Forum Forum emerytalneOFE

KNF: Jak dobrze wybrać OFE?

KNF: Jak dobrze wybrać OFE?

Money.pl / 2007-12-02 10:43
Komentarze do wiadomości: KNF: Jak dobrze wybrać OFE?.
Wyświetlaj:
Dfdamiano / 156.17.232.* / 2011-05-18 20:22
Jestem z Wrocławia ,mam 21 lat i własnie założyłęm firme , szukam dobrego specjalisty znającego sie na OFE ale tylko na OFE .Chciałbym również porozmawiać o ubezpieczeniach na życie, prosze o kontakt 692 723 237
Mariusz012 / 2011-01-07 11:21
Właściwy wybór OFE zależy głównie od naszego zaangażowania w analizę wszystkich funduszy. Trzeba zwracać uwagę na stopy zwrotu zwłaszcza od początku działalności, które i tak nie są idealnym miernikiem z powodu krótkiej działalności OFE w Polsce...
Spore kapitały to lepsze możliwości inwestycyjne ale także utrudnienia z wycofywania się z nich. Warto prześledzić politykę inwestycyjną funduszy i zdecydować czy wolimy pewne inwestycje, czy te bardziej rentowne ale mniej bezpieczne.
Opisy wszystkich funduszy, aktualne rankingi według różnych kryteriów oraz możliwość zapisu on-line do każdego OFE można znaleźć na stronie:

https://www.pregofinance.pl/partner/common/?mod=rank&id=19&pid=2870
J.P.Ciesielski / 212.67.156.* / 2011-01-02 17:03
Witam!

Rozne są opinie na temat poszczególnych funduszy i nie ma funduszu, który w każdym roku byłby najlepszy. Ja osobiście jestem doradcą w ING i jest to bardzo dobry fundusz, przynajmniej jeśli chodzi o rankingi, możesz spojrzeć między innymi (nie tylko) na ostatnie notowanie GW. Jeśli mieszkasz gdzies z dala od większych miast pomogę Ci - możesz zapisać się praktycznie nie wychodząc z domu. Prosze wejdz na moją strone - dane w tytule.
piotrek,doradca finansowy / 178.37.91.* / 2010-11-17 18:12
Wg. rankingów KNF-u generali zdecydowanie zajmuje 1 miejsce a prowizja we wszystkich funduszach jest taka sama-3,5%. Jeśli ktoś chce zmienic swoje ofe proszę dzwonic 662639286. TYLKO KRAKÓW
eme / 213.238.80.* / 2010-11-21 09:35
Piotrek tez sie samozwańczo nazywasz doradca finansowym??? Popatrz jak twoj Generali daje tyły od dwóch lat i zamyka tabele od tyłu.. Wszystkich ktorych przetransferowales w ciągu tego okresu stracili.
ofeczka / 2010-06-23 21:07
zdecydowanie polecam OFE Generali
nr 1 w rankingach niezależnych! Komisji Nadzoru Finansowego
rankingi dostępne także na stronie www.ofeczka.pl na tej stronie zapiszesz do OFE Generali oraz zmienisz swoje Ofe na Generali
napisz do mnie na maila: justynaofe@op.pl to prześlę rankingi KNF i artykuły na temat OFE
pozdrawiam
JULITKA 22222222222 / 217.97.173.* / 2010-09-16 09:54
PANI JUSTYNO GENERALI JEST DOBRYM OFE ALE CZYŻ NIE DROGIM? PRZECIEŻ CZYM JEDNOSTKA TAŃSZA TO WIĘCEJ KUPYWANE. JESTEM KLIETKĄ AXA I JESTM ZADOWOLONA FUDUSZ W 5 NAJLEPRZYCH FUDUSZY, NAJMNIEJ RYZYKUJE
(2 MIEJSCE NA 50MOŻLIWYCH PUNKTÓW44) I MA DOBRE OSIĄGNIECIA JEST STABILNY A NIE SKACZĄCY W GÓRE I W DÓŁ
eme / 83.22.9.* / 2010-09-22 08:04
Julitka 2222222 z daleka wali od ciebie akwizycją AXĄ.

PANI JUSTYNO GENERALI JEST DOBRYM OFE ALE CZYŻ NIE DROGIM? PRZECIEŻ CZYM JEDNOSTKA TAŃSZA
TO WIĘCEJ KUPYWANE.


Więcej "kupywują"?? Nie rozumiem.



JESTEM KLIETKĄ AXA I JESTM ZADOWOLONA FUDUSZ W 5 NAJLEPRZYCH FUDUSZY,


Dobrze ze ja nie jestem "kliętem" AXA który jes "najleprzy"
aneta1980 / 85.222.86.* / 2010-11-20 12:09
wynik to nie wszystko, nie każdy ma czas kilka razy w roku składać reklamację w celu odzyskania zaległych składek z ZUS zapraszam do AXA ma serwis czyli odzyska zaległe składki plus będziemy serwisować konto tak żeby w przyszlości nie doszło do sytuacji mrozenia składek przez ZUS kontakt aneta_25@wp.pl, 725-201-957 gg 9265836
eme / 83.22.25.* / 2010-09-17 07:55
JULITKA 22222222222 MAJKA:_) JANUSZ14 to ta sama osoba widac szkolona w DSA
barnaba84 / 77.254.170.* / 2010-06-29 20:54
Zobacz sobie rankingi OFE.
Bardzo wazne (jak nie najwazniejsze) jest stopa zwrotu z ostatnich 10 lat.
Prowizja jest malo wazna bo teraz kazde OFE pobiera tyle samo.
Przykladowe strony

www.generali.pl/html/ofe
www.ing.pl
www.aviva.pl
eme / 83.22.20.* / 2010-06-24 07:48
ofeczka polecam aktualne dane na money.pl Generali to porażka.
ofeczka / 2010-06-24 10:53
polecam rankingi i aktualne dane dot. pracy OFE na przestrzenie 3,6 lat i od początku działalności na stronie Komisji Nadzoru Finansowego - niezależnego i obiektywnego źródła informacji na temat OFE. OFE Generali jest w czołówce.
Wojciech G / 88.156.134.* / 2010-06-16 23:28
A ja powiem tak - wszystkie OFE zarabiaja podobnie i zaden nigdy nie jest na pierwszym miejscu jesli chodzi o stope zwrotu. Natomiast wiem ze PKO BP Bankowy daje opcje ktorych nie daja agenci innych OFE, a mianowicie za free sprawdzaja przeplyw skladek i odzyskuja pieniadze ktore ZUS zalega w skladkach emerytalnych. Nic nie musze robic zeby byc pewnym ze ZUS mnie nie oszukuje.
beata1309 / 79.163.142.* / 2010-10-16 11:38
Nie zgodze sie z tym , w standardzie firmy jest sprawdzanie składek klijenta za free, a jak przedstawiciel tego nie zrobi to tylko dlatego że mu się nie chce i psuje tym opinię innym którzy naprawdę dbeją o swoich klientów.
lezdrub@interia.pl / 79.185.92.* / 2010-09-17 17:12
Wojciechu jesteś w będzie takie standrdy mja jeszcze AXA i Nordea. tez sprawdzają zaległości klientom w ZUS. Czyli w instytucji, która wie,ze zalega,jeśli zeczywiście zalega.

Ale w dużej mierze to Rzad zalega na wyplaty emerytur, totez ZUS paci najpierw emerytury a klientom OFE zalega.

Do Tuska piszcie,aby w pore wywiazywal się ze swoich obowiazków.
oborowy / 79.185.75.* / 2010-09-15 18:18
Wojciechu. Widzę, ze jesteś cztaty. ZUS przysyła zawiadomienie jakie skadki przesłał do OFE?? PRZYSYŁA.
OFE przysyła, jakie skadki otrzymaŁo od ZUS ?? Przysyła.

Wiec po co ci niby ci fachowcy ????Chyba,że umiesz cztać, tylko nie umiesz pojąć co przeczytałeś
Monika P / 89.72.67.* / 2010-06-20 17:35
Zapraszam do Funduszu Emerytalnego :

PZU Złota Jesień

E-mail : monika.proksa@wp.pl
Telefon: 663 694 399

Ponad 200 letnia tradycja , Gwarancja Skarbu Państwa,
Stabilna, Bezpieczna, Godna zaufania
MAJKA:_) / 217.97.173.* / 2010-09-16 09:57
LUDZIE PAMIĘTAJCIE!!!!
NIE MA WYJŚCIA Z PZU ZŁOTEJ JESIENI!!!!!!!!!!!
JAK TYLKO KTOŚ CHCE ZMIENIĆ OFE Z TEGO FUNDUSZU ZACZYNAJĄ SIE TELEFONY, LISTY Z POGRÓŻKAMI ŻE MUSICIE PAŃSTWO ZAPŁACIĆ I PRZEDE WSZYSTKIM KTOŚ WAS BĘDZIE NĘKAŁ I PRZYCHODZIŁ TAK DŁUGO AŻ PODPISZECIE POWRÓT DO ZLOTEJ JESIENI!!!!!
LUDZISKA NIE DAJCIE SOBĄ DYRYGOWAC!!!
beata1309 / 79.163.142.* / 2010-10-16 11:34
są to typowe zachowania ratowników , którzy mają zatrzymać nas w funduszu
glerg / 77.255.159.* / 2010-06-18 23:58
bzdura
Mateusz Z / 149.156.189.* / 2010-06-18 11:27
To jesteś w dużym błędzie jest jedna firma na rynku,która współpracuje z jednym z otwartych funduszy emerytalnych i jej agenci wydobywają zarólwno zagubione dokumenty z ZUS-u i następnie obliczają na specjalnym programie czy kwota która jest na koncie OFE jest prawidłowa jeśli nie to robi reklamację.
oborowy / 79.185.75.* / 2010-09-15 18:08
Mówisz,ze robią ekschumację.Napradę geniusze. Pozazdrościć.
I pewno jeszcze wg. ewangeli Św. Mateusza.
wasylwasylewicz / 212.180.179.* / 2010-06-15 17:53
http://www.youtube.com/user/PSLnewsy#p/a/u/0/Yvvf2N5UHYM
nestorek / 83.31.57.* / 2010-06-14 23:00
Jeżeli obawiasz się podpisywać umowy przez internet polecam skorzystać z rady doradcy finansowego. W większości jest to bezpłatne a masz szereg informacji, zgromadzonych w jedną całość, które pozwolą Ci dokonać właściwego wyboru.
Bezpłatnie skorzystasz z pomocy doradcy finansowego na portalu: http://www.financecontrol.pl/
Pozdrawiam i polecam. Nic nie tracisz
yyuir / 80.50.234.* / 2010-02-06 09:50
Witam. Oczywiście każde miejsce jest dobre do tego aby uświadomić ludzi. PZU jest firmą stabilną, połowicznym właścicielem jest skarb pańśtwa. Jest instytucją pewną, nie zmieniającą nazwy, nie zmienijącą numerów rachunków swoim członkom co jest nagminną działalnością innych pomniejszych funduszy aby utrudnić przelanie środków. Tylko dwukrotnie przez cały okres działalności nie uzyskał średniej ważonej stopy zwrotu ustalonej przez komisję nadzoru finansowego.Inwestuje tylko w akcje dużych pewnych firm. Mniejsze fundusze inwestują bardzo ryzykownie bo ma przełożenie na ich dobre wyniki w czasie hossy a katastrofalne w czasie bessy. Niestety jeśli jesteśmy w ryzykownym funduszu z małymi aktywami możemy się niemile zaskoczyć przechodząc na emeryturę w czasie bessy. Także wybór należy do państwa niema co się obrzucać na forum niech każdy wybierze najlepiej dla Siebie. Pozdrawiam
JANUSZ14 / 217.97.173.* / 2010-09-16 10:03
ZŁOTA JESIEŃ NIE ZMIENIA NUMERÓW TYLKO NIE PRZELEW ŚRODKOW W WYMAGANYM TRANSFERZE BO MÓWI ŻE NP. JEDNA CYFERKA BYŁA ŻLE W ZAWIADOMIENIU A WSZYSTKO BYŁO DOBRZE BO PRAKTYCZNIE WSZYSTKI OSOBY MIAŁY KSERO TEGO PISMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ALBO NACHODZA I STRASZA OPLATAMI PRZEZ ZMIANE NA INNE OFE, STRACI, I OCZERNIAJ APRACE INNYCH PRZEDSTAWICIELI
A I WMAWIAJA ŻE PZU ZŁOTA JESIEŃ JEST POLSKA
NIESTETY NIE JEST POLSKA
Świadomy klient / 90.156.56.* / 2010-04-09 11:10
Jesteś agentem P....? czy może mialeś kontakt z agentem P...? każde OFE jest tak samo pewne jak PZU (ustawa , nie wciskaj kitu, wszystkie maja takie same zabezpieczenia, w tym skarbu państwa) Poza tym jak pokazuje historia ostatnich lat duże aktywa wręcz przeszkadzaja w zyskach, poza tym nie nazwa, ale zysk mnie ineresuje, a PZU nie może się pochwalić .najwyższym. To, któy fundusz jest ryzykowny? A to nie na tym polega, należy skorzystać z ustawy i mieć odrobnę wiedzy , aby zarobić najwięcej. Tego sie właśnie nauczyłam, a papiery jakie agenci P,,,,, zostawiaja klientom to porażka, fakt wszystkie fundusze są "BE" pod jakimś względem tylko P... cacy, mam taki komplet.
Nie średniacy powinni nas interesować tylko najlepsze zyski i każdy świadomy przyszły emeryt powinien się tego nauczyć, jak chce nieco więcej zarobić,
Fakt , że nasza świadomość emerytalna jest na szarym końc w Europie jest faktem i nawe nieza bardz chcemy się czedoś nauczyć myśląc kategoriami PRL i ZUS-u, że jakoś ta będzie, bo nie melismy na nic wpływu. Teraz mnie przeraża fakt, że zaczynają za nas dedować o pieniądzach na emeyturę, aby reanimować ZUS, ale to ma krótkie nogi, potem zmieni sie ekipa rządzących i finał.
Margareth / 2010-06-22 23:35 / Bywalec forum
PZU może i nie ma najwyższego zysku, ale od lat jest w czołówce. A na to przecież warto patrzeć
fasola13 / 85.128.89.* / 2009-06-24 14:54
Mam pytanie, chciałam zmienić fundusz z Pocztyliona na Generali. Ccy to dobra decyzja.?Druga sprawa z pocztyliona nie chcą mi maielem przesłać informacji o stażu członkowskim. Twierdzą, że ochrona danych i muszę wysłać podanie na papierze z własnoręcznym podpisem. Podałam w maielu wszystkie dane pesel nip numer konta i klienta a oni nie musi być własnoręczny podpis. Podanie może każdy podpisać nie mają pewności, że to mój podpis może jeszcze będę musiałą jechać do Warszawy.
Wkurzyłam się czy można jakoś ich przycisnąć żeby odpisali mailem, gdzie można napisać skargę na takie praktyki.
ania
ofeczka / 2010-06-23 21:05
świetna decyzja o zmianie, polecam stronę www.ofeczka.pl gdzie możesz swoje Ofe na OFE Generali zmienić :)
pozdrawiam
kasia fiananse / 2010-02-11 23:47
jak najlepsza, nie czekaj długo ,uciekają ci zyski na przyszła emeryturę:)
lkustra @o2.pl / 79.185.34.* / 2009-10-22 09:50
skarga do komisji nadzoru finansowego
eme / 83.22.27.* / 2009-06-25 21:31
fasola13 @ nie jest dokumentem ani tez wnioskiem jest tylko( jak na razie) forma komunikowania i bezposrednia wymiana informacji.Musisz osobiscie zlozyc wniosek lub prosbe, żądanie etc. ze zlozonym wlasnorecznie podpisem. Podpis mozna porównać z oryginalem a @ moge wyslać ja, jak równiez i lezdrub lub ktokolwiek inny. Poki co Pocztylion za ostatni okres nieźle ciagnie w przeciwieństwie do generali, zasgtanow sie:) nie spekuluj.
lezdrub / 79.185.88.* / 2009-06-28 03:47
Eme. ty znowu widzisz wszystko odwrotnie.
Idź do lekarza. Twoja choroba postepuje.
lezdrub / 79.185.98.* / 2009-06-25 19:26
fasola. a,gdzie masz raportyz OFE pocztyliona. A, gdzie masz kopie umowy z pocztylionem.

Mi się wydaje,że nie wiesz jak żyjesz.
any / 2009-06-24 19:13 / portfel / Bywalec forum
Czy dobra? I tak i nie - pytanie dlaczego to zrobiłaś? Ale to już sobie sama odpowiesz...
Czy sama poszukałaś innego funduszu, czy przyszedł akwizytor i Ci doradził?
Jeżeli przyszedł akwizytor, to widać czymś Cię przekonał, jeżeli masz wątpliwości to nie do końca Cię przekonał...
Dlaczego przed laty wybrałaś Pocztyliona?
Ale to Ty sama musisz sobie odpowiedzieć na te pytania.

Co do drugiej części - faktycznie mailem nic nie załatwisz - takie są procedury. Normalnie sprawę w OFE załatwia się poprzez infolinię, zadzwoń, poproś o przesłanie zestawienia składek od początku Twojego członkostwa w OFE - mają obowiązek to zrobić i to pewnie dostaniesz. Prześlą Ci to na adres, wpisany w umowie.
Trym / 83.23.194.* / 2009-06-23 22:56
Do "cu". Bardzo mocno się mylisz co do tego, że największy i najbogatszy fundusz jest najlepszy. CU ma kapitał rzędu 35mld zł a np. Generali 6mld. Każdy fundusz musi zainwestować min. 60% w bezpieczne instrumety finansowe (obligacje, bony itp) a max. 40% w akcje. Gdyby CU i Generali zainwestowali źle te 40% i osiągneli spadek np. 10%, to policz sobie straty i komu by było łatwiej z tego wyjsć. Bzdurą jest, że bogatszy a zarazem większy jest lepszy. Według mnie najlepiej inwestować w fundusze ze srodka tabeli.
planerzyfinansowi.pl / 94.254.206.* / 2009-04-06 08:11
lada dzień będzie nowy trzyletni ranking KNF- i ciekawe czyktoś wtedy będzie na PLUSIE
;)
narazie szanse ma ALlianz
Pracownik UKNF / 2009-06-23 12:48
Witam Państwa, w związku ze zbliżającym się terminem losowania członków otwartych funduszy emerytalnych (OFE) przeprowadzanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), jako pracownik Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, pragnę przypomnieć, że:

· OFE warto wybrać samodzielnie, a decyzja o wyborze OFE powinna być przemyślana
i poprzedzona analizą porównawczą

· Wybierając OFE należy wziąć pod uwagę wyniki inwestycyjne funduszu i ich
stabilność, zwłaszcza w długim terminie, oraz poziom podejmowanego ryzyka
inwestycyjnego (agresywny wiąże się z większym ryzykiem! ). Pomocniczo możemy podeprzeć się m.in. wiarygodnością instytucji
zarządzającej funduszem, wysokością pobieranych opłat oraz jakością obsługi klientów, czyli nas.

· Kluczowe znaczenie dla klienta mają wyniki inwestycyjne osiągane przez fundusz.
Można je wyliczyć na podstawie publikowanych przez OFE wartości jednostek
rozrachunkowych w danym okresie. UKNF dwa razy w roku, na początku kwietnia i
października, publikuje zestawienie trzyletnich stóp zwrotu funduszy ( http://www.knf.gov.pl/system_emerytalny/Dane_o_rynku/Stopy_zwrotu_OFE/stopy_zwrotu_ofe.html). Trzeba jednak pamiętać, iż są to wyłącznie dane historyczne i nie ma gwarancji powtórzenia się ich w przyszłości.

· Rodzaj i maksymalną wysokość opłat regulują przepisy ustawowe, a wysokość opłat
w poszczególnych OFE określają ich statuty

· Kryterium, na które można zwrócić uwagę jest także poziom obsługi klienta, przede
wszystkim jakość obsługi telefonicznej i internetowej. Warto sprawdzić czy fundusz
zapewnia łatwy i szybki dostęp do najważniejszych informacji, takich jak stan
rachunku, czy wartość jednostki rozrachunkowej. Będzie to w przyszłości pomocne w
kontaktach z funduszem.

· Akwizytorzy poszczególnych OFE nie mogą oferować żadnych korzyści materialnych
w zamian za przystąpienie lub pozostanie w funduszu, są to nielegalne i nieetyczne praktyki. Akwizytor może reprezentować tylko jeden określony OFE. Za działania akwizytora odpowiada powszechne towarzystwo emerytalne (PTE), zarządzające funduszem. Trzeba mieć również świadomość, że za pozyskanie klienta akwizytor otrzymuje od PTE prowizję. W razie jakichkolwiek wątpliwości służę pomocą. Życzę udanych wyborów.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-24 07:50
No tak... szkoda że nie ma wskażnika "jakość obsługi do zysku". Lezdrub miałbyś wskażnik 0,000001...
lezdrub / 79.185.88.* / 2009-06-28 03:53
Mikken. jezeli to tak obliczyleś jak tą emeryturę, gdzie pomylileś sie o 1000zl/m .

Mam nadzieję,że pamietasz ta pomylkę.
Mikken jesteś niewiarygodny w obliczeniach. Sadzisz blędy i tym sposobem wprowadzasz w bląd.
dwor10 / 79.187.77.* / 2009-02-06 16:10
Wybierając (pierwsze lub chcąc zmienić) OFE najlepiej kierować się niezależnymi rankingami z rożnych źródeł, jest ich dużo zazwyczaj dwa razy do roku. Związane jest z faktem, iż w styczniu oraz lipcu następuje losowanie osób tych, które nie podpisały umów z żadnym funduszem, a które mają obowiązek przystąpić do OFE. Zwykle podjęły one pierwszą prace - legalną oczywiście :) Czyli odprowadzane są składki ZUS. Zwracajcie uwagę na prowizje jakie zabiera fundusz od pobranych składek (od 4% do 7%). Ma to bezpośrednie przełożenie na gromadzony kapitał. Fundusze pokazują jak pracują nasze pieniądze zazwyczaj odnosząc się do zmiany ceny jednostki. I tu taki mały przykład: OFE X miało 8% zysk w skali np roku a drugi OFE Y 5%. Policzmy faktyczny zysk z jednej składki z przed 12-tu miesięcy, dla ułatwienia niech to będzie 100zł.
Warianty:
OFE X (7%prowizji) inwestowane jest 93zł + 8% = 100,44zł
tylko 44gr zysku!
OFE Y (4%prowizji) inwestowane jest 96zł + 5% = 100.80zł
80gr zysku!
a więc fundusz, który ma gorsze wyniki inwestycyjne może przynosić większe zyski
OFE X (4%prowizji) inwestowane jest 96zł + 8% = 103.68zł
OFE Y (7%prowizji) inwestowane jest 93zł + 5% = 97,65zł
Spotyka się rankingi OFE, które pokazują faktyczną wartość naszego kapitału uwzględniając wszystkie koszty związane z danym funduszem. Wtedy jest prościej ;)
Odnośnie obecnej sytuacji – „giełda leży”. Wszystkie OFE straciły w roku 2008. Nie sugerujcie się też zyskami OFE, które wypracowały od początku istnienia (1999r). Sytuacja zmienia się cały czas, obecnie (moim zdaniem) trzy lata wstecz to optimum. Oczywiście cała historia funduszu ma wpływ na jego ogólną ocenę. Ale na dzień dzisiejszy są fundusze, które kiedyś radziły sobie świetnie, ich obecna pozycja w odniesieniu do początku istnienia nadal wygląda dobrze. Ale w odniesieniu do roku, dwóch, trzech może się okazać, że znajdują się przy końcu listy. To samo stwierdzenie można „odwrócić” do funduszy, „teoretycznie” gorszych. Wybierajcie z głową i pamiętajcie, każdy fundusz mówi, że jest najlepszy! Co częściowo zawsze jest prawdą bo zazwyczaj chwali się zyskami z okresu, który faktycznie mu sprzyjał. Nie ma tu łatwego wyboru i musicie sami trochę pomęczyć szare komórki ;)
Warto jest też co pewien czas zmieniać fundusz – będzie to w końcu wasza emerytura (a przynajmniej jej część). Dla tych co nie wiedzą to nic nie kosztuje, ALE: jeśli dany członek jest w swoim funduszu ponad 24miesiące. Osoby z mniejszym stażem muszą zapłacić (do 12m – 160zł, 12-24m – 80zł). Z tego wniosek po dwóch latach weryfikujemy swoje OFE.
Powodzenia przy wyborze.
Pozdrawiam, Bartek.
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-03-10 23:13
Bartek. Liczyć umiesz.
Ale cu OFE zysków dobrych nie ma.

Jednego nie zuważyleś, że jest takie jedno OFE Generali, które zawsz zarabia po wyżej średniej. I tymi wynikami może sie cwalić w kazdym okresię swego zarzadzania.

Za caly okres tez. OD 31-12-1999r. Wówczas już aktywnie dzialaly wszystkie fundusze.
1999r to rok rozruchowy.(nie wszystkie fundusze w jednym czasie rozpoczęly dzialalność.
XJGCHVJ / 77.112.246.* / 2009-05-21 10:49
Z tynm Generali to masakra nikogo nie można przepisać ciągle łażą ratownicy . Dali by już spokój z tym odzyskiem , chyba dam sobie spokój i nie będe przepisywał ztego OFE.
cu / 83.168.83.* / 2009-04-04 12:37
witam
to że w chwili obecnej cu nie ma dobrych zysków to tylko dlatego że nie wycofał swoich udziałów w różnych papierach wart. inne tak zrobiły i za 2 lata zobaczycie że Cu będzie nadal największy. Pomimo że nie wyrabia obecnie dużych zysków nadal ma największy kapitał, prosto i dobrze zarządzany, bez zbędnych reklam jak ing, nie patrz ile fundusz zarabia dziś, tylko ile ma dziś kasy i że będzie nadal miał najwięcej za 30 lat jak Ty własnie pojdziesz w odstawkę, bo wtedy Inni młodsi będą Cie utrzymywać, poza CU i ING pozostali mają tak mało kasy że jak wy przejdziecie na emeryturę to wg. ustawy budżet państwa będize musiał do was dołożyć, a wtedy na pewno znajdą siępolitycy którzy obecną ustawę zmienią i nic nie dostaniecie.
ogólnie I i II filar i tak są i będą nic nie warte, ale jeżeli zostaniesz w najwiekszym (CU) masz szanse ze może chociaż o 100 - 300zł będziesz miał więcej tej emerytury.
Fundusze nie zbankrutują , ale zostana przejęte prze większe, więc w efekcie i tak wszyscy wylądują prędzej czy pozniej albo w CU albo w ING, tylko teraz pytanie po co ING skoro wydają kase ludzi na zbędne p******* (typu MArek Konrad)
Im więcej kasy ma fundusz, tym więcej kasy dostanie z inwestycji i tym mniejsze bierze opłaty to wsyzstko jest w ustawie. Nie słuchajcie rankingów gazet. tylko KNF
a to ze Alianz bierze 4% to i tak jakas pomyłka , odbijają sobie na czym innym, pozatym mają na prawde mało pieniędzy.
i co z tego ze Generali ma się dobrze, jak ma ludzi ktorych konta nie przekraczają kilku tys. za 30 lat nikt Cię z tego nie utrzyma. Trzeba sięwbijać tam gdzie są bogaci.
Odpowiedz jest jedna. : CU.
pozdro
lezdrub / 79.185.98.* / 2009-04-06 23:51
Za dawa lata to polowa klientów odejdzie z CU OFE i nie tylko z CU.

W ING i PZU tez sie zmiejszy.

Ty z CU czytasz chociaż wyniki funduszy OFE podawane przez KNF.
Gdybyś czytal to byś tu takich glupot nie pisal.

Na 16 ostatnich podsumowań KNF, CU OFE mialo tylko raz wynik po wyżej średniej.
15 razy byl to wynik poniżej średniej.( 6 lat) daje tylka.

Powiem ci jasno. To ,żę CU OFE ma jeszcze tylu klientów, to jakiś cud i wielka niewiedza.

Ja nie wiem na co oni liczą.
qwer111 / 87.204.73.* / 2010-02-28 19:38
Mają tylu klientów jeszcze bo straszne problemy robią jak ktoś chce odejść.Ja się przepisałem to pierwszy transfer nie puścili bo "nie zdążyli".
Potem ratownik przylazł i jakieś bzdury mi wmawiał.A argumentów żadnych, tylko tekst, że to nie jest dobry moment na zmiane.
mikkeon / 87.207.88.* / 2009-05-21 14:00
Ej eme Lezdrub jest wszędzie!!! Znów ktoś GŁUPOTY pisze i lezdrub się denerwuje. Szkoda nerwów panie kalkulatorek:)
lezdrub / 79.185.89.* / 2009-04-05 00:56
Takie rzeczy może pisac tylko nawiedzony.

Czyzby w CU bylo nowe pranie mózgów.

W CU OFE niedlugo zostana sami nie kumaci.
To znaczy, tacy zco nie wiedza jak zysk w procencie skladanym wplywa na kapital końcowy, a tym samym na wielkość emerytury.
Jezli CU OFE bedzie mialo dalej tak kiepskie wyniki, to ich czlonkowie na emeryturze bedą w zimie chodzić w trambkach.


Ja do Generali tych co maja male skladki, to wogóle im uów nie pisze, Bo za takich Generali nie placi, a ja nie zamierzam marnować czasu i jeszcze doplacac do przesylki.
Niech sie zapisuja przez internet, tak jak chce rzecznik ubezpieczonych.

Ja wolę pisać prezesów. To mi sie najlepiej oplaca.
Oni umią liczyć i dlugo im nie trzeba tlumaczyć, i ratowników puszczają w kanal.

Przecież tak wypowiadal sie rzecznik Ubezpieczonych, ze nalezych akwizytorów OFE wylączyć i aby klienci zapisywali się sami przez internet.

Tak więc ja już Rzecznikowi Ubezpieczonych tym pomyśle pomagam.
Tylko że wielu takich co maja takie skladki do OFE internetu nie ma.
Niech poproszą rzecznika Ubezpieczonych,aby im zapewnil dostep do internetu.
Jak również wielu jeszcze musi nauczyćjak obslugiwać i oczywiscie pewno jeszcze kupić im komputer.
ghfhfyugo / 77.112.246.* / 2009-05-21 10:58
Temu żecznikowi ubezpieczonych i tym w Warszawce to odbija wymyślają jakieś pomysły niech testują je w Chinach albo w Rosji. Jaki internet u klijentów jeszcze z dwa poikolenia nie 5 lat jak CAŁA WARSZAWKA SOBIE MYŚLI w Polsce ludzie nie mają na rachunki a co dopiero na internet.
eme / 83.22.42.* / 2009-04-06 07:58
Lezdrub pranie mózgu to chyba ty przeszedłeś.

W CU OFE niedlugo zostana sami nie kumaci.
[/cyt
We wszystkich OFE "nie kumaci" pisze sie razem. moze w "Dżienerali" inaczej.
O procencie składanym zaledwie słyszałes i powtarzasz jak mantre.

Jezli CU OFE bedzie mialo dalej tak kiepskie wyniki, to ich czlonkowie na emeryturze
bedą w zimie chodzić w trambkach.

Sam nie wiem co to "trambki" ale byc moze ty wiesz bo w nich chodzisz.

Ja wolę pisać prezesów

Przyznam ze to trudne dla mnie.
Oni umią liczyć i dlugo im nie trzeba tlumaczyć,

"umią" w sumie ładny skrót myslowy
Tylko że wielu takich co maja takie skladki do OFE internetu nie ma.

To czysty gryps.
Odpuszczam, zaczęła mnie boleć watroba.
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-05-21 14:37
Inni wszystko zrozumieli, tylko ty eme nic nie jesteś wstanie zrozumieć.

Ty chyba masz coś z glowa nie tak.
eme / 83.5.96.* / 2009-05-25 10:14
lezdrub jestes cieniarz. W twoim wojkowie lub innym Kęblowie znaja cie jako murarza ale jako agent to jesteś nierozpoznawalny. Poki tam nie blysniesz bedziesz dalej murarzem.
lezdrub / 79.185.83.* / 2009-05-27 18:08
Eme. Jaki ty mi zawód jeszcze wymyślisz???
Tak się mijasz zprawdą jak w tematach OFE i ubezpieczeniach.

Ty tak, jak dawniej SB pisala ludziom zyciorysy.
A może ty jesteś jednym z nich.
Może zamieścil byś tu swoją biografię.

Myślę, że wielu forowiczów chcialoby wiedzieć gdzie taki eme żyje, czym sie zajmuje .
I popraw sobie ortografię (mi zwracaleś uwagę)
eme / 83.22.28.* / 2009-05-27 19:26
lezdrub nie sadze zeby "forowiczowie" chcieli mnie poznac, wszak ty tu jestes nieomylny. Ty swoja wiedzą i elokwencją wbudzasz zainteresowanie tłumu i reszty swiata.
I popraw sobie ortografię (mi zwracaleś uwagę)

Oczywiście że "ci"
Józek albo wyluzuj albo odpuść:):)
p2 / 83.20.124.* / 2008-12-30 21:24
A co powiecie o BANKOWYM?
syla71 / 83.238.13.* / 2009-02-23 15:10

co powiecie o BANKOWYM

lepiej nie, słabe wyniki. Od kilku lat ciągnie sie w ogonie peletonu.
eme / 83.5.96.* / 2008-12-31 12:13
p2 nawet nie wiesz ze ten fundusz zmienił nazwe na OFE Mankowy:):)
iixxyy / 95.155.122.* / 2010-09-19 12:06
ludziska co wy nie czytaci i nie kumaci ING CU OFE wescie sie do lektury powodzenia nauka nie boli
iixxyy / 95.155.122.* / 2010-09-19 12:06
ludziska co wy nie czytaci i nie kumaci ING CU OFE wescie sie do lektury powodzenia nauka nie boli
sylwia1709 / 83.13.25.* / 2008-09-11 18:04
mam pytanie bo od niedawna jestem na stażu i chodzą do mnie i proponują "NORDEA" co o tym myślicie?;> z tego co czytałam nie jest tak źle z resztą się coraz bardziej rozwijąją... co wy na to?
pomóżcie!!!!!
zsobisiakonet.eu / 217.113.136.* / 2008-12-28 22:08
zgłoś się tam gdzie zapewnią tobie obsługę posprzedażową
Rashio / 2008-12-09 19:05
Wybór oczywiście należy do Ciebie.
Przedstawię moje zdanie na temat NORDEA.
Jest to jeden z lepjej funkcjonujących OFE, który nadal się rozwija.
Osobiście uważam NORDEA i GENERALI za najlepsze fundusze.
O powyższych świadczą wyniki z zysków jakie one przynoszą. Co do GENERALI to uważam, że w przeszłości gorzej sobie radził niz NORDEA. NORDEA od początku powstania OFE zawsze mieściła się w pierwszej piątce licząc zyski od początku działalności czego nie mozna powiedzieć o GENERALI choć i ten od 3 lat nieźle sobie radzi. Co do NORDEA to z pewnością jest to fundusz stabilny co jest bardzo dużą zaletą. Należałem do wielu OFE (często zmieniałem je na niby lepsze) do czasu kiedy przeanalizowałem wszystkie. Podoba mi się ich strategia i dlatego stwierdziłem że warto wybrać właśnie ten fundusz.
Radzę poczytać o wszystkich OFE albo zaufać skandynawskiemu doświadczeniu.
Powodzenia przy wyborze.
syla71 / 83.238.13.* / 2009-02-23 15:06
sprawdź rankingi. Generali nie spadlo poniżej 5 mijsca i zawsze bierze udzial w losowaniu. Jest to nagroda dla funduszu za dobre wyniki.. Z paźddziernika ranking z wyborczej lub dziennika, fundusz ten zarpobił najwiecej dla swoich klientów. :))


2008-12-09 19:05:02 | Rashio
Wybór oczywiście należy do Ciebie.
Przedstawię moje zdanie na temat NORDEA.
Jest to jeden z lepjej funkcjonujących OFE, który nadal się
rozwija.
Osobiście uważam NORDEA i GENERALI za najlepsze fundusze.
O powyższych świadczą wyniki z zysków jakie one przynoszą. Co
do GENERALI to uważam, że w przeszłości gorzej sobie radził
niz NORDEA. NORDEA od początku powstania OFE zawsze mieściła
się w pierwszej piątce licząc zyski od początku działalności
czego nie mozna powiedzieć o GENERALI choć i ten od 3 lat
nieźle sobie radzi. Co do NORDEA to z pewnością jest to
fundusz stabilny co jest bardzo dużą zaletą. Należałem do
wielu OFE (często zmieniałem je na niby lepsze) do czasu
kiedy przeanalizowałem wszystkie. Podoba mi się ich strategia
i dlatego stwierdziłem że warto wybrać właśnie ten fundusz.
Radzę poczytać o wszystkich OFE albo zaufać skandynawskiemu
doświadczeniu.
Powodzenia przy wyborze.
zzo / 80.53.12.* / 2009-03-12 12:54
najlepsza jest AXA
uczciwy1 / 194.181.127.* / 2009-03-12 14:25
najlepsza jest AXA - W robieniu ludzi w balona
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-02-06 17:37
Tak i niech pobieraja CI 7%
:))

idz tam gdzie pobieraj 4 % i maja dobre wyniki
rybski / 178.73.48.* / 2010-09-15 12:58
wg mnie to najlepszym rozwiązaniem jest pójść tam gdzie bezpiecznie inwestują a nie agresywnie i mają przy tym dobre wyniki polecam generali i allianz, co dwa lata i tak można bezpłatnie zmienić ofe więc powinno się z tej możliwości korzystać i zmieniać na te lepsze fundusze, formalności z tym jest tyle co zero potrzebny jest numer z poprzedniego funduszu i dowód osobisty, składamy 2 podpisy i jesteśmy członkami innego towarzystwa.
adyka / 83.238.240.* / 2009-01-02 18:01
wpisz sobie w googlach-ranking funduszy emerytalnych 2008- przejrzyj dokładnie we wszystkich kategoriach, za poszczególne okresy, bazuj też na komisji nadzoru finansowego, ocenach przez gazety np.Rzeczpospolita, czy Wyborcza, i dopiero sam sobie odpowiedz co jest ile warte, a Nordea raczej w czołówce nie siedzi...
klara02 / 85.222.87.* / 2010-06-25 21:11
Czy takie raknkigi sa waszym zdaniem miarodajne i rzeczywiscie pokazuja prawde ?
juz nie raz sie przekonalismy jak to jest z tymi rankingami i co ona nam pokazuja.
mar... / 83.14.8.* / 2008-12-31 20:37
w nordei potrafia klamac zeby zdobyc klienta. mi wciskali ze od stazysty biora 3,5 % najmniej na rynku...a to nieprawda...wystarczy zadzwonic biura obslugi...o marce świadczy też obsluga...
Marlon Brando / 83.7.229.* / 2009-01-23 00:25
Do mar...
Ale bzdury!!Może i jakis kretyn tak powiedział.W końcu czarne owce są w kazdym OFE.
Akurat Nordea OFE ma jedna z najlepiej rozwinietych sieci obsługi klienta.Zapytaj osób kóre sa w tym funduszu czy kiedykolwiek miały problem z załatwieniem czegoś u agenta?Agent jest na każde zawołanie klienta.Doradza,gdy jest koniecznośc to także dostarczy odpowiedni formularz np zmiany danych osobowych i w kazdym przypadku zalezy mu na zadowoleniu klienta.Po prostu Nordea tak szkoli swoich akwizytorów aby nie tylko pozyskac klienta ale także go utrzymać.To jest sztuka!!Zobacz rankingi transferów od 99 roku i zobaczysz że saldo transferowe w Nordea jest na dużym plusie,ludzie chca przechodzić do Nordei.Odwrotnie jest na przykład w CU.W rankingu transerów Commercial jest na szarym koncu.W ciągu 10 lat funkcjonowania OFE dwa razy wiecej ludzi odeszło z CU niz zdecydowało sie zaufać temu OFE.
Jesteś naprawdę nie fair twierdząc takie brednie że obsługa w Nordeii jest słaba.
CU / 83.168.83.* / 2009-04-04 12:42
ciekawe skąd masz taki ranking,
a nawet jeżeli jest jak twierdzisz ze tak duzo ludzi odeszło z CU, to jak to moze być ze CU ma nadal najwięcej pieniędzy i nadal najwięcej ludzi? w CU również każdy agent i infolinia jest na Twoje zawołanie, wszystko doradza, ponadto powiadamianie sms, internet, bajerki. I co najważniejsze największa procentowo skala poprawności przelewania pieniędzy z ZUSU ! ,
pod tym względem dziękujemy nordei czy axa , nie dbają o klientków pieniądze bo co 4ty przelew nie dochodzi tylko znika a później pisz pan 4 podania zeby sprawdzili z ZUSIe gdzie Twoja kasa.
pozdro
pacia / 79.189.213.* / 2009-02-06 22:48
jezeli uważasz że ciaganie klijenta po policji bo takie sztuczki prowadzi nordea jezeli klient chce odejsc od fundusz jest "najbardziej rozwinieta siecia obslugi klienta" to masz racje ten fundusz jest OK a co do odchodzenia to obecnie wiecej osob odeszlo z tego funduszu niz przyszlo
eme / 83.22.50.* / 2009-01-23 09:00
Marlon Brando przeciez wszystkie ofe dbaja o swoich klientów, sa na kazde zawolanie itp.itd. Życie pokazuje cos innego tak samo jak pleciesz bzdury o statystykach. Dołóż minimum swojej pracy i sam poszukaj na necie statystyk.Jak widze korzystasz jedynie z przekazów nie sprawdzając ich prawdziwości.Dla ułatwienie podaje ci linka
http://www.knf.gov.pl/system_emerytalny/Dane_o_rynku/Transfery/transfery.html
Jak bedziesz mial troche cywilnej odwagi to przeprosisz wszystkich tutaj za wprowadzenie w błąd
Grazia43 / 77.65.154.* / 2008-12-18 14:31
Nordea od 2005 roku w rankingach KNF nie przekroczyła średniej. Myślisz Rashio, że to jest korzystne dla klientów ? :-). pozdrawiam
znajomy / 2008-12-09 20:49
nikomu nordea nie polecam porazka jezeli chodzi o to jak sie trktuje klienta gdy trzeba cos zalatwic
znajomek / 194.181.127.* / 2008-12-10 16:39
Znajomy,

To co, ty polecasz tylko AXA.
znajomy / 2008-12-10 19:16
nikogo w powyzszym tekscie nie polecalem a jezeli masz jakies kompleksy na punkcie jakiegos ofe no to wspolczucia widocznie jestes marnym "agentem"
lezdrub / 79.185.99.* / 2008-12-09 19:37
Rashio. ty chyba wyników nie znasz.
Dałeś przepal okropny.
bardzo się ośmieszyłeś OFE nordea należy do II ligi
Edi44 / 83.7.231.* / 2008-12-29 19:21
Przeciez wystarczy porównac na wykresie AXA i Nordea.Po co sie kłucić.Wyraznie widac że od poczatku działalnosci Nordea zarobiła wiecej niz AXA.
Albo ktos ślepy albo głupi:((
Rashio / 2008-12-10 05:10
Lezdrub. Nie sądzę abym dał przepał.
Nordea od początku działanlości nigdy nie była poniżej piątej pozycji. Oczywiście inaczej wygląda jeśli wybierzemy inne dowolne okresy, co jest bardzo zgubne. pamiętaj, że NORDEA dopiero się rozwija w Polsce. Ich wyniki mnie zadawalają a jeśli chcecz kogoś naciągnąć na inny fundusz to oczywiście da się przedstawić Nordee w złym świetle jak każdy inny fundusz.
Pozdrawiam.
znajomy / 2008-12-10 10:12
gosciu popytaj ludzi z branzy czym sie nordea wyroznia to moze zmienisz zdania..
porazka ofe.

wole nawet cu niz nordea nawet pocztylion lepszy
Rashio / 2008-12-10 15:39
Człowieku.
CU czy POCZTYLION w czym jest lepszy od NORDEA?
Więcej płacą akwizytorowi?
Co to nas obchodzi?
Ważna jest stabilna praca funduszu oraz dobre zyski.
NORDEA właśnie takie cechy posiada czego nie można powiedzieć o innych funduszach.
Jeśli ktoś tu chce być mondralą to niech wyliczy mi moją przyszłą emeryturę w tym niby lepszym funduszu i zagwarantuje mi ją. To jak fundusze będą pracowały w przyszłości to tylko domysły.Nikt mi nie wyliczy przyszłej emerytury. Jaki OFE zagwarantuje mi wzrost moich środków w każdym momencie?
Nie ma takiego i nie będzie.
Ja wierzę w wyniki jakie mam do tej pory od początku działalnosci.

Tak więc nie piszcie że Nordea to dno jeśli nie macie pojecia o OFE.
Podajcie argumenty dlaczego tak sądzicie.
Chyba, że reprezentujecie jakieś wybrane OFE to będzie zrozumiałe ze czychacie na klienta.
znajomy / 2008-12-11 18:01

Ważna jest stabilna praca funduszu oraz dobre zyski.
NORDEA właśnie takie cechy posiada czego nie można powiedzieć o innych
funduszach.



NO tak tylko nordea reszta to porazka masz racje:)
smiech w oczy
Rashio / 2008-12-11 22:14
Widzę, że masz problem z interpretacją. Napisałem, że Nordea posiada takie cechy.
Nie napisałem, że wszystkie inne fundusze takich cech nie posiadają.
Osobiście za najlepsze uważam NORDEA oraz GENERALI i do niedawna ING.
Nie będę pisał o najgorszych gdyż to moje zdanie wynikające z analiz których dokonałem kierując się pewnymi kryteriami. Każdy ma prawo do swojego zdania. Ja tak właśnie uważam. Moje analizy pozwalają mi na osiąganie dobrych i bardzo dobrych wyników na GPW.
Stąd uważam, iż mogę podpowiedzieć na podstawie własnych badań w co inwestować najlepiej.
Jak dla mnie NORDEA co nie znaczy, że za 10 lat nie zmieni się moje zdanie.
Dla każdego innego może to być jakikolwiek inny fundusz.
NO tak tylko nordea reszta to porazka masz racje:)
smiech w oczy
znajomy / 2008-12-12 09:50
napisałeś :
"NORDEA właśnie takie cechy posiada czego NIE MOZNA POWIEDZIEC O INNYCH FUNDUSZACH"

tak mi sie wydaje ze wynika z tego ze nordea ma wszystkie super cechy a cała reszta ich nie ma no ale nie wiem może ja inaczej kojarze:)
Rashio / 2008-12-12 14:34
Może inaczej kojarzysz.
Fakt, że interpretacja tego co piszę wymaga inteligencji.
Nie bierz tego do siebie ale czasem trudno w kilku zdaniach streścić teorię, badania, wyniki oraz analizę tak aby każdy zrozumiał. Zauważ, że ty nastawiony jesteś na konkretny fundusz ze względu na swoje przekonania i masz rację ze ten fundusz jest najlepszy dla Ciebie. Nie dopuszczasz myśli o innym, gdyż każdy inny jest gorszy od Twojego.
Jesteś po prostu wierny swojemu funduszowi.
Zauważ, że wątek dotyczył NORDEI. Gdyby ktoś napisał o GENERALI to też twierdzę że jest to dobry fundusz. Ty zaś pisałbyś o swoim jeśli nie jesteś wierny GENERALI.
To nas różni.
znajomy / 2008-12-12 15:23
jak bys poczytal wiecej moich wypowiedzi to bys zauwazyl ze chwale inne fundusze a nie polecam tylko nordea.

no mam nadzieje ze kiedys caly kraj dogoni Cie inteligencją i będzie rozumował tak jak ty:)
pozdrawiam
Rashio / 2008-12-12 20:04
Nie chcę Ci dokuczyć znajomy.
Odnosiłem się do wątku a Ty skrytykowałeś moją opinię.
Szkoda, że skreślasz wszystkich i myślisz tylko o sobie.
znajomy / 2008-12-12 20:14
ale to wlasnie ty gosciu innych skresliles ale oki zlewam cie:) nie bede juz cie komentowal bo to zbedne:)
pozdrawiam życze sukcesow
wesolych świąt:)
Rashio / 2008-12-12 22:24
Wypowiedź prostaka:-)
Moze przeczytam w końcu coś inteligentnego na forum.
Wesołych Świąt. Tylko nie snuj domysłów o co chodzi z tymi swiętami bo znowu jakiś film sobie wkręcisz.
znajomy / 2008-12-13 07:31
moglbys mnie nie obrazac swiadczy to o twojej niklej kulturze.
Rashio / 2008-12-13 14:34
Sorki znajomy.
Nie potrafię się zniżyć do Twojego poziomu.
Jakoś Cię nie rozumiem.
znajomy / 2008-12-13 17:08
mądrzejszy musi ustąpić więc to robie.
antyznajomik / 194.181.127.* / 2008-12-12 16:22
Znajomy a ty to jestes dopiero inteligentny pracujac w takiej renomowanej firmie jak DSA SA.
Edi44 / 83.7.231.* / 2008-12-29 19:29
Faktycznie znajomy jest chyba wiernym przedstawicielem DSA SA i nie da złego słowa powiedziec na OFE AXA.
Nawet gdyby miał tym samym zaszkodzic ludziom którzy zdecyduja sie w swojej niewiedzy wybrać ten fundusz.Nie oszukuj ludzi i nie twierdz że AXA jest lepsza niz Nordea bo doskonale wiesz że mijasz sie z prawdą.
Nie twierdze że AXA jest słaba ale nie jest lepsza niz Nordea.!!
Zobacz wyniki!!
pacia / 79.189.213.* / 2009-02-06 22:55
akurat w tej chwili AXA ma lepsze wyniki od nordei tak wiec radzila bym sprawdzic
Rashio / 2008-12-10 05:10
Lezdrub. Nie sądzę abym dał przepał.
Nordea od początku działanlości nigdy nie była poniżej piątej pozycji. Oczywiście inaczej wygląda jeśli wybierzemy inne dowolne okresy, co jest bardzo zgubne. pamiętaj, że NORDEA dopiero się rozwija w Polsce. Ich wyniki mnie zadawalają a jeśli chcecz kogoś naciągnąć na inny fundusz to oczywiście da się przedstawić Nordee w złym świetle jak każdy inny fundusz.
Pozdrawiam.
lezdrub / 79.185.77.* / 2008-12-11 01:05
Rashio. twierdzisz,że podałem nie prawdę???
Za okres 30-09-2005 do 30-09-2008 według wyników KNF nordea ma 4-e miejsce od dołu. róznica do czołówki za ten okres to 6,5%
Rashio / 2008-12-11 05:22
Lezdrub. Oczywiście masz rację.
Wyniki za wybrany okres są właśnie takie, tylko dlaczego mając dostęp do netu podajesz wyniki archiwalne z 30-09-2008 a nie z 10-12-2008?
Czy dlatego, że w tym okresie to wygląda nieco inaczej?
Tak jak pisałem wcześniej, dla każdego OFE można przybrać takie okresy żeby postawić dany fundusz w złym świetle.
Sprawdźcie stopy zwrotu za ostatnie 36, 24, 12, 6, 3-miesiące oraz od początku działalności. Ponadto, skoro NORDEA aż tyle traci to dlaczego u nich stawka za jednostkę nie spada a wręcz się umacnia? Dlaczego pozostałe OFE nie potrafią przebić stawki za jednostkę?
Jak dla mnie to każdy może wybrać inny OFE. Ja napisałem dlaczego wybrałem NORDEA.
Jakie wy macie argumenty przemawiające za za innym funduszem i jakim?
Zamiast krytykować napiszcie lepiej dlaczego warto wybrać inny OFE. Na tym się skupcie.
andrea154 / 195.225.246.* / 2008-12-02 11:17
polecam Generali jest wyzsza stopa zwrotu
eme / 83.22.0.* / 2008-12-02 21:33
andrea154 stopy zwrotu i nic wiecej na przyszlosc, to okresowe chwilowe argumenty
Zmienie OFE / 77.112.218.* / 2008-12-08 00:02
Ja proponuje ING ok. 20% więcej zysku na przyszłość
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy