Forum Forum prawneKarne

kara za posiadanie marihuany

kara za posiadanie marihuany

skomentuj
kaszkiet / 2011-12-20 08:55
interesuje mnie jaką karę przewiduje polskie prawo za posiadanie znikomej ilości marihuany? ile można dostać za posiadanie na przykład pół grama tego narkotyku, albo mniej?
Wyświetlaj:
Adwokat Mariusz Stelmaszczyk / 2012-02-13 23:02
Za posiadanie znikomej ilości marihuany polskie prawo nie przewiduje żadnej kary. No może z wyjątkiem jej przepadku na rzecz Skarbu Państwa przez zniszczenie.

Pytanie tylko jaka ilość marihuany jest ilością znikomą? Zazwyczaj jeden skręt z marihuaną waży od 0,5 do 1 grama. Czy zatem ilość znikoma to 0,3 grama? A może znikoma ilość to jedynie ślad, osad po użytej marihuanie.

Tak czy inaczej:
1. przy zatrzymaniu na posiadaniu marihuany w ilości jednej porcji lub mniej należy wnosić o umorzenie postępowania karnego z powodu znikomej społecznej szkodliwości czynu. Więcej o tym napisałem w artykule "Jak napisać wniosek o umorzenie postępowania karnego w sprawie o posiadanie narkotyków?" na blogu posiadanienarkotykow.pl

2. przy zatrzymaniu na posiadaniu kilku gram marihuany należy wnosić o warunkowe umorzenie postępowania karnego, co gwarantuje zachowanie "czystej karty karnej". Więcej o tej możliwości można przeczytać w moim artykule "Kiedy wnosić o warunkowe umorzenie postępowania karnego w sprawie o posiadanie narkotyków?" na blogu posiadanienarkotykow.pl
skomentuj

Najnowsze wpisy