Forum Polityka, aktualnościGalerie zdjęć

Katowice: Protest kilku tysięcy górników

Katowice: Protest kilku tysięcy górników

Money.pl / 2011-03-20 08:01
Komentarze do galerii zdjęć: Katowice: Protest kilku tysięcy górników.
Wyświetlaj:
Górnik48 / 83.7.105.* / 2012-10-30 13:06
To Prawda iż górnicy zatrudnieni przez kopalnię pracują w ciężkich warunkach, dobrze zarabiają i należą im się wszystkie przywileje. Jest też inna prawda. Ja też jestem górnikiem i pracuję na dole z tą różnicą że jestem zatrudniony w prywatnej firmie. Wykonujemy najcięższe prace przy odszlamianiu i odwadnianiu kopalń stojąc 8 godzin po kolana w wodzie na najniższych poziomach w rząpie gdzie poziom tlenu jest bardzo niski i oddychamy praktycznie pyłem w temperaturze ponad 40 stopni. Choć wykonujemy cięższą pracę to zarabiamy o połowę mniej i nie mamy płacone szkodliwe, nie mamy premii, nie mamy płaconej barbórki, trzynastki, czternastki, nie należą nam się kartki żywnościowe, nie mamy dostępu do tanich wczasów, kolonii dla dzieci, dopłaty do książek szkolnych i nie mamy prawa do wcześniejszych emerytur. Zatrudnieni na umowach śmieciowych nie mają prawa nawet do renty w razie choroby zawodowej. Pracownicy którzy stracili zdrowie są zwalniani z pracy a wypadki, zasłabnięcia pracowników takich prywatnych firm są najczęściej zatajane. System wcześniejszych emerytur w kopalniach jest nie sprawiedliwy bo są osoby które nie pracują na dole w kopalni a mają wszystkie przywileje pracownika dołowego. Dlaczego górnik który pracuje na podszybiu i ma lekką pracę na takie same przywileje jak ten co pracuje na przodku. Po co górnikom wcześniejsze emerytury jeśli na emeryturze nadal pracują na kopalni.
Bogumił22 / 2012-10-30 14:15
Zawsze będą prostesty. ROzumiem górników że walczą o swoje , ale nie sądzę żeby takie same przywileje mieli górnicy którzy w ogóle do kopalni nie wchodzą...
23434 / 86.111.114.* / 2011-05-07 10:27
Gdyby kosciolowi zabrac te dotacje z ktorych i tak nic nie ma - kasa wyrzucona w bloto - to bysmy nie mieli deficytu.
bulla34 / 2011-03-30 11:54
podobno wciąż protestują wszyscy górnicy a w mediach jakoś tak cicho
123654 / 89.231.2.* / 2011-03-21 14:49
A JA MAM NA WYPŁATE 1/3 TEGO CO POCZATKUJĄCY GÓRNIK I MUSZE Z TEGO WYŻTĆ A TYM MEDOM STRAJKOWA C SIE CHCE
bbronek23 / 2011-03-21 13:54
a jak myślicie który z zawodów jest bardziej narażony na utratę życia jak nie górnik właśni? zjeżdżasz kilkaset metrów pod ziemie zawsze z tym samym ryzykiem...
niemcy44 / 193.142.210.* / 2011-03-20 09:26
typowo polskie,ja muszę mieć a inni mnie nie interesują,DLATEGO W POLSCE TAK JEST I BĘDZIE!!!,GARDZĘ TYM KRAJEM I LUDZMI.JESTEŚCIE BEZNADZIEJNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Konsekwentny / 2011-03-28 15:07
W takim razie powinnieneś napisać post w innym języku, skoro gardzisz tym krajem! Zresztą nie martw się uczucie jest odwzajemnione...
squun / 83.17.49.* / 2011-03-20 08:01
górnik to świnia!!!
Oszołomowaty / 89.229.238.* / 2011-03-20 14:42
Taa - górnik to świnia, rolnik to świnia, kościół to przyczyna wszelkich nieszczęść, a wzorcami dla skunów i innych POmidorów sa postacie typu Jaruzelski, Kiszczak, czy inne tysiące byłych ubeków i SBeków, których emerytury sąz reguły kilkakrotnie większe od tych górniczych. Ciekawe tylko za co są większe - może nam wyjaśnić co te mordy dobrego dla Polski zrobiły? Górnicy chociaz ten węgiel kopią a tamci...? Za kopanie biednych Polaków po twarzach pewnie ....
marcin123rty54321 / 217.75.56.* / 2011-03-20 11:14
Górnik to pasożyt Polski. To między innymi oni doprowadzili Polskę do bankructwa. Okradali swoje kopalnie, zwiększali swoje przywileje (13-stki, 14-stki, barbórka, tony węgla co roku, kilkudziesięciotysięczne odprawy, przedwczesne emerytury). Do świadomości durnej robotniczej klasy górniczej. GIEREK NIE ŻYJE!!! Wasz dobroczyńca nie żyje i nie macie prawa korzystać z innych zasad jak reszta społeczeństwa.

Najnowsze wpisy