Forum Polityka, aktualnościKraj

Kik: Wybory 30 paździenika są tylko w interesie PiS-u

Kik: Wybory 30 paździenika są tylko w interesie PiS-u

Wyświetlaj:
mostry / 87.207.33.* / 2011-06-19 22:53
Im później będą wybory tym bardziej PO obnaży się ze stanem naszego biednego kraju po jej szumnych zapowiedziach zatem faktycznie im później tym gorzej dla PO.
Natomiast profesorze dwudniowe wybory są złamaniem Konstytucji
o czym pan jako POLITOLOG! powinien wiedzieć.
emeryt51 / 84.10.193.* / 2011-06-19 15:17
Mentalny impans polega na tym ,że wyborca nie ma możliwości wyrażenia swego stanowiska w czasie wyborów i nie idzie głosowac. Bo niby jak można zamanifestować swoje nie zadowolenie z programów partii?.Jeśli każdy oddany głos był by liczony jako ważny to wyjaśniło by sytuację momentalnie. Pewnie mało jaśnie oświeconych obiecywaczy zostało by wybranych. Należy jak najszybciej zmienić ordynację wyborczą bo to naród opowinien decydować w jaki sposób chce wybierać, a nie działacze partyjni , bo inaczej nigdy się nie uwolnimy od miernoty psełdo działaczy , którzy dbają tylko o własne interesy. Z inicjatywą zmiany ordynacji powinien wystąpić Prezydent RP, a ją samą przyjąć w referendum tak jak konstytucję,
ahfg / 31.63.62.* / 2011-03-04 21:24
..KIK-BOXING.
borubar_slonceperu / 87.206.117.* / 2011-03-04 21:10
ja i tak nie glosuje... wole pograc na PS 3... ostatno kupilem... mieszkam ogolnie w Norwegii tam pracuje, odprowadzam podatki..wiec nie bede wam zabieral prawa decydowania czy macie miec 1/4 czy 1/5 mojej emerytury ....
PAwel_24 / 87.206.117.* / 2011-03-04 21:03
ale kmiot... ja nie jestem mobilny?? czlowieku zjechalem wiecej swiata niz ty i glosuje na PiS... ublizasz mi generalizujac wyborcow PiS ... to sa autorytety ? taki nietakt?... uzywac obelg wobec wyborcow PiS po to zeby sie wstydzic glosowania na ta partie?.. nie ja jestem dumny.. najlepsze rzady po 89 to rzady PiSu i koalicji..nie obylo sie bez scen, ale chociaz pan Jaroslaw Kaczynski widzial bagno (LPR i Samoobrone) i rozwiazal rzad... obecny rzad nie ma honoru liczy sie aby rzadzic...
Rossi / 91.189.73.* / 2011-03-04 19:38
cytat;
Money.pl: Ostatnie sondaże pokazują, że poparcie Polaków dla Platformy Obywatelskiej cały czas rośnie. To trochę dziwne, gdy spojrzymy na to, że przecież PO podnosi podatki, nie zabiera się do reform, a w PKP panuje totalny chaos.

Prof. Kazimierz Kik, politolog: Rzeczywiście, sytuacja jest dość nietypowa. Platforma Obywatelska jest w tej komfortowej sytuacji, że na polskiej scenie politycznej brakuje dla niej alternatywy. Bo przecież nie jest nią będący w rozkładzie PiS, czy SLD, które delikatnie mówiąc również nie jest partią sukcesu. Do tego Platforma jako jedyna stwarza w Polakach wrażenie bezpieczeństwa i stabilności.
cytat/
POdobno profesor, sprzeczne wypowiedzi, steki kłamstw, stracił logię kłamstw.
zbrojarz-betoniarz / 62.244.129.* / 2011-03-04 17:18
Kik pracuje w bardzo kiepskiej "uczelni".

Pozdrowienia dla kiepskich
antytuskopata / 178.56.136.* / 2011-03-04 15:30
najlepiej przez całą kadencję. To jest właśnie naginanie prawa dla osiągania partykularnych celów, jeśli jest napisane w konstytucji, że prezydent wyznacza wybory na DZIEŃ wolny od pracy to o jakich DWÓCH DNIACH mówimy??!!!
pl_at0 / 2011-03-04 16:06
Skoro wybory są aż tak niewygodne, proponuję wyznaczyć JE na SOBOTĘ !
kadziu / 83.25.249.* / 2011-03-04 14:35
Ja nie wiem czemu my się tak martwimy frekwencją. Przeciez większa frekwencja nic nie zmieni, a oznacza tylko tyle, że więcej idiotów głosowało. W moim przekonaniu prawa głosu w wyborach nie powinni mieć ludzie, którzy są w jakikolwiek sposób powiązani w zakresie pracodawca (państwo) - pracownik (obywatel). Przeciez urzędasom, nauczycielom, górnikom jest na rękę ten system co dzisiaj i sposób finansowania tego dziadostwa.
Według mnie zeby głosowac trzeba spełnic warunki jakie to do dyskusji. Warunki: płaci podatki w Polsce, powinien zdać egzamin z wiedzy o Polsce, historii, powinien być w wojsku.
Pilsener / 2011-03-04 13:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czemu nie tydzień? "...i naszej demokracji" - ja bym się tak nie podniecał, bo do demokracji to nam jeszcze daleko.
System demokratyczny jest prosty:
- dzielimy kraj na okręgi, z każdego wchodzi do sejmu tylko jeden zawodnik, okręgów maks 50
- na liście tylko imię i nazwisko kandydata oraz miejsce na krzyżyk
- możliwość dopisania swojego kandydata
- zmienna kolejność kandydatów na liście
- możliwość głosowania online, przez telefon, korespondencyjnie lub przez pełnomocnika

To co mamy teraz to pseudo-demokracja, ludzie, którzy mają choć mizerne pojęcie o demokracji omijają urnę szerokim łukiem.
Budyń / 89.78.50.* / 2011-03-04 19:47
Dobrze mówi, dać mu wina !
Genowefa K. / 85.115.58.* / 2011-03-04 12:35
Panie Kik jako politolog to nie jest pan bezstronny i rzetelny.
Wyraźnie wyraża pan swoje sympatie polityczne.
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2011-03-04 10:39
i kończmy tę durnowartą dyskusię kiedy i ile dni, bo jak dłużej potrwa to okaże się ,że głównym tematem debat kampani wyborczej jest termin i czas trwania wyborów, a tego typu debaty raczej nie zachęcą wyborców do udziału w głosowaniu : )
Obama = terrorysta / 77.237.3.* / 2011-03-04 10:14
Łatwo jest baranowi który dostaje grubą kasę z naszych podatków oddać jej trochę na drugi dzień głosowania i tak wszystko to pochodzi z podatków od kasjerki w biedronce.
klocunia / 80.254.148.* / 2011-03-04 09:40
jeśli bedą dwudniowe wybory i frekwencja nie przekroczy 60% to Pan Profesor powinien zjesc swoj krawat

a z drugiej strony, za te kase jaka wywalimy na drugi dzien wyborow ile moznaby nakarmic glodnych dzieci?
Cr / 83.4.21.* / 2011-03-04 13:59
Gdyby w ogóle wyborów nie było, to może oprócz dzieci starczyłoby też dla głodnych dorosłych, albo dla bezdomnych zwierząt? Co wybierasz: bezpieczeństwo czy wolność? Równość czy sprawiedliwość? Emocje czy rozum? Demagogię czy logikę? Gdzie są te głodne dzieci? A jeśli są, to jaki ma to związek z wyborami?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy