Forum Forum inwestycyjneFundusze

kasa do zainwestowania

kasa do zainwestowania

Pawel10 / 2007-10-09 22:14
Witam wszystkich i z góry dziękuję za poradę.
mam dość duże pieniądze, konkretnie 200tys PLN
kiedyś wiedziałem co z nimi zrobić.. teraz nie wiem. proszę o pomoc, polecenie typów funduszy w które warto zainwestować na 2-4 lata. teraz zostały stworzone nowe produkty nie wiem na co się zdecydować.
chciałem założyć działalność gospodarczą ale póki co muszę skończyć kształcenie.

dzięki.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2007-10-11 10:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jeśli uważasz sytuację za niepewną, nie czekaj (można tak czekać i czekać - po co?), lecz inwestuj w fundusze bezpieczne - fundusze ochrony kapitału, stabilnego wzrostu a także fundusze inwestujące w lokaty z ratingiem inwestycyjnym lub obligacji komercyjnych. Warto też zwrócić uwagę na fundusze aktywnej alokacji - np. taki Skarbiec Ochrony Kapitału, inwestuje od 0 do 40% w akcje w zależności od koniunktury. Jeśli zależy Ci na akcjach, lecz umiarkowanym ryzyku to inwestuj w fundusze prowadzące politykę bezpieczną - np. wszystkie fundusze Allianza prowadzą ostrożną politykę. Ludzie patrzą tylko na liderów zysków - patrz także, jakie fundusze i ile potraciły na ostatniej korekcie - to czasami więcej mówi niż stopa zwrotu.
new_rejs / 2007-10-11 00:11 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę

chciałem założyć działalność gospodarczą ale póki co muszę skończyć kształcenie

okres nauki to super okazja do zrobienia dobrych interesów;
wiele kontaktów, świerzy umysł, liczne potrzeby.

Przytoczę autentyczną historię z czasów mojego studiowania.
Kolega z roku pochodzący ze wsi z południa Polski. Jego rodzice posiadali podupadający stary tartak. Na drugim roku studiów kupił sobie starego Poloneza żeby jeździć ze stolicy do domu po prowiant. Z radości, że ma auto wybrał się nim na wycieczkę do Niemiec (pewnie żeby sprawdzić możliwości Poloneza na niemieckich autostradach). Tam obok stacji benzynowej i baru szybkiej obsługi był sklep budowlany z parkietami na podłogi. Kolega jedyne słowo jakie znał po niemiecku to szajs. Na co oburzony właściciel sklepu poprzez szybko znalezioną tłumaczkę powiedział, że jak ma lepszy parkiet to niech pokaże.
Kolega powiedział, że pokaże i wrócił do domu. Jak później opowiadał jego ojciec miał za warsztatem stertę starego drewna na które nie było chętnych. Zrobił z tego próbki parkietu i zawiózł do sklepu w Niemczech. Wrócił z zamówieniem na TIRa parkietu. Po pierwszej wysyłce zmienił auto na nowy Rover 216. W kolejne wakacje miał już swoje TIRy a w kolejnym roku kończył budowę domu. Ze studiów dziennych przeniósł się na zaoczne. Drewno na parkiet sprowadzał już z Syberi...

I Tobie życzę powodzenia.
przewodnick / 2007-10-11 00:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moge tylko dodać, że Panie i Panowie z Roleskiego, Śnieżki, Mokate, Work Service i wielu innych firm zaczynali podobnie .

Powodzenia.
TaS / 2007-10-10 23:36 / Tysiącznik na forum
a ja uważam, że skoro to oszczędności przeznaczone na działalność gospodarcżą, czyli jakby nie patrzeć dalsze inwestycje - to jak najmniejszą ich część powinieneś pakować w fundusze akcyjne... gdybyś zbierał na hmm Ferrari to ok możesz próbować, bo żyć bez Ferrari można - ponoć ;) - ale działalność gospodarcza jest własnym miejscem pracy i ma duży wpływ na życie i szeroko pojęto przyszłość. Więc proponowałbym portfel bardzo zrównoważony - jeśli ulegniesz modzie na MiSie - ok, ale byle nie więcej niz 10% portfela, reszta akcje dużych spółek i w największej możliwej mierze instrumenty bezpieczne...
przewodnick / 2007-10-10 23:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

chciałem założyć działalność gospodarczą ale póki co muszę skończyć kształcenie.


2-4 lata to już odpowiedni okres na inwestycje w fundusze agresywne
TaS / 2007-10-11 02:26 / Tysiącznik na forum
tak, zgadzam sie ale wciaz przy założeniu, ze te pieniadze nie sa niezbedne...
przewodnick / 2007-10-09 22:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Połowa w bezpieczne, połowa w akcyjne.
Akcyjne dywersyfikuj np. Akcje polskie+MiŚSp+NOwa europa/rynki wschodzące+Azja,Chiny+kraje bałkańskie. (możesz również dorzucić Rosję)
przewodnick / 2007-10-09 22:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dodatek: Fundusze bezpieczne możesz z powodzeniem zastapic dobrą lokatą (min. 4,8% na 12 meisięcy)
new_rejs / 2007-10-10 00:27 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
witam,
zgadzam się z 'przewodnick',
zapomniał tylko dodać informację o stosunkowo dużym ryzyku możliwych strat w przypadku funduszy akcyjnych,
a na to nie każdy inwestor chce się zgodzić,
jak chcesz zaryzykować to polecam na początek 80-90% kapitału w fundusze akcyjne,
a 10-20% na giełdę i potraktuj to jak naukę inwestowania na giełdzie
przewodnick / 2007-10-10 00:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chwileczke......... mój portfel jest mniej ryzykowny:
"Połowa w bezpieczne, połowa w akcyjne."
Ty dodałeś jeszcze giełdę.....
new_rejs / 2007-10-10 23:32 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
do 'przewodnick'
Rzeczywiście przeoczyłem to zdanie.
Jednak sprawa podejmowanego ryzyka jest kwestią indywidualną każdego inwestora.
Ci co nie ryzykują trzymają oszczędności na lokacie i to w tylko w 'starych', znanych bankach.
Jak ktoś szuka innych możliwości inwestowania nie zadowoli się zyskiem na poziomie lokaty bankowej. I znów wracamy do funduszy akcyjnych i giełdy. Kółko się zamyka.
Pawel10 / 2007-10-10 23:16 / portfel / Młodzik Giełdowy
spokojnie nie jestem aż tak zielony. wiem że trzba dzielić kasę.
inwestowałem pieniądze wcześniej w MIS ale teraz po małym zarobku (dobrze że nie stracie) wycofałem je. na giełdzie też grałem. chyba poczekam na stabilizację na rynku albo wejdę w funudsze wschodzące. dzięki.
new_rejs / 2007-10-10 23:36 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
A szukałeś innych możliwości zainwestowania 200.000 zł?
Nieruchomości, sztuka, firma.
Najlepiej w coś na czym się znasz.
przewodnick / 2007-10-10 23:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jesli uważasz, ze teraz sytuacja jest niestabilna, to poczekaj parę miesięcy....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy