Forum Forum finansoweKredyty

Kłopot ze spłatą kredytu - co robić?

Kłopot ze spłatą kredytu - co robić?

darek79 / 67.159.5.* / 2009-12-01 18:12
Witam. W ubiegłym roku zaciągnąłem kredyt na dość sporą sumkę w PEKAO SA. Niestety od tamtej pory straciłem pracę, która spokojnie zapewniała mi pieniądze na spłatę zadłużenia. Potem spłacałem je z oszczędności, ale te szybko stopniały. Wciąż szukam nowej pracy, a bank co miesiąc wysyła mi upomnienia, przypomnienia itd. Oczywiście co miesiąc zadłużenie rośnie, odsetki rosną. Zalegam już trzy miesiące i bank grozi mi wypowiedzeniem umowy. Nie ma nawet mowy o tym, żeby mi odpuścili spłacanie rat nawet na miesiąc.

Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji? Czy można jakoś uprosić bank o to, żeby pozwolił mi na nie spłacanie kredytu przez chociaż kwartał? Z góry dziękuję za pomoc!
cosmo / 195.164.255.* / 2009-12-01 18:31
Za późno się za to wziąłeś, trzeba było od razu zgłosić do banku sytuację i próbować wydłużyć okres spłaty, żeby zmniejszyć ratę np. Z tego co wiem to nie ma wakacji kredytowych w PEKAO S.A. Sprawa o tyle staje się skomplikowana, że jesteś już w BIK-u i nawet przeniesienie kredytu będzie ciężkie. Jedyne co pozostaje to szybko znaleźć pracę i spłacić zaległości. W przypadku jak jest to kredyt hipoteczny to już zależy od Ciebie co zrobisz ale ogólnie bank nie będzie chciał Cię wyganiać z mieszkania. Możesz też ogłosić upadłość konsumencką.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: