Forum Polityka, aktualnościPolityka

Klub PiS nie wybrał nowych władz

Klub PiS nie wybrał nowych władz

skomentuj
Wyświetlaj:
Jooo35 / 213.158.196.* / 2007-10-30 15:09
Zmarnowali 2 lata dobrej koniunktury gospodarczej na polityczne miłostki i romanse z LPR i SO, na szafy Lesiaka, WSI itp. bzdury (TEŻ PAMIĘTAM TAMTEN USTRÓJ, KARTKI I KOLEJKI SPOŁECZNE!) - a teraz przy widocznym zachwianiu mądralują "Polska jest na dobrej drodze". Owszem - jest na dobrej drodze on 1989r, i jakby nie patrzeć, sporo się zmieniło. Proponuję popatrzeć na ilość samochodów na ulicach, na możliwości podróżowania, na nowe domy i mieszkania. Można było więcej? OCZYWIŚCIE! Ale nie metodą walki z wiatrakami i cieniami, tylko rzeczywistym programem gospodarczym.
Panowie Kaczyński swoje kolejne dojście (a pierwsze tak bezpośrednie) zakończyli sromotną porażką.
Co PO zrobi? Czym Ci panowie nam się wryją w pamięć? Mam nadzieję (dla nas wszystkich) że czymś więcej niż skłócaniem narodu, dzieleniem ich na "lepszych i gorszych", na obrażaniu innych oraz obrażaniu się na innych, co widzieliśmy przez ostatnie 2 lata.
Pozdrawiam wszystkich zwolenników PO i PiS - i całą resztę!
referenduym / 79.187.37.* / 2007-10-30 11:37
warto to przeczytać bo pomyje wyborcze o tym na pewno nie poinformują:
Mieszkańcy UE domagają się referendów narodowych na traktatem reformatorskim.
W dniu 18 października Financial Times opublikował raport Instytutu Harrisa z sondażem europejskim na temat ratyfikacji Traktatu Reformującego UE. Otóż okazało się w sumie 70 procent obywateli Francji , Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch domaga się referendum decydującym o przyjęciu lub odrzuceniu traktatu, 20 procent jest przeciwna referendum, 10 procent nie ma zdania.
Traktatowego referendum życzyło sobie 76 procent Niemców, 75 procent Brytyjczyków, 72 procent Włochów, 65 procent Hiszpanów i 63 procent Francuzów.

Traktat zostanie najprawdopodobniej oficjalnie przyjęty w na szczycie w grudniu a w krajach członkowskich ma być ratyfikowany w 2008 roku.

Europejski Bank Inwestycyjny podejmuje swoje decyzje na zasadzie większościowej głosów, postulat polski aby zostawić zasadę jednomyślności obowiązująca dotychczas został przez odrzucony przez Brukselę, Paryż i Berlin. Może się okazać, że rurę bałtycką między Rosją a Niemcami sfinansują z kredytów EBI gdzie będą miały udział polskie składki wnoszone do UE.
Traktat przekazuje Brukseli 70 dziedzin stanowiących sedno odpowiedzialności politycznej.
stefekburczymucha / 79.187.37.* / 2007-10-30 11:41
RP ma byc niezalezna od Brukseli. Traktat odrzucić !!
wystarczy, że będa brac od nas kase, dzisiaj oczywiście wkładaja ale za kilka lat wyjma i to dużo wiecej z rynku polskiego.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-30 17:34
A co ty stefku możesz wiedzieć o wkładaniu i wyjmowaniu :):)
skomentuj

Najnowsze wpisy