Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

KGHM i Noble Bank gwiazdami GPW

KGHM i Noble Bank gwiazdami GPW

Money.pl / 2007-05-30 17:47
Komentarze do wiadomości: KGHM i Noble Bank gwiazdami GPW .
Wyświetlaj:
rotux / 2007-05-31 00:35 / Uznany Gracz Giełdowy
I ja również znikam.
Zielonych snów, apap
TaS / 2007-05-31 00:27 / Tysiącznik na forum
Dobranoc Państwu,

oby jutro zwały nie było...
Gajor / 2007-05-31 00:29 / portfel / Bywalec forum
no to dobra noc i dzień idzie dobry.
lojka / 2007-05-31 00:10 / Tysiącznik na forum
Dobrej nocki dla wszystkich

i jutro czas na odrabianie strat

pa
against the odds / 2007-05-31 00:04 / "Spadająca gwiazda"
no tak gra w chinczyka to byla kiedys popularna a teraz gramy w monopol:)dobranoc wszystkim
modliszka / 2007-05-31 00:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc wszystkim również. NIe liczcie na dobranoc chińczyków....bo zaśpicie, za ranne wynki wschodu - to do Needle :-)))

Do jutra ;-)
Saxman256 / 2007-05-30 23:47
witam wszystkich!
Czy ktos moglby mnie uswiadomic co sie stalo z COMP'em? czy to nie manipulacja jak ktos sprzedaje 7 akcji o 16:20 po kursie 9% nizszym niz przyzwoitosc nakazuje? Z góry dziękuje za wszelkie sugestie
needle / 2007-05-30 23:49 / Bez rangi
łączy się z CSS...
...nie analizuj więcej
Saxman256 / 2007-05-31 00:20
dzieki, ale moge prosic o wiecej szczegolow?
PedroGonzalez / 2007-05-30 23:14 / Uznany Gracz Giełdowy
szpadam..i taka mysl wieczorna:

no i nawet USD sie zaczelo wzmacniac...DJ rosnie...w sumie gdyby nie te powtarzajace sie az do znudzenia komunikaty o nieruchomosciach i ich kiepskim stanie ktos by
pomyslal, ze gospodarka USA zaczyna sie rozpedzac na nowo ;-))

ciekawe co jutro rynek przyniesie :)
needle / 2007-05-30 23:21 / Bez rangi
nie pospałem nocką (można sprawdzić wpisy), ani w dzień...zaraz legnę
nie żeby mi źle było...ale jak ma jeszcze coś fajnego sklecić...
brydzia / 2007-05-30 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
dlaczego myślisz że od piątku piekiełko ,
B1970 / 212.2.101.* / 2007-05-30 23:38
Naiwna!
A pisałem Jej kiedyś by fundamentalnie "brała" KGHM!
Więc.... do ustalenia dnia do wypłaty dywidemdy mozna spokojnie brać! Bez emocji.
PedroGonzalez / 2007-05-30 23:40 / Uznany Gracz Giełdowy
nie zapominaj, ze przy przecenie miedzi spowodowanej wzmacnianiem sie USD KGHM dlugo nie pociagnie na fali dywidentowej :) wiec ja bym byl ostrozny...:-)
B1970 / 212.2.101.* / 2007-05-30 23:52
Masz rację ale... TFI czy OFE maja pewny pieniądz a... 17 zł na 1A drogą nie chodzi!!
PedroGonzalez / 2007-05-30 23:54 / Uznany Gracz Giełdowy
zeby miec ten zysk to trzeba go zrealizowac..a jesli ma kghm spadac z powodu taniejacej miedzi to potencjalne realizowanie zyskow twoich TFI jeszcze nakreci spadki na spolce..:)
B1970 / 212.2.101.* / 2007-05-31 00:01
wiecej psychologii rynku niż zasad ekonomii!! dobrze o tym wiesz :-) ps. sprawdz sobie co było rok temu i wcześniej!
needle / 2007-05-30 23:31 / Bez rangi
to nie ja się zaklinałem, słowo inwestora!!
Samuraj, Krzych i jeszcze ktoś
PedroGonzalez / 2007-05-30 23:38 / Uznany Gracz Giełdowy
mysle, ze samurajowi chodzi o waluty...z wykresow wynika, ze USD zaczyna sie niebezpiecznie wzmacniac...a jak USD sie wzmacnia to na cholere inwestor zagraniczny ma w zlotowki sie bawic ? zacznie realizowac zyski i spadac z rynku polskiego na jakis czas (po wymianie pln na USD ofcorse):) slaby dolar=mocne pln..mocne pln=oplacalnosc na GPW :) ale to tylko taka moja luzna intepretacja...ja sie nie znam...ja tu tylko sprzatam :)
needle / 2007-05-30 23:47 / Bez rangi
gadanie..
jak się wzmocni - tańsze surowce - chętniej brane akcje itd
koło zamknięte
ja zarobuiłem nie analizując za bardzo, bo to szkodzi, naprawdę
teorią operujesz pięknie...ale to nie musi się na zyski przekładać
TaS / 2007-05-31 00:13 / Tysiącznik na forum
to wynika chyba z tego faktu,ze wiekszosc inwestorow aktualnie nie patrzy, nie analizuje... ot zycie:/

jak zapytalem poznanego przypadkiem maklera jaki jest jego cel inwestycyjny rocznie, odpowiedział, że 20-25%...

wiekszosc jest jednak pazerna...
rotux / 2007-05-31 00:05 / Uznany Gracz Giełdowy
Ty dostrzegasz słabość rynku obserwując /zapewne/ indeksy/akcje, Pedro doszedł to podobnych wniosków inną /walutową/ drogą - czy dużo gorszą? Mnie się nie wydaje. A i jak z różnych punktów obserwacyjnych się spogląda na coś, to chyba pełniejszy obraz się z tego wyłania - na dodatek tym razem sprzeczności nie widać... Kiedyś Pedro i ja może nabierzemy doświadczenia giełdowego na tyle, by po samych indeksach/wykresach akcyjnych do pewnych sensownych wniosków dochodzić..ale na ten czas mamy protezę walutową - może ciężej się na protezie niż nodze poruszać po parkiecie, ale lepsze to, niż brak i nogi i protezy;)
Pozdrawiam
PedroGonzalez / 2007-05-30 23:52 / Uznany Gracz Giełdowy
mowimy o czarnym piatku :) a co do zyskow to sie zgodze..trzeba trafic w spolke w odpowiednim momencie...jak spolka mocna to nawet spadki na rynkach jej mocno nie rusza. Ale co z tego, ze surowce bedziesz mial tanie jak zlotowka zacznie slabnac to zagranica zaczine uciekac i nie wiem czy bedzie wesolo i warunki do inwestowania kolorowe ? :-) dobra..obaczymy..raptem 2 dni zostaly ;-))
brydzia / 2007-05-30 23:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
no ale pisz co myślisz , bez ściemy
needle / 2007-05-30 23:42 / Bez rangi
~~cóż, nie kryłem, że ja trzymam Fasing; rośnie ciągle i mi się z portfolio wywala
~~wyjść z niego nie chcę, bo sądzę że wzrośnie
~~inne (staram się mieć taniutkie...zatem mniej stracę)
~~inwestorzy boją się chyba końca miesiąca...raczej bezzasadnie
na razie trend wzrostowy...a Samuraj uczciwie przyznał, że mu 2 x jen uciekł spod łopaty...
...ale trochę kasiorki ze sprzedaży vcekróla trzymam na rachunku...może być różnie
może tak być?
needle / 2007-05-31 00:01 / Bez rangi
Brydziu, nie wiem czy doczytałaś to...idę spać przecież to cyrk północ!!!
Zatem Ty, daredzie, Rotuxie, su_up, Modliszko, Pablo
Chciałem zawiadomić, że tekst zorganizowany przez dareda miał tytuł:
!!!Chiny: Bessa centralnie sterowana!!!
Jescze nie spadamy!!!
Ale kto się nie przypilnuje, niech nie przychodzi po rentę do funduszu MONEY.pl na chore dzieci
TaS / 2007-05-30 23:14 / Tysiącznik na forum
Ja dziś poświęciłem troche czasu na szukanie "nowych ciekawych spółeczek"... i w sumie patrze na takie o których sie tutaj nie mów.

Co myślicie o:

ABPL - poza tym, że mizerne obroty, wszystko jest git. Branża ciekawa, prosta i perspektywiczna, wskazniki właściwe, akcjonariusze ok, no i miasto nad Odra jako siedziba...

BOS - najdziwniejszy bank z naszej gieldy, nie potrafia dobrych kart do bankomatu wydawac, maja malo placowek, obroty sa wrecz zabawne, skabr panstwa posrednio w nim siedzi ALE spolka kontrolowana przez kghm cos chce z nimi krecic, projekty proekologiczne sa teraz w modzie, wskazniki lepsze od reszty bankow...

Intercars - za ostro rosnie, ale cos mnie do tej spolki ciagnie...

co myślicie?
samira / 2007-05-31 00:08 / portfel / Małomówny spekulant
Przyglądam się spółce PROCAD. Taka budowlanka inaczej. Zanim się cokolwiek zbuduje, trzeba oprogramowanie kupić, więc zyski bedą jakby o krok przed zyskami branży budowlanej.
brydzia / 2007-05-30 23:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
ostatnia super i cała branża będzie super bo nasprowadzali
aut i zaraz zaczną naprawiać , AB droga
brydzia / 2007-05-30 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Intercars faktycznie mocno urósł
needle / 2007-05-30 23:32 / Bez rangi
a ja utrzymuję Varianta
Rozlegle inwestuje, niska wycena, dokończenie WZA powinno go pobudzić
dachu / 2007-05-30 23:41 / portfel / Bywalec forum
przychalam się do tego wyboru, rzeczywiście w ciągu roku ładnie sie rozwiną
brydzia / 2007-05-30 23:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
widzę że super zysk pokazali , dopiero teraz widzę , jak oni to zrobili , przychody takie same a zyski 4 razy lepsze
needle / 2007-05-30 23:50 / Bez rangi
jednorazowy przychód...ale w c/z idzie c/wk - też :-)
a zysk i tak 18% wyższy, operacyjnie bez zarzutu
TaS / 2007-05-30 23:27 / Tysiącznik na forum
ale wskazniki na Intercarsie sa tak wywindowane,ze az boje sie kupować... wczoraj pojechal 7% up to tez mnie przeraza...

uwazasz,ze AB droga? nie było na niej jakis cudow ostatnio...
brydzia / 2007-05-30 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja ją po 12 zł kupowałam , tam są same fundusze
TaS / 2007-05-30 23:40 / Tysiącznik na forum
no 12 zl za akcje to git ;) widac sie spoznilem... :)

fundusze chca zysku, przeciez nie wchodzili by w spolki, ktore spadna - nie maja perspektyw?

z drugiej storny chce sie czego nauczyc, ale niekoniecznie dostawac po tylku :)
brydzia / 2007-05-30 23:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
jak chcesz się uczyć to kup sobie malutko i wtedy się uczysz a ewentualne straty niewielkie
brave_hand / 2007-05-30 22:58 / "Prawie jak rekin :)"
polecam: http://i.wp.pl/a/dibre/attygodniowa/bib_280507.pdf

BRE umiescil Lubawe i Bioton do portwela niedzwiedzi, z tym, ze jak Lubawa pzekroczy 2.38 po powinna zamknac niedziedzia, a Bioton dopiero przy 1.96

troche sie tym zasugerowalem i kupilem troche Lubawy, bo przekroczyla wpsomniane 2.38, a sprzedalem Bioton, bo do 1.96 chyba teraz szybko nie wroci, zreszta polecam, jeszcze: http://stooq.pl/gessner/?type=13&id=4080 czarno to sie wszystko rysuje dla Biotonu przynajmniej w krotkim terminie
lojka / 2007-05-30 23:03 / Tysiącznik na forum
no i git - nie wiedziałam żem ja niedźwiadek ;))
warren buffet / 2007-05-30 23:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wypada zrzucić futerko, bo lato idzie =)
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-05-30 23:13
Warreno po ile Bytka dzisiaj pogoniłeś?Dlaczego tak szybko....
warren buffet / 2007-05-30 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pod 4,80.... bytek musi odpoczac, za duzo sie o nim mowi, teraz mysle 2 tyg konsolidacji. moze i wroce do niego. natomiast mysle ze 6-8 zł będzie. i na to liczy moja nowa emisja
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-05-30 23:20
Wydaje mi się że troszke mogłes poczekac no ale cóż....pp pojawi sie jutro na rachunku??Ciekawe kiedy bedzie notowane?
warren buffet / 2007-05-30 23:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wrzesien moze.... oczywiscie ze moglem. natomiast czym byłby człowiek, nie mylac sie :) jak odpocznie - wroce. jak nie zycze mu 20 zł - bo nową emisje mam

pp pojawi sie jutro
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-05-30 23:31
Ja jeszcze potrzymam....Wydaje mi się że na 6 zł spokojnie wskoczy..Wtedy sie zastanowie co dalej....
lojka / 2007-05-30 23:09 / Tysiącznik na forum
i takiej odpowiedzi oczekiwałam od Ciebie - to mi się podoba :))
warren buffet / 2007-05-30 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczekiwałem że sie ucieszysz =)
lojka / 2007-05-30 23:43 / Tysiącznik na forum
:))) nawet bardzo - dziękuję
modliszka / 2007-05-30 22:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
2007-05-30 22:41:55 | *.*.*.* | su_up
(...)
Jednak wpływ giełdy w Chinach nie tylko na świat, ale i na
krajową gospodarkę jest
ograniczony. Wciąż większość tamtejszego biznesu nie jest
uzależniona od notowań akcji. (...)"

Nie jest ograniczony - powiedziałabym wręcz, że jest mocno uzależniony....Zbyt wiele kapitału zagrancznego jest tam wpompowanego ( także z Polski) aby jakiekolwiek ruchy, na tamtym rynku, nie wywołały u nas rakcji...
su_up / 2007-05-30 23:08 / _
WIELCE SZANOWNA INWESTORKO MO!
ja to takiego tekstu bym nawet nie umiał napisać, a co dopiero wymyśleć;dobrze, że wkleić się udało :-)))
To tekst przygotowany (zapewne nie wymyślony) przez forumowicza (być może inwestora giełdowego) dareda z 3-cyfrowym numerem
Z taką lekką nieśmiałością byłbym skłonny nawet się zgodzić z Aśką, gdybym był jakimkolwiek ekspertem, a przecież tak nie jest.
Jest uzależniony bardziej niż bym chciał i bardziej niż moglibyśmy oczekiwać!
Przecież bogaty świat kapitalistyczny ze swoim demokratycznym systemem wielokrotnie odgrażał się, że Chinom zrobi to, a Rosji tamto. Ico, spytam?
Jest tak jak w balladzie o dwóch koniach Wojtka Młunarskiego...leje się grzecznych i straszy tym mocarzy
Na razie - tyle
modliszka / 2007-05-30 23:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Proszę mi tutaj, z wielkimi nie wyjeżdżać ;-)...ja poprostu czekam na morał tej ballady, czy bajki....mam nadzieję, że bez chusteczek i zakatarzonego nosa...
su_up / 2007-05-30 23:19 / _
to jest dla mądrych ludzi do przemyślenia w wolnym czasie
a morał...każdy wyciągnie sam
jak tą samą uczelnię kończą Olechowski i Bugaj na tym samym kierunku i z takimi samymi (dobrymi) ocenami, a opóżniej im wychodzi zupełnie co innego to jaki morał mam pisać?
modliszka / 2007-05-30 23:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tą bajkę dobrze znam - morał także ...wiec mi nie trzeba, ale może ktoś się skusi ;-)
needle / 2007-05-30 23:34 / Bez rangi
o koniach...o politykach (same bajki)...czy o Chińczykach do liczenia na dobranoc???
su_up / 2007-05-30 23:11 / _
w ramach korekty... Aśćka i Młynarski
żeby potem nie było
rotux / 2007-05-30 23:05 / Uznany Gracz Giełdowy
znów intuicja... i znów pudło
"Several investment professionals said that the notion of China's stock market coming down to earth is unlikely to cast a shadow on their respective markets.
A leading reason is the insulation of China's stock markets.
"China's A share market is very ring-fenced from the rest of the world," said Garry Evans, a regional equity strategist with HSBC in Hong Kong. "Chinese investors have very little investment overseas and foreigners are limited (in their participation) to $10 billion." "
http://tinyurl.com/25k93r
needle / 2007-05-30 23:22 / Bez rangi
napiszesz co to...przed snem
modliszka / 2007-05-30 23:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
gdybym do dzisiaj słuchała analityków - poszłabym z torbami ...
rotux / 2007-05-30 23:25 / Uznany Gracz Giełdowy
Myk jest taki, że opowieść pana analityka pasuje /wg mnie/ dziś do zachowania Pana Rynku, a opowieść modliszki jakoś mniej..
Dlatego ja daję dziś wiarę panu analitykowi, ale drugi myk jest taki, że tu każdy myśleć umie i sobie sam wykombinować może, co do czego pasuje :)
A w kwestii formalnej jeszcze:

su_up wrote:
"Jednak wpływ giełdy w Chinach nie tylko na świat, ale i na
krajową gospodarkę jest
ograniczony"

na co Ty odpowiadasz:

"Nie jest ograniczony - powiedziałabym wręcz, że jest mocno uzależniony....Zbyt wiele
kapitału zagrancznego jest tam wpompowanego ( także z Polski) aby jakiekolwiek ruchy, na tamtym rynku, nie wywołały u nas rakcji..."

Czyli na tezę, że wpływ giełdy CHIŃSKIEJ na gospodarkę CHIŃSKĄ jest ograniczony odpowiadasz, że wręcz przeciwnie - bo zbyt wiele kapitału zagranicznego jest tam wpompowane, by jakiekolwiek ruchy na tamtej giełdzie nie wywołały reakcji...na GPW.
No..coś tu nie gra :P

Pozdrawiam
modliszka / 2007-05-30 23:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kwestia roku i zrozumiesz, co miałam na myśli...

Pozdrawiam
rotux / 2007-05-30 23:48 / Uznany Gracz Giełdowy
su_up mówił o wpływie giełdy chińskiej na gospodarkę chińską, Ty napisałaś posta o wpływie giełdy chińskiej na giełdę "krajową" /czyli rozumiem, że założyłaś, że chodzi o polską/
Co by nie mówić - odpowiedź nie na temat i pała na maturze;)
A już na temat:
Sprzężenie z Szanghajem mamy głównie jenowe /Samuraju - popraw, jeśli się mylę/ - tu aż prosi się choć o korektę tego wielotygodniowego osłabiania jena /czemu sprzyjać mogą lepsze od oczekiwań dane z Japonii/, więc.. może nawet uda się, że ewentualne kolejne spadki w Chinach /wywołane podwyżką podatku giełdowego/ wyzwolą/zbiegną się z korektą na jenie, co wywoła korektę o zasięgu globalnym. Ale póki korekty na jenie nie będzie, będziemy się tylko dziwić/śmiać, że w Chinach spada, a stany/świat rosną.
Mówisz, że "Zbyt wiele kapitału zagrancznego jest tam wpompowanego aby jakiekolwiek ruchy, na tamtym rynku, nie wywołały u nas rakcji...", na co wkleiłem cytat z marketwatch, w którym pan analityk wyjaśnia, dlaczego ta korelacja polsko-chińska czy bardziej ogólnie - światowo-chińska nie jest tak oczywista/ścisła. Facet z marketwatch zapodał argumenty/cyferki - Ty żadnych konkretów - dlatego wybieram wersję analityka :)
Pozdrawiam
modliszka / 2007-05-31 00:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rotux - już się tyle na tym forum, o tym wypisałam, że nie będę się powtarzać....wybacz...i chyba jako pierwsza ( zabrzmi nieskromnie) wróciłam uwagę właśnie na Chiny....Każdy ma jakieś tam swoje spostrzeżenia, lub słucha analityków...Moja jest niezmienna, od samego poczatku - zechcesz znajdziesz w archiwum...

Pozdrawiam i dobranoc....Mc'donald o tej porze zadziałał na mnie usypiająco ...

Pozdrawiam
rotux / 2007-05-31 00:08 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie jako pierwsza..dlatego zabrzmiało nieskromnie.
Ale i tak pozdrawiam:)
needle / 2007-05-30 23:55 / Bez rangi
2007-05-30 23:48:29 | *.*.*.* | rotux [ "Development!" ]
Sprzężenie z Szanghajem mamy głównie jenowe /Samuraju - popraw, jeśli się
mylę/ - tu aż prosi się choć o korektę tego wielotygodniowego osłabiania
jena /czemu sprzyjać mogą lepsze od oczekiwań dane z Japonii/, więc..
może nawet uda się, że ewentualne kolejne spadki w Chinach /wywołane
podwyżką podatku giełdowego/ wyzwolą/zbiegną się z korektą na jenie, co
wywoła korektę o zasięgu globalnym.

moje :"needla" ..Jak człek dobrze oko i ucho przyłoży to i czegoś mądrego się może nauczyć...dzięki
rotux / 2007-05-31 00:20 / Uznany Gracz Giełdowy
Mądrego to prędzej od Samuraja i Futurka.. ja dopiero w walutowym przedszkolu...
Aha - Ty wiesz, kto tu się od kogo uczy :)
lojka / 2007-05-30 23:10 / Tysiącznik na forum
witaj,

dokładnie, nic dodać - nic ująć
modliszka / 2007-05-30 23:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Lojka....przez te zarwane noce na forum, ledwie pikam w nocy i DT mi słabo wychodzi....:-))) Longterm jest znacznie lepszy, dla takich leniwców, jak ja ;-)

Pozdrawiam
lojka / 2007-05-30 23:44 / Tysiącznik na forum
ja też powoli przechodzę - czasu brakuje na dt :(

pozdrawiam
needle / 2007-05-30 23:37 / Bez rangi
a pytałaś go...
...czy by chciał
Eres / 2007-05-30 22:50 / portfel / Wieczny debiutant
Miałem kiedyś bardzo głupiego dyrektora z awansu partyjnego, tzw. klucza. Zwykł on swoją odpowiedź na przerastające go pytania zaczynać od stwierdzenia "Spojrzenie na tą sprawę, to jak spojrzenie na ogon pawia" (w cudzysłowie, bo to cytat oryginalnego niepowtarzalnego tekstu)
Otóż, on nigdy nie wyjaśnił, co miał konkretnie na myśli. Może poprostu - materia zbyt skomplkowana, jak na moją mózgownicę. Z zażenowaniem stwierdzam, że czuję się nieco podobnie - jako egoistyczny posiadacz akcji, cieszę się bo zarobię więcej. Dla ułatwienia dodam, że z dywidendy nie mam zamiaru korzystać, bo uważam że zarobię więcej sprzedając przed DD. Z drugiej strony - jako akcjonariusz firmy (nie ważne, że propropromilowy) uważam działanie SP za działanie na szkodę spółki. Podobnie zresztą oceniałem działania panów związkowców, którzy jeszcze nie tak dawno tak zawzincie walczyli o dobro swoich podopiecznych.
I po jasną cholerę mi na noc takie wewnętrzne dylematy ? Wywalić to .... i spać spokojnie. Ale przecież - chronić zyski.
Dobranoc.
su_up / 2007-05-30 22:41 / _
2007-05-30 19:47:51 | *.*.*.* | dared695 | komentowany artykuł
Tąpnięcie na chińskich giełdach. Indeksy spadły do najniższego poziomu od trzech miesięcy po tym, jak rząd potroił podatek od handlu papierami wartościowymi.
Indeks CSI 300, do którego należą największe spółki notowane w Szanghaju i Szanzen, spadł o prawie 7 proc. W ślad za Chinami na minusie znalazły się giełdy w Japonii i Hongkongu.
Nowa danina ma schłodzić szaleńczy szturm na giełdę. Szacuje się, że każdego dnia na chińskich giełdach pojawia się 300 tys. nowych inwestorów. W tym tygodniu liczba rachunków maklerskich przekroczyła 100 milionów. Tylko w tym roku otwarto ich 22 miliony, cztery razy więcej niż w tym samym okresie rok temu. Wartość akcji na chińskich giełdach przekroczyła w tym tygodniu 2,47 biliona dolarów. Według najnowszych prognoz Banku Światowego gospodarka Chin będzie się w tym roku rozwijać z prędkością 10,4 proc. PKB, czyli o 0,8 punktu procentowego szybciej niż zakładały wcześniejsze szacunki banku.
Podatek od transakcji giełdowych to kolejny krok rządu w Pekinie w stronę kontrolowanego schładzania gospodarki. Pod koniec lutego drastycznie ograniczył możliwość inwestowania pożyczonymi pieniędzmi. W rezultacie indeksy straciły w ciągu pięciu dni 9,2 proc. wartości, co spowodowało, że ze światowych giełd wyparowało 3,3 biliona dolarów. Wciąż obowiązują też ograniczenia inwestycji zagranicznych, które nie mogą przekroczyć 10 miliardów juanów.
Upadek kontrolowany lepszy od spontanicznego Chiny chcą schłodzić rynek akcji
Jednak wpływ giełdy w Chinach nie tylko na świat, ale i na krajową gospodarkę jest
ograniczony. Wciąż większość tamtejszego biznesu nie jest uzależniona od notowań akcji.
Chociaż Chiny są czwartą największą gospodarką świata, kapitalizacja spółek giełdowych stanowi zaledwie 4 proc. światowego rynku. "Chińskie giełdy są słabo powiązane z całą gospodarką", tłumaczy agencji Bloomberg prof. Kenneth Rogoff, były główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Historia to potwierdza. W latach 2001-2005 główny indeks parkietu w Szanghaju stracił 50 proc. wartości. Jednak w tym samym czasie PKB kraju zwiększyło się o ponad 45 proc.
TaS / 2007-05-30 22:44 / Tysiącznik na forum
a stany ida w gore...
needle / 2007-05-30 22:54 / Bez rangi
w USA już po wygranym rozdaniu
teraz idą na dinner
szprotek / 83.7.249.* / 2007-05-30 22:53
Stany idą w górę bo właśnie ogłosili, że nazwa ichniego indeksu dużych spółek zostanie zmieniona. Wkrótce będzie się on już oficjalnie nazywał "Up Jones" :)
/żarcik pożyczony z forum parkietu/
brydzia / 2007-05-30 22:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
chcecie zarabiać , weźcie tabelkę ze spółkami z mwig 40 z najniższymi wskaźnikami c/z i stwórzcie sobie portfel i nie ma bata kasa sama płynie
Romi / 2007-05-30 22:57 / portfel / Koci Tata
w moim ba;tiku jest 5 spółek z mwigu40 ale najlepiej radzą sobie skyeurope i ibsystem
bollullos / 2007-05-30 22:56 / portfel / Uznany Muł Pancerny
pierwsze 10? IMPEXMET
KETY
CIECH
PBG
SWIECIE
ECHO
KREDYTB
MOST_EXP
ALCHEMIA
SKOTAN
needle / 2007-05-30 23:01 / Bez rangi
dla mnie czas na Kredzia i Kęty
Romi / 2007-05-30 23:09 / portfel / Koci Tata
Kęty też popieram to bardzo dobra spółka a piwa pije się u nas coraz więcej ( oczywiście nie tylko piwo ma dla nich znaczenie)
brydzia / 2007-05-30 23:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
oj źle wybrałeś , ciech ok , impexmetal też ok , zresztą obie sama polecałam , pbg też ,
needle / 2007-05-30 23:25 / Bez rangi
ciech miałem po 53 i zaraz uciekłem...
to było bodaj wtedy (taśmy Begierowej) gdy wyszedłem również z Plastboxu i Techmexu przed wzrostami...
...zarobiłem na czym innym, ale z pewnością mniej niż połowę
widać ludzie w kraju mają grubszą skórę ode mnie
bollullos / 2007-05-30 23:03 / portfel / Uznany Muł Pancerny
to jest wg tabeli na money ski z niskim c/z na w40
bollullos / 2007-05-30 22:57 / portfel / Uznany Muł Pancerny
od końca... prawidlowo?
brydzia / 2007-05-30 22:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
no to co tutaj czytam że nasza giełda nie rośnie , wig 20 nie rośnie ale mwig 40 to zapitala
needle / 2007-05-30 22:49 / Bez rangi
wiesz, ja to nakupowałem dawno wg tej techniki...i mam
ale miałbym lepiej gdyby mi sosnowieckiego MILMETU z giełdy nie wycofali...
...niby wyjąłem 500%, ale dziś byłby rekord nie do przejścia
brydzia / 2007-05-30 22:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
po prostu teraz rynek stawia tylko na jakośc , kto tego nie zrozumie popłynie
needle / 2007-05-30 22:57 / Bez rangi
robisz co możesz, widzę przecież
...jak kto jest nurkiem pójdzie na dno, nie musisz go za ogon trzymać
de havik / 2007-05-30 22:37 / portfel / "Tysiącznik na forum"
moim zdaniem, w ostatnim czasie, bokiem wychodzi nam eurohossa - wyszlismy przed szereg wtedy, wielu pewnie zrealizowalo zamierzone zyski i teraz czeka cierpliwie. Teraz, gdy generalnie swiat idzie w gore my odchorowujemy chwile euforii. co moze jeszcze potrwać.
Moim laickim zdaniem, w perspektywie nieodległej będziemy sie konsolidowac z lekką obsuwa i z jakis czas spokojne wzrosty, ale bez szalenstw. W sumiebylby to bardzo korzystny scenariusz. Cierpliwość :))
warren buffet / 2007-05-30 22:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja wtedy pisalem ze to niczemu nie służy. nakupili ludzie stalowek drogo i teraz czekają
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-05-30 23:04
Warreno dlaczego tak szybko pozbyłes sie Bytomia?Po ile opyliłeś?k
brydzia / 2007-05-30 22:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
przecież jak ktoś obserwuje rynek widział jak fundusze przebudowały portfele ,
TaS / 2007-05-30 22:43 / Tysiącznik na forum
heh. wiem,ze to glupie, ale pamietam jak po 3 czy 4 dniu wzrostow Big mnie wysmial gdy napisalem,ze to juz chyba konic szalenstwa - co nie wynikalo z mojej wiedzy gieldowej - tylko ze zdrowego rozsadku...

zgdadzam sie z de havikiem..
warren buffet / 2007-05-30 22:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dlatego nalezy ufac swojemu rozsadkowi i czasem powiedziec dosc
needle / 2007-05-30 23:26 / Bez rangi
po wypiciu 7 półlitrówki z kolegą
TaS / 2007-05-30 23:08 / Tysiącznik na forum
teraz mi to mowisz, Warren? teraz? :D

hehe. zartuje.
SOLVENT / 83.10.10.* / 2007-05-30 22:35
A ja się dzisiaj wyprzedałem ze wszystkiego. Teraz posiedzę i poatrzę. Sądzę że niebawem pojedziemy ostro na oołudnie
azja / 2007-05-30 22:42 / portfel / Obserwator
Solvent to taki klej do taśm samoprzylepnych - rozklejasz się??
SOLVENT / 83.10.10.* / 2007-05-30 22:51
Nie rozklejam, ale rośnie już długo. Jak walnie to krew się poleje.
Po co mam się stresować.
needle / 2007-05-30 23:27 / Bez rangi
to chociaż nas nie stresuj...
...albo kup shorty, albo przyjdż jak konkrety będziesz mógł podać
azja / 2007-05-30 22:36 / portfel / Obserwator
Ja dziś igły posłuchałem i też jedną pozycję zamknąłem - budopol - do samego końca !!!
inwestor1975 / 2007-05-30 22:39 / Tysiącznik na forum
igła kłuje
ale dobrze godo
trza mu w pysk wlac--- troszke piwa ( albo wina)
azja / 2007-05-30 22:41 / portfel / Obserwator
to prawda, nie głupio mądrego posłuchać !!
azja / 2007-05-30 22:35 / portfel / Obserwator
azja to klucz do wszystkiego -powiadam wam;-)))
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy