Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kibice: Policja popełniła przestępstwo!

Kibice: Policja popełniła przestępstwo!

skomentuj
Wyświetlaj:
Baramba / 81.168.253.* / 2008-05-15 14:47
Proszę Państwa Szanownych!

Zaistniała sytuacja wyraźnie wskazuje na wzrost świadomości prawnej społeczeństwa, w tym różnych jego warstw. Powyższa okoliczność powinna co do zasady budzić podziw i zadowolenie: "Zbliżamy się przecież do poziomu krajów zachodnich!" Jednakże u mnie budzi wyłącznie zdumienie, a wręcz usprawiedliwione okolicznościami oburzenie!

Otóż, moi Drodzy Czytelnicy, dlaczego w tym kraju (nota bene demokratycznym państwie prawa) osoby zdegradowane, jeżeli nie powiedzieć ułomne, mogą jeździć w komunikacji powszechnej, demolować dworce kolejowe, przystanki, pociągi i wzbudzać powszechną niechęć, lub wręcz obawę o własne zdrowie i życie, przy czym robią to wręcz bezkarnie. Zatrzymanie przez Policję którejkolwiek z tych osób z kolei budzi sprzeciw: "Jak to?! Jechaliśmy tylko na mecz! Ktoś zrobił zadymę (np. funkcjonariusze Policji), a my se staliśmy z tyłu i się przyglądaliśmy..." Takowe zeznania bowiem złożył pewien pseudokibic w Prokuraturze we Wrocławiu, kiedy został zatrzymany podczas zamieszek przy ul. Grabiszyńskiej parę lat temu.

Wracając jednakże do głównego tematu dyskusji należy podkreślić, iż działania funkcjonariuszy Policji, nie zawsze słuszne, zmierzają do zapewnienia spokoju i porządku publicznego. W sytuacji, gdy pseudokibice stwarzają powszechne zagrożenie, a w szczególności zachowują się agresywnie, niszczą mienie itd. funkcjonariusze Policji są wręcz zobowiązani do użycia wszelkich dozwolonych prawem środków w celu wyeliminowania zagrożenia. Do katalogu tych środków niewątpliwie należy również użycie siły fizycznej. W tym stanie rzeczy należy uznać za chybione, lub wręcz nikczemne zarzuty stawiane przez krewnych rzekomych "ofiar"! Bzdury, fałsz i tyle!

Zapewne niniejszy komentarz spotka się z oburzonymi głosami osób głoszących poglądy liberalno - demokratyczne, które zapewne są zdania, iż pseudokibice to "tylko dzieci, młodzież, która przecież jedzie na mecze wyłącznie w celach sportowych lub rekreacyjnych". Odpowiem z góry na ten zarzut: proszę, Drodzy Państwo, wsiąść do pociągu w relacji Wrocław - Gdynia, kiedy to cały (cały , dosłownie cały) pociąg jest pełen kibiców Śląska i jechać tak z nimi do np. Tczewa. Proszę zobaczyć, jak wygląda sprawdzanie biletów w asyście funkcjonariuszy Policji uzbrojonych w tzw. shotguny. Po podjęciu takowej próby zapewniam Was, iż zdanie ulega diametralnej zmianie...

Z poważaniem,
nobody5615 / 77.253.175.* / 2008-05-19 21:20
Tylko, że nie wszystko (a właściwie nic) na tym świecie jest czarno-białe.
Zachowanie kibiców (właściwie pseudokibiców) jest poniżej jakiejkolwiek krytyki, za wszystkie przestępstwa i wykroczenia powinni być karani.
Ale i sama Policja nie zdaje się być często bez winy. Nie jestem w stanie zweryfikować wersji którejkolwiek ze stron, faktem* jest pobicie pracownika PKP (będącego na służbie w tym pechowym pociągu) przez funkcjonariuszy Policji.
Policja jako formacja powołana do strzeżenia porządku prawnego w RP, powinna świecić przykładem, natomiast przez swoje zachowanie często nieprofesjonalne, chamskie traci zaufanie społeczeństwa któremu powinna ŚŁUŻYĆ. Zamiast tego często z winny przełożonych i ustawodawcy zamiast dbać o bezpieczeństwo funkcjonariusze łatają budżet.


*) informacja została podana w TVP3 w programie śledczym (nazwy nie pamiętam) w godzinach wieczorno-nocnych
marszalek121 / 83.4.75.* / 2008-09-28 15:49
policja powinna świecic przykładem ? kiedy nawet dochodzi do samego zniewazenia funkcjonariusza jest to juz przestepstwo i policja ma prawo zastosowac srodki przymusu bezposredniego w celu złapania takich pseudokibicow. a zniewazenie to codziennosc na meczach. dochodzą do tego obrzucania kamieniami i racami. niech sie pseudokibice zastanowia co robią podczas meczu to puźniej niebylo by skarg i protestow na policje !!!!!!!!!!
AaronA / 89.76.213.* / 2009-08-18 12:30
Właśnie: policjanci mogą znieważać, czyli używać najgorszych wyzwisk wobec młodych ludzi jakimi są kibice, a już sami kibice nie, bo znieważają funkcjonariusza państwowego...a cóż to za państwo, które wysyła "policjantów" milicjantów na obywateli z gazem, armatkami wodnymi, z kulami gumowymi? Kiedyś Mołotow powiedział o Polsce: bękart. Niestety ma to konsekwencje do dziś. Policja polska to policja tylko z nazwy, w rzeczywistości jest to milicja, czyli odziały militarne służące represjom, trzymaniem ludzi za mordę. A wszelkie przejawy agresji kibiców są wyjaskrawiane w mediach po to aby tzw. spokojni obywatele popierali działania "policji", której oficerowie wyższego szczebla z nostalgia wspominają stare czasy jak pałowali z zomowcami studentów.
wqrwiony / 89.79.193.* / 2009-09-15 15:37
co za tepa sztuka z ciebie..az sie slabo robi
skomentuj

Najnowsze wpisy