Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Katolicy i ateiści walczą na reklamy

Katolicy i ateiści walczą na reklamy

Money.pl / 2009-01-07 16:02
Komentarze do wiadomości: Katolicy i ateiści walczą na reklamy.
Wyświetlaj:
HardKatol / 2009-01-13 20:22
Bóg istnieje i stworzył życie na ziemi po pierwsze dlatego że ono istnieje i ewoluuje wbrew zasadzie termodynamiki; poza tym procesy biochemiczne są tak skomplikowane że nie ma szans żeby to był tylko splot zdarzeń np enzym helikaza obraca się z prędkością równą prędkości kątowej turbiny z silnika odrzutowca.
peristaseis / 89.76.141.* / 2009-01-15 13:25
Skąd pan/ni (Hardkatol) wie o tym, że to Bóg stworzył życie na ziemi? Kto mu/jej o tym powiedział z otoczenia Boga? Nie z otoczenia ludzi, bo ludzie mówią tyle, ile i jakich słów oraz pojęć opanowali w swym życiu. Więc kto nie opanował słowa Bóg, ten o nim nigdy nic nie powie. Ci natomiast co mówią o Bogu przysięgają na Boga, (czyli z punktu widzenia logicznego mówią ”że masło, jest to masło” czyli mówią o NICZYM, i to jest wniosek logicznie poprawny) że mówią jedyną i niepodważalną prawdę. I ja zgadzam się z ich twierdzeniem, jako z ich poglądem osobistym i jedynym na świecie, bo inny przecież ten pogląd nie jest niż wypowiedziane słowa głoszącego taki pogląd. Jednak mój pogląd, tą usłyszaną cudzą prawdę, uważa tylko za osobistą myśl "prawdomówcy". Drugi "prawdomówca boży" - nawet i Hardkatol-X+n - mówi już po swojemu, a więc inaczej niż pierwszy HardKatol. Ilu ludzi mówi o Bogu, tylu mamy Bogów – co do szczegółów i szczególików.
Ciekawe, że Bóg tak wszechpotężny, tak wszechwiedzący i tak wszechmiłosierny, że potrafi wprawić w szybki obrót helikazę,taką drobinkę malunią, a nie potrafi zahamować rozwoju raka, zapobiec wojnom w tym Izraelsko-Arabskiej, zabijaniu w Iraku czy Afganistanie, jak nie wiem w imię czego więcej niż w imię zagarnięcia cudzego majątku.
A może HardKatol zna prosta odpowiedź na pytanie, dlaczego tylko 22% ludności świata wie cokolwiek o tym Bogu, którego zna HardKatol? Zresztą i polscy wierni nie za wiele wiedzą o Bogu, co wychodzi na jaw np w "Milionerach", gdzie pytania z dziedziny religii kładą na łopatki zapytanego gracza. A życiu codziennym to już masowo objawia się absolutna nieznajomość Boga i zasad, którymi nakazał on kierować się swoim owieczkom w życiu. Prokuratury, sale sądowe i więzienia pełne są HardKatoli-X.

Mózg człowieka też stworzył Bóg i w nim tez obraca się szybki enzym helikazy. Dlaczego więc 15% populacji świata ma wady tego mózgu. Różnego stopnia i typu, wymagające leczenia u psychiatrów. Czyli psychiatrzy próbują poprawić dzieło Boga. Onkolodzy poprawiają na ile potrafią komórki ciała. A w tym czasie inne boskie twory, czyli mordercy UNICESTWIAJĄ fizycznie dzieło boga. Dziennie na świecie mordowanych jest tysiące ludzi. W Hirosimie setkami tysięcy w ciągi sekundy wyparowało dziesiątki tysięcy doskonałych tworów boskich, bo USA chciało wygrać wojnę z Japonią przed Stalinem. Siłami lądowymi nad japońcami górował Stalin, jednak technika jądrową górowała USA i nic władców USA nie obchodziło, dzieło Boga, które tak okrutnie potraktowali.
Reasumując, podoba mi się to co HardKatol napisał, przynajmniej mam przed sobą obraz myślenia innego człowieka. A myślenie i jego wynik, szanuje u KAŻDEGO. Gorzej byłoby z czynami fizycznymi HardKatola i jemu podobnych. Znane są setki wojen religijnych z powodu praktycznej realizacji tego, co HardKatole myśleli.
I na koniec. Nigdy nie mogłem zrozumieć i dociec, co upoważnia HardKatoli do mniemania, że TYLKO oni posiedli OSTATECZNĄ i NIEPODWAŻALNĄ PRAWDĘ o życiu, świecie i wszechświecie i Bogu? No co?
kaczorra / 156.17.202.* / 2009-01-12 14:25
Walka wcale nie jest idiotyczna. I dla mnie, mimo że do kościoła rzadko chodzę, to, że Kościół chce i potrafi walczyć o swoją pozycję w ten sposób, to ogromny plus. Filmik amerykański fajny, ale polskie plakaty Jezuitów jeszcze lepsze!!!
?! / 2009-01-12 13:11 / Tysiącznik na forum
Idiotyczna walka. A tak poza tym jeden detal:
Prawdopodobnie

a to robi OGROMNĄ różnicę. Nawet zatwardziały Dawkins nie jest w stanie stwierdzić, że na pewno.
Catbert / 83.31.178.* / 2009-01-09 10:41
Pogląd, że Boga nie ma, jest tak absurdalny - a łączenie go z humanizmem zakrawa na kpinę - w tej Anglii chyba za dużo piją. Niejaki Lenin coś bałakał o religii, jako opium dla ludu - skutki znane - bezmiar zbrodni, nędza i upodlenie.
rakku1 / 83.10.174.* / 2009-01-12 00:49
pogląd ze nie ma boga jest tak absurdalny.... haha przepraszam z jakiej przyczyny? równie dobrze jak w Boga możemy wierzyć w Niewidzialnego Różowego Jednorożca ze złotymi kopytkami. Udowonij mi, że go nie ma, widziałeś go? A widziałeś Boga?
rakkau / 62.21.90.* / 2009-01-08 15:25
Jak powiedział przedmówca: Jeśli wiara pomaga ci życ, to wierz. W końcu jeśli potrzebujesz pomocy, zazwyczaj jej szukasz. A jeśli wiara nie jest ci do niczego potrzebna, nie zmuszaj się na siłę.
Dzis już chyba każdy podejrzewa, ze Bóg nie jest tylko jeden i zasady nie są zapisane tylko w jednej ksiedze.
Neo_Mario / 195.117.255.* / 2009-01-08 13:18
Wszystkie przytoczone przez Was argumenty (zarówno za i przeciw) dowodzą jednego: Nie ma obiektywnego dowodu, że Bóg istnieje, ani też że nie istnieje.
Wiara (jak sama nazwa wskazuje) polega na tym, że wierzy się (lub nie). Ja wierzę i to pomaga mi żyć (niezależnie od tego co sądzę o kościele jako instytucji - nie mylić z kościołem jako wiernymi)
a szkoda gadać / 83.11.122.* / 2009-01-07 23:23
A ja wierzę,że Bóg istnieje.
Po czym to poznaję ?
Jak wstanę rano i spojrzę na świat.
Jest piękny........... !!!!!!
Natter / 2009-01-08 10:51 / Tysiącznik na forum
Nie dla wszyskich.Dla sytych i comają cieplo w domach to owszem.Dla bezdomnych głodnych i zmarzniętych raczej nie
Zielarz / 2009-01-07 17:18 / Uparty Gracz Giełdowy
powazny temat humorystycznie ale jakze celnie
http://tnij.org/religion
sewerer / 213.77.116.* / 2009-01-07 16:15
Nie wiadomo czy bóg istnieje, czy też nie, ale jest pewne, że wszelkie wymysły typu trójca święta, celibat, różańce i inne wyznaniowe gadżety, są ludzkim wymysłem. Jezus niewiele by odnalazł ze swej wiary, którą zakładał, we swpółczesnej Polsce. Pewno zająby się tym piekielnym przerostem swojej samozwańczej administracji na Ziemi:-)
lipekus / 78.144.179.* / 2009-01-09 10:29
Dobra dobra
Tylko dlaczego "wierzacy " czepia sie "niewierzacego"
Bo poczatku byla taka kolejnosc..
Odwalcie sie i dajcie zyc.
"Szanuj blizniego swego..."
Malo macie sztucznych problemow!
archaniolek / 170.162.33.* / 2009-01-07 17:05
Nie wiedzialem ze Jezus ma rzecznika w twojej osobie! Zaslepienie nawet w twoim 'swieckim' przypadku czesto daje pozorna pewnosc!

A wartosci ogolnoludzkie to zart i amnezja - systemy swieckie takie jak faszyzm i sowietyzm przyniosly zbrodnie nieoporownywalne z niczym. Skandynawowie poki co maja jeszcze dekalog we krwi po wiekach chrystianizacji nawet jesli nie potrafia go wyrecytowac. Swieckie generacje dopiero nadchodza!
valabongo / 195.177.83.* / 2009-01-07 17:21
K#$^%#^, nic z tego nie zrozumialem. a jesli sposrod systemow swieckich dostrzegasz tylko faszyzm i sowietyzm to jestes poprostu fanatykiem. kosciol wymordowal masy w wojnach krzyzowych, na stosach i torturach.
taki tam / 87.205.68.* / 2009-01-09 07:13
Słusznie prawisz - nie zrozumiałeś. Tak trzymaj.
Sarmacki Warchoł / 193.110.229.* / 2009-01-08 12:02
Wojen krzyżowych nie prowadził kościół tylko władcy i armie.Tak samo jak Dzihad u muzułmanów. Co do stosów i tortur - to radzę poczytać historię (dla zuchwłych:opracowania na podstawie źródeł).Inkwizycja:ok 3000 wyroków śmierci;wykonano ok 300. Władcy Anglii: ok 150 000 wyroków, wykonano ok 120 000; W przeciągu ciągu 300 lat. A masy wymordował Stalin, wczesniej nie było takiej klasy społecznej. Doczytaj trochę człowieku, zamiast bębnić w klawiaturę takie głupoty.
Natter / 2009-01-08 14:53 / Tysiącznik na forum
No nie, te liczby mnie sie nie zgadzają te 3000 skazan dotyczy chyba tylko watykanu.Dane dla całej Europy nie da się ustalić.Prawdziwe dane mogą tu dotyczyć Angli.Kościół a zwłszcza Watykan takich danych nie udostępnia które chluby nie przysparzają..We Francji,Niemczech , Hiszpanii Inkwizycja nie był łaskawsza..Wyprawy krzyżowe zawsze odbywały z inicjatywy i pod protektoratem Papieży.Ze zbrodniami w imieniu Najwyższego to temat jak rzeka począwszy od Mojżesz do czasów obecnych i nie dla nas laików.
taki tam / 87.205.68.* / 2009-01-09 07:16
Wyprawy krzyżowe zawsze odbywały z inicjatywy i pod protektoratem Papieży
Niedługo się pewnie dowiemy, że w VII w. to papież zajął Jerozolimę.
Nie warto mieszać swojego antyklerykalizmu z brakiem wiedzy, bo śmiesznie się robi.
Natter / 2009-01-09 16:50 / Tysiącznik na forum
No tak, ale punkt widzenia zależy od sposobu myślenia.Tam w komentarzu nie czytałeś ostatniego zdania.Nie zarzucam nikomu braku wiedzy bo całej wiedzy na ten temat nie znają nawet historycy.Co do antyklerykalizmu . { nie wywołuj wilka.....|To jak się widzi wypasione pałace pałacyki ,żądanie zwrotu nienależnego majątku to jak to się ma do Ew.Marka Zycie wieczne i bogactwo.Można wmawiać dla plebsu ubóstwa ,ale nas to nie dotyczy.. Te tematy w zasadzie są niewkazane w regulaminie Forum i dyskusja dalsza chyba jest dalej niecelowa.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-01-07 16:11
UE powinna się w to wszystko włączyć:
"Nie zaakceptujesz traktatu, będziesz w kryzysie".
Mam jeszcze pomysł na spot reklamowy z udziałem komisarza i prezydenta Klausa ale nie chcę wkładać kija w mrowisko:)
kilof / 84.38.26.* / 2009-01-07 16:31
Dawaj tego kija @teraz. Umieram z ciekawości.
lolek000 / 2009-01-07 16:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Skoro Boga nie ma to olejmy dekalog i hulaj dusza, piekła nie ma, a więc: pedofilia, eutanazji, pederastia, kradzież, morderstwo i cała reszta tego syfu: ON.
rakkau / 62.21.90.* / 2009-01-08 15:31
To nie jest w dzisiejszych czasach kwestia religii tylko prawa, które z religii się wywodzi, ale jak wszystko wokół wyewoluowało i niewiele ma z nią dzisiaj wspólnego. Bo np. jak oleję przykazanie "Nie będziesz miał innych bogów przede mną", to co się stanie. NIC
Andrzej K / 77.112.206.* / 2009-01-08 23:41
Wtedy nie olewasz tego przykazania tylko wybierasz innych bogów. Tak czy inaczej nie zostajesz obojętny wobec "Nie będziesz miał innych bogów przede mną".
To jest właśnie dowód dla Ciebie, że istnieje Bóg, ponieważ nawet Ty nie możesz przejść obojętnie wobec jego przykazań.
Tak naprawdę przekonasz się po śmierci i czeka Cię duże rozczarowanie i wieczna rozpacz.
Jak to powiedział jeden z filozofów "wierzyć w Boga to niewielki wysiłek, a jeśli nie wierzyć to co będzie kiedy okaże się, że Bóg jest?"

Andrzej
sewerer / 213.77.116.* / 2009-01-07 16:38
A myślisz, że wartości ogólnoludzkich nie ma? Dekalog luźno obowiązuje kilka wyznań, a polpulacja ludzka jest jakby większa, czego nie zauważasz. Dekalog uczy nienawiści, bo każe "nie mieć obcych bogów", a tym samym rodzi niechęć wyznawców jednego boga, do innych bogów. Jakoś samozwańczemu personelowi jedynego słusznego boga katolickiego, dekalog nie przeszkadza, by być pedofilami, pederastami, kłamać, kraść, być obłudnymi, fałszywymi i zakłamanymi. W Skandynawii, gdzie dekalog jest ogólnie nieznany, wiele z tych zjawisk występuje rzadziej niż u nas.
logarytm / 91.123.211.* / 2009-01-07 17:12
Bóg i wiara w Niego ( w jakiejkoliwiek postaci, formie...) to jedno a zasady Dekalogu to drugie. Irytuje mnie sposób argumentowania: Boga nie ma, więc mamy być jak zwierzęta.. bez zasad, skakać sobie do gardeł i dbać tylko o siebie... Dekalog to 3 przykazania dot. Boga i 7 dot. bliźniego. Więc jak ktoś nie wierzy, to obowiązują go te drugie dot. bliźniego. Przykazania 4-10 to esensja zasad naszej cywilizacji, więc każdy kto mieszka i żyje w granicach kulturowo-cywilizacyjnych świata łacińsko-semickiego JEST obowiązany je przestrzegać bez względu na orientacje, stosunek do wiary, Boga( bogów), ekologii, stan posiadania, płeć i inteligencję, bo to są zasady ładu moralnego, za którym idzie ład cywilizacyjny i społeczny. To są Zasady Gry, które obowiązują wszystkich bez względu na to czy ktoś uważa, że zostały stworzone/spisane za natchnieniem Boga czy są efektem myśli ludzkiej.
ottt / 2009-01-08 10:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@logarytm, w zasadzie masz rację, ale co jeżeli uznasz, że Boga nie ma? To kto jest autorem dekalogu - Mojżesz? Jeżeli Mojżesz, to ja mam to w nosie, bo jego owocem jest faryzeuszowsto i rabinizm, które uczą nienawidzić Chrześcijan.
Dla mnie jedynym autorytetem jest Bóg a nie człowiek. Człowiek jaki jest każdy widzi.
ANdrzej K / 77.112.206.* / 2009-01-08 23:48
Jeśli Boga nie ma, czyli nie ma idealnego bytu, Miłości, Miłosierdzia, Radości, Sprawiedliwości, to co wtedy jest.
Samo zło, czy wszystko po środku - ani dobre, ani złe. Jeśli Boga nie ma to trzeba się bardzo bać. Wtedy pozostają ludzie, którzy są bardzo źli, szczególnie jak usuwają Boga z życia - tak jak np. Hitler, Stalin, Fidel Castro
lolek000 / 2009-01-07 16:02 / portfel / Tysiącznik na forum
..sili się na pisanie Bóg z dużej litery, gry w jednym zdaniu zaznacza, że to nie jego Bóg, tylko Bóg Chrześcijan?
Cieszę się, że tak napisał, ale nie lepiej napisać: "na której straszyli, że wszyscy niewierzący w Boga pójdą do piekła" zamiast

że wszyscy niewierzący w ich Boga pójdą do piekła.
???
rakkau / 62.21.90.* / 2009-01-08 15:37
Ja nie musze znac pani Kowalskiej aby pisac jej nazwisko z dużej litery. Piszę tak aby okazac szacunek nie tylko jej, ale także ludziom z nią jakoś zwiazanym. Poza tym Atlantyda też już nie istnieje, a jednak kazdy pisze jej nazwe z wielkiej litery, lol.
mig11 / 93.176.196.* / 2009-01-07 20:42
jeśli jakikolwiek bóg istnieje, to z politowaniem na to wszystko patrzy, a właściwie na pewno ma to w ....

Najnowsze wpisy