Forum Polityka, aktualnościKraj

Kara dla windykatora. Za zastraszanie klientów

Kara dla windykatora. Za zastraszanie klientów

Wyświetlaj:
Ordinary Man / 89.231.97.* / 2010-11-18 20:13
Nie wiem w jaki sposób taka firma jest w stanie ściągnąć należność, jeśli ktoś nie chce płacić. Komornik zajmuje wynagrodzenie, blokuje konto, a oni? Jakie mają narzędzia i uprawnienia? Zdaje się, że żerują na niewiedzy, strachu i naiwności.
robox / 83.17.96.* / 2010-11-17 08:10
Każdego dłużnika należ bezwzględnie ścigać. Niezapłacone należności to zmora polskiego biznesu, mająca znaczny wpływ na rozwój gospodarki. Każdy niezapłacony rachunek czy faktura stanowi obciażenie firmy, która wykonała usługę lub sprzedała towar. A gdyby to wam dłużnicy pracodawca nie zapłacił wynagrodzenia za kilka miesięcy, to jakich metod byscie się chwytali by odzyskać pieniądze by wyżywić wasze dzieci?
panf / 77.254.189.* / 2010-11-16 16:11
Byłem zastraszany przez tą niby firmę. Nie potrafili zrozumieć nawet, że nie mam żadnych zobowiązań wobec Panoramy Firm która ich na mnie nasłała. Nie neguję prawa dochodzenia przez firmy swoich roszczeń ale nie może to się odbywać przez takie firmy! Od tego jest nasze Państwo i jego aparat administracyjny i sądowniczy a nie takie niby firmy które chcą stosować mafijne metody w majestacie prawa. Kara, jeśli w ogóle zostanie wyegzekwowana, jest oczywiście śmiesznie niska. Władcy tej firmy powinni zostać wyeliminowani z życia społecznego.
krzysmal / 195.20.110.* / 2010-11-16 09:56
Pytanie do Pana Ernesta Makowskiego z biura prasowego UOKiKu. Jestem ciekaw od jakiego dnia firma Intrum Justitia zaprzestała zastraszania. Jest to dla mnie o tyle istotne, że nic nie wiedząc o postępowaniu sądowym, wysłałem 10 listopada 2010, czyli parę dni temu, oficjalne pismo do swojego kontrahenta u którego rzekomo mam dług, że firma windykacyjna stosuje praktyki zastraszania. Wobec czego zastanawiam się skąd takie stwierdzenia, że firma zaprzestała stosowania takich praktyk. A nie sadzę że jestem jedyny w Polsce który nadal jest nękany przez tą firmę. Proszę o wpisy osób które nadal są zastraszani lub czują się zastraszani przez tą firmę.
akantek / 82.177.150.* / 2010-11-17 08:49
A powinni wzbudzać u dłużnika miły dobry nastrój oraz potwierdzać i umacniać poczucie bezkarności!
!!?!! / 89.79.216.* / 2010-11-16 14:32
Ta śmieszna a zarazem straszna firma windykacyjna od dawna stosuje metody rodem z dawnego PRL-u. Nękanie ,zastraszanie psychomanipulacja to są standardy tej podejrzanej organizacji Intrum Justitia.
Już nawet sama nazwa tego tworu jest niezrozumiała a działalność jak widać z orzeczenia UOKiK prawdopodobnie przestępcza.
sumerr / 83.27.120.* / 2010-11-16 14:22
Firma ta NADAL znana jest z tego, że wysyła sms-y o mniej więcej takiej treści : BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ. zgłoś się pod Nr 22........w godz.....
Oczywiście bez numeru i podpisu nadawcy, i czemu, i w jakiej sprawie.
A, że wogóle sprawa jest wydumana a zatrudnione siusiumajtki mają chyba płacone od oddzwaniających frajerów, więc ślą z uporem maniaka nie zważając czy faktycznie mają do tego prawo.
Należy dołożyć im JESZCZE na tyle, żeby brakło na te denerwujące sms-y !!!
!!?!! / 89.79.216.* / 2010-11-16 14:40
Takie szumowiny bardzo dobrze się czują w państwie słabym nie dbającym o własnych obywateli.
Moim zdaniem 220 tysięcy złotych to jest zbyt mała kara dla tych cwaniaków którzy zarabiają miliony złotych na zastraszaniu ludzi.
hamulec postępu / 83.27.19.* / 2010-11-16 09:45
Ot logika: Ponad 220 tysięcy zł musi zapłacić firma windykacyjna i dalej: decyzja urzędu nie jest prawomocna.
Powinno więc chyba być napisane: Ponad 220 tysięcy zł kary nałożono na firmę windykacyjną. Czy zapłaci będzie zależało od wyroku Sądu Ochrony Konsumentów i Konkurencji, jeśli ukarana firma się odwoła od decyzji.
Tyle że wtedy tytuł byłby mniej "sensacyjny"
Stella6 / 178.36.171.* / 2010-11-16 21:13
Owszem, powinien czuć, pod warunkiem, że jest NAPRAWDĘ coś dłużny. Ja podobną sprawę (o rzekomy dług) wygrałam przed Sądem, ale wcześniej byłam nękana i zastraszana przez formę stosującą podobne praktyki przez prawie rok! Poza tym nawet wobec dłużników powinny być stosowane metody prawnie dopuszczalne.
Stella6 / 178.36.171.* / 2010-11-16 21:26
Przepraszam, to jest komentarz do wpisu poniżej :)
remoncik / 193.201.167.* / 2010-11-16 09:44
Słusznie. Dłużnik nie powinien czuć lęku. Lęk powinien czuć wierzyciel. Kogo chroni polskie państwo?
Bice / 87.204.6.* / 2010-11-16 11:08
oto polityka!! ochrona oszustów i naciagaczy

Najnowsze wpisy