Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Kilometrówka - nowy podatek w Holandii

Kilometrówka - nowy podatek w Holandii

Money.pl / 2009-11-14 13:36
Komentarze do wiadomości: Kilometrówka - nowy podatek w Holandii.
Wyświetlaj:
Dzyndzelek / 85.222.108.* / 2009-11-20 09:36
Witamy w tzw. Nowym Porządku Świata. Jak ktoś tu już napisał - jeśli chodzi o wolność jednostki, to PRL był czasem, który wszyscy będziemy jeszcze wspominać z łezką w oku. Bo chłopaki się dopiero rozkręcają.. dopiero zaczyna się ukręcanie łba wolności w Internecie, tworzenie kontrolowanych paranoi (jak choćby ta cała "epidemia grypy") i kontrolowanie pojazdów... potem będzie wszczepianie ID i próby totalnej kontroli jednostki, kontroli populacji (to się teraz określa ślicznym mianem "depopulacja", kiedyś mówiło się Holokaust) itd.

Ale jednocześnie dalej będą Wam wyplatać o "global warming" w wyniku emisji CO2, choć emisja CO2 na przełomie XIX i XX wieku była wielokrotnie większa niż obecnie (cała światowa gospodarka opierała się na spalaniu węgla - w tym, niemal każde gospodarstwo domowe, fabryki, maszyny parowe itd). A skoro ten CO2 (naturalnie absorbowany i rozkładany przez rośliny) tak nam szkodzi, to czemu global warmin występuje też na Wenus, Marsie, Jowiszu, Saturnie... nie wydaje Wam się, że ktoś tu wciska nam lipę?
Gryco / 195.238.227.* / 2009-11-19 07:54
Najleprze jest to, że czytałem ostatnio o podobnym pomyśle naszych wspaniałych posłów. Każdy samochód miałby być wyposażony w nadajnik i pobierana była by opłata za każdy przejechany kilometr. Ciekawe czy korzystali by z tego, żeby określić czy przekraczamy dopuszczalna predkość na drodze. Z tą różnicą, że nic nie wspomnieli o skasowaniu dotychczasowych opłat.

Jeśli mam płacić za liczbe przejechanych kilometrów, to jeśli opłata jest zawarta w cenie paliwa to przecież wychodzi na to samo (tyle ile przejadę tyle wypalę paliwa). Chyba, że mam płacić swojemu krajowi za kilmoetry przejechane również za granicą. Powinni też określić ile kilometrów dany pojazd może w roku przejechać kilometrów i jeśli zrobi o metr za dużo to kierowcę do p****** na dożywocie.
MANRENA / 83.6.5.* / 2009-11-14 23:35
Jasny gwint,
To mi ledwo przechodzi przez gardlo- ale .....................tzw. PRL
byl czasem PRAWDZIWEJ WOLNOSCI w porownaniu z tym co tzw. elity unijne przyszykowaly.....
@@@ / 89.74.131.* / 2009-11-14 13:36

Skutkiem będzie

..totalna kontrola poruszania sie wszystkich samochodow.
mrówka123 / 83.28.120.* / 2009-11-14 14:43
"Rok 1984" Orwella to dzieło wizjonerskie. Czy ku temu zmierzamy?
Joe Doe / 83.19.215.* / 2009-11-14 22:57
Zawsze uważałem, że palenie zioła szkodzi na głowę...

Nie zmierzamy, mrówka. My żyjemy w systemie, który gdyby Orwell widział to zmoczyłby się ze strachu. Np.: "klepnięta" reforma służby zdrowia w USA:
US Health Care Bill, Subtitle C-11 Sec. 2521— National Medical Device Registry:

“The Secretary shall establish a national medical device registry (in this subsection referred to as the ‘registry’) to facilitate analysis of postmarket safety and outcomes data on each device that—‘‘(A) is or has been used in or on a patient; and ‘‘(B) is a class III device; or ‘‘(ii) a class II device that is implantable.”

Zonk, co?
heh / 217.97.159.* / 2009-11-19 08:47
Joe Doe, zabiłeś mnie :-O
Wiedziałem, że wszelkie mroczne fantazje wizjonerów zawarte w literaturze, czy innej sztuce, sprawdzają się. Ale nie spodziewałem się, że dożyję tych czasów... :(

Najnowsze wpisy