Forum Forum finansoweBanki

KNF: Prezesi banków za dużo zarabiają. Chce to ukrócić

KNF: Prezesi banków za dużo zarabiają. Chce to ukrócić

Wyświetlaj:
lplp / 83.12.23.* / 2009-07-20 10:25
Trzeba pamiętać o jednym - Bank ma zyski i z tego płaci. Nie doi Państwa tylko obywateli którzy wzięli kredyty i pożyczki. To że ich zarobki są PRZESADZONE to jedno, ale ingerencja KNF???? Moja firma i ja decyduję ile kto zarabia - nic komu do tego. Od tych 6 mln przecież podatek zapłacony, ZUS nakarmiony....
wiarus 12 / 91.196.109.* / 2009-07-21 00:05
BZDURY piszesz. Finansowy kryzys światowy wywołały banki które z rzekomej biedy otrzymały miliardy dotacji państwowych w USA. Niepolskie banki w Polsce są zarządzane przez korporacje amerykańskie, zwalniają ludzi i tym kosztem nabijają bezczelnie kasę z która dzielą się z partiami , innymi korporacjami finansowymi i etc
onix / 77.222.254.* / 2009-07-22 14:19
sam piszesz bzdury. o! spiskowy teorytyk dziejów. ciąg dalszy BZDUROtwórstwa!
a_propos84 / 2009-07-24 12:59
To nie do końca bzdury. Faktem jest, że banki z siedzibą w Polsce to banki-córki międzynarodowych instytucji, które oferując m.in. TIP-y (toksyczne instr. pochodne) doprowadziły do odpływu z Polski ok.15 mld zł do potrzebujących gotówki zagranicznych instytucji finansowych. Ale zgadzam się z lplp, że banki najwyraźniej stać na tak wysokie wynagrodzenia, a to że prezesi są pozbawieni wszelkich skrupułów i z nich korzystają to już inna bajka. Dlatego lepiej by było, gdyby KNF przyjrzało się wnikliwiej skąd biorą się owe zyski. Mniejsze, uczciwie wygenerowane zyski, to i niższe pensje prezesów i tym samy poczucie sprawiedliwości w społeczeństwie. A tymczasem banki "nabijają" swoich klientów w butelkę (wystarczy przeanalizować newsy od stycznia tego roku ad. opcji walutowych i kredytów konsumenckich) i nie ponoszą za to żadnych konsekwencji.
Pilsener / 2009-07-20 09:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak w prywatnych firmach zarabiają dużo to źle - jak w państwowych to jest to "ważna polityka społeczna w ramach wyrównywania szans i nagradzania ciężko pracujących związkowców" - oczywiście wysokość wynagrodzeń prezesów nijak się ma do:
- wysokości wynagrodzeń w całym sektorze bankowym
- ogólnego nakładu na wynagrodzenia
A zarówno średnia płaca, jak i nakłady na na wynagrodzenia są niższe w sektorze prywatnym niż w państwowym, więc o co biega? Wiadomo o co: partyjny komitet w postaci KNF nie może czepiać się sam siebie, czyli niewydolności państwa czy przekrętów w ramach rządowych projektów, KNF'u NIGDY nie ma, gdy państwo doi swoich obywateli albo trzeba skontrolować rozdział środków w ramach projektów "cwaniacy na swoim".

Dlatego w podsumowaniu mam do partyjniaków z KNF'u jedno krótkie słowo: wyp******ać.
asdad / 193.108.177.* / 2009-07-20 08:13
Potwierdzam, przynajmniej jesli chodzi o bank BPH. Sytuacja ciecia kosztow i zatrudnienia, nie przeklada sie jednak na jakosc obslugi klientow, o co oczywiscie dbaja sami pracownicy, ktorzy nie otrzymuja premi, bo ?

bo zostala z niej zrobiona kolejna rezerwa, a prezes? ponad 6 mln za wyrzeczenia pracownikow...?

Jesli ktos uwaza, ze w sektorze bankowosci to pieknie jest i swietnie sie pracuje, to zapraszam do dyskusji.
FirezeuG / 2009-07-20 12:04 / Tysiącznik na forum
Jeśli pracownikom to nie odpowiada to zawsze mogą się zwolnić i poszukać szczęścia w innym miejscu. Ja tak zrobiłem już 2 lata temu i nie narzekam.
Ile zarabia prezes w prywatnej firmie nie powinno nikogo interesować.
darko123 / 77.65.99.* / 2009-07-20 09:12
Tylko ze Pan Kluza też za dużo zarabia i posiada obecnie majątek z niewiadomego źródła. Wydaje się ze to chwyt marketingowy, żeby pokazać ze osoby z kojarzone z PiS to coś robią a sami grabią ile można.
Paryżanin / 213.17.180.* / 2009-07-20 20:04
W jaki sposób to bystrzaku ustaliłeś?
dfgsdff / 193.108.177.* / 2009-07-20 15:53
Wanzer...juz niedlogo...:)

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: