Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Klienci deweloperów bez dobrej ochrony?

Klienci deweloperów bez dobrej ochrony?

skomentuj
Wyświetlaj:
kkrra / 62.87.129.* / 2011-11-17 11:54
Niby bez ale nie wierzę w to, że nie ma sposobu na sprawdzenie developera. Przecież gdzieś chyba można jakieś raporty o nich znaleźć?
pawbrat / 2011-11-23 16:36
Oczywiście, że są.
Są źródła publicznie jawne, takie jak rejestry sądowe czy monitory.
Mozna prześwietlic dotychczasowe inwestycje dewelopera.
Bardzo dużo informacji o wiarygodności dewelopera możemy wyczytać ze stosowanych przez niego zapisów umownych i warunków sprzedaży. Jeszcze więcej można wyczytać z tych zapisów, których deweloper w umowach nie zamieszcza :-)
W ostateczności zostają fora i opinie internautów o deweloperze. Używam określenia "internautów" bo nie mamy żadnej gwarancji, ze ich opinie są rzetelne a co najważniejsze, czy są opiniami klientów dewelopera czy tylko internautów.

Przy okazji taka ciekawostka. Moja firma od kilku miesięcy świadczy usługę weryfikacji deweloperów i ich ofert. Za cenę 490 zł mozna otrzymac pełen raport na temat kondycji finansowej i wiarygodności dewelopera, posiadanych praw do gruntu na jakim powstaje inwestycja, etc. oraz wskazówki dotyczące stosowanych przez dewelopera zapisów umownych i warunków sprzedaży. Uzupełnieniem usługi jest dodatkowo zastępstwo negocjacyjne z deweloperem.
Niestety, doświadczenie pokazuje, że nie ma większego zainteresowania tego typu usługami.
Ludzie nadal wolą polegać na przypadkowych opiniach lub darmowej pomocy znajomych, albo na zasadzie "jakoś to będzie". Potem Pani Jaworowicz ma o czym robić reportaże.
Jak ktoś wydaje kilkaset tysięcy na zakup nieruchomości od dewelopera i nie chce przy tym skorzystać z pomocy eksperta lub usług prawnika, to powinien się nad sobą zastanowić.
skomentuj

Najnowsze wpisy