Forum Forum prawneCywilne

klauzula wykonalnosci

klauzula wykonalnosci

aneks / 2008-05-12 18:35
W wyroku sadowym jest zalecenie spisu inwentarza przez komornika.Kto powinien dostarczyc komornikowi klauzule wykonalnosci,bo o taka prosza mnie w biurze komorniczym.Jestem spadkobierca i dostarczylam wszystkie dokumenty komornikowi,anie moge sie doczekac na termin spisu.Oplaty-wysokie tez zrobilam.
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-05-12 20:01 / Bywalec forum
Aby wszczac egzekucje potrzeby jest wyrok sadowy opatrzony klauzula wykonalnosci.
wyrok z kaluzula musi byc dostarczony do komornika przez Ciebie wraz z wnioskiem.
Klauzula wykonalnosci nadawana jest przez sad.
Jeżeli nie zostala ona nadana przez sąd z urzedu to trzeba wystapic do sadu ktory wydal wyrok o nadanie klauzuli wykonalnosci. Zazwyczaj sad nadaje klauzule w ciagu kilku dni.
aneks / 2008-05-12 21:02
Dziekuje za odpowiedz.Tak tez zrobilam,ale w sadzie powiedziano mi,ze nie sa pewni czy sad wyda taka klauzule i mam czekac 2 tyg.Moze nasz sąd ma tak duzo pracy?Zobaczymy -moze doczekam sie szybciej na ta klauzule.Pozdrawiam
aneks / 2008-05-21 14:04
No niestey-czekam juz 2 tygodnie od zlozenia wniosku i nie mam zadnej odpowiedzi.Minal mi termin ,ktory komornik moglby wykonac spis inwentarza.Jestem stratna finansowo bo mam kupca,ktory czeka na zalatwienie wszystkich papierkowych spraw,ale niestety nie moge sprzedac nieruchomosci .Nie wiem co dalej?czekac czy wystosowac do Sadu odpowiednie pismo -proszac o wyjasnienie.

Najnowsze wpisy