Forum Polityka, aktualnościPolityka

Kiszczak oskarżony, grożą mu trzy lata więzienia

Kiszczak oskarżony, grożą mu trzy lata więzienia

skomentuj
Wyświetlaj:
Tuskolamacz / 89.78.5.* / 2007-12-11 18:53
Nie rozliczone komunistyczne zbrodnie


Grubokreskowej polityce rzadów Mazowieckiego i Suchockiej, a niestety takze i zalosnej, malo zdecydowanej polityce rzadu Buzka w tej sprawie, "zawdzieczamy" nie wyjasnienie do konca odpowiedzialnosci konkretnych komunistycznych zbrodniarzy za krwawe stlumienie powstania robotniczego w Poznaniu, za masakre robotników Wybrzeza w 1970 r. (jakze skandalicznie przeciagany proces gen. W. Jaruzelskiego i jego towarzyszy), represje 1976 r. czy tak liczne przestepstwa inspiratorów i wykonawców stanu wojennego.

Jak z gorycza mówil podczas uroczystosci 3 Maja 1999 r. ks. Biskup Kazimierz Ryczan: Nie ma spadkobierców PZPR, nie ma kolaborantów, nie ma winnych za smierc robotników Poznania, Gdanska, kopalni "Wujek". Sa tylko chorzy dawni prominenci, którzy uratowali kraj dzieki stanowi wojennemu. Etos Solidarnosci zostal na papierze i tasmach magnetofonowych. Trwa zas walka o kosc wladzy.


Nie wykryto równiez i nie ukarano jakze wielu "Nieznanych Sprawców" pózniejszych mordów za rzadów Jaruzelskiego, od zniesienia stanu wojennego po rok 1989 r.

Dosc przypomniec chocby fakt niewykrycia prawdziwych inicjatorów (na "górze") mordu na ks. J. Popieluszce czy sprawców mordów na ksiezach Niedzielaku, Suchowolcu i Zychu w 1989 r., nie ukaranie sprawców mordu na Grzegorzu Przemyku.

Ta bezkarnosc "Nieznanych Sprawców" doprowadzila do kolejnych, jakze licznych, zabójstw w okresie po 1989 r., czasami upozorowanych na tragiczne wypadki (jak smierc prezesa NIK-u W. Panko). Niewyjasnione pozostaly rozliczne wypadki smierci bylych prominentów komunistycznych, na czele z bylym premierem P. Jaroszewiczem (który podobno pisal bardzo niewygodne dla swych wielu bylych towarzyszy pamietniki), smierc generalów Fonkowicza, Dubickiego etc.

Nigdy nie wykryto faktycznych sprawców zabójstwa rzecznika ursuskiej "Solidarnosci" Krzepkowskiego ani faktycznej przyczyny smierci nieugietego tropiciela afery FOZZ Falzmanna.

Krzysztof Kakolewski pisal w ksiazce "Generalowie gina w czasie pokoju'' (Warszawa 2000, s. 188) o tym, jak to w jakims dziwnym wypadku samochodowym zginal polski konsul w Chicago, który niebezpiecznie przyblizyl sie do spraw kredytów zaciagnietych przez PRL, a zatem i do kwestii FOZZ.

Przebywajacy w Ameryce korespondent polskiej prasy Jacek Kalabinski zmarl w kwiecie wieku, gdy naruszyl milczenie o handlu bronia.


Jednym z najbardziej skandalicznych zjawisk czasów obecnych jest fakt ze rozliczni byli stalinowscy prokuratorzy i sedziowie, winni skazania na smierc jakze wielu polskich patriotów w sfabrykowanych procesach dotad otrzymuja wielomilionowe emerytury siegajace niekiedy az 4500 zlotych (45 milionów starych zlotych)/ podczas gdy weterani walk o niepodlegla Polske nieraz wegetuja za 500-600 zl emerytury.

Za rzadów AWS rozpoczeto wprawdzie odbieranie tych uprzywilejowanych emerytur bylym stalinowskim mordercom sadowym ale dotknelo to niestety tylko niewielkiego procentu sposród paru tysiecy bylych stalinowskich sedziów i prokuratorów.


Czy w ogóle mozna bylo mówic o prawdziwym rozliczeniu, jesli nawet w otoczeniu prezydenta RP A. Kwasniewskiego znalazlo sie cale grono bylych esbeków?

Dobrze poinformowany w tej sprawie tygodnik "Wprost" organ bylego sekretarza KC PZPR Marka Króla, ujawnil 13 sierpnia 2000 r., ze w otoczeniu prezydenta RP (w Kancelarii Prezydenta lub w podleglym prezydentowi Biurze Bezpieczenstwa Narodowego) znajduje sie wiele dosc szczególnych "asów atutowych" - bylych wysokich oficerów sluzb specjalnych PRL. Chodzilo tu m.in. o takie osoby jak plk Waldemar Mroziewicz, który swiadczyl w obronie prezydenta (wg A. Macierewicza, Mroziewicza zwolniono w 1992 r. z pracy pod zarzutem "wybiórczego niszczenia akt"), Marek Dukaczewski z dawnych Wojskowych Sluzb Informacyjnych podsekretarz stanu w BBN i pracujacy w Kancelarii Prezydenta
natzw.sprawiedliwość? / 83.24.181.* / 2007-11-30 17:30
Sabre!, KAP- o! - szefa wam oskarżają!, a wy w trąby nie dmiecie, larum nie wszczynacie. Obłudnicy, na kogo ten stary, biedny człowiek może teraz liczyć?
Gal# / 213.158.197.* / 2007-11-30 15:59
Najsłynniejszego gangstera Ameryki skazano za podatki...
skomentuj

Najnowsze wpisy