Forum Forum prawneZmiany w prawie

Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa?

Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa?

Money.pl / 2009-04-26 11:31
Komentarze do wiadomości: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa?.
Wyświetlaj:
Barbara 1 / 2011-12-15 19:58
Odeszłam na nauczycielskie świadczenie kompensacyjne z niepublicznego przedszkola z ponad 30 letnim stażem pracy czy należy mi się odprawa,ilu miesięczna, z jakiego artykułu karty nauczyciela.
abc1 / 77.242.232.* / 2011-12-12 21:58
witam, od dnia 18.01.2010, do dnia 23.10.2011 pracowałam w firmie x która zamykając swój kolejny salon firmowy w Polsce wypowiedziała mi umowę o pracę. Firma zatrudnia więcej niż 20 osób więc czy w związku z tym przysługuje mi odprawa? umowę o pracę miałam podpisaną do roku 2018.
Bardzo proszę o pomoc.
szklarek / 2011-12-12 22:18
Decydująca jest tu "wielkość" pracodawcy. Jeśli salon był firmowy, nie była do franczyza, a strona umowy o pracę to właśnie ta firma X, z siedzibą ....a nie salon firmowy nr. taki, sp. z.o.o. to odprawa należy się.

Chodzi o to, że czasem placówka firmy, salon itp. jest osobnym podmiotem gospodarczym, osobnym pracodawcą- i wtedy limit 20 zatrudnionych może być nieprzekroczony, a tym samym prawa do odprawy nie ma.
EwaPlewa / 88.199.232.* / 2011-12-06 13:43
witam,
mam taka trochę niejasna dla mnie sytuację z dniem 15.07.2011 rozwiązałam umowę z porozumieniem stron z firmą X a 16.07.2011 podpisałam nową umowę na czas nieokreślony z firmą Y, miejsce pracy ani stanowisko się nie zmieniło. Teraz firma y chce ze mną rozwiązać umowę czy przysługuje mi odprawa i wypowiedzenie umowy trzymiesięczne?
Bardzo proszę o odpowiedź wypowiedzenie dostanę z końcem roku
szklarek / 2011-12-06 14:19
Okoliczności wskazują, że miało miejsce 'przejęcie' zakładu pracy z art.23'1 KP.
Zasadą jest wtedy, że nowy pracodawca pzrejmuje obowiązki poprzednika, pracownicy zaś prawa. Czyli staż zakładowy jest sumowany, prawo do urlopu, odprawy itd.

Przysługuje Pani wypowiedzenie właściwe dla łącznego stażu pracy u obu pracodawców.
Prawo do odprawy jest kwestią niezależną, o której więcej w art. pzrewodnim do tego wątku:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/kiedy;pracownikowi;przysluguje;odprawa,191,0,404671.html

Kodeks:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-drugi-stosunek-pracy/rozdzial-i-przepisy-ogolne/art-23
EwaPlewa / 81.190.179.* / 2011-12-06 19:41
Bardzo dziękuję za odpowiedź, firma Y tłumaczy że między zakładami nie było porozumienia w tej sprawie, czy to ma znaczenie dla mojej sprawy?
szklarek / 2011-12-06 21:57
Nie musiało być, bo dzieje się to z mocy prawa. Inaczej byłoby gdyby firma X zakończyła działalność z dowolnego powodu, pozwalniała pracowników, potem sprzedała fizyczną część firmy- np. fabrykę. Nabywca, firma Y uruchamia produkcję, robi nabór do pracy itd. i Pani cudownie dostaje pracę na dosłownie tym samym stanowisku.
Przecież trwałoby to pół roku. Na porozumienie stron zgodziła się Pani przecież tylko dlatego, że było zapewnienie kontynuacji pracy....

Tu zresztą jeszcze o tym:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/trudne;przejecia;a;prawo;pracy,67,0,212547.html

http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/przejecie;zakladu;przez;innego;pracodawce,195,0,137411.html
edek7911 / 2011-12-03 21:13
witam!jestem zatrudniona na umowe o prace na czas okreslony do 06,2012, jednak ostatnio otrzymalam wiadomosc iz poniewaz od stycznia wzrasta minimalna placa, a szefa na to nie stac, wiec rozwiazuja z nami umowe o prace i chca zatrudnic na umowe zlecenie. Pracuje tam 1,5 roku, nie wykorzystalam jeszcze urlopu za ten rok. Okres wypowiedzenia - 2 tyg.Firma ma kilkanascie placówek wiec z pewnoscia zatrudnia ponad 20osob. Czy powinnam sie na to zgodzic i czy w zwiazku z tym naleza mi sie odprawa i ekwiwalent. Jak im utrzec nosa? w umowie mam ze moga rozwiazac ze mna umowe bez podania przyczyny.prosze o pomoc
zaniepokojona 22 / 79.186.194.* / 2011-12-03 07:14
Chciałabym uszczegółowić, co to znaczy, że prawa do odprawy z tytułu likwidacji stanowiska pracy nie ma osoba, która prowadzi działalność gospodarczą - na jaki dzień nie należy prowadzić działalności?
Anna 1967 / 81.190.75.* / 2011-11-29 23:43
Przepraszam, ale jeszcze jedno pytanie zadam. Jak w takiej sytuacji sprawdzić, czy zatrudnia 20 osób (ma kilka placówek)? Czy mogę zgłosić-zawiadomić do Okręgowego Inspektora Pracy? Anna1967.
Anna 1967 / 81.190.75.* / 2011-11-29 21:23
Byłam zatrudniona od 2009-09-15 wypowiedzenie upływa z dniem 2011-11-30. Pracodawca wypłacił mi pensję plus jednomiesięczną odprawę twierdząc, że nie zatrudnia 20 osób. Cztery inne koleżanki dostały pensję plus dwumiesięczne odprawy (staż pracy koleżanek był 5 lat) Mam pytanie, jakie kroki powinnam zrobić by zmusić pracodawcę do wypłacenia zaległej odprawy? Z góry dziękuję. Anna.
szklarek / 2011-11-29 21:36
Ustalić, czy w ogóle się ona Pani należy. Bo np. na skutek zwolnienia ww koleżanek (wcześniej ) w momencie składania wypowiedzenia Pani rzeczywiście nie zatrudniał on już 20 osób.

Inny przypadek- gdy koleżanki nie otrzymały odprawy, ale odszkodowanie za skrócenie okresu wypwoiedzenia z 3 do 1 miesiąca...
Anna 1967 / 81.190.75.* / 2011-11-29 22:20
PS. Nadmienię jeszcze, że pracodawca w rozmowie telefonicznej tylko mi powiedział, że nie zatrudnia 20 osób. Koleżanki dostały dzisiaj wypłacone należności i tylko ja dostałam tą pomniejszoną o jeden misiąc.
Anna 1967 / 81.190.75.* / 2011-11-29 22:14
Byłyśmy wszystkie na tych samych zasadach i jednocześnie dostałyśmy wypowiedzenia (dwutygodniowy) róznił nas tylko okres zatrudnienia, czyli mój dwuletni a ich pięcioletni. Umowa na czas określony do 2014 i rozwiązana z przyczyn niezależnych od pracownika. Dziękuję Anna
szklarek / 2011-11-29 22:33
Jeśli więc w dniu wręczania Wam wypowiedzeń te 20 osób zatrudniał- Pani odprawa została wypłacona w nieprawidłowej wysokości.

Proponuję pismo- wezwanie przedsądowe do pracodawcy z żądaniem uzupełnienia kwoty odprawy, podaniem sposobu- gotówka/konto i terminu np. 7 dni od otrzymania pisma. Pismo za potwierdzeniem odbioru- podpis pracodawcy na kopii, pieczęć sekretariatu, kadr itp. albo poczta- polecony za potw. odbioru.
W tekście informacja, że w razie niezrealizowania tej dopłaty w tym terminie- zostanie złożony pozew do sądu pracy.

Jeśli nie zmięknie- pozew... złożyć. Przez 3 lata może Pani tego dochodzić od rozwiązania umowy.

Ps. Termin rozwiązania 30 listopada jest NIEPRAWIDŁOWY- w zależności od daty wręczenia wypowiedzenia kodeksowo byłaby to sobota 19 lub 26 listopada lub 3 grudnia.

I jeszcze jedno- przegapiła Pani- ale po 21 sierpnia 2009 r. pracodawca nie mógł zawrzeć z Panią umowy na czas określony dłuższy niż 24 miesiące ( ustawa antykryzysowa )- można było dochodzić w sądzie jej przekwalifikowania na umowę na czas nieokreślony....
Anna 1967 / 81.190.75.* / 2011-11-29 22:37
Tak to jest z nieznajomością prawa:( Serdecznie dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
efa199101 / 89.228.191.* / 2011-11-21 14:12
pracowalam w firmie ponad 2lata. Pod koniec lipca dostałam wypowiedzenie... Mam pytanie czy należy mi się odprawa i czy mogę teraz o to się starać? A jeżeli tak to jakie kroki powinnam zrobic?
szklarek / 2011-11-21 18:21
Odprawa jest uprawnieniem pracowniczym- więc przedawnia się możliwość dochodzenia jego dopiero po 3 latach od dnia wymagalności.

Wynika to z art. 291 KP.

W jej ( odprawy ) przypadku dniem tym jest dzień rozwiązania umowy o pracę.
Wystarczyć powinno pismo przedsądowe do byłego pracodawcy za potwierdzeniem odbioru.
W razie odmowy wniosek do sądu pracy.

Natomiast sam fakt tego, czy w ogóle odprawa się Pani należy wynika z artykułu przewodniego do tego wątku:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/kiedy;pracownikowi;przysluguje;odprawa,191,0,404671.html
ik / 77.253.252.* / 2011-11-11 21:47
Proszę o informację: nauczyciel złożył wniosek o rozwiazanie stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę (wcześniejszą), otrzymał odprawę emerytalną, po czym po 2 miesiacach ZUS odmówił mu prawa do emerytury. Czy nauczyciel musi zwrócić odprawę? Jaka jest podstawa prawna zwrotu lub braku konieczności zwrotu.
szklarek / 2011-11-14 11:08
Podstawa żądania zwrotu przez pracodawcę- art. 405 i 410 KC.

Tu więcej:
"Stosownie do przepisu art. 87 Karty Nauczyciela - nauczycielowi spełniającemu warunki uprawniające do emerytury, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na emeryturę przyznaje się odprawę w wysokości dwumiesięcznego ostatnio pobieranego wynagrodzenia w szkole będącej podstawowym miejscem jego pracy. Jeśli natomiast nauczyciel przepracował w szkole co najmniej 20 lat, przyznaje się odprawę w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia ostatnio pobieranego w szkole będącej podstawowym miejscem jego pracy. Jak wynika z przywołanego powyżej przepisu - jednym z warunków przyznania nauczycielowi odprawy emerytalnej jest spełnianie przez nauczyciela w dniu rozwiązania stosunku pracy warunków uprawniających do emerytury.

Wobec tego, nauczyciel nabywa prawo do otrzymania odprawy emerytalnej, jeśli zachodzą jednocześnie następujące okoliczności:

- nauczyciel spełnia warunki uprawniające do emerytury;

- ustał stosunek pracy;

- istnieje związek między ustaniem stosunku pracy a przejściem nauczyciela na emeryturę (związek ten jest rozumiany szeroko i może być związkiem przyczynowym, czasowym lub funkcjonalnym).

Ze stanu faktycznego przedstawionego w treści pytania wynika, że w dniu rozwiązania stosunku pracy nauczyciel nie spełniał warunków uprawniających do przejścia na emeryturę (co potwierdza decyzja organu rentowego).

Wobec tego nauczyciel nie był uprawniony do otrzymania odprawy emerytalnej i dlatego wypłacona nauczycielowi odprawa emerytalna była świadczeniem jemu nienależnym. Zgodnie z art. 410 § 2 Kodeksu cywilnego świadczenie jest nienależne, jeżeli ten, kto je spełnił, nie był w ogóle zobowiązany lub nie był zobowiązany względem osoby, której świadczył, albo jeżeli podstawa świadczenia odpadła lub zamierzony cel świadczenia nie został osiągnięty, albo jeżeli czynność prawna zobowiązująca do świadczenia była nieważna i nie stała się ważna po spełnieniu świadczenia.

W tej sytuacji pracodawca może domagać się od nauczyciela zwrotu nienależnie wypłaconej kwoty. Podstawę prawną żądania zwrotu nienależnie wypłaconego świadczenia stanowi art. 405 Kodeksu cywilnego, w myśl którego ten, kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, obowiązany jest do wydania korzyści w naturze, a gdyby to nie było możliwe, do zwrotu jej wartości"
vanessa2011 / 2011-11-09 10:50
witam, chciałam o coś popytać. pracuje w pewnej firmie od paru miesięcy, na poczatku był okres próbny 3 miesiace, a potem dostałam przedłużenie na 7 miesięcy. w sumie wyszło do grudnia . ale pare dni temu dostałam wypowiedzenie, bo nie chca już pracownika na to stanowisko na ktorym jestem. ponoc wg przelozyonych, lepiej tzn taniej zatrudnic na umowe o dzielo niz tak jak ja bylam na umowe o prace. czy nalezy mi sie odprawa?
szklarek / 2011-11-09 10:56
Dostała Pani wypowiedzenie, czy informację, że po zakończeniu obecnej umowy nowej nie podpiszą.
Jeśli opcja druga- nie ma żadnego prawa do odprawy.
Jeśli opcja pierwsza- to przede wszystkim ważne jest, czy ta umowa na 7 miesięcy w ogóle zawierała klauzulę o możliwości jej wypowiedzenia.
vanessa2011 / 2011-11-09 11:17
Dostałam pisemne wypowiedzenie. A co do umowy, wydaje mi się ze zawiera (w tym momencie nie mam jej pod ręką). A jeśli ma taką klauzurę to nie należny się odprawa tak? z góry dziękuje za pomoc.
szklarek / 2011-11-09 11:41
Jeśli nie ma takiej klauzuli to wypowiedzenie jest nieprawne i może Pani dochodzić odszkodowania z art. 44 i dalszych KP:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-drugi-stosunek-pracy/rozdzial-ii-umowa-o-prace

Niezależnie od tego, jeśli to "duży" pracodawca, a przyczyna jedynie po jego stronie- należy się Pani 1 miesięczna odprawa- to już jasno opisano w art. przewodnim:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/kiedy;pracownikowi;przysluguje;odprawa,191,0,404671.html
jaba55 / 2011-11-09 00:22
jak przedstawia sie sytuacja z odprawami w następującym przypadku...:
miałem już trzy umowy,okres probny 2,5 miesiąca,druga na 5lat, trzecia na rok,
okazało się że od nowego roku zakład zmienia miejsce z krakowa na krzeszowice i nie będzie potrzebował operatorów sprezarek chłodniczych,w związku z tym z przyczyn pracodawcy nie podpisze z nami (jest nas trzech) umowy .
pytanie czy należy sie odprawa
szklarek / 2011-11-09 10:13
Jeżeli ta roczna umowa po prostu kończy się z końcem tego roku- pracodawca NIE ma żadnego obowiązku zawierać kolejnej, nawet bez żadnych zmian w strukturze zakładu, likwidacji stanowisk. Prawa do odprawy nie ma, bo nie ma wypowiedzenia ani rozwiązania za porozumieniem stron, ani wypowiedzenia zmieniającego.
Czyli nie ma przyczyn po stronie zakładu jak w artykule przewodnim do wątku.

ALE- nie pasuje mi łączny czas umów na czas nieokreślony- jeśli ta roczna była bezpośrednio po tej 5letniej lub nie później niż w 3 miesiące po niej- to z mocy Ustawy antykryzysowej obecna umowa powinna być zawarta już na czas nieokreślony, bo przekroczony został limit 24 miesięcy łącznego czasu ich trwania przypadający po 22 sierpnia 2009 r.

Niestety nie zawarcie jej w ten sposób nie oznacza z automatu jej przekształcenia- należało o to wystąpić do sądu pracy. W efekcie obecnie byłby Pan na umowie nieokreślonej, a co za tym idzie musiałby pracodawca wręczyć Panu wypowiedzenie zmieniające lub definitywne lub ofertę porozumienia stron- co wyczerpywałoby znamiona przyczyn po jego stronie- a co za tym idzie prawo do odprawy.

Tu więcej o tym aspekcie u. antykryzysowej:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/umowa;na;czas;okreslony;a;ustawa;antykryzysowa,249,-1,751353.html
jaba55 / 2011-11-09 12:19
w takim razie czy teraz albo po 31 grudnia mogę wystąpić do sądu pracy o ustalenie umowy na czas nieokreślony

dzieki za odp.
szklarek / 2011-11-09 12:35
Tak, może Pan. Chyba lepiej wcześniej, będzie mniej zamieszania "w papierach".

Jeśli nie ma Pan zamiaru przenosić się z pracą, a interesuje Pana jedynie odprawa- można spróbować uzyskać ją od pracodawcy bez przekwalifikowania tej umowy- po prostu podpisać porozumienie stron i uzyskać odprawę, taką jaka należałaby się gdyby było to wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony- czyli przy tym stażu zakładowym- dwumiesięczna. Bo nie będzie miał ochoty/czasu na postępowanie przed sądem pracy.
Z tym, że gdyby uzyskał Pan w sądzie przekształcenie tej umowy- obowiązywałoby Pana 3 miesięczne. Pracodawca może je skrócić, ale za okres skrócenia wypłacić odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia.
NIEZALEŻNIE od odprawy.

Zatem jeśli nie chce się Pan przenosić- próbowałbym uzyskać od pracodawcy teraz 5krotne wynagrodzenie poza listopadowym i grudniowym "z jego dobrej woli", na pożegnanie- w razie odmowy- zgłaszać pozew do sądu pracy o przekształcenie obecnej umowy.
były_pracownik_stanley_wroclaw / 81.190.208.* / 2011-09-16 12:27
Witam, pracowałem ponad rok (umowa na 2 lata) dla pracodawcy, który zatrudnia ponad 20 osób, po przyjściu z zwolnienia lekarskiego, zostałem poinformowany, że firma nie chce już ze mną pracować i proponują mi porozumienie stron. Nie chcąc dostać wypowiedzenia, zgodziłem się i podpisałem papiery (tego samego dnia co przyszedłem po zwolnieniu lekarskim) na drugi dzień została mi tylko kwestia zdania ubrania roboczego itp.

Czy w związku z tym że, "Prawo do odprawy przysługuje pracownikowi, którego stosunek pracy rozwiązał się na mocy porozumienia stron lub został wypowiedziany przez pracodawcę." przysługuje mi odprawa?
1122 / 83.25.3.* / 2011-09-06 11:36
Witam.
Mam pytanie czy należy mi sie odprawa jesli dostałam wypowiedzenie z uzasadnieniem likwidacja stanowiska pracy z zachowaniem 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia.W firmie było zatrudnione wiecej niż 20 osób lecz zwolnienie nie nastpiło grupowo tylko w przeciągu 2 tygodni po kilka osób
.Z góry dziekuje za odpowiedzi.
lejla847 / 77.252.83.* / 2011-08-31 13:53
dodam ze to byl jeden z wielu sklepow ktore posiada moj szef.i napewno pracuje tam wiecej niz 20 osob.
lejla847 / 77.252.83.* / 2011-08-31 13:48
Witam mam pytanie pracowalam w sklepie z odzieza rok czasu na umowie o pelen etat.nastepnie szef zlikwidowal sklep.po trzech miesiacach zadzwonil ze otwieta na nowo z tym ze pracowalam juz na pol etatu po nie calym roku sytuacja sie powtórzyla.czy mam prawo do odprawy??z gory dziekuje bardzo za odpowiedz.

Najnowsze wpisy