Forum Forum dla firmKsięgowość

"Kilometrówka" sposobem na pełne odliczenie VAT

"Kilometrówka" sposobem na pełne odliczenie VAT

Wyświetlaj:
Leon Z / 88.156.226.* / 2014-04-22 10:11
Przypomnę, że aby odliczyć wynajem krótkoterminowy również obowiązuje kilometrówka! To oczywisty przejaw debilizmu policyjnego państwa. Ostatnio padł mi firmowy pojazd, więc wynająłem auto na tydzień i zjeździłem po całej Warszawie ponad 500km, byłem chyba w 100 różnych miejscach. Jakbym miał to rozpisywać to by mi exela nie starczyło. Wpisałem więc przejazd W-wa - Olsztyn- W-wa. I git - urząd będzie szczęśliwy, bo w papierach się zgadza, km pasują. Jakbym te 500km przejechał prywatnie i chciał to ukryć, to wpisałbym dokładnie to samo. Urząd tego NIE SPRAWDZI bo fizycznie nie ma możliwości. Więc po co taki cyrk? Żeby biurwy urzędnicze miały co robić?
Ob-Server / 178.42.121.* / 2014-03-06 16:52
A co z prawami nabytymi? A jeśli prowadzę działalność. gospodarczą. i wystawiam faktury na każdy przejechany dla zleceniodawcy kilometr? Czy wracając. z pracy zatrzymam się przy sklepie i zrobię. zakupy artykułów. spożywczych i innych niezbędnych. do prowadzenia dzialalnosci i podtrzymania podstawowych czynności życiowych przedsiębiorcy i zabiorę. te artykuły po drodze do domu? Tak to jest, gdy prawo tworzą. absolwenci. płatnych. szkół. "wieczorowych"! Rządzący. już. dawno. zagmatwali i zaplątali się. w tworzonych przez nich, bez żadnej. kontroli merytorycznej. przepisach.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Leon Z / 88.156.226.* / 2014-04-22 10:13
Nie bądź śmieszny, kto w tym kraju przejmuje się prawami nabytymi??? Choćby zmiana wieku emerytalnego - to jest temat wręcz kryminalny, a przeszło gładziutko.
miko-Lawi / 31.174.91.* / 2014-08-04 14:18
błagam tylko skończcie narzekac... jest jak jest więc lepiej znalezc sposob na radzenie sobie z nowa sytuacja. z pewnością sa programy, które w tym pomagają, jestem na etapie poszukiwań. automatyczne rozliczanie kilometrówki/zautomatyzowane rozwiązałoby sprawe. czy ktoś z podobnym zdaniem wyprobowal juz cos?

Najnowsze wpisy