Forum Forum podatkoweInterpretacje

Kasa fiskalna przy sprzedaży manekinów zapytanie.

Kasa fiskalna przy sprzedaży manekinów zapytanie.

Marek333819 / 87.116.212.* / 2017-06-06 16:04
Dzień Dobry,

Prowadze firmę sprzedaję na allegro,jestem na vacie,korzystam ze zwolnienia na kasę fiskalną i mam okazje tanio kupić manekiny.Czy jeśli sprzedam manekiny to strace to zwolnienie?.Manekiny mogą być odzieżowe ale można też robić na nich zdjęcia pod potrzeby sklepów fotograficznych w ustawie wyczytałem że:

W § 4 przytoczonego rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku ewidencjonowania z zastosowaniem kas rejestrujących zostały określone czynności, przy wykonywaniu których bezwzględnie należy posiadać kasę fiskalną. Wśród nich można wymienić:

,sprzętu fotograficznego, z wyłączeniem części i akcesoriów do sprzętu i wyposażenia fotograficznego (PKWiU ex 26.70.1),"

Z góry dziękuje za pomoc w rozwianiu mojej wątpliwości.

Pozdrawiam Marek
wiwan / 2017-06-06 17:08
Manekin nijak nie jest sprzętem fotograficznym, ani akcesorium fotograficznym. Zdjęcia można robić też świnkom, kalafiorowi - i nie czyni to ich ani jednym ani drugim.

Proszę zresztą na stronie GUS przejrzeć objaśnienia do PKWiU 2015.

To, że sprzeda Pan manekiny zamiast dotychczasowego asortymentu nie wpłynie na zwolnienie z kasy. No chyba, że pod względem obrotu.

Pełny tekst tegorocznego rozporządzenia zwalniającego:

http://msp.money.pl/akty_prawne/dzienniki_ustaw/rozporzadzenie;ministra;rozwoju;i;finansow,dziennik,ustaw,2016,000,2177.html

Najnowsze wpisy