Forum Forum finansoweKarty

Karty do platnosci w ameryce poludniowej, kiedy oszczednosci sa w EUR

Karty do platnosci w ameryce poludniowej, kiedy oszczednosci sa w EUR

neevron1 / 86.92.100.* / 2017-08-06 15:32
Witam Panstwa,
pracowalem kilka lat w Holandi, swoje odlozylem (w EUR), wracam do polski a niedlugo potem jade na kilkumiesieczna podroz po ameryce poludniowej. Bede mial sztycznosc przede wsyztskim z Kolumbijskim Peso, USD, peruwianskim solem.

Chcialbym wiec dowiedziec sie o Panstwa, jakie najlepsze (najtansze) jesli chodzi o fees etc) opcje sa dostepne, jesli chce trzymac na polskim konci, i:
1) miec karte debetowa VISA/mastercard z ktora moge relatywnie tanio wyplacac
2) miec kart kredytowa VISA/mastercard ktora moge placic z jak najmniejszymi kosztami.

Dziekuje bardzo za wszelkie informacje, ktore beda niezwykle pomocne.
neevron1
Stan400 / 213.210.206.* / 2017-08-10 11:31
Cześć
Ja byłem w Meksyku, myślę, że w Kolumbii jest podobnie. Kartę mam bardzo dobrą, Citi World Elite / Mastercard. Z tą kartą mogę pobierać kasę ze wszystkich bankomatów na całym świecie bez prowizji mojego banku i bez prowizji za przewalutowanie, ale co z tego jeżeli w Ameryce Południowej Bank-właściciel bankomatu pobiera prowizję za wypłatę. Informacja o prowizji jest wyświetlana na ekranie bankomatu przed realizacją transakcji, musisz więc wybrać bankomat banku, najbardziej opłacalny.
Jeżeli masz kartę Mastercard, to najlepiej podłączyć ją do rachunku w EUR, bo Mastercard wszystkie transakcje przelicza najpierw do EUR, a potem do waluty docelowej, więc będzie tylko jedno przewalutowanie Peso/Eur. Jeżeli docelową walutą będzie PLN to będą 2 przewalutowania: Peso/Eur i Eur/PLN.
Z drugiej strony jeżeli trzeba płacić gotówką, to oni wolą dolary, które na tamtym rynku są bardziej popularne.
Pozdro

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: