Forum Forum inwestycyjneFundusze

kiedy wejść w f. aktywnej alokacji

kiedy wejść w f. aktywnej alokacji

nnnnn / 80.50.235.* / 2007-08-28 17:31
witam
chcę podzielić kapitał pół na pól na dwa fundusze:
1. skarbiec ochrony kapitału
2. uniaktywna alokacja95% (lub uni sto procent)

która opcja jest lepsza? jak oceniacie poziom ryzyka? no i fundamentalne pytanie: kiedy wejść, czy czekać jeszcze?

czas inwestycji: minimum 2 lata, prawdopodobnie dłużej

swoją skłonność do ryzyka oceniam jako niską
Wyświetlaj:
cortez / 2007-08-28 22:19 / Bywalec forum
Sugerowałbym większą dywersyfikację, nie tylko fundusze aktywnej alokacji, bo to taka trochę naciągana dywersyfikacja tymi samymi kategoriami funduszy. Inwestując dwa lata albo i dłużej można zbudować portfel ciekawszy, może nawet bardziej agresywny. Możesz spróbować np. w ten sposób (po 20% w każdy z funduszy)
unikorona akcji
skarbiec ochrony kapitału
seb4
unimaxzrównoważone (jak sugeruje Idyll)
unimaxdłużne
Pytanie tylko jak się zapatrujesz na kwestię ryzyka.
Co do Twojego pytania o to kiedy wejść.... gdybym to ja wiedział:)
Idyll / 2007-08-28 19:26 / Bywalec forum
Osobiście preferowałem zawsze UniFundusze ponieważ sądzę, że są w jednym z najlepiej poukładnych TFI. Z drugiej strony trzeba przyznać, że Skarbiec ma nieco lepsze wyniki za ostatnie 3M, choć za ostatni rok UniAktywna Alokacja dał ponad 14% zysku - nieźle jak na fund stabilnego wzrostu. Jesli taki poziom zysków bylby zachowany w przyszłości, to nie watpię, że byłbyś usatysfakcjonowany ;) Pozostawił bym te proporcję w końcu zawsz jakiś poziom dywersyfikacji... Skabiec ostatnio lepiej przędzie, a UniAktywna Alokacja jest pod lepszym parasolem, w razie czego zawsze będziesz mógl przeskoczyć pod inny ciekawy produkt z UniFunduszy jak np. UniMax Zrównoważone - ryzyko lekko podwyższone, ale perspektywy ciekawe!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy