Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kluzik-Rostkowska: Wyższe zasiłki zmniejszą liczbę bezrobotnych

Kluzik-Rostkowska: Wyższe zasiłki zmniejszą liczbę bezrobotnych

Wyświetlaj:
Bernard+ / 79.187.8.* / 2008-03-21 09:31
Wejdźcie na Internetowy serwis informacyjny dowolnego Urzędu Pracy - znajdźcie jakąkolwiek ofertę pracy i spróbujcie następnie znaleźć dane kontaktowe do pracodawcy aby wysłać swoje CV. Nic z tego trzeba pojechać do PUP zarejestrować się odstać w kolejce kilka godzin a gdy wreszcie dostaniecie adres pracodawcy i udacie się tam to okaże się , że ogłoszenie jest już od 2 tygodni nieaktualne. I za to z naszych podatków i składek opłacani są urzędnicy od administrowania pracą?? czy raczej od administrowania bezrobociem ??!!!
Ivv / 84.10.74.* / 2008-03-21 15:10
A na dodatek to przewaznie praca za grosze i nie warto nawet przegladać ogloszeń, a co dopiero stać w kolejce. Urzedniczka tępa jak stołowa noga daje mnie matce samotnie wychowującej dwójkę przedszkolaków ofertę z drugiego końca Warszawy i liczy, że będę za te grosze jeździć ponad godzinę w jedną i drugą stronę i to z przesiadkami. A dzieci do i z przedszkola pewnie ona zaprowadzi. Nie mówiąc o tym, że ma gdzieś co z nimi zrobię, jak będą chore i nie pójdą do przedszkola.
Handel wyrokami 1 / 83.21.26.* / 2008-03-18 11:57
Money zajmuje sie bzdurami zamiast biznesem.

Mam chińskiego laptopa Lenowo , to dawny IBM. Godzine temu kolega niosąc go potknął sie i usiłował go łapac w locie. W rezultacie maszyna uderzyła z hukiem w podłogę.
Ku mojemu zdumieniu ma tylko lekko pękniety naroznik ale jest w 100% sprawny !!!

Naukowcy z uniwersytetu Georgia Tech sporządzili ranking za lata 1996 - 2007 mierzący konkurencyjność technologiczną 33 krajów według 100-punktowej skali i okazało się, że Chiny wskoczyły na szczyt listy !!!
Drugie sa razem USA i Niemcy. Trzecia Japonia.

Polski w ogole nie ma w zestawieniu.
Wypadek z laptopem jest dowodem na podane wyniki badan.
W eksporcie Chinskim jest 34% wyrobow zaawansowanych technologicznie, polskim 2.5%
Moze niedługo bedziemy emigrowac do Chin za miske ryzu ???
spooky / 91.192.197.* / 2008-03-18 15:52
ej, ale lenovo to b. porzadne, moze najbardziej porzadne laptopy - wiec wcale mnie to nie dziwi. jakby to byl acer, to by sie rozbil w mak.
lemiesz / 83.4.165.* / 2008-03-18 08:47
Ja na temat tego cytatu zacytowalbym Testosteron
...zamiast tak p****....C to bys pan cos doradzil.......
idk / 88.156.87.* / 2008-03-18 08:42
Skąd tytułowy cytat, "Wyższe zasiłki zmniejszą liczbę bezrobotnych"? W tekście nic takiego nie ma, jest raczej mowa o zmniejszaniu zasiłków, przy początkowym tylko ich zwiększeniu. Nie ma mowy o całkowitej sumie zasiłków. Czy można rozumieć, że wydatki budżetu na zasiłki będą sumarycznie większe? A może nie? O co chodzi? Czy żaden dziennikarz na świecie nie interesuje się już swoim materiałem? Można było zadać kilka prostych pytań i uniknąć żenady warsztatowej, jaką jest ten materiał.
pirek / 89.77.62.* / 2008-03-21 10:45
Przecież to nieprawda: wyższe zasiłki zwiększą liczbę bezrobotnych. Miałem pracowników nisko zarabiających i wiem, że oni zawsze kalkulowali, czy opłaci się iść do pracy, czy brać zasiłek.
Ad rem: na pewno radykalnie możnaby zmniejszyć liczbę bezrobotnych, gdyby przez pierwszy okres np. pól roku, czy rok ZUS nie pobierał haraczu. Wiele osób spróbowałoby własnego interesu, a wielu mogłoby się powieść.
Cspostrzegawczy / 2008-03-18 08:56 / Tysiącznik na forum
także jestem zdziwiony tytułem, czyżby redaktor nie wiedział o czym pisze artykuł, a może prowokuje, lub przyłacza sie do czarnrj propagandy, bo zasiłki chce zwiększyć obecny rząd, a była minister raczej preferuje inne rozwiazania.

Najnowsze wpisy