Forum Polityka, aktualnościKraj

Kamiński oskarżony, grozi mu odsiadka

Kamiński oskarżony, grozi mu odsiadka

Money.pl / 2010-09-03 12:08
Komentarze do wiadomości: Kamiński oskarżony, grozi mu odsiadka.
Wyświetlaj:
sfera2 / 2010-09-06 23:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
CBA pod kierownictwem Kamińskiego bardziej przypominała SB z PRL-u niż służby specjalne w demokratycznym kraju.
Działali na zlecenie Kaczyńskich w myśl zasady "daj człowieka, a znajdę na niego paragraf"
To z reszto mnie wcale nie dziwi, cała IV RP bardzo przypominała PRL 2, stawała się państwem całkowicie kontrolowanym przez służby specjalne na usługach rządu i dyktatora..
door / 83.12.255.* / 2010-09-03 22:28
(1) Sawicka umawia spotkanie agenta z burmistrzem Helu

Sawicka: A co do tamtego gościa, przed chwilą dzwoniłam, mój kolega, przyjaciel, którego znasz z opowiadań, powiedział panu burmistrzowi, podał imię i nazwisko i powiedział, że ten pan prawdopodobnie przyjedzie za tydzień. Pan burmistrz powiedział, że nie ruszy sprawy bez mojej rekomendacji, co dla mnie jest niebezpieczne, stąd jeszcze raz apeluję (treść niezrozumiała)... czy gra jest warta świeczki.

Agent: Rozumiem

Sawicka: Bo ten telefon, którego byłeś świadkiem, świadczy o tym, że dobierają mi się do dupy.

Agent: mhm

Sawicka: Dobrze?

Agent: Dobrze.

Sawicka: Powiem szczerze, że chciałabym to doprowadzić do końca, jeżeli coś z tego mielibyśmy oboje albo ty. Ale jeżeli jest tylko za friko, to to pieprzę.

Agent: mhm, rozumiem... Dobrze, natomiast tutaj w tej materii, o której ci powiedziałem, rozumiesz (treść niezrozumiała przerwana wypowiedzią Sawickiej)

Sawicka: Ty mi nie mów o tej materii, co mi powiedziałeś, bo to już skończy temat. Ja zaczynam ten drugi wątek, bo jest coś do wzięcia.

Agent: mhm

(2) Sawicka mówi, że potrzebne są jej pieniądze na kampanię

Sawicka: Wiesz Z., jak ci zaufałam.

Agent: No

Sawicka: Natomiast z tamtym gościem wiesz, jeżeli ktoś do mnie startuje na dzień dobry, ja robię w polityce już trochę czasu i mam głowę na karku.

Agent: Jasne

Sawicka: My wiemy, kogo zapytać, kogo poprosić w odpowiednim momencie. To nie są duże koszty, jak się pilotuje, to coś się pilotuje. Mi będzie potrzeba na kampanię sto tysięcy.

Agent: Rozumiem

Sawicka: Każdy z nas jakiś biznes prowadzi.


Agent: Jasne. Potrzebujesz to teraz, czy za jakiś czas?

Sawicka: Nie, może... wybory mogą być za dwa lata

Agent: Aha

Sawicka: No i tyle

Agent: No, no to dobra, to powiedz mi tylko teraz tak, no

Sawicka: Nic, trzeba gościa spuścić. Do burmistrza zadzwonię, wyprostuję sprawę, nie ma tematu... do jutra nie ma tematu.

Agent: Dobra, OK. A powiedz mi teraz tak, no bo mówisz, że potrzebujesz sto tysięcy na tą swoją kampanię, to tylko... ja się zdaję na ciebie, ty mi powiedz jak, żeby to było bezpieczne dla ciebie.

Sawicka: Ja muszę (wypowiedź niezrozumiała)

Agent: No jasne, ale no przecież...

Sawicka: Tak mi się wydaje, że sto tysięcy, a może sto pięćdziesiąt. Wszystko zależy od tego, jaka kampania będzie.

Agent: No tak, ale to co, przecież ci na konto nie przeleję, nie?

Sawicka: (wypowiedź niezrozumiała) oczywiście.

Agent: No, dlatego musisz mi powiedzieć w jaki sposób to zrobić, nie? Tak, żebyś była OK. w tym, nie i?

Sawicka: Przynosi się w torbie i nic więcej

Agent: No i mówisz i masz, mówisz i masz

(3) Sawicka mów o dojściach i używa wyrazu na k...

Sawicka: Tylko mój... powiedział jedną rzecz.

Agent: No?

Sawicka: Żebym nie liczyła na niego jeszcze, tylko widzisz, gdyby nie te wybory, ... mnie ukierunkował i powiedział, gdzie ja mam iść.


Agent: No

Sawicka: Dlatego wiesz (treść niezrozumiała), ale bylibyście zainteresowani, tak?

Agent: Powiem, pewnie tak, pewnie tak. Pewnie tak, bo z tego...

Sawicka: Nawet kilkadziesiąt procent taniej niż tam (treść niezrozumiała) o czym mówimy

Agent: No oczywiście, przede wszystkim patrzymy na koszta i patrzmy na to y... jak nałożone środki będą nam przynosiły zyski na przyszłe lata, nie?

Sawicka: Agencja Mienia Wojskowego

Agent: No

Sawicka: K**** mać, tyle mam układów teraz wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłby, gdybyśmy my wzięli władzę

Agent: No

Sawicka: Tylko problem jest, jak oni jeszcze raz wezmą władzę i swoich ludzi powymieniają na kolejne władze

Agent: Aha, to nie będzie dojścia, nie?

Sawicka: No, dojście zawsze jest

Agent: No, no

Sawicka: Nic w przyrodzie nie ginie, to jest kwestia wypracowania i czasu

Agent: Jasne, jasne

(4) Sawicka mówi o swoich marzeniach

Agent: Tak prawdę mówiąc, to w biznesie to zarobisz kurde o wiele, wiele więcej niż te diety, co tam wam sypią śmieszne, nie?

Sawicka: Zgadza się, tylko wiesz mieć biznes, otwierajcie jak coś tutaj w Warszawie, zgram wam taką pakę ludzi, którą bym kierowała jak tra la la la, i biznes w Warszawie.


Agent: No

Sawicka: I rezyduję tutaj, na stałe przeprowadzam się i koniec i kręcimy lód, co półtora tygodnia jestem w Sejmie

Agent: No

Sawicka: Codziennie w robocie, Warszawa nasza

(5) Sawicka znowu mówi o pieniądzach na kampanię i o tym, że pan Krauze i inni dobrze żyją z politykami

Sawicka: (treść niezrozumiała) i o to chodzi, tylko żeby robić biznes z polityką, trzeba

Agent: No

Sawicka: w ukryciu i tak dalej trzymać, no wiesz, wiadomo, że pan Krauze, czy pan jak mu tam, wszyscy ci po kolei, którzy są tutaj umocowani, wszyscy dobrze żyją z politykami

(...)

Sawicka: Może będą wybory za dwa miesiące, może będą za pół roku, może za trzy tygodnie.

Agent: No, ale z tego, co widzę w telewizji, tak od czasu d
kasia2233 / 87.207.45.* / 2010-09-03 22:15
Jak ktos tego nie widzi to sorrki żyje w Matrixie. Niesza ludzi oligarchowie medialni w zespół z PO zawladneli ten kraj, jak za komuny ale sprawniej teraz propaganda jest lepsza. Totalny brak karcenia rzadu od 3 lat to niespotykane przy tak slabym rzadzie korupcji itd. Ciagla nagonka na p[artie opozycuyjną to bylo normalne ale PRL, ludzi opamietajcie sie, popkultura wymieszana z poltyka + palikot i ludzi ida jak barany na zeź. Jeszcze mu zrobia proces pokazaowy KONIEC
k aczordonald / 86.135.95.* / 2010-09-03 21:10
to ten oszust i klamca, ktory wymyslil afere hazardowa, ktorej nie bylo, ale za to byla w jej sprawie ciagnaca sie miesiacami komisja.
kochamPOiprzed / 79.185.231.* / 2010-09-03 18:11
Rękę POdniesioną na Rycha, Zbycha, Mira, Grzecha i innych tuskoprzekręciarzy i lodziarzy władza odrąbie. Cyrankiewicz się kłania.
JX / 91.193.160.* / 2010-09-03 21:09
Uwaga celna, jednak wszystko wskazuje na to, że Leppera próbowano aresztować i skompromitować pod fałszywymi zarzutami. Celem była eliminacja ogniska "elementów radykalnych".
Mówił o tym Jarosław Kaczyński w trakcie wykładu wygłoszonego w Fundacji im. Stefana Batorego w dniu 14.02.2005:
„W 2002 roku radykałowie otrzymali w wyborach przeszło 30 procent.
W tej chwili ich notowania są nieco mniejsze.
Ale jeżeli w Polsce dojdzie do sytuacji, w której połączą swoje siły, nie w jakiejś rewolucji, nie w wystąpieniach ulicznych, w wielkich strajkach, tylko przy urnie wyborczej, całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi, dwie wielkie grupy społeczeństwa, to będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna) rozwścieczonych swoim losem postkomunistów.”

Rację miał w swoich obawach Aaron Russo - autor filmu „Ameryka: od wolności do faszyzmu”:
„Zaczęła mnie nachodzić przerażająca myśl: A co, jeśli powinniśmy się obawiać własnego rządu?”
http://www.youtube.com/watch?v=S3vLCwXnroQ

Zdaje się, że nas to także dotyczy. Być może w jeszcze większym stopniu.
poprzecie / 81.190.155.* / 2010-09-03 16:52
Propaganda TVN, totalitaryzm, zamordyzm - to jedno i to samo.
Obama = terrorysta / 85.89.170.* / 2010-09-03 14:49
W tym kraju każdemu grozi odsiatka, tak było i nic się nie zmieniło.
Ryś1 / 195.117.255.* / 2010-09-03 14:47
Chciałoby się powiedzieć śmieszne, gdyby nie było straszne
koyot.gamma / 77.255.62.* / 2010-09-03 14:43
Brawo! Ale to za mało, wiadomo że działał z polecenia ówczesnego premiera.. który z chęcią wprowadziłby reżim i do tego już zmierzał. Na szczęście wyborcy to zobaczyli, mimo propisowskiej telewizji publicznej.
lioo / 77.253.172.* / 2010-09-03 20:25
nie jest istotne z czyjego polecenia działał, ważne jest to, że były przekręty i zostały ujawnione. Niestety kolesie zostaną uniewinnieni, a nawet zrobi się z nich ofiary przestępstwa. Kamiński mimo tego, że jest z PISu powinien dostać za to nagrodę, a nie odsiadkę. PO również może szukać przekrętów w szeregach PISu, a nie narzekać. Jeśli PO miało by trochę honoru to samo ukarałoby przekrętasów, a nie odwracało kota ogonem
buc_pucybut / 2010-09-03 13:38 / Tysiącznik na forum
Dziki kraj a co z Mirem rychem chyba oni powinni siedzieć
double agent sc / 173.32.52.* / 2010-09-03 18:00
Masz rację ale czy widziałeś gdzieś sprawiedliwość? Ja nie. Nie ma jej nigdzie. Jeżeli dalej będziesz jej szukał to musisz cofnąć się do 19-to wiecznego Teksasu gdzie wtedy każdy nosił przy boku swoje kolty. Honor był wszystkim a kłamstwo było równoznaczne z taką zbrodnią jak morderstwo. Nierozwiązywalne niejasności prawne były najczęściej rozwiązywane przy pomocy pistoletu. Każdy więc musiał dbać o swoje pukawki, trzymać je sprawnie w razie potrzeby i wtedy był respektowany przez resztę społeczeństwa.
historyk1 / 188.33.234.* / 2010-09-03 21:20
Co za bzdury! Świat według Kiepskich?
Honor oznaczał mordowanie Indian?
Pajchiwo / 2010-09-03 14:04 / Tysiącznik na forum
No co Ty?
Nie wiedziałeś, że nie było żadnej afery hazardowej?
Przecież media nic o niej nie piszą - to niechybny znak, ze nie było, więc są niewinni :)
~Kris / 2010-09-03 14:27 / Tysiącznik na forum)
Nie bronię żadnego z tych panów ale zwróć uwagę, że nikt nie został w tej sprawie nawet oskarżony, a tym bardziej skazany.

Więc tak: są niewinni.
em96 / 151.81.185.* / 2010-09-03 23:34
No...
W więzieniach są tylko sami niewinni...
-+ / 79.163.30.* / 2010-09-03 14:41
No to na co czekają i dlaczego ich nie oskarżają? Przecież Kamiński te afery nie wyssał sobie z palca. To jak przesłuchać podejrzanego ? Wysłać prośbę aby podejrzany łaskawie wstawił się na przesłuchanie ? Czyli teraz podejrzewać Kamińskiego to jest OK. Ale Gdy Kamiński kogoś podejrzewał (bo taka do diabła była ostatecznie jego praca i prawo do tego) to jest beee.. To jest wyraźny sygnał dla wszystkich prowadzących jakiekolwiek śledztwa: Nie podejrzewajcie nikogo bo sami będziecie podejrzani!
~Kris / 2010-09-03 15:10 / Tysiącznik na forum)
Widzę dwa możliwe wyjaśnienia:
1. Prokuratura boi się postawić zarzuty
2. Nie ma podstaw do oskarżenia

Pan prokurator generalny Seremet wydaje mi się osobą kompetentną, a wypada też przypomnieć, że powołał go na to stanowisko Lech Kaczyński. Więc może jednak nie ma podstaw do oskarżenia?
@@@ / 87.207.29.* / 2010-09-03 16:26

wypada też przypomnieć, że powołał go na to stanowisko Lech Kaczyński.

Taaa, LK mial tylko wybor miedzy dzuma a cholera.
Nie bylo opcji nie nominowania.
aleksx / 2010-09-03 20:44 / Bywalec forum

Taaa, LK mial tylko wybor miedzy dzuma a
cholera.
Nie bylo opcji nie nominowania.

@@@ myślałem, że to sobie wytłumaczyliśmy :).
@@@ / 87.207.29.* / 2010-09-03 21:00
Chyba Ci sie wydawalo.
DDN z PO / 83.31.175.* / 2010-09-03 13:24
Jak sie skończy temu rzadowi passa to to obawiam się że na zwykłym linczu prasowym się nie skonczy. Ile razy juz umarzano sprawe Kaminskiego 2 , 3 ? ale PO dalej - reżim w czystej postaci
konserwa / 2010-09-03 12:53 / Tysiącznik na forum
Złapał złodziei za rękę i dlatego musi siedzieć, albo zrobią z niego wariata. Nie trzeba pisać scenariusza zupełnie jak z Halskim tylko tamto była fikcja a to jest prawda.
~Kris / 2010-09-03 13:26 / Tysiącznik na forum)
On zrobił znacznie więcej, on pomógł człowiekowi podjąć decyzję, żeby został złodziejem, a potem spalił go na stosie bez sądu.

Kto wie ilu ludzi przekonał, że w obliczu prawa rację ma ten, kto ma władzę.
em96 / 151.81.185.* / 2010-09-03 23:38
Co najmniej dwóch...
Komora i PółTuska...
Wykształciuch / 178.56.5.* / 2010-09-03 12:53
Nareszcie ! Konstruktorzy "wzmożenia moralnego" otrzymają zapłatę za swoje wybryki. A ciekawie będzie wtedy, gdy Kamiński "sypnie" mocodawców.
pamięć 2010 / 79.188.238.* / 2010-09-03 12:44
jesteśmy na ostatnim miejscu z Rumunią z indeksem korupcji w UE i tam zostaniemy !
Utrzymywanie żebraczych pensji daje sznase kupienia tych co chcą do koryta dojść

pozdrowienia dla Sawickiej.
>jeżeli tylko za friko to to pieprzę, (…). Ty mi nie mów (…….). Ja zaczynam ten drugi wątek bo jest coś do wzięcia (….).
Ku.....rwa mać , tyle mam układów wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłoby gdybyśmy my wzięli władzę (….).
No dojście zawsze jest (….) i kręcimy lód (…..), żeby robić biznes z polityką, trzeba w ukryciu i tak dalej trzymać (…), w politykę się nie musicie mieszać, tylko kasę dajcie <

"
~Kris / 2010-09-03 12:25 / Tysiącznik na forum)
Kibicuję w tej sprawie wymiarowi sprawiedliwości.

Nie wdając się w analizę osobowości pana Kamińskiego (ostatni sprawiedliwy, czy cyniczny aparatczyk) jego akcje odbieram jako wyjątkowo demoralizujące i niszczące szacunek obywateli do państwa i do prawa.

Cóż z tego, że naruszając wszelkie normy złapiemy i ukarzemy jednego bandziora - choćby zasłużył na najgorszy los, skoro przy okazji zniszczymy szacunek do prawa u tysięcy innych? Ta droga prowadzi tylko do przepaści. Niejeden Robespierre skończył na szafocie.
m-53 / 83.24.36.* / 2010-09-03 16:39

naruszając wszelkie normy


A jakież to normy zostały naruszone?
I jak ma działać np. CBA skoro wszystko wycieka?. Przypomnij sobie Starachowice.
Przypomnij sobie hazardową.

Czy mieli dać ogłoszenie w prasie?
zniszczymy szacunek do prawa u tysięcy innych

Właśnie jest niszczony. Totalnie. Wręcz totalitarnie.
pała w łeb / 79.163.30.* / 2010-09-03 14:53
W takim razie ,życzę ci aby jakiś bandzior w twoim domu chciał ukręcić ci głowę, a policja nie mogła ci pomóc, bo niema pozwolenia od prokuratora na wtargnięcie do twojego mieszkania.
Lorunia / 87.96.29.* / 2010-09-05 13:42
To już przestało być zabawne to już zaczyna się dramat ! trzeba zaczynać się bać ! wymiar sprawiedliwości nie robi, to co do niego należy , wykonuje tylko polecenia od swych mocodawców politycznych . Przegięcie za przegięciem co na to wyborcy ! czy tego nie rozumieją i nadal popierają tą szkodliwą partię polityczną . Komorra w wydaniu nad Wisłą ?

Najnowsze wpisy