Kasy fiskalne 2006

adamr / 2006-02-04 09:21
Witam wszystkich użytkowników tego forum. Prowadzenie dizłalności gospodarczej rozpocząłem w 2005 roku. Do końca grudnia 2005 szacowni (sic!) panowie z Min Finansów stwierdzili, że nie będzie zmiany w przepisach VAT. Tym czasem w styczniu czytając artykuł w Rzeczpospolitej dotyczący obowiązku założenia kasy fiskalnej dowiedziałem się że od dnia 01.01.2006 powinienem założyć kasę mimo że nie przekroczyłem progu sprzedaży dla osób fizycznych. Pofatygowałem się do Urzedu Skarbowego, gdzie sympatycznie poinformowano mnie, że nie ma jeszcze interpretacji przepisów i wobec tego nie wiadomo czy w mojej sytuacji obowiązek taki istnieje. Poradzono mi bym poczekał. Heheh.... i tak gdy do tego samego urzedu przyszedłem w dniu 03.02.2006 poinformowano mnie ,że kasa powinna zostać założona z dniem 01.01.2006 i zostane ukarany a tak czy inaczej właśnie utraciłem prawo do zwrotu części pieniędzy z tytułu jej kupna.
To jest pewnie sposób na to by zebrać pieniędze na becikowe.
Jeśli ktoś wie jak w świetle prawa wygląda opisany wyżej stan faktyczny proszę o posty.
gaga / 80.53.236.* / 2006-02-09 19:46
jeżeli zakładam kase dopiero jutro jak mam się bronić przed karą z urzędu skarbowego?

Najnowsze wpisy