Forum Polityka, aktualnościPolityka

Klich: Kryzys pomaga w profesjonalizacji armii

Klich: Kryzys pomaga w profesjonalizacji armii

Money.pl / 2009-01-28 14:14
Wyświetlaj:
Krzysiek84 / 2009-01-28 14:14 / Bywalec forum
No i dobrze, że w armii będą tylko Ci którzy naprawdę chcą tam być oraz, że będzie można wybrać najlepszych.

Co do oszczędności to myślę, że za parę lat będzie znacznie taniej, bo teraz każdego roku trzeba było szkolić kilkadziesiąt tysięcy nowych rekrutów, a jak zastąpi się ich zawodowcami, to liczba koniecznych do przyjęcia co roku żołnierzy spadnie co najmniej 10krotnie.
coś nie halo / 94.78.138.* / 2009-01-29 10:58
ale szkolić trzeba cały czas - jak sobie wyobrażasz, że raz się wyszkoli żołnierza i co dalej tylko czeka w domu na wojnę i bierze pieniądze?
texdex / 217.113.145.* / 2009-01-28 20:14
Pytanie tylko czy zawodowcy w liczbie 120 tys. w przypadku zagrożenia będą w stanie bronić tak dużego obszaru, jakim jest Polska. Uważam, że umiejętności obrony powinien posiadać każdy obywatel, co nie znaczy, że jestem zwolennikiem poboru. Ale chociaż ćwiczenia w ramach obrony cywilnej……….. może, co???
rozalka lat 30 / 151.92.176.* / 2009-01-29 12:18

Pytanie tylko czy zawodowcy w liczbie 120 tys. w przypadku zagrożenia będą w stanie
bronić tak dużego obszaru, jakim jest Polska

Cóż...Podaj wg ciebie liczbę żołnierzy która jest potrzebna do wygrania z Rosją (bo nikogo innego nie przewidujesz, zakładam?) ?
A poza tym zastanów się, jesteśmy w NATO, w sumie żołnierzy starczy, jak będziemy walczyć sami to i tak z nikim nie wygramy a tak w ogóle to poważna wojna w dzisiejszym czasie = atom a to oznacza że żadni żołnierze nie będą nikomu potrzebni...
teed / 217.113.145.* / 2009-01-28 20:03
Pytanie tylko czy zawodowcy w liczbie 120 tys. w przypadku zagrożenia będą w stanie bronić tak dużego obszaru, jakim jest Polska. Uważam, że umiejętności obrony powinien posiadać każdy obywatel, co nie znaczy, że jestem zwolennikiem poboru. Ale chociaż ćwiczenia w ramach obrony cywilnej……….. może, co???

Najnowsze wpisy