Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Kiedy ta polska giełda przestanie tak patrzeć na USA jak na wyrocznie?

Kiedy ta polska giełda przestanie tak patrzeć na USA jak na wyrocznie?

vacarius / 2008-02-05 19:14
Nie upadajmy razem z USA!!!

To ze USA upadają gospodarczo nie oznacza ze my tez musimy. Przestańcie patrzeć na USA jak na jakąś wyrocznie. Bo mi sie już nie dobrze robi jak słyszę ze coś tam w USA sie dzieje. Przestańcie panikować!
USA sie już jako potęga gospodarcza kończy, dominacja zawsze sie kiedyś musi kończyć. Teraz sie zaczynają Chiny i Indie i UE. Zamiast panikować kończeniem sie USA przestawiajmy naszą gospodarkę i handel na nowe potęgi. Patrzmy na nowe a nie na stare. Bo stare zawsze umiera a na jego miejsce rodzi sie nowe. My Polska tez jesteśmy nowym. I jako młoda gospodarka wschodząca nie powinniśmy sie tak przejmować problemami spróchniałych starców.
Długo terminowo 10-20 lat to my możemy tylko skorzystać na osłabnięciu USA. Bo kiedy upadnie np. Microsoft to może jakaś polska firma na jaj miejsce powstanie! Po co Microsoft ma korzystać z naszych informatyków i zyski zabierać do USA kiedy zyski mogą zostawać w Polsce. Dla nas lepiej kiedy Microsoft i inni światowi monopoliści z USA poupadają. Bo wtedy będzie mogło powstać nasze.
Kiedy upadną amerykańscy producenci filmowi to nasi powstaną. Kiedy upadną amerykańskie mac donaldy to nasze będą. Kiedy upadną amerykańskie mustangi, big stary to nasze markowe ubrania będą kupowane. Dla nas naprawdę będzie lepiej kiedy wszystko co amerykańskie upadnie. Zamiast płakać ze USA upadają to powinniśmy sie cieszyć! Bo nasi mają szanse zająć miejsce tam gdzie było tylko amerykańskie.
USA i tak nastawione jest na zarabianie na Polsce. Wciskają nam swoje produkty które nam nawet potrzebne nie są. A to co polska produkuje głównie żywność to możemy sprzedawać do Chin nie musimy do USA. Chińczycy ostatnio coraz więcej jedzą. Żywność drożeje, a to bardzo dobrze dla takich krajów jak Polska.
A wiec nie patrzmy już na USA tylko patrzmy na Chiny. Bo tam jest przyszłość naszej gospodarki.
Jazgar / 2008-02-05 20:55 / Bywalec forum
masz sporo racji. tylko że zmiana nastawienia nie przebiega tak szybko jakbyśmy chcieli.
po pierwsze : to przyzwyczajenie to ogromna sila, po drugie : wiele firm i spółek ma kontrakty w dolarach , stąd ich baczna uwaga jest skierowana na kurs tej waluty a co za tym idzie także na sytuację gospodarczą stanów , nie każdy kontrakt da się przewalutować na euro , a przypuszczam że tylko niewiele z nich. Sieć powiązań handlowych i innych typu gospodarczego całej unii europejskiej z gospodarką stanów równiez jest rozbudowana , więc ja się nie dziwie że jest tak jak jest ,chociaż złości mnie to strasznie . Ja w ogóle nie cierpię żadnych wielkich braci ani tych zza oceanu ani tych ze wschodu , ale poza werbalnym daniem temu wyrazu , nic więcej nie mogę , pozostaje mi tylko czekać na to że to co piszesz kiedyś stanie się faktem. Oby szybko. Pierwsze jaskółki są , nasze spółki giełdowe inwestują i podpisują kontrakty w Azji ( Kopex, Famur, Bioton itd) nie ma co sie rozpisywać wszyscy wiedzą o co biega , ale niestety na wszystko trzeba czasu
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy