Forum Forum prawneKarne

Kanary-jazada bez biletu

Kanary-jazada bez biletu

gapowiczka :-) / 83.27.198.* / 2007-12-21 12:11
Dzień dobry! Mam takie pytanko co grozi mi za nie zapłacenie kary za jazdę bez biletu komunikacja miejską!? Kara wynosi 101 zł. !Panowie spisali moje dane i wystawili mi kwitek ale ja szczerze mówiąc nie mam najmniejszej ochoty go zapłacić!? W sumie jestem już pełnoletnia ale jestem osoba ucząca się i w sumie to nie zarabiam żadnych pieniędzy!!!A rodzice nie maja żadnego obowiązku za mnie płacić!!!

A i jeszcze mam takie małe pytanko! Co mogło by być w sprawie kiedy jadę na komisariat z panami ponieważ nie chciałam pokazać im żadnego dokumentu!Co może dziać się na komisariacie!?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!
Wesołych Świąt i szczęśliwego nowego roku :-)
przewodnick / 2007-12-21 12:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zacznę od tego drugiego. Panowie na komisariacie mogliby zatrzymać Cię nawet na 48 godz. celem ustalenia tożssamości. Dodatkowo musiałabyś zapłacić odszkodowanie przewoźnikowi z tytułu zmiany trasy i byłby to kilkukrotnie wyższy koszt niż mandat.

Sprawa mandatu zacznie się od monitów z przypomnieniem a później wizytami komornika lub firmy windykacyjnej. Komornik może na poczet kary zabezpieczyć coś Twojego. W tę sprawę może być również włączony Urząd Skarbowy - potrąci Ci ten mandat ze zwrotu podatku, lub wezwie do uiszczenia. Nie jestem pewen czy w przypadku gdy jesteś pod "opieką" rodziców, to oni nie będą zmuszeni do zapłacenia mandatu.

Najnowsze wpisy