Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński: Słowo "zbrodnia" adekwatne - potocznie

Kaczyński: Słowo "zbrodnia" adekwatne - potocznie

Wyświetlaj:
Gall# / 178.181.210.* / 2010-07-25 20:47
Wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest sprawą HONORU - tu chodzi o naszą godność jako narodu.
Albo jesteśmy jeszcze narodem - mamy wspólne wartości, świadomość wspólnoty, poczucie wstydu i odpowiedzialności przed następnymi pokoleniami, albo jesteśmy "populacją tego terenu" - trzodą zainteresowaną wyłącznie własną michą - żarciem i uciechą.
ździcho / 87.205.164.* / 2010-07-25 22:04

Wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest sprawą HONORU - tu chodzi o naszą godność jako
narodu.

OK, ale od tego są komórki śledcze, a nie ciskajacy się posłowie. Czy okrzykami: "Zbrodnia! Zbrodnia!" (nieistotne czy dosłownie czy potocznie) można cokolwiek wyjaśnić? No chyba, ze Tobie nie chodzi o to, żeby wyjaśnić, tylko żeby "wyjaśniAć" (czyt. hałasować).
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-07-26 01:50

OK, ale od tego są komórki śledcze, a nie ciskajacy się posłowie.

Komórki śledcze są ubezwłasnowolnione. Wszystkie dowody które mają prawo dostać to dowody przekazane od Rosjan. Sami nic na miejscu katastrofy nie mogą sprawdzać (dzięki Tuskowi).
Którzy posłowie się ciskają i w jaki sposób?

Czy okrzykami: "Zbrodnia!
Zbrodnia!" (nieistotne czy dosłownie czy potocznie) można cokolwiek wyjaśnić?

Słowo Zbrodnia gdy jest nieistotne nie ma żadnego znaczenia zaś dosłowne znaczyło by że Putin ma krew na rękach ofiar z katastrofy a Tusk pośrednio również. Gdyż Tusk po przez swoje działanie (oddanie całego śledztwa w ręce KGB) tuszuje i zaciera ślady tej zbrodni...
Zbrodnia potocznie nie oznacza tego samego co zbrodnia dosłowna. może na przykład piętnować sposób przygotowania całego wyjazdu lub wielu innych spraw.
Ale czy POlitycy chcą tą sprawę wyjaśnić? wątpię

(czyt. hałasować).

Od hałasowania jest Palikot i dziennikarze którzy za Palikotem biegają...
ździcho / 87.205.146.* / 2010-07-26 09:35


Komórki śledcze są ubezwłasnowolnione

Jeżeli założymy, że Tusk i Putin z premedytacją wymordowali delegację katyńską, to jest powód, by komórki śledcze ubezwłasnowolnić. Jeżeli tupolew miał awarię wskutek niedbalstwa strony rosyjskiej, to też byłyby ku temu przesłanki. Jednakże ze stenogramów rozmów tego nie odczytamy. bo trudno, że by pasażerowie tupolewa o tym wiedzieli wcześniej i głośno to komentowali w czasie lotu. Tylko po co ja to piszę. Poselska komisja śledcza wpierw zakłada zbrodnię lub "zbrodnię" a potem jak twierdzi, chce ją wyjaśniać. Po co wyjaśniać? Zbrodnia tom zbrodnia. Schwytać zbrodniarzy a Trybunał Międzynarodowy da im czapę tak jak Hussajnowi i Milosevicowi.

Ale czy POlitycy chcą tą sprawę wyjaśnić? wątpię

Ja nawet wiem, że nie chcą. Po pierwsze: są po prostu świadomi swoich niekompetencji w tej dziedzinie, a po drugie: fachowcy już ślęczą od dwóch miesięcy nad stenogramami, a chyba żaden z nich nie chce wylecieć z roboty...
Jaki jest sens, żeby posłowie PO krzyczeli w sejmie: "Presja! Presja!" (dosłownie lub potocznie)? Wyjaśnienia czegokolwiek?
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-07-26 11:53

Poselska komisja śledcza wpierw zakłada
zbrodnię lub "zbrodnię" a potem jak twierdzi, chce ją wyjaśniać.

Zespół ludzi z tej komisji działał od początku katastrofy. Więc pewnie nie zakłada niczego bo już wiele spraw zna. Teraz chce pogłębić swoją wiedzę więc powstało koło parlamentarne które będzie mogło zapraszać na przesłuchania ludzi którzy mają pewną wiedzę na ten temat. Gdyby była wola wyjaśnienia ze strony PO, SLD i PSL pewnie już dawno pracowała by komisja śledcza która ma większe kompetencje od koła poselskiego.
Ale skoro ci przeszkadza ta inicjatywa poselska Pis-u to znaczy tylko o twoim zaangażowaniu politycznym na rzecz tych osób które są zainteresowane by sprawa ta była jak najszybciej wyciszona i niewyjaśniona?
ździcho / 87.205.146.* / 2010-07-26 12:15
Ani PO, ani SLD, ani PSL, ani PiS NIE POTRAFIĄ tego robić. To są partie polityczne, a nie organa śledcze.
Ale skoro ci przeszkadza ta inicjatywa poselska Pis-u

Nie przeszkadza. Po prostu PiS jako jedyne z tych czterech ugrupowań, które wymieniłeś porwało się z motyką na księżyc, jeżeli rzeczywiście chcą cokolwiek wyśledzić. Jeżeli chcemy dowiedzieć się czegokolwiek o tym, co stało się w Smoleńsku, to przecież jesteśmy zdani właściwie już tylko na kolejne odczyty z zapisu czarnych skrzynek jeżeli cokolwiek ma być miarodajne.
zapraszać na
przesłuchania ludzi którzy mają pewną wiedzę na ten temat.

Zapraszać kogo? Kto może mieć jakąkolwiek wiedzę na ten temat? Ta przeszło setka osób, która miała wiedzę na TEN właśnie temat, zabrała ją ze sobą do grobu.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-07-26 23:26

Ani PO, ani SLD, ani PSL, ani PiS NIE POTRAFIĄ tego robić. To są partie polityczne,
a nie organa śledcze.

Tu zgadzam się z tobą prawie w 100% jeśli chodzi o dwie komisje śledcze
1. Od spraw nacisków która trwa już około trzy lata i nic nie wyjaśniła do tej pory...
2. Od sprawy Śmierci Barbary Blidy
W stosunku co do dwuch innych komisji nie zgadzam sie z twoim stwierdzeniem
1. komisja hazardowa pokazała nam mechanizmy działania branży hazardowej w naszym kraju po mimo destrukcyjnej działalności pana Sekuły
2. W sprawie śmierci Olewnika ukazała nam jak te odpowiedzialne a nie organa śledcze potrafią źle działać.



Po prostu PiS jako jedyne z tych czterech ugrupowań, które
wymieniłeś porwało się z motyką na księżyc, jeżeli rzeczywiście chcą cokolwiek
wyśledzić. Jeżeli chcemy dowiedzieć się czegokolwiek o tym, co stało się w
Smoleńsku, to przecież jesteśmy zdani właściwie już tylko na kolejne odczyty z
zapisu czarnych skrzynek jeżeli cokolwiek ma być miarodajne.

dzięki Tuskowi w dużej mierze zdani jesteśmy na Rosyjskie KGB.
Więc tak na prawdę wartość tych czarnych skrzynek jest nie wielka. Czarne skrzynki od razu po katastrofie powinny być zabezpieczone przez nasz kraj a kopie ich powinni otrzymać Rosjanie. To co wyprawiają z śledztwem ludzie z KGB to czyste kpienie z naszego narodu. Ale skoro Tusk im pozwolił...

Zapraszać kogo? Kto może mieć jakąkolwiek wiedzę na ten temat? Ta przeszło setka
osób, która miała wiedzę na TEN właśnie temat, zabrała ją ze sobą do grobu.

Tusk, Miller, Klich, Arabski, no i wiele innych osób które mogą wbrew pozorom wnieść sporo do tej sprawy.
sfera2 / 2010-07-25 12:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Łatwość z jaką Jarosław zmienia swoje wypowiedzi i to o całkowicie odwrotnym znaczeniu lub dorabia nową teorię, może jedynie świadczyć o całkowitym wyobcowaniu ze świata rzeczywistego. Problem w tym że w tym jego świecie żyje bardzo wielu sympatyków, którzy gotowi walczyć o ten chory z nienawiści świat.
Jednak w tym wypadku sadzę, że to jest obrona przez atak. Złodziej aby odwrócić uwagę od siebie, woła do goniącego go tłumu "łapać złodzieja" i wskazuje na kogoś przed sobą.
normalny / 79.191.236.* / 2010-07-25 11:13
I to takim które sam ściąga. Jeśli nie chcesz rodaku aby te katastrofy ściągał na cały kraj - wybieraj kogo innego.
Paranoika Jarka / 94.75.121.* / 2010-07-25 08:50

Mieliśmy do czynienia z wydarzeniami, które we mnie budzą głęboką odrazę

faktycznie,samolot zamiast leciec...spada.To budzi gleboka odraze.
Do autora paranoika tej wypowiedzi.
piotr_zielona_gora / 212.109.132.* / 2010-07-24 23:15
Dla mnie jest rzecza niepojeta, ze sledztwo w tej sprawie w calosci jest prowadzone przez strone rosyjska. Polskie organy scigania zostaly postawione w charakterze obserwatora. Przynajmniej takie mam wrazenie. Wyobrazcie sobie taka sytuacje w przypadku katastrofy np. amerykanskiego air force one... Zaden polityk amerykanski nie odwazyl by sie na zaproponowanie takiego warianu sledztwa. A u nas ? Ten rzad to dla mnie totalne nieporozumienie. Juz nawet rzad pis, z panem ziobro w goracej wodzie kapanym, wypadal tu o wiele lepiej. Niekompetencja urzednikow rzadu PO jest porazajaca...
======== / 94.75.121.* / 2010-07-25 08:53
Tlumaczono juz 100 x ze takie sa przepisy miedzynarodowe.Ze glowne sledztwo prowadzi panstwo,na terenie ktorego zdarzyla sie katastrofa.
100 x to wciaz jeszcze za malo,jak widac. Jak niby i kto mialby badac szczatki Tupolewa jesli nie jego rosyjscy konstruktorzy??? ( dla przykladu )
Rownolegle pracuja caly czas polskie zespoly i maja wyniki.prokuratura podala orientacyjny termin oficjalnej publikacji wynikow.
Ale "medrcy " wciaz swoje.
ździcho / 77.255.248.* / 2010-07-24 23:24

Niekompetencja urzednikow rzadu PO jest porazajaca...

Niekoniecznie niekompetencja. Teorii sabotażu też bym pochopnie nie odrzucał.
repetę proszę / 195.168.109.* / 2010-07-24 22:15
Kaczyński jest jednak bezkonkurencyjny. Nie ma takiego polityka, którego wypowiedzi są poddawane tak gruntownym analizom. Wystarczy, że coś powie, a jamochłony otwierają jamy tak szeroko, że aż miło.
JAG1 / 83.20.242.* / 2010-07-24 22:22
Oczywiście, Kaczyński dużo gada, ale:
"Krowa co dużo ryczy, mało mleka daje."
Myśliwiec / 92.40.12.* / 2010-07-24 23:37
Skoro 20 lat temu podobno już „wolne” pastwisko uwłaszczyli, podzielili między swoje Krasule, a Jarka i wiele innych łaciatych wygonili na przydrożny rów, to co się dziwić, że ryczą na tą niesprawiedliwość? A te uwłaszczone na pastwisku krowy coś tak nie bardzo: owszem, mleko dają, ale swoim – na salonową śmietankę i kręcone lody.
może tak być / 195.168.109.* / 2010-07-24 22:29
nie zgodziłbym się z powyższą teorią, przecież Pierwsza Dama PO nie tylko, że pomrukuje, ale własnym mlekiem wyhodowała 5-cio osobowy przychówek. No chyba, że uznamy, że wspomniany przyklad jest wyjątkiem od reguły.
JAG1 / 83.20.242.* / 2010-07-24 23:08
Ani w tym logiki, ani sensu.

JarKaczor to pieniacz lewitujący w oparach absurdu, to indywiduum z chorobliwie rozdętym ego, któremu andropauza rozum pomąciła, rozżalony kolejną porażką wyborczą i gnębiony wyrzutami sumienia za współudział w katastrofie smoleńskiej, .

Pani Komorowska i Kaczyński to dwa przeciwne bieguny.


Pani Komorowskiej, to ws
do wykorzystania / 195.168.109.* / 2010-07-25 14:33
o widzisz, czasem brakuje kwiecistych określeń, tyle ich już ich uzyto i to w zasadzie na daremno. Ale podoba mi się to> chorobliwe rozdęte ego", czy też wspomnienie o pauzie, wyrzuty sumienia pominę, bo gdyby istniały zmiotłoby już dawno partię miłości. Tak więc podoba mi się, że można Pierwszą Damą PO określić, jako rozdętą i to chorobliwie. Menopauza poczyniła pewnie też spore spustoszenia, ale to już problem Broniusia Komoruskiego, zresztą też obłożnie chorego.
sfera2 / 2010-07-24 21:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wypowiedzi Kaczyńskiego to powtarzanie tej samej kwestii, jak zacięta płyta. Prezesa otaczają sami wrogowie, których nieudolne rządy doprowadzą kraj do niechybnego upadku. Ciągłe powtarzanie tego samego wątku, działa na słabsze umysły, co widać po dużej ilości wpisów ogarniętych amokiem bezzasadnej nienawiści. Z boku wygląda to, jak ujadanie stada dzikich psów. Pojedynczo są tchórzliwe i łatwo je można postraszyć, ale w grupie stają się agresywne i nakręcając się, próbują nawet ugryźć.
Dokładając do starej śpiewki nowy wątek jak katastrofa w Smoleńsku myśli że uda mu powiększyć grono zwolenników o podobnym sposobie myślenia. Jak do tej pory, raczej ma mizerny rezultat.
JAG1 / 83.20.242.* / 2010-07-24 21:23
Kaczyński stracił głowę.
Oczywiście w potocznym znaczeniu.
aleksx / 2010-07-24 20:52 / Bywalec forum

że piloci do ostatniego momentu byli zupełnie spokojni, więc uważali, że są nad lotniskiem. W przeciwnym razie musieliby być w jakimś dziwnym stanie psychicznym, żeby być spokojni

Czy możne mi ktoś to wyjaśnić, co autora miał na myśli?
ździcho / 77.255.248.* / 2010-07-24 23:10
Pewnie to, że gdyby wiedzieli, że jednak nie są nad lotniskiem a mimo to podjęliby w tym momencie manewr lądowania i jeszcze wtedy byliby spokojni o to, że wylądują bez problemów, byłoby to dziwne. Nieuzasadniony spokój. Mógłby on być wywołany np. jakimiś silnymi lekami psychotropowymi. Ja nie mówię, że to się trzyma kupy, bo się nie trzyma, tylko że mógł mieć coś takiego na myśli.
ździcho / 87.205.251.* / 2010-07-24 20:08

Jest kwestia wyjaśnienia do końca, jak naprawdę ta katastrofa przebiegała. Będziemy iść w tym kierunku - deklarował polityk PiS.

Dosłownie czy potocznie?
Lumen111 / 93.105.116.* / 2010-07-24 20:16


Dosłownie czy potocznie?

A jak myślisz?
ździcho / 77.255.248.* / 2010-07-24 23:22
Myślę, że potocznie. Tak naprawdę to będziemy iść w kierunku szukania pały na dupę Tuska i jego kolesi. Jak już ją znajdziemy, to pewnie zarzucimy drążenie sprawy smoleńskiej, bo i motywacja się skończy. Najlepiej jednak byłoby upiec obie pieczenie na raz, bo w przeciwnym razie ktoś inny zacząłby to drążyć, ale w innym kierunku, np. domniemanych nacisków pana Lecha na pilotów. Uważam, że odczytanie prawdziwych intencji pana Jarka jest niezwykle trudne, wręcz niemożliwe, chyba, że ktoś jest bardzo wytrwały i będzie skrupulatnie wynotowywał wszystkie sprzeczności na jakich go przyłapie. Tylko które będą dosłowne, a które potoczne...Mamy do czynienia z geniuszem iluzji.
lumen111 / 95.160.94.* / 2010-07-26 01:23

Myślę, że potocznie. Tak naprawdę to będziemy iść w kierunku szukania pały na dupę Tuska i
jego kolesi.


I tu się mylisz. Nie trzeba szukać pały na Tuska, Jego zachowanie w smoleńsku zaraz po katastrofie wiele nam powiedziało...


Najlepiej jednak byłoby upiec obie pieczenie na raz, bo w przeciwnym
razie ktoś inny zacząłby to drążyć, ale w innym kierunku, np. domniemanych nacisków pana Lecha
na pilotów.

Najłatwiej jest zrzucić winę na pilotów a jeszcze łatwiej na Św.p Lecha Kaczyńskiego. Ale to nie jest droga która prowadzi nas do prawdy...
Większość z tych co obwiniają Prezydenta szkalowała go za życia więc i teraz to robią bo są przepełnieni nienawiścią i pełno jest w nich obłudy.


Uważam, że odczytanie prawdziwych intencji pana Jarka jest niezwykle trudne, wręcz
niemożliwe, chyba, że ktoś jest bardzo wytrwały i będzie skrupulatnie wynotowywał wszystkie
sprzeczności na jakich go przyłapie. Tylko które będą dosłowne, a które potoczne...Mamy do
czynienia z geniuszem iluzji.


Sztaby specjalistów są zaangażowane do kreowania iluzorycznych faktów, starają się oni przedstawić Jarosława w jak najgorszym świetle. Wiele osób daje się nabrać na owe "fakty" z Gazety Wyborczej, TVN lub innych mediów.
Ludzie od tworzenia fikcyjnych faktów są specjalistami w swoim fachu. Widzą że i twój umysł dał się złapać w tą pułapkę pełną iluzji...? A może się mylę, może i ty kreujesz owe iluzoryczne fakty(powyższy cytat twojego tekstu)...?
ździcho / 87.205.146.* / 2010-07-26 10:05

I tu się mylisz. Nie trzeba szukać pały na Tuska, Jego zachowanie w smoleńsku
zaraz po katastrofie wiele nam powiedziało...

Ja przed Smoleńskiem wiedziałem co to za typ i szczerze ubolewam nad tym, ze przebywa on na wolności i jakby jeszcze tego było mało, piastuje wysokie stanowisko.
Pała na jego dupę jest niejedna, owszem. Ale liczy się przede wszystkim to, kto pierwszy mu tą pałą przygrzmoci, stąd ten pośpiech.

Najłatwiej jest zrzucić winę na pilotów a jeszcze łatwiej na Św.p Lecha
Kaczyńskiego.

Ja osobiście jestem daleki od ferowania takich orzeczeń o winie. Nic mi nie wiadomo o kolejnych odczytanych fragmentach stenogramów. Nie mam dojść.

może się mylę, może i
ty kreujesz owe iluzoryczne fakty(powyższy cytat twojego tekstu)...?

Mylisz się. Ani jedno ani drugie. Pan Jarek najpierw sam powiedział: "To jest efekt waszej zbrodniczej polityki". A po jakimś czasie: "Słowo zbrodnia jest tu adekwatne potocznie". Ja nie ciąłem ani nie montowałem tych taśm. Wyczytałem gotowe w Money.pl.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-07-26 11:38

Pan Jarek najpierw sam powiedział: "To jest efekt
waszej zbrodniczej polityki".

Uważasz że bezpodstawnie to powiedział?
Czy uważasz że wie te samo co ludzie którzy nie biorą udziału w życiu politycznym zawodowo...?
Choćby sama zabawa z samolotami rządowymi którą Tusk i jego chłopcy prowadzili w stosunku do Prezydenta w stylu "poleci nie poleci samolotem" bo my je mamy i możemy mu nie dać...
Obniżenie rangi wylotu Prezydenta z całą delegacją do Katynia też ci nic nie mówi?
Ludzi udających neutralne osoby jest sporo. Działają oni na zasadzie by się uwiarygadniać w oczach nie zorientowanych czytelników a tak naprawdę chcą dokopania Jarkowi i tylko to dla nich się liczy...
ździcho / 87.205.146.* / 2010-07-26 12:01

Uważasz że bezpodstawnie to powiedział?

Jeżeli miał na myśli niedbalstwo, bałagan i niekompetencję ministra obrony to miał podstawy do krytyki, ale mógł zrobić to przed wylotem do Katynia.

Czy uważasz że wie te samo co ludzie którzy nie biorą udziału w życiu
politycznym zawodowo

Na pewno wie więcej. Tym bardziej mógł zrobić larum przed faktem, a tego nie zrobił. Ja już całkowicie pomijam kontekst użycia sformułowania "zbrodnia" bo w tej kwestii nigdy nie dowiemy się niczego, nie nam mierzyć się z arcymistrzem żonglerki tym co dosłowne z tym co potoczne. Jedno jest pewne. W ten hałaśliwy sposób nie uda mu się zdymisjonować obecnego rządu. Jako opozycjonista musi szukać innych sposobów.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-07-26 23:07

Jeżeli miał na myśli niedbalstwo, bałagan i niekompetencję ministra obrony to
miał podstawy do krytyki, ale mógł zrobić to przed wylotem do Katynia.

Skoro nie wiesz co miał na myśli czemu go krytykujesz?
Może miał na myśli obniżenie rangi owego wyjazdu przez panów Arabskiego i Tuska oraz zabawę samolotami rządowymi?


Na pewno wie więcej. Tym bardziej mógł zrobić larum przed faktem, a tego nie
zrobił.

Czy czasem od podnoszenia larum nie powinny być wszelkiego rodzaju media? (sprawowanie kontroli poczynań rządu)
Cokolwiek Jarosław by nie zrobił to i tak będziecie się go czepiać. Każde jego słowo jest rozkładane na części pierwsze...
Gdy powie coś na temat złego sposobu rządzenia Tuska to będziecie wmawiać społeczeństwu że to język nienawiści...


Jedno jest pewne. W ten hałaśliwy
sposób nie uda mu się zdymisjonować obecnego rządu. Jako opozycjonista musi
szukać innych sposobów.

no i od razu dopisujesz mu łatkę że chce zdymisjonować rząd.
Ja uważam że chce przybliżyć się do prawdy o katastrofie. Kaczyński nie ma zbyt wielu narzędzi które by mu pomogły wyjaśniać ową prawdę. Narzędzia ma za to Tusk ale jego ta sprawa nie interesuje.
ździcho / 77.253.115.* / 2010-07-26 23:29

Cokolwiek Jarosław by nie zrobił to i tak będziecie się go
czepiać.

Czemu piszesz w liczbie mnogiej? A jeżeli już chodzi o temat naszej rozmowy, to jeżeli ktoś ma świadomość, że dzieje się coś niedobrego w resorcie, który szczególnie powinien być dopięty na ostatni guzik to interweniuje od razu, a nie 3 miesiące po katastrofie z tych przyczyn lub kilka tygodni po wyborach. Piszesz o mediach. Czy media przed 10 kwietnia miały jakiekolwiek pojęcie jaki w resorcie lotów rządowych panuje burdel? A pan Jarek wiedział. Nie powiedział. Odczekał do teraz, żeby szukać "prawdy". A może ta prawda, której szuka nie dotyczy bezpośrednio katastrofy Smoleńskiej, tylko tego, że rząd KŁAMIE w sprawie katastrofy Smoleńskiej. Tutaj ma masę narzędzi i wielkie pole do popisu. Nie dopisuję mu łatki, że chce zdymisjonować rząd. Przecież jako opozycjonista ma do tego prawo a nawet obowiązek. Zdziwiłbym się gdyby nie chciał tego zrobić.
Acha, byłbym zapomniał. Dlaczego zwracasz się do mnie w liczbie mnogiej? Przecież nie podpisałem się "ździchowie" tylko "ździcho".
maciekkkk / 2010-07-24 19:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To jeśli to była "zbrodnia" nawet potocznie, to czym był mord katyński z 1940 roku? Tutaj przypadek, tam premedytacja. Nie rozumiem intencji Pana Kaczyńskiego.
Lumen111 / 93.105.116.* / 2010-07-24 20:15
Może oba te zdarzenia były zrobione z premedytacją...
Jedno to z przed 70 lat już znamy, to drugie zdarzenie trzeba jeszcze wyjaśnić.
maciekkkk / 2010-07-24 23:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Akurat w to wątpię. To był nieszczęśliwy zbieg zdarzeń. Do tego presja, żeby zdążyć. Nic nie wskazuje na to, żeby to był zamach.
Natter / 2010-07-25 09:00 / Tysiącznik na forum
Ja podam dla Komisji Macierewicza jeszcze jeden trop do sprawdzenia .Do katastrofy samolotu mogli przyczynic się żydzi i masoneria albo nawet i amerykanie.Ci zawsze sprawdzali skuteczność nowych broni na żywych organizmach.Dla przykładu broń bakteriologiczna-Korea,napalm i bomby kulkowe -Wietnam.pociski uranowe-Irak.Zapomniałem o atomowej ale otym wiedza wszyscy.gdzie była testowana. W tej chwili testowana jest może jakas inna broń która zakłoca przyrządy pokładowe samolotów no bo jak mają nagrania rozmów z telefonów satelitarnych to znaczy że śledzili samolot prezydencki.Ale to wszystko raczej półżartem
arti8 / 89.77.183.* / 2010-07-25 00:42
Oczywiste jest, że piloci chcieli zdążyć (szkoda, że lot był przygotowany tragicznie). Jednak w żaden sposób nie wyjaśnia dlaczego na kilometr przed początkiem pasa zeszli poniżej jego poziomu. Podkreślam słowo poniżej. Jeżeli zeszli celowo nie widzę innego wyjaśnienia niż samobójstwo, a przecież to absurd. Zostaje działanie nieświadome. Należy wyjaśnić co zawiodło do tego stopnia, że samolot na kilometr przed lotniskiem znalazł się poniżej poziomu pasa.
gt8833756 / 95.49.9.* / 2010-07-24 19:42
słuchanie Jarosława K. jest zbrodnią na zdrowym rozsądku.
łowca skór / 195.168.109.* / 2010-07-25 14:38
no to już zbrodnię na sobie popełniłeś. W ramach ostatnich drgawek i ostatnich chaustów powietrza, a więc POmimo agonii, proszę wskazać, gdzie wysłać pracowników zakładu pogrzebowego.
Myśliwiec / 92.40.12.* / 2010-07-24 23:12
Natomiast słuchanie Janusza Palikota jest zbrodnią na rozwijającym się umyśle, kiedy jest się chłonnym atrakcyjnych wygłupów nastolatkiem. A słuchanie tegoż Janusza P. przez nieco starszych i rozsądnych jest zbrodnią na dobrym guście…
==== / 94.75.121.* / 2010-07-25 08:59
Palikot jest wyjkatkowo madrym czlowiekiem i mowi to czego inni sie nie odwaza.Jest wolny,ma wlasna firme ,swietnie zarabia i nie musi sie martwic o poselska kase.
Wszystko co mowi jest sensowne i dokladnie przemyslane.I wymusza na przeciwnikach zarowno odpowiedzi jak i dzialania.Po tych dzialaniach widzimy wtedy z kim mamy do czynienia.
Z chorym psychicznie oblakancem macierewiczem i niewiele zdrowszym jego szefem.
calosc napedzana nienawiscia do wszystkigo co sie rusza.
I nie chodzi tutaj ciemna maso wyborcza o katastrofe.gdyby jej nie bylo,wymyslili by cos innego.
Juz byli u wladzy ,mieli wszystko a mimo to robili dokaldnie to samo i wylacznie to.
A glupia ciemna masa wyborcza juz zdazyla zgfnusniec w dobrobycie i zapomniec dlaczego wygonila Kaczynskiego po zaledwie polowie rzadow.
Lumen111 / 93.105.116.* / 2010-07-24 20:12
Trzeba mieć zdrowy rozsądek ale skoro się go pozbyłeś to i powyższe twe słowa nie dziwią...

Najnowsze wpisy