Forum Polityka, aktualnościKraj

Kluzik-Rostkowska nie zmieni sceny politycznej

Kluzik-Rostkowska nie zmieni sceny politycznej

Money.pl / 2010-11-17 08:21
Wyświetlaj:
maxymili / 2010-11-17 11:29 / Tysiącznik na forum
A mi się wydaje, że może sporo zmienić. I to nie tylko kosztem PiS ale także a może przede wszystkim kosztem PO. Platforma straciła już zaufanie swojego żelaznego elektoratu jak na przykład moje. Teraz pozostał jej duży ale bardzo niestabilny elektorat socjalny. Tu się Pan Schetyna może gorzko rozczarować o ile Pani Kluzik Rostkowska będzie miała odwagę zająć ze swoim stowarzyszeniem pozycje lekko na lewo od Korwina Mikkego. Polski Cameron i to jeszcze bardzo zdolna PRowo, na dodatek najlepszy jakiego mieliśmy w Polsce minister polityki społecznej i pracy. To budzi słuszne podejrzenie o sukces.

Oczywiście moje oczekiwanie aby Polska jest Najważniejsza poszło blisko WiP Korwina ale zaprezentowało się poważnie (wg mnie do 30% Polaków było by skłonnych poprzeć taką partię) jest na razie tylko niepotwierdzonym oczekiwaniem wyborcy. Jeżeli będzie to kolejna partia socjalna to dziękuję, postoję.
tade / 83.2.33.* / 2010-11-17 11:57

A mi się wydaje, że może sporo zmienić.

Polsce potrzebna jest silna partia opozycyjna która mogła by przystopować wilcze zapędy Tyska

Pytanie kto za nimi stanie???
Wielcy jeszcze popierają Tuska?
maxymili / 2010-11-17 12:09 / Tysiącznik na forum
Z żelaznego elektoratu Tuska stracił już wszystkich moich znajomych. Kiedy miał 10% byliśmy przy nim, teraz ma 50% ale chwiejne. Nie ma już elektoratu twardego, popierającego go za poglądy, bo je zdradził.
Kiedyś Tusk palił marihuanę, teraz przez trzy lata swoich rządów do więzień wsadził 15000 ludzi tylko za posiadanie niewielkich ilości marihuany. W większości małolatów.
KRRIT / 188.147.39.* / 2010-11-17 12:46
Ja też byłem żelaznym elektoratem PO rzeczywiście nie spełnili moich oczekiwań ale PIS to zupełnie nie moja bajka. Na partie pani Kluzik mimo wszysko nie zagłosuje z dwóch powodów po pierwsze ona kłamała w czasie kampani wyborczej i ja jej uwierzyłem, skąd moge wiedzieć czy teraz też nie jest to jakaś ściema??? Po drugie wyobrazmy sobie że na partie pani kuluzik zagłosuje te 30% bedzie wtedy potrzebowała kogoś do kolalicji pewnie wybierze PIS??? Powiem szczerze nie wyobrażam sobie teraz powrotu PISu do władzy to ludzie podli i bezwzględni Kaczyńśki już teraz m o mówi o cenzurze internetu i poddatkowaniu nie przyjaznych telewizji. Wyobrazcie sobie co on ma w tej głowie o czym publicznie nie mówi, przecież on jest nie obliczalny. Głosuje na PO nie dlatego że lubie tylko dlatego że musze z braku lepszych możliwości.
tade / 83.2.33.* / 2010-11-17 14:42

Głosuje na PO nie dlatego że lubie tylko dlatego że musze
z braku lepszych możliwości.

ja prawdopodobnie zbojkotuje wybory.
fajnie by było antykomunista głosuje na komunistę ?
niezrzeszony / 2010-11-17 11:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Błaszczak powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia, że Komitet Polityczny PiS nie podejmie w tym tygodniu decyzji w tej sprawie. Jego zdaniem, cała akcja twórców stowarzyszenia wyglądała na przemyślaną

I zapewne sterowaną..
Mam nadzieję, że jak najszybciej pozbędą się z PiSu wszystkich trzeźwo myślących ludzi, którzy w sumie mogliby utworzyć jakieś sprawnie działające ugrupowanie, a może w przyszłości partię już bez nadzoru towarzysza Jarosława.
POLAK 1 / 83.15.80.* / 2010-11-17 10:02
SCHETYNA cyt.- "Jeśli ktoś by mi powiedział, że jacyś politycy Platformy zostawiają partię, która rządzi, ma władzę, poczucie sukcesu i ponad 40-procentowe poparcie, i ta grupa polityków wybierałaby się do stowarzyszenia, które dzisiaj zostało zawiązane, nawet przez szlachetnych i przyzwoitych ludzi i polityków, to uważałbym, że to nie jest dobry scenariusz, to jest scenariusz nierealny" . Wypowiedź Schetyny mówi sama za siebie jakim ludźmi są członkowie PO ; co jest dla nich ważne!!! NA PEWNO NIE POLSKA I JEJ OBYWATELE!!!
jt / 78.8.44.* / 2010-11-17 08:21

Podział na te cztery partie, które są w parlamencie, moim zdaniem, jest stały, stabilny i nic mu nie zagraża - ocenił marszałek Sejmu Grzegorza Schetyna.


Sceptyczny wobec szans nowego ruchu był też drugi gość Salonu Politycznego Trójki, Rafał Grupiński z PO. Jak podkreślił, stowarzyszenie Polska jest Najważniejsza skupiło się na krytyce rządu.

Coś mi się wydaje że bardzo się PełOwiacy boją tego nowego stowarzyszenia.Im pasuje ten układ polityczny który jest obecnie w Polsce.Na PiS można gadać co im ślina na język przyniesie,opluwać bo ludzie i tak to kupią.A tutaj sami mówią że to przyzwoici ludzie w tym stowarzyszeniu,i jak powstanie partia to trzeba będzie mówić o realiach i problemach,bo takiej nagonki jak na Kaczyńskiego i PiS nikt nie łyknie.Oj zdziwią się ściemniacze z "miłościwie" nam panującej partii PełO.
niezrzeszony / 2010-11-17 11:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
taka partia, o ile powstanie, musiałaby mieć już na starcie jakieś poparcie.. a tymczasem nie poprą jej wierni wyznawcy PiSu, bo tam są przecież zdrajcy. Nie poprą jej wyborcy PO, bo to przecież byli PiSowcy, nawet jeśli nawróceni. Z ta partia nie miałaby nic wspólnego, więc też nie ma tu co szukać poparcia.
Zostają tylko niezdecydowani i niezadowoleni z obecnych układów w polityce. A to za mało. Tak samo skończy się partia wyrzutków Palikota.
KRRIT / 188.147.39.* / 2010-11-17 12:53
Ja też sie pod tym podpisuje nie znam nikogo kto popiera PO i teraz bedzie popierał partię pani Kluzik. Elektorat PO liczy że nowa partia rozbije PIS co napewno sie nie stanie tak jak PISowcy liczą że elektorat PO przjedzie do pani kluzik ale prosze pańśtwa to są tylko pobożne zyczenia bez zamocowania w rzeczywistosci.

Najnowsze wpisy