Forum Forum dla firmKadry

Kalata: Podniesiemy płacę minimalną

Kalata: Podniesiemy płacę minimalną

Money.pl / 2007-02-22 17:40
Komentarze do wiadomości: Kalata: Podniesiemy płacę minimalną.
Wyświetlaj:
Jagoda1 / 83.27.100.* / 2007-02-23 09:37
Placa minimalna w górę to także koszty pracownicze w górę. Takim sposobem nie zatrzyma się pracowników w kraju a nawet pracodawcy zaczna uciekać za granicę. I kto nas bedzie zatrudniał?
mś / 217.113.225.* / 2007-02-24 21:42
Pozostanie sektor administracji państwowej, który w ramach resortów będzie kontrolował, jedni drugich. Reszta zatrudniać będzie przybyłych ze wschodu, na których przez pewien czas będzie można żerować. To będzie państwo w państwie.
vlado / 83.21.1.* / 2007-02-23 09:34
Do tej pory panowie z rżądu nie zrobili nic dla gospodarki. Gospodarcza lokomotywa mknie do przodu bez maszynisty. Pewnie rychlo sie zatrzyma jak tacy ludzie będą rządzili krajem.Moze trzeba pomyśleć o obniżeniu kosztów utrzymania takiego pracownika. Dlaczego nie obnizy sie podatkow oraz świadczen ZUS? Spowoduje to natychmiastową podwyżkę dla pracownika.Polacy nie wyjeżdżają z kraju głównie za chlebem ale dlatego żeby nie żyć w debiliżmie xxi wieku
JM / 83.13.110.* / 2007-02-23 07:56
"Minister pracy i polityki społecznej podkreśliła, że nie można pozwolić na to, aby nadal 65 procent pracowników w Polsce zarabiało poniżej przeciętnego wynagrodzenia" - ta Pani chyba powinna wrócić do garów. Jeżeli tym pracowników się podniesie pensje to zapewne średnia też wzrośnie, a zatem znów będą zarabiać poniżej przeciętnego wynagrodzenia. Lepiej wprowadzić pensję maksymalną.
JM / 83.13.110.* / 2007-02-23 07:52
błędem było wprowadzenie płacy minimalnej - z tego powodu ludzie tak marnie zarabiają - bo wszyscy płacą pensję minimalną. Gdyby tego nie było pracowników by miał ten kto płaci więcej, a tak nie ma w tym względzie konkurencji, bo po co zmieniac pracodawcę skoro gdzie indziej dostanie się to samo; pomysłodawcow tego uważam za idiotów
zbi / 83.11.11.* / 2007-02-23 02:31
Ja zwalniam pracowników i niech otwierają własną działalność - co ty na to KALATA - niech teraz nowa firma u mnie LATA. Pozdrawiam zbi
ivv / 84.10.130.* / 2007-03-02 23:40
Zwalniaj, niektórzy muszą dostać kopa, żeby wreszcie podjąć rozsądną decyzję o wyjeździe za granicę i szukaniu tam pracy. Jak już dużo wyjedzie, a ty nie dasz rady sam ciągnąć firmy, to dasz ile zażądają i to bez kręcenia nosem.
J-43 / 83.8.29.* / 2007-02-23 07:32
A zwalniaj, właściwie to dziwię się, że jeszcze tego nie zrobiłeś i sam nie zabrałeś się do roboty. Pomnażacie tylko swoje zyski, a pracownicy w ogóle was nie obchodzą.
acomitam / 83.25.254.* / 2007-02-23 13:39
A czyje niby zyski mają pomnażać pracodawcy? Pracowników, którzy wezmą pierwszego swoją pensyjkę i mają resztę w nosie? Pracodawca musi 24 h/dobę kombinować jak zapewnić swojej firmie rozwój i przyszłość, a pracownik, no cóż, najchętniej podzieliłby się z pracodawcą jego pieniędzmy, ale w żadnym razie odpowiedzialnością czy ryzykiem.
AntyPRL / 89.228.222.* / 2007-02-22 19:19
Pani minister jest genialna! Niech wszyscy zarabiają powyżej przeciętnego wynagrodzenia. Nagroda Nobla z ekonomii pewna!
Pracownik / 83.8.29.* / 2007-02-23 07:40
Zgadzam się z Tobą kolego MMMM. Jeżeli pracodawcy nie myślą o podnoszeniu płac w swoich firmach, to ktoś musi myśleć za nich. Wstyd panowie pracodawcy.
acomitam / 83.25.254.* / 2007-02-23 13:34
Chyba nie sądzi Pan, że pp. Kalata i Lepper myślą o pracownikach? Toć już dzieci w piaskownicy wiedzą, że płaca minimalna to taki socjotechniczny instrument działający na korzyć polityków, a na niekorzyść pracowników. Ale pracownicy lubią być łaskotani obiecankami - cacankami, nawet jeśli nic z tego dla nich dobrego nie wynika. Socjalizm to właśnie ustrój polegający na łaskotaniu wyborców różnymi hasłami bez pokrycia, który w efekcie degeneruje całe grupy społeczne. Któż jednak nie lubi łaskotek...
MMMM / 83.13.118.* / 2007-02-22 21:18
najlepiej zaorac na śmierć i ostatniego dechu to wam się podoba z platformy g....je za 300zł i kopa w dupe wypad mi z POLSKI PO
pracodawca / 83.20.169.* / 2007-02-22 18:09
Niech rząd podniesie płacę minimalną np. do 1500-1800 zł, ale obciążenia z tytułu ZUS niech zostaną na poziomie obecnej płacy minimalnej. Myślę, że każda ze stron na tym zyska. W innym przypadku na 5 pracowników zwolnię 2, a obowiązki rozłożę na 3-ech.
hela / 62.179.25.* / 2007-02-22 23:56
jestem księgową i zarazem etatowym pracownikiem w firmie prywatnej uważam że "pracodawca" ma w zupełności rację .Podniesienie minimalnej krajowej z jednoczesnym wzrostem kwoty składek odprowadzanych do ZUS-u spowoduje redukcję pracowników.
to / 83.13.126.* / 2007-02-22 17:40
Niech płaca minimalna wyniesie 10000 zł. Będzie widać wtedy dokłądnie jak działa ten przepis.
acomitam / 83.25.254.* / 2007-02-23 13:45
Dlaczego tak skromnie? Proponuje 20 000 plus: wczasy dla pracownika i jego całej rodziny na koszt firmy, zimą - wypad w góry na 2 tygodnie do Austrii lub Włoch, również na koszt firmy, pakiet medyczny w prywatnych przychodniach, dla każdego pracownika auto służbowe klasy średniej wyższej. O!!! Tak będzie w sam raz.
anisko / 195.116.81.* / 2007-02-26 08:18
jestem pracownikiem, który przez prawie dwa lata był zobowiązany do płacenia pracodawcy characzu w wysokości 40% swoich napiwków, do pracy po 12-16 godzin dziennie i któremu pracodawca nie wypłacał należnego wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, a gdy wreszcie sie o nie upomniałam to zaczeło sie zastraszanie mnie i mojej rodziny łącznie ze zleceniem napaści na moje dziecko idące rano do szkoły, w tej sprawie pomimo sgłoszenia tych faktów organom ścigania nie zrobiono nic, a ja w sądzie pracy od jednego z sędiów usłyszałam "że pozwany jako pracodawca ma prawa a powódka jako pracownik nie ma praw " wybaczcie drodzy pracodawcy ale ludziom idącym do komór gazowych też rasa panów to powtarzała. W niby wolnym i demokratycznym państwie jestem jedynie niewolnikiem bez prawa do godnego życia
Bernardino / 83.30.221.* / 2007-02-26 09:50
Anisko współczuję Ci, że musisz pracować u gangstera. Takie sytuacje występują niezależnie od polityki prowadzonej przez rząd, bo Ci, co łamią prawo dla swoich korzyści będą łamali każde prawo. W twoim przypadku nie prawo jest winne tylko ten konkretny przestępca. Jestem pracodawcą od 1990 roku, gdy z kredytu dla bezrobotnych rozpocząłem działalność gospodarczą teraz zatrudniam w naszej firmie i pracowników i członków rodziny, ale nie stać mnie by swojej córce i synowi, którzy mają wyższe wykształcenie z rachunkowości i marketingu płacić więcej za godzinę niż pracownikowi. Razem wypracowujemy dochód, który możemy podzielić. Pracownicy pracują tylko 40 godzin tygodniowo a my członkowie rodziny regularnie po 12 godzin dziennie. To my mamy kwalifikacje, uprawnienia i certyfikaty, bez których nasza mała firma nie sprzedałaby żadnej usługi a pracownicy wykonują tylko czynności pomocnicze. Od 5 lat nie byliśmy nigdzie na wczasach robimy sobie tylko 2-3 razy w roku przedłużone weekendy i jedziemy w pobliskie Beskidy do znajomych, którzy wynajmują pokoje. Obsługujemy księgowo i podatkowo oraz w zakresie BHP i prowadzenia akt osobowych ponad 100 mikroprzedsiębiorców, więc znamy zarówno sytuację ekonomiczną tych drobnych pracodawców jak i ich pracowników i mogę zaręczyć, że 95% pracodawców i 95% pracowników to uczciwi ludzie a tylko 5% pracodawców dąży do nieuczciwego wykorzystywania swoich pracowników jak również 5% pracowników okrada swoich pracodawców i naciąga zwolnienia lekarskie lub nabija im koszty dzwoniąc prywatnie ze służbowych telefonów, bawiąc się w gry komputerowe na służbowych komputerach i bez skrupułów zabierając służbowe narzędzia i materiały do domu lub kradnąc towary ze sklepu.
Z powyższych względów dobre prawo to takie, które jest przyjazne tym 95% uczciwych pracodawców i pracowników a surowe dla tych, 5% które łamią prawo i starają się uzyskać przez to nienależne im korzyści.
jagoda1 / 83.10.76.* / 2007-02-27 00:25
W naszej kochanej Polsce jest bardzo trudno prowadzić działalność gospodarczą a zwłaszcza w małej miejscowości. Wszelkiego rodzaju opłaty są nie adekwatne do dochodów. Każdy chciałby zarabiać dużo. Ja też. Dla uczciwego podatnika niema miejsca. Dzisiaj jest dobrze temu kto potrafi unikać legalnej działalności. Wszelkiego rodzaju koncesje które trzeba opłacić np. przy alkoholu doprowadzają do ruiny. Dzisiaj nic się unas nie opłaca. Ci co jeszcze funkcjonują i prowadzą działalność to poprostu "kaskaderzy". Pracownicy którzy narzekają niech sami zostaną pracodawcami . Zyczę im powodzenia.
Mam bardzo przykre doświadczenia z pracownikami. Gdy sklepowa narobi manka przez własne zaniedbanie to jest wielka obraza " to niemożliwe"!!!!!!!!!!!!!!!
Do własnego błędu trudno się przyznać. Obroną jest atak i obrzucenie "błotem". Przez zatrudnianie ludzi dorobiłam się tylko długów. Pracownikowi się tylko należy. Najlepiej nnic nierobić ale zarabiać dużo / są bez skrupułow/.
mś / 217.113.225.* / 2007-02-24 21:36
A szkolenia dla pracowników celem podwyższania kwalifikacji zawodowych - to oczywiście ze składkami ZUS-

Najnowsze wpisy