Forum Forum podatkoweOdliczenia

Kiedy mogę sprzedać mieszkanie z ulgą podatkową ?

Kiedy mogę sprzedać mieszkanie z ulgą podatkową ?

Karoll408 / 176.221.123.* / 2019-08-04 22:02
Witam , nie potrafię znaleźć odpowiedzi na moje pytanie dlatego napiszę tutaj :
W lutym tego roku otrzymałem w formie darowizny mieszkanie w mieście X W czerwcu tego roku mieszkanie to sprzedałem . Chcąc uniknąć podatku 19% skorzystałem z ulgi podatkowej przeznaczając około 80% funduszy ze sprzedaży mieszkania na własne cele mieszkaniowe - w lipcu tego roku zakupiłem mieszkanie w mieście Y od dewelopera . Teraz moje pytanie : rozumiem ,że chcąc dotrzymać wytycznych o uldze mieszkaniowej , muszę się w nowym mieszkaniu zameldować . Mam kilka pomysłów związanych z miastem Y dlatego też przeznaczyłem środki właśnie na mieszkanie w tym mieście , jednak gdy plany mi się zmienią - czy jest gdzieś wyjaśnione po jakim czasie mogę sprzedać to nowe mieszkanie z miasta Y ?
- Kiedy najwcześniej mogę sprzedać mieszkanie Y, by nie groził mi podatek 19% ze sprzedaży mieszkania w mieście X + ew. kary ?
- czy przeznaczając 80% kwoty na nowe mieszkanie i chcąc przeznaczyć resztę 20% na wykończenie mieszkania dotrzymuję warunków ulgi na własny cel mieszkaniowy ?

Jeżeli znacie Państwo odpowiedź na te pytania to bardzo bym prosił o napisanie posta .

Dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam

Najnowsze wpisy