Forum Polityka, aktualnościPolityka

Kaczyński: Złotówka musi być mocna

Kaczyński: Złotówka musi być mocna

Money.pl / 2006-07-19 12:05
Komentarze do wiadomości: Kaczyński: Złotówka musi być mocna.
Wyświetlaj:
yes / 83.16.97.* / 2006-07-20 15:48
....... Polska zasługuje na kogoś lepszego niż Kaczyńscy .........
czeszka / 2006-07-20 09:14
Jarosław Kaczyński podkreślił, że polska złotówka musi być mocna choć będzie to trudne i budzące konflikty.Nowy rząd będzie wspierał projekt naprawy służby zdrowia. zapewnił, że fundamentem życia społecznego jest rodzina. zapowiedział też walkę z biurokracją i przestępczością, potrzebna jest ustawa o finansach publicznych, należy przyspieszyć budowę i remonty dróg i autostrad.musi,będzie,zapewnia,potrzebna.raczej chciałabym usłyszeć co robi w tym kierunku i że mamy tego efekty. zgadzam sie z blasterem dobbre stwierdzenie " krzykaczy"/
eremitas / 2006-07-19 19:54
piękne wizje Polski też umiem przedstawić też mam wielką wyobrażnie ale mam swój rozsądek i wiem że obiecanki cacanki a to widzimy ewidentnie z dotychczasowej działalności naszego wdfspaniałego rządu ot czego biedne Polaki się doczekali
wowa / 150.254.22.* / 2006-07-19 17:17
Określony na wstępie stan kraju, to oczywista prawda. Aż chciałoby się powiedzieć: naród nieudaczników żyjący w cudownym obecnie miejscu planety i nie potrafiący wykorzystać tego oczywistego faktu. Tylko, że przyczyna jest inna, zaś jej widoczny efekt to brak ELIT, które potrafiłyby kierować społeczeństwem.
Problem leży w WYKSZTAŁCENIU , a raczej w wieloletnim spekulowaniu szkołą i wiedzą. W Polsce edukacja ma charakter amatorski (patrz np. Giertych) i to począwszy od uniwersytetu, który jest totalnie chory i już obecnie niereformowalny. To promieniuje niżej i powoduje, że społeczeństwo prymitywnieje, staje się nieefektywne i stanowi strukturalnie, a nie koniunkturalnie ogon cywilizacyjny Europy. Produkuje też takie elity jakie widzimy i krąg niemoty się zamyka. Obowiązuje zasada wielkości u siebie, a nie obiektywnie.
Uwierzę w zmiany, które rozpoczną się od całkowitej restrukturyzacji Szkoły Wyższej skażonej w równym stopniu megalomanią jak i bylejakością. O tym w expose ani słowa, więc znów do tyłu !
helmi / 80.53.43.* / 2006-07-19 20:06
Złotówka mocna to jak 10 mln krwinek czerwonych, a słaba to jak ich milion we krwi naszej gospodarki. U człowieka to wybór miedzy czerwienicą, a białaczką. W gospodarce to wybór między zabójstwem eksportu (mocna złotówka), a śmiercią importu (słaba złotówka). Mocna złotówka opłaca się sasiadom, od których przywozimy towary, a słaba nam, chociaż nie do końca. Znalezienie złotego środka to duża sztuka, której nie znają nasi ekonomiści, łacznie z niejakim Balcerowiczem. Możemy się jej uczyć od Chin i Japonii, które to kraje nawiedza Bush walcząc o umocnienie juana i jena. U nas nie musi tego czynić - robimy to sami.
sss / 83.29.70.* / 2006-07-19 20:17
Firmy powinny umacniać się usprawniając zarządzanie i tnąc koszty a nie zarabiać łatwy pieniądz dzięki słabej walucie. Bo ona raz jest a raz nie. Niespodziewanie dochodzi do umocnienia waluty i część firm pada. Czemu? Bo swoją siłę opierały tylko na słabej walucie. A sztuczne osłabianie waluty przy płynnym kursie jest baaardzo kosztowne. I na dłuższą metę nieskuteczne. I dlaczego ja-podatnik mam płacić na to, żeby jakaś firma pana Kowalskiego osiagała ponadnormalne zyski dzięki słabej złotówce? Niech restrukturyzuje swoją firmę a nie zarabia moim (naszym) kosztem.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-19 15:02
3 miliony mieszkań. A miesięczna rata za mieszkanie 500 złotych.
Wchodzę w ten biznes w ciemno.
dzeku / 213.216.65.* / 2006-07-19 15:00
Macie gadane tow. Kaczyński. Teraz pora wziąć się do roboty, bo 9 miechów przeleciało, a mało komu zamydlicie oczy, że spadek bezrobocia i wzrost koniunktóry to wasza zasługa. Do roboty, ale konkretnej, a nie tej waszej politycznej, która wam do samozadowolenia w zupełności wystarcza. Knujcie sobie, tropcie, lustrujcie się nawzajem, odwołujcie, powołujcie, jak chcecie, to możecie się nawet rozstrzeliwać, bić swoje żony i dzieci, używać prezerwatyw, mieć kochanki i pić gorzałę, ale przy okazji zróbcie coś konkretnego dla nas "ciemnego ludu", a nie tylko "spieprzać dziady".
regi / 83.6.106.* / 2006-07-19 14:43
nie, no wszystko ok. niejeden premier expose wygłaszał i mało z tego było. pozyjemy, zobaczymy. mieszkania można budować - nawet 10 mln, ale kto je kupi, skoro banki wciąz wymagają najchętniej umow o pracę na czas nieokreślony, a jak człowiek ma działalnosć to traktują go jak żebraka i łaskę robią ze rozpatrzą wniosek [nie mówiąc o tym ile świstków trzeba dostarczyć, zeby ktoś w ogóle chciał zrobić kalkulację]- tragedia. Po co jest w takim razie zastaw hipoteczny, skoro przyznanie kredytu jest tak obwarowane i wręcz niedostępne?
Slawek_z_Krakowa / 83.17.24.* / 2006-07-19 14:30
tak, Polska zasluguje na wiecej ale to niestety niemozliwe z tymi Kartoflami u wladzy.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-19 14:25
"Polska zasługuje na więcej..." no cóż ale na razie musi się zadowolić PiS'em i pożal się Pani Boże koalicjantami.

Kwa, kwa kwa... wicie trzeba nam zbudować to i owo, zacisnąć pasa no i tego tam, no będzie ciężko, jakoś, coś, kiedyś, ja nie wiem jak ale jak pomożecie to się uda! No to jak pomożecie?
xxx / 83.23.146.* / 2006-07-19 14:43
Kaczor!!... Partia!! ...Kaczor!! ....Partia!!
xxel / 83.11.73.* / 2006-07-19 14:24
"Malkontenci i anty PiS-owcy" juz sie wypowiedzieli. Szkoda tylko że tak nieobiektywnie. Ale nie o obiektywne podejscie ty chodzi tylko o wylanie żółci i jadów .. jak to mówia zejdzie z krzyża .Oczywiście że nikt nie jest doskonały , tak samo i obecny rząd .. ale w czym jest ten rząd gorszy od poprzednich .. ? Nie dostrzegam róznic .. natomiast dostrzegam wiele potencjalnie dobrych trendów i zmian. Powtarzam .. potencjalnie .. jak bedzie to czas pokarze ... oby nie wyszło ..... jak zawsze. pamietam jeszcze .. jak były premier Miller ogłosił że na polecenie SLD to awet na wierzbie urosną gruszki.
atak dla tych wyjezdzających .. jedzcie . posmakujcie .. powodzenia ... dla zostajacych zostajcie .. posmakujcie .. powodzenia. kazdy ma prawo do szukania swego miejsca .. w życiu .. czy miejscu.
Powodzenia wszystkim aktywnym/ działajacym/ cos robiącym. Nie myli sie ten kto nic nie robi .. ten kto nic nie robi .. majczesciej tylko narzeka .. i dalej nic nie robii.
Powodzenia czatowiczom
MD / 84.10.251.* / 2006-07-19 15:33
jak bedzie to czas pokarze - tak wlasnie, dokladnie tak: pokarze.
zx / 83.16.202.* / 2006-07-19 14:47
Czym jest według Pana obiektywizm ? Co to jest wypowiedź obiektywna ? Rozumiem, że można się oderwać od samego siebie i wtedy jest się obiektywnym. Jest to zwyczajne chrzanienie przypominające brednie z poprzedniego ustroju o tym jak to partia była gotowa zaakceptować krytykę byle tylko konstruktywną. Klasa polityczna pracowała dość długo i wytrwale na taki, a nie nie inny swój obraz, a premier Kaczyński jest jej częscią bo przecież nie spadł z Księżyca. To nikt inny tylko politycy przekonali obecnych na tym forum o tym, że słowo polityka g...no znaczy. W takiej sytuacji oczekiwanie litości od komentatorów jest co najmniej nie miejscu. Ja w swoich opiniach nie jestem obietywny. Jestem subiektywny, bo widzę i oceniam świat ze swojej perspektywy i nie mam tyle czelności żeby moją perspektywę utożsamiać z jakąś wiekszą grupą ludzi czy też uważać, że tylko Ci co myślą podobnie do mnie mają rację. Co do rządu pożyjemy, zobaczymy. Na razie jest to kolejny rząd kontynuacji ... w upolitycznianiu wszystkich instytucji jakie się dadzą upolitycznić. To jest niewątpliwie długoterminowy trend, który być może doprowadzi nas do punktu wyjścia czyli do sytuacji, w której zrobienie kariery będzie wymagało przynależności, a co najmniej dobrych układów z partią rządzącą. Tylko po wtedy było obalać PRL ?
xxel / 83.11.73.* / 2006-07-19 14:57
Naprawdę nie wie Pan co to jest obiektywizm?
Lub wypowiedź obiektywna?
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-19 14:34
Do xxel: przez takich oszołomków i optymistów i nierealistów przeleciało nam już parę miesięcy z życia.

Rząd mi się każe cieszyć i mówi "obecny rząd wcale nie psuje gospodarki".... acha to po to jest rząd żeby NIE psuć? A ja myślałem, że po to żeby coś DOBREGO zrobić!

Jedyne co można stwierdzić, to że jak do tej pory rząd nie jest gorszy niż wszystkie dotychczas. Taaaaak to wielkie osiągnięcie!

Czy można eksperymentować na gospodarce, na żywych ludziach? Niech Pan sprzeda dom i co tam Pan ma i niech Pan zagra w Lotka! Eksperymentator jeden z drugim!
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-20 12:06
Rząd nie jest w stanie nic dobrego dla gospodarki zrobić, może jedynie mniej jej przeszkadzać.
xxel / 83.11.73.* / 2006-07-19 14:51
Miło mi że pan antyPiSuar zauważył mój tekst. Lecz z tego co Pan napisał to wnioskuje że równie dobrze mógłby pan przyjąć ksywkę antyPOwiec. Bowiem Pańskie zazuty pasuja idealnie do jednej czy do drugiej strony. Jednak obstaję przy swoim zdaniu .. nie zauwazam aby ten rząd był gorszym od poprzednich .. a ma szansę byc lepszym. a że działa w polskim piekiełku .. no cóż .. takie dobrodziejstwo inwentarza. Natomiast co do Pańskiej "rady" odnośnie mego domu .. to dzięki nie zastosuję się. Ale Pan sam z pewnoscia może. Prosze sprzedac swój dom i co tam Pan jeszcze ma i zagrać w lotka .. prosze dać znać jak Panu poszło.
Mniej żółci wiecej optymizmu .. takie negatywne samonapedzanie sie nie słuzy zdrowiu .. a jak napisał poeta " szlachetne zdrowie .. nikt się nie dowie .. jako smakujesz .. aż sie popsujesz "
Szanujmy się nawzajem to i świat lepszym bedzie
z powazaniem xxel
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-19 17:58
Do xxel: Miło z Panem dyskutować bo nie jest Pan typowym PiSowcem (piana na pysku). Optymistą i ja jestem z tym, że lubię konkrety. 9 miesięcy Public Relations mało mnie nastraja do laurek i apelów. Prawdę mówiąc to PiS ciągle robi sobie kampanię. Pan mówi, że trzeba im dać więcej czasu. No cóż to umówmy się, że zaczniemy im płacić pensje tylko za ten okres w którym COŚ w KOŃCU zrobią. A przepraszam becikowe uchwalili... no może paru żuli połakomiło się na te 2 x 1000 PLN i spłodziło paru potomków. To że w tym czasie ponad 300 dziennie Polaków wyjeżdża w Europę to ciekawe kto mi i Panu emeryturę będzie płacić. Ot takie tanie państwo bo 'tanio się obywatela ceni".
No ale głowa do góry, berecik poprawić i cieszmy się, że Lepper do Chin i Białorusi jeździ i wzorców szuka, a Gierych załatwia nam, żeby nawet matury nam w Europie nie uznawali. Pan Kaczyński za to w końcu sobie pościga te układy i żeby jeszcze konfiskaty mienia załatwił to było by fajnie... byłoby bo wątpię. Brawo! zatem buraczki z kartofelkami pobawią się naszym kraikiem, trochę ludzi się urodzi, sporo wyjedzie, może nawet jakiś wiadukt (zaczęty za Piskorskiego) otworzą.

Wolę, żeby ktoś sobie wille wybudował i do tego skutecznym był radnym niż wille wybudował i w TV się tylko pokazywał.

Konkretów temu rządowi brak tylko propaganda a teraz to się Public Relations nazywa.
PPR / 83.6.222.* / 2006-07-20 17:10
Ćwiczenie z nauki o znaczeniu wyrazów (semantyka?)
PISuar oznacza urządzenie sanitarne do którego kierujemy strumień moczu odczuwając parcie w pęcherzu.
antyPISuar oznacza urządzenie, które zwraca nam mocz do pęcherza, a co najmniej zanieczyszcza rozporek.
Uprzejmie proszę o zmianę kryptonimu.
xxxxxel / 80.55.74.* / 2006-07-19 23:36
Dziękuję za miłe słowa. PiSowcem nie jestem ... stety lub niestety. Jestem normalnym zwykłym obywatelem naszej rzeczywistości ( przynajmniej tak mi sie wydaje). Rozumiem że jestem odbierany jako sympatyk PiS z tego tylko powodu że nie dołączam sie do czatowgo churu krytykantów. Trudno .. wole widziec pozytywne objawy choćby najskromniejsze .. bowiem to co pozytywne daje mi energię. Natomiast zarzuty do tego rządu że to z jego powodu jest taka emigracja zarobkowa , ze jest tak źle są chyba jednak przesadzone. Przecież ten czy teraz raczej te rządy po kims nastapiły .. i to co jest teraz jest w wiekszości efektem rządzenia poprzedników .. bo jakos tak sie składa że rządy pracują na swoich następców. Jest to spowodowane tym że efekty większości działań lub zaniechań rządzących sa po latach a nie od razu. I takie gadanie że nic nie zrobili bo to czy owo jest w znacznej mierze biciem piany i niczym więcej. Zgadzam się że są "spektakularne gafy czy potknięcia ..np to słynne becikowe .. ale w tym wypadku nikt nie jest bez winy i opozycja miała w tym swój niezaprzeczalny udział. Dlatego kiedy zacząłem czytac opinie na potralu money to naiwnie sadziłem że będą to opinie bardziej rzeczowe, wywarzone.. no cóż myliłem sie. W końcu każde miejsce może służyć wyładowanu emocji .
Ztym że na emocje mi się źle dyskutuje .. dlatego zostawiam pola bardziej wytrawnym graczom.
Dziękuję jeszcze raz za miłe słowa .. i naprawdę szczerze życzę .. więcej optymizmu. z powazaniem xxel
x / 217.74.68.* / 2006-07-19 15:08
Panie xxel... ja tu widze, ze jak cos zle, to oczywiscie jest z PO. Dlaczego pan nie zasugerowal, zeby antyPISuar nazwal sie antySLDowiec ? Co za tendencyjnosc... taka sama jak u pana mentora, ktory dzis mial expose. A fuj !
xxel / 83.11.73.* / 2006-07-19 15:18
Prosze bardzo .. jak pan uważa .. antySLDowiec.
Teraz jest po pana mysli .
xxel / 83.11.73.* / 2006-07-19 15:20
Proszę wybaczyć Pana z małej litery ale zaciął się caps
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-19 14:21
Porozumienie ponad podziałami:
"Polska zasługuje na więcej" niż rządy najpospolitszych chamów z PiS.
greg3 / 194.4.130.* / 2006-07-19 15:02
To znaczy twoje
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-19 15:06
Moje rządy? Ja nie rządzę ;-)
Po za tym do końca tej koalicji wstydu wyłączność na rządzenie mają najpospolitsze chamy, więc nic z tego ;-)))
Ja. / 83.6.101.* / 2006-07-22 05:26
Kto tu jest cham - to widać , niestety przykre to ale prawdziwe.
Piotrek W / 83.30.235.* / 2006-07-19 14:02
WOW jak on to zrealizuje to Polska bedzie Rajem.... obawiam sie ze to step poboznych zyczen, chocby mit IV RP ciekawe co zrobi Pan Premier jak sie okaze ze LPR kupowal głosy od Pana Słomki... pewnie sprawa przycichnie
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-19 13:45
"Jarosław Kaczyński stwierdził, że pomimo sceptycyzmu, jest możliwe wybudowanie 3 milionów mieszkań. Środki na to mają pochodzić z banków"
Czy on nie wie, że praktycznie wszyscy biorą środki na zakup mieszkania czy budowę domu z banków?
Ma to nawet swoją nazwę: kredyt hipoteczny.
Co za głąb...
Kalkor / 83.238.1.* / 2006-07-19 13:53
Premier nigdy nie kupował mieszkania, zawsze mieszkał u mamy ... .
A co z tą "realną przeszkodą, jaką jest niechęć obywateli do zakupywania mieszkań"?-jego słowa sprzed kilku dni.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-19 14:06
Obywatele są najwyraźniej przepełnieni złą wolą uniemożliwiającą Kaczce spełnienie obietnic wyborczych. Na jego miejscu szukałbym jakiegoś tajnego układu namawiającego Polaków do zrezygnowania z kupna mieszkań.
zx / 83.16.202.* / 2006-07-19 13:27
Ciekawe jest to, że nikt nie zwrócił uwagi na to, że będziemy się dalej zadłużać w obecnym tempie, skoro kotwica budżetowa pozostaje na poziomie 30 mld. W ogóle określenie kotwica budżetowa to książkowy wręcz przykład jak w gruncie rzeczy niekorzystny fakt jakim jest to, że politycy zamierzają ponownie w tym roku zaciągnąć na nasze konto 30 mld kredytu można sprzedać jako sukces. I tylko niewielu malkontentów takich jak ja wie co się za tym kryje. Tak na marginesie jak ja w zaciągam w firmie kredyt to najpierw muszę udowodnić właścicielom, że ta inwestycja ma sens i to udowodnić za pomocą twardych liczb typu NPV czy IRR. Tymczasem w wypadku tzw.kotwicy budżetowej jakoś nie widzę żeby rząd może powiedział co chce tym sfinansować, jakie to da korzyści i kiedy się to zwróci. Jednym słowem mamy podżyrować kredyt nie wiadomo na co. Wiadomo tylko, że będziemy go spłacać. Takie własnie mam reflekcje odnośnie występu nowego Premiera ale pewnie jak zwykle się czepiam.
MN / 80.51.231.* / 2006-07-19 13:40
Będą to spłacały nasze nie narodzone jeszcze dzieci. W imię polityki prorodzinnej
zx / 83.16.202.* / 2006-07-19 13:51
W świetle tego co Pan pisze należy się dwa razy zastanowić czy w takim razie powoływanie dzieci na świat jest czynem odpowiedzialnym i etycznym zważywszy na fakt, że będą musiały spłacać w przyszłości zobowiazania, na których zaciągnięcie nie będą miały wpływu.
MN / 80.51.231.* / 2006-07-19 14:18
A co sądzisz o wyliczeniach zadłużenia kredytowego społeczństwa, którego to biedni obywatele indywidualni mogą nie spłacić i o troskę o tychże naszego rządu. Porównaj to prosze do zadłużenia Państwa w przeliczeniu na głowę tegoż obywatela, które to Państwo za niego spłaci najlepiej po kmolejnych wyborach.
zx / 83.16.202.* / 2006-07-19 14:53
Przyznam się, że nie bardzo zrozumiałem Pańską wypowiedź w sprawie wyliczeń zadłużenia kredytowego obywateli i dlatego powstrzymam się od odpowiedzi. Nie jestem w tym momencie złośliwy tylko autentycznie czegoś nie wiem. Mam tylko jedną uwagę techniczną Państwo niczego za nikogo nie spłaci bo Państwo nie ma własnych pieniędzy, a tylko te, które nam wyrwie. Zatem jeżeli ktoś ma za kogoś coś spłacić to tym płatnikiem niewątpliwie będziemy my, podatnicy.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-19 12:59
Haha geniusz ekonomiczny Kaczek czasami po prostu zniewala. Nie ma na coś kasy? Spoko, przecież banki mają, siup i problem z głowy.
i już go lubię / 89.171.41.* / 2006-07-19 13:58
a co ma powiedzieć " z pustego i Salomon nie naleje" ? hahaha
słuchajcie, nie ma się co denerwować bo dla nas to i tak sie nic nie zmieni. I żeby nie wiadomo co mówił, tańczył czy śpiewał my dalej będziemy zarabiać 900 zł miesięcznie.
EwaM / 83.31.133.* / 2006-07-19 14:39
i najlepiej na bazie tych 900,00 zaciągnąć kredyt i wybudowac sobie mieszkanie. No to pewnie takie zasady żeby ludzie z Polski nie uciekali za granicę a i zapomniałam dołożą jeszcze cale 30,00 złoty do płacy minimalnej. Będzie super jak nic.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy