Forum Polityka, aktualnościŚwiat

KE: Prowadźmy inteligentnie

KE: Prowadźmy inteligentnie

Money.pl / 2008-05-27 17:16
Komentarze do wiadomości: KE: Prowadźmy inteligentnie.
Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.150.* / 2008-05-28 10:48
Te wskazówki urzędników dotyczące inteligentnej jazdy są po prostu rewelacyjne. Zapewne wyłoniły się w wyniku długotrwałych i skomplikowanych badań prowadzonych w ramach jakiegoś unijnego programu i hojnie dotowanego z unijnego budżetu. Ale widać, że warto było. Tylko co zrobić z tymi, co nie będą chcieli jeździć inteligentnie tzn. zgodnie z wytycznymi urzędników? Stosowne służby specjalnie do tego celu powołane lub odpowiednie urządzenia obowiązkowo montowane w pojazdach zbadają poziom inteligencji w jeździe i w razie, gdy będzie on za niski.... Aż strach pomyśleć jak groźnie pokiwa wtedy palcem takim kierowcom UE.
Pilsener / 2008-05-27 23:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zauważyłem, że coraz większa liczba kierowców gasi silniki na światłach. Najgorsze są korki - bo to nieustanne podjeżdżanie, gaz-hamulec oraz stan dróg, uniemożliwiający utrzymywanie ekonomicznej prędkości przez dłuższy czas.
Jak zwykle socjalistyczna UE zakazuje, nakazuje, dopłaca albo wspiera. Jak chcemy oszczędzać paliwo to inwestujmy w drogi i transport publiczny - tymczasem w polsce inwestycje to żal.pl, właśnie z powodu socjalizmu. Dopłaty dla górników, rolników, cukrowników, różdżkarzy... Kupowanie głosów określonych grup zawodowych za podatki ma się dobrze, do tego rozdęty sektor publiczny zapewniający szerokie możliwości uwłaszczenia się aktualnej opcji politycznej.
robasrob / 2008-05-28 03:18
"Zauważyłem, że coraz większa liczba kierowców gasi silniki na światłach."
Ostatnio jechałem BMW, które ma wbudowany automat -stajesz silnik gaśnie, ruszasz silnik zapala się, wszystko w czasie rzeczywistym, czyli prawie nie czujesz momentu zapalania się silnika, dusisz gaz i ruszasz.
szewach / 89.78.140.* / 2008-05-27 23:02
Wszyscy usięszą
odys1 / 2008-05-27 22:17
Zapomnieli o polskim wynalazku.Światła w biały dzień!!!
leiho / 2008-05-27 20:44 / "Tu Ne Cede Malis"
idiotów w UE nie brakuje Terazznalezli sobie ambitny cel jezdzenia bezpieczniej i ostrozniej. 50 lat temu nie bylo nawet w 1/100 tak bezpiecznych samochodów, ludzie jezdzili i tyle. Ale to jestwlasnie socjalizm - zwalcza problemy w innych ustrojach nie znane. Normalka. Za 10 lat ogrniczą dopuszczalna predkosc do 30 km.h w miastaczh, poza miastem do 45, wiek do prawa jazdy to minimum 30 lat- i bedzie BARDZO bezpiecznie, a my wszyscy jak niewolnicy sie tego posluchamy.
leiho / 2008-05-27 20:46 / "Tu Ne Cede Malis"
chociaz nie, pogłebszym namysle uznaję, ze ci debile wpadną na pomysł, by w ogole zabronic jazdy samochodem, - bedzie 100 % czysto i bezpiecznie.
acomitam / 83.25.150.* / 2008-05-28 10:41
Zabronić, ale tylko Kowalskiemu. Urzędnik państwowy, polityk i znajomi królika będa nadal jeździć, bo wiadomo, jeżdżą w interesie i dla dobra obywatela. To tak jak z szampanem, czyli trunkiem dla ludu wypijanym ustami jego przedstawicieli. A jakiż z takich ograniczeń byłby pożytek dla nas wszystkich: czystsze powietrze, mniej hałasu, zero korków, oszczędności na niepotrzebnej infrastrukturze, zdrowszy tryb życia, bo mniej stresu i więcej ruchu no i mniejsze obciążenie portfela. Same plusy. Ja myślę, że urzędnicy i lewacy dorzucą jeszcze parę plusów.
Zorro123 / 2008-05-27 19:34 / -
Ciekawe ilu urzędasów wzięło za opracowanie tych wskazówek pieniądze? Może jeszcze niech mi powiedzą ile mam dawać gazu i w którym momencie zmieniać bieg? Niech sie lepiej zajmą czymś pożyteczniejszym. ;-)
Rupi / 83.30.71.* / 2008-05-27 17:16
i zgaś światła mijania w samochodzie...
samochód / 83.14.57.* / 2008-05-28 00:11
Jednak troche można by poprawic. Np ulubiony styl szpanerskiego dojazdu na czerwone światło z gazem, pełne zatrzymanie i potem senny start olewając pojazdy z tyłu.
pirat_drogowy ;) / 212.114.250.* / 2008-05-27 23:39
nie potrafie sie przelamac psychicznie, zeby wlaczac swiatla w bialy dzien,
w polsce jestem 2, 3 razy w roku i notorycznie popelniam to wykroczenie,
wole byc warchołem, niz wykonywac idiotyczne polecenia wladzy, chociaz pewnie kiedys przyjdzie mi za to zaplacic

raz policjantom usilujacym egzekwuowac prawo opowiedzialem kawal:

zona uskarza sie lekarzowi:
-panie doktorze, moj maz jest taki madry, ze ciagle powtarza a^2+b^2=c^2
lekarz otworzyl czaszke pacjenta, pomajsterkowal, po czym pacjent sie budzi i glosno mowi:
a^2+b^2=c^2
tym razem lekarz pomajsterkowal dluzej i pelen nadzieji czeka na pierwsze zdanie pacjenta po przebudzeniu, po czym slyszy:
E=mc^2
nie widzac innej mozliwosci poprosil zone o opuszczenie gabinetu, po czym ponownie otworzyl czaszke pacjenta. Wyjal lewa polkole mozgu i na jej miesce wlazyl bulke. To samo zrobil z prawo polkola. Tym razem nie mial watpliwosci co uslyszy:

"jazda bez swiatel i rozmowa przez telefon ..., zapraszamy do radiowozu"

mina policjantow zaraz po uslyszeniu kawalu... bezcenne ;)
leiho / 2008-05-27 23:46 / "Tu Ne Cede Malis"
hahha boskie :))

Najnowsze wpisy