Forum Polityka, aktualnościKraj

Klich wraca z Rosji, ale bez dokumentów ze śledztwa

Klich wraca z Rosji, ale bez dokumentów ze śledztwa

Wyświetlaj:
sfera2 / 2010-08-19 07:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Myślę że PiS wie co robi zaczepiając Rosjan swoimi pomówieniami. Krzywdy im nie robi, ale denerwuje i prowokuje do złośliwości z ich strony. Z tym jest tak jak z sąsiadem z którym pracujesz w jednej pracy, a twoja żona roznosi plotki że to nierób i kłamca, któremu niemożna wierzyć i trzeba uważać na portfel. Ciekaw jestem jak by układała się współpraca z takim sąsiadem, czy dalej byłby miły dla ciebie.
Ryszard W / 188.146.129.* / 2010-08-18 21:30
takie sa skutki polityki leberalnych sq-rwesynów. Wasalizują krak równo i bez jakichkolwierk społecznych konsekwencji. - A t dzieku prasowym łajzom. To jest Polska , to sa Polacy-szmaty.
ździcho / 77.254.57.* / 2010-08-18 21:23

Wojskowi prokuratorzy mogą prosić o pomoc prawną, a ja mogę wymagać


W swym liście Klich domagał się respektowania jego uprawnień i dostępu do dokumentów.

Panie Klich, wyobraź pan sobie, że ma pan zamiar sam zmienić uszczelkę w kranie. Nagle wpada jak burza jakiś facet, pokazuje panu plik różnych dyplomów mistrzowskich i certyfikatów etc etc i mówi: "Odejdź pan od tych paneli! Ja tu jestem kompetentny, ja to będę robił, a pan szykuj kasę!"
tade / 83.2.33.* / 2010-08-18 16:52
To i tak dobrze że go nie pobili. A po co on tam był tylko do dekoracji to marny wybór.
Powiedzenie.
Wpuścić chłopa do biura to atrament wypije a wysłać gdzieś mameje to zgubi lub zginie.
dgen / 2010-08-18 16:45 / Tysiącznik na forum
Tylko idioci i zwolennicy Partii Obciachu wierzyli w "pomoc" Rosjan w wyjaśnieniu czegokolwiek. MAK to jedna z najbardziej skorumpowanych instytucji w Rosji, w kraju w którym nigdy nie było demokracji ! I w dodatku obsadzona putinowcami jeszcze z czasów KGB.
Putin i Miedwiediew mają ubaw po pachy jak Donek przysyła im kolejnych urzędników, którzy płaszczą się przez kremlem a potem "gimnastykują" na konferencjach prasowych. Rosjanie nie mają żadnego interesu aby cokolwiek udostępniać - lepiej jak Paliaki skaczą sobie do gardeł i winą za katasrtofę obwiniają samych siebie. Śmieszny kraj nad Wisłą. I jeszcze pomniki najeźdźcom stawiają !
kwant2000 / 2010-08-18 23:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
(...)W celu wyjaśnienia przebiegu i okoliczności katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem rząd przyjął stanowisko, które skutkuje przekazaniem większości materiału dowodowego dziwnej instytucji - Międzypaństwowemu Komitetowi Lotniczemu. Badanie przyczyn katastrofy oraz śledztwo prokuratorskie w Polsce zależne są obecnie od postępowania MAK.

Komitet powstał w grudniu 1991 r. jako organ międzypaństwowy działający tylko w ramach kompetencji, które przekazały mu suwerenne państwa wchodzące w skład WNP. Jest to zatem typowy twór postsowiecki niereprezentujący żadnego państwa. W latach 90. rząd Rosji powierzył MAK wykonywanie szeregu zadań na terytorium swojego państwa i jednocześnie przyznał mu status dyplomatyczny. Dzięki temu MAK wykonuje tylko te zadania, które chce, gdyż nie podlega prawu rosyjskiemu i jego decyzje są ostateczne.

Koncentruje się tylko na dwóch kwestiach - wydawaniu certyfikatów urządzeniom i obiektom związanym z lotnictwem oraz badaniu wypadków i katastrof, w których najczęściej uczestniczą urządzenia i obiekty z certyfikatami MAK. Identyczna sytuacja jest w przypadku katastrofy smoleńskiej. Chodzi o samolot remontowany w Rosji oraz urządzenia naziemne, które wyprodukowano w tym kraju.

Wieloletnia praktyka pokazuje, że w interesie MAK leży obrona własnego statusu i unikanie odpowiedzialności. Dlatego w większości wypadków komitet orzeka winę pilotów, a jego postanowienia są nieodwołalne. Na dodatek akty wykonawcze regulujące jego działalność są niezgodne z ustawami o ruchu lotniczym przyjętymi w ostatnich latach w Rosji. Wyjaśnienie okoliczności katastrofy zależy zatem od instytucji eksterytorialnej, nie podlegającej żadnemu suwerennemu państwu, nie ponoszącej odpowiedzialności za swoje decyzje i kierującej się własnym interesem.
Prof. Włodzimierz Marciniak
Całość na:
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100807&typ=my&id=my11.txt
ździcho / 87.205.207.* / 2010-08-18 15:57
A kto on jest, żeby mieli mu dać te dokumenty?
W swym liście Klich domagał się respektowania jego uprawnień i dostępu do dokumentów.

Uprawnienia a znawstwo to dwie różne sprawy.
Wojskowi prokuratorzy mogą prosić o pomoc prawną, a ja mogę wymagać

Bez przesady. Wtedy zostałby uprzednio powiadomiony, że dostanie to, co chce i niech przyjeżdża.
oeeeasddf / 77.222.224.* / 2010-08-18 20:55
jest akredytowanym przy MAK ze strony Polski i uczestniczy w pracach komisji. Jak widać teoretycznie.
ździcho / 77.254.57.* / 2010-08-18 21:01
To tylko nam czekać z czym przyjedzie Parulski. Wtedy będziemy wiedzieli więcej co tu jest grane.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-08-18 15:51
Proponuję postawić pomnik Putinowi z marmuru szwedzkiego to może znów nam podrzuci trochę już od dawna znanych dokumentów w sprawie katastrofy...

Gratis dorzuci nam kolejne kopie z fabrykowane czarnych skrzynek. Świadomi PO zwolennicy będą mogli go wówczas wychwalać po wsze czasy?
.......... / 89.77.127.* / 2010-08-18 15:46
ciekawe czy wróci w całości czy też w kawałkach ?
przezabawne / 87.98.243.* / 2010-08-18 15:39
ganiają kacapy tego chudopachołka, aż miło. Towarzysze pokażcie jeszcze jacy jesteście ważni, nu czerń nie żałujcie sobie.
pan władek / 89.231.126.* / 2010-08-18 15:37
a miało być tak piękni. Partnerstwo i miłość we wszystkim


MAK argumentował też, że nie zawsze wszystko może mu udostępnić


Im więcej zadajemy im pytań, tym bardziej odwleka się ogłoszenie raportu końcowego
kri / 83.5.249.* / 2010-08-18 19:01
Rząd Premiera Tuska pod groźbą Trybunału Stanu i uniknięcia zagrożenia zamachem stanu powinien:
zażądać zwrotu wszystkich rzeczy należących do RP oraz dokumentów związanych ze śledztwem w związku możliwością popełnienia przestępstwa lub ukrywaniu przestępców i dowodów w sprawie.
Wznowić własne śledztwo zgodnie z prawem (w trybie państwowym ,czy wojskowym) pod rygorem nieważności.
Równolegle umiędzynarodowić śledztwo, gdyż pojawia się możliwość, że stronami będą ( osoby fizyczne lub prawne RP i FR, albo międzynarodowe (MAK)), gdyż nastąpiła awaria samolotu na terytorium FR, na razie z nieznanej dokładnie przyczyny, a zwłaszcza w celu wykluczenia możliwości zamachu i udziału w nim osób trzecich.
ździcho / 77.254.57.* / 2010-08-18 20:01

Rząd Premiera Tuska pod groźbą Trybunału Stanu i uniknięcia zagrożenia zamachem
stanu

Dlaczego rząd tuska gwiżdże na te zagrożenia? Oto jest pytanie?
zażądać zwrotu wszystkich rzeczy należących do RP oraz dokumentów związanych ze
śledztwem

To akurat wiem dlaczego tego nie robi. Wie, że zostałby wyśmiany prosto w nos i zażądano by od niego zwrotu kosztów wcześniej przeprowadzonych czynności.

Najnowsze wpisy