.* / 2010-05-09 18:53
Też do ludzi, tak bezradnych w swoim zakłamaniu, że na tym forum podrabiają mój nick- z sieci
Czytam tak sobie i myślę co naprawdę kieruje ludźmi, którzy reagują histerią na hasło „lustracja”, „IPN”, „rozbicie układu” czy „IV Rzeczpospolita” ?
Forumowiczami którzy nieustannie oskarżają PIS, redaktorów Ziemkiewicza, Pospieszalskiego czy Wildsteina o „dzielenie Polaków” ? Dając przy tym nieraz kabotyński popis „moralnego oburzenia”. Bezinteresowne umiłowanie pokoju? Czy własnego świętego spokoju?

Krótkie wyjaśnienie na użytek młodszych forumowiczów (którzy Historię w szkole zakończyli zapewne na 20-leciu międzywojennym lub w najlepszym wypadku II Wojnie Światowej – bo potem był egzamin gimnazjalny albo matura :) W 1945 roku w wyniku Układu Jałtańskiego Polska utraciła faktyczną niepodległość i stała się państwem marionetkowym, zarządzanym przez PZPR – całkowicie zależną od KPZR (= Rosji)

Aktywne poparcie ustanowionego przez ZSRR totalitarnego (a mówiąc bez ogródek, zbrodniczego) ustroju – poprzez wstąpienie do PZPR lub „współpracę” z Urzędem Bezpieczeństwa – warunkowało lub ułatwiało karierę zawodową i naukową, często poprawiało status materialny rodziny, a po transformacji 1989 – dało wielu osobom uprzywilejowany start w nowych kapitalistycznych realiach, stało się trampoliną do zrobienia (w sposób o którym chętnie by się zapomniało) dużych pieniędzy i zapewnienia własnym dzieciom wysokiej pozycji społecznej. Taka jest przeszłość wielu biznesmenów, sędziów, sław dziennikarskich, czy „autorytetów naukowych”.

Konsekwentna odmowa dołączenia do grona twórców czy klakierów zwasalizowanej atrapy pastwa jaką była PRL, wierność ideałom wolnej i niepodległej Polski, złamała życie tysiącom polskich patriotów (egzekucje, tortury, długoletnie więzienie w latach stalinowskich), uniemożliwiła ukończenie studiów, ograniczyła możliwość awansu zawodowego i skazała na ubóstwo ich samych i ich rodziny. Taka jest przeszłość wielu ludzi o anonimowych twarzach, którzy mijają was na ulicy.

To obraz malowany pospiesznie, grubym pędzlem – bo były wyjątki po obu stronach.

Ale wyjątki potwierdzają regułę. Polaków nie podzielił PIS ani redaktor Wildstein. Podzieliła ich radziecka dominacja i radykalnie odmienne stanowisko jakie wobec niej zajęli – z pełnymi konsekwencjami dla siebie samych i swoich rodzin. Bo wybierało się TAK albo NIE. Wobec ZŁA. KŁAMSTWA i PRZEMOCY nie ma innej odpowiedzi.

Wam wychowanym w ustroju demokratycznym trudno to pojąć – to nie była kwestia odmiennych poglądów.

Dziś w Polsce żyją dzieci i wnuki jednych i drugich.
Słowo „prawda” i „lustracja” ma dla nich odmienną twarz – twarz własnych , często ukochanych, ojców i dziadków.
hipoteza / 79.184.7.* / 2010-05-10 10:25
... w całej rozciągłości potwierdzam !
jt / 78.8.60.* / 2010-05-10 07:15

Dziś w Polsce żyją dzieci i wnuki jednych i drugich.
Słowo „prawda” i „lustracja” ma dla nich odmienną twarz – twarz
własnych , często ukochanych, ojców i dziadków.

Dobrze napisane.
lotem bliżej / 87.238.173.* / 2010-05-09 18:16
Czy Zachód boi się latać do Rosji?
Aktualizacja: 2010-05-8 10:58 pm

Premier Włoch Silvio Berlusconi oficjalnie potwierdził informację, że odwołał swój wyjazd do Moskwy na niedzielne uroczystości z okazji 65.rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej. Szef rządu poinformował o tym w sobotę prezydenta Dmitrija Miedwiediewa. Oficjalnie podaną przyczyną tej nagłej decyzji podjętej dosłownie “za pięć dwunasta” jest konieczność walki z kryzysem finansowym, ale trudno sobie wyobrazić, by akurat w niedzielę, tak bardzo to zajmowało Berlusconiego, by odwoływał wcześniej planowaną wizytę w jednej z dwóch najważniejszych stolic świata. Ale nie tylko Berlusconi odwołał swą wizytę. Portal internetowy “Gazieta.Ru” poinformował, że wizytę w Rosji odwołał prezydent Francji, tłumacząc to kryzysem finansowym w Europie. Wcześnej rosyjskie media poinformowały, że do Moskwy – z różnych względów – nie przyjadą premier Wielkiej Brytanii oraz prezydent Stanów Zjednoczonych. Na obchodach nie będzie również przywódców Białorusi, Ukrainy i Mołdawii, którzy chcą odbierać rocznicowe defilady w swoich krajach. Pierwotnie planowano, że w moskiewskich uroczystościach weźmie udział około 30 prezydentów i premierów.

W tej sytuacji jednymi z najdostojniejszych gości Władimira Putina będą pełniący obowiązki prezydenta, Bronisław Komorowski oraz pełniący obowiązki Polaka, Wojciech Jaruzelski. Oczywiście kryzys greckich finansów jest sprawą poważną, ale najważniejsze decyzje już zapadły, poza tym światowi przywódcy mogliby także i w Moskwie wymieniać się poglądami na ten temat, dlatego trudno oprzeć się wrażeniu że kryzys ten pełni obowiązki chmury wulkanicznego pyłu, która jak pamiętamy uniemożliwiła przyjazd zachodnim politykom do Krakowa. Rodzą się w związku z tym pytania, dlaczego politycy Ci nie chcą lub nie moga udać się do Moskwy? Czy boją się latać samolotami, czy może mają wiedzę o czymś, co czyniłoby ich obecność u boku Putina i Miedwiediewa, niezręczną?
polak2 / 87.207.116.* / 2010-05-09 17:56
Niesiołowski nazwał to cynizmem?A komorowski odznacza to okej.Jak mu ta gęba nie spuchnie.Sam tyle wart co Palikot.Palikot przed wypadkiem powiedział Kaczyński to trup,skąd wiedział?
o kłamstwach c.d. / 87.238.173.* / 2010-05-09 17:24
Samolot uderzył w ziemię po 8.50

W pierwszych kilkunastu dniach po katastrofie obowiązywała wersja, że samolot rozbił się o godz. 8.56 lub kilka minut wcześniej. Kolportujący ją dziennikarze opierali się głównie na „wypuszczonej” przez Kreml do mediów rozmowie Władimira Putina (byłego agenta KGB) z ministrem Siergiejem Szojgu (byłym aparatczykiem komunistycznym) i innymi dygnitarzami. Szojgu mówił w niej Putinowi: „Panie Premierze, o 10.50 [czyli 8.50 czasu polskiego – przyp. „GP”], samolot Tu-154 lecący z Warszawy do Smoleńska zniknął z radarów w czasie podchodzenia do lądowania na Lotnisku Północnym w Smoleńsku. Samolot rozbił się w lesie 300 metrów od pasa startowego. […] O 10.51 na miejsce katastrofy zostały wysłane 3 brygady straży pożarnej”. Urzędnik prezydenta Miedwiediewa, Georgij Połtawczenko, dodaje: „Byliśmy na miejscu katastrofy dosłownie po trzech minutach”.

Dziś wiemy, że samolot rozbił się przynajmniej dziesięć minut wcześniej. Telewizja Polsat zaprezentowała billingi, z których wynika, że jej dziennikarz Wiktor Bater został poinformowany o katastrofie o godz. 8.40. Wiemy też, że prawdopodobnie minutę wcześniej prezydencki Tu-154 zerwał linię energetyczną niedaleko lotniska. Znana blogerka Kataryna słusznie zadała więc dwa pytania: „Jakim cudem samolot znikł z radarów dopiero 10 minut po tym, jak leżał rozbity, paląc się na ziemi, od kilku minut w towarzystwie oglądającej to z bliska delegacji rosyjskiej, która była przy wraku już wtedy, gdy kontroler miał jeszcze samolot na radarze?” i „czemu miało służyć to błyskawicznie wyprodukowane kłamstwo [...] tak zgrabnie rozpisane na role?”.

Leszek Misiak, Grzegorz Wierzchołowski
Artykuł pochodzi z najnowszego wydania tygodnika "Gazeta Polska"
Rossija / 77.113.55.* / 2010-05-09 16:31
Najdziwnejsze w tym wszysdkim jesc to, ze jak by kreml wiedzial jak to sie skonczy, to oddal by te wszydzkie papierki pies ich i maly pieski, Bo tak na prawde to wszysdko jesc niczym pszed smieciom. Takie dziecinne pszecionganie liny, bo kazdy chcial postawic na swoim, a tragedja pokazala jak bardzo to wszysdko jesc bez sensowne.
utse / 109.243.66.* / 2010-05-09 16:28
OTO SEKRET ATAKU PO w internecie. Stoi za nim tajna instrukcja firmowana nazwiskiem szefa MSWiA Grzegorza Schetyny. Wynika z niej, że wicepremier polecił działaczom młodzieżówki wpisywać na internetowych forach pozytywne komentarze o Platformie.

Do instrukcji o tworzeniu przez Młodych Demokratów grup do spraw monitoringu internetu dotarli dziennikarze; podali się za młodych działaczy partii i zadzwonili do koordynującego akcję Dariusza Słodkowskiego. To zastępca sekretarza generalnego młodzieżówki Platformy. Szczegółowe informacje obiecał wysłać pocztą elektroniczną. I wysłał. “Młodzi Demokraci, sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna zwrócił się do nas z prośbą o utworzenie grupy ds. monitoringu sieci. Nie muszę chyba tłumaczyć jak wiele dla Stowarzyszenia znaczy prośba z tej strony” – czytamy w instrukcji.
Antyfaszysta / 83.26.95.* / 2010-05-09 16:13
Każdy ma coś na sumieniu,
zgoda / 77.255.49.* / 2010-05-09 16:45
pod warunkiem powieszenia Jaruzelskiego na najbliższej latarni
@@@ / 89.74.168.* / 2010-05-09 16:25
Co ty masz na sumieniu.
Przyznaj sie.
#Gall / 174.48.236.* / 2010-05-09 15:58
Mój szef mówi mi, że Rosjanie są ok a parę miesięcy temu mówił, że są be.
I co ja mam teraz robić?
Co mam myśleć.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-05-09 18:23

2010-05-09 15:08:50 | 174.48.236.* | chłop jaj
Re: Komorowski na defiladzie w Moskwie [15]
Na pokład samolotu lecącego do Smoleńska wsiadł człowiek 'mały', kłótliwy, przeciętny
prezydent,
zaściankowy i ksenofobiczny, mierny polityk. Autor słów: 'spieprzaj dziadu', 'małpa w
czerwonym' ,
'ja panią załatwię' ... Pośmiewisko nie tylko satyryków, ale i całej Europy, prezydent z
rekordowo niskim poparciem społecznym...

W trumnie ze Smoleńska przywieziono 'wybitnego męża stanu' , 'patriotę' , 'bohatera
narodowego' ,
'ojca narodu' , 'największego polaka', 'równego królom'.

W ZWIĄZKU Z TYM JA SIĘ PYTAM: KTO PODMIENIŁ CIAŁO?!

W tedy jak pisałeś te słowa kto był twoim szefem?
@@@ / 89.74.168.* / 2010-05-09 16:26
Idz do lekarza i zapytaj go czy masz jeszcze swoj mozg.
#Gall / 174.48.236.* / 2010-05-09 16:43
Ależ jeszcze dzisiaj pisałem, ze Ruscy zabili mi prezydenta. I co teraz mam myśleć, skoro mój szef mówi, że Rosjanie to przyjaciele? To mam ich teraz kochać, za to zabili mojego prezydenta?
@@@ / 89.74.168.* / 2010-05-10 01:51
W takim razie w twojej glowie miedzy uszami hula wiatr.
rozwado / 2010-05-09 15:41 / Tysiącznik na forum
PiS zabiega o poparcie Wieszcza. JK mowi nie swoim glosem ale glosem Wieszcza.
Guliguli / 93.159.46.* / 2010-05-09 15:59
Znowu próbuje mówić ludzkim głosem ale to nie jest Wigilia to jedno a dwa ze już próby były i zawsze nie idmiennie kończyły się tak samo czyli powrotem do retoryki nienawiści i podziałów.
Roland jar / 89.77.193.* / 2010-05-10 01:25
poznaj historię apotem wypowiedzi naród rosyjski jak naród w konia robiony, tak jak i my przez piar i jad z PO. to tak jak ze złodziejem łapiesz za rękę , a on mówi to nie moja ręka! a taki niesiołek czy kutz palikot to są w stanie powiedzieć że to ty kradłeś. to partia zakłamanych hipokrytów ludzi złych karierowiczów ,broniących ludzi poprzedniego systemu PO PRLu ludzi z UB, ZOMO, ORMO, WSI, KBW. SB,nie było by w tym nic złego, ale ich ofiarami padali zwykli polacy za to że okazywali niezadowolenie z glodowych pensji.za to że krzywoli na portret STALINA ,,,, DZIERŻYŃSKIEGO CZY INNYCH. A jak pan władza mówił to trzeba było na baczność stać. tak samo jak przed gestapo czy ss w czasie wojny.
pan władek / 152.73.73.* / 2010-05-10 00:27
blal bla bla
a coś tak od siebie, a nie cytować z pamięci TVN?

Najnowsze wpisy