Forum Polityka, aktualnościGospodarka

KNF weźmie pod lupę SKOK-i?

KNF weźmie pod lupę SKOK-i?

Money.pl / 2011-02-11 20:17
Komentarze do wiadomości: KNF weźmie pod lupę SKOK-i?.
Wyświetlaj:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-02-14 10:31
PiS ma swoich ludzi i swoje interey w SKOKach, to jest wiadome od dawna. Gdzie indziej moze by uprać te cala kasę. Swój swojego broni. Jak sie keidys razem z Jarkiem zwiną razee z wasza kasa, to bedzie lament i pewnie do budżetu przybiegniecie po "gwaracjie" PieSki.
Oszołomowaty / 89.229.75.* / 2011-02-11 22:00
Niech sie może bank światowy , bank europejski , bak POmidorów i innych banksterów czy MFW o********* za przeproszeniem od SKOKÓW. Wiadomo, ze SKOKi są poza konkurencja, jeśli chodzi o oprocentowanie lokat czy pożyczek (niech mnie jakiś POmidor pokaże lepszą ofertę niż dają SKOKI przeciętnym i średnim zjadaczom chleba). Z tego co wiem, to tam zawsze oprocentowanie lokat jest o 2-3 % większe niż w bankach (nie ma aż tak twardej zasady maksymalizacji zysku). Z tego powodu nawet w rankingach rzadko się ich ujmuje. Dlatego leżą tak wielką belką w oku bankowców. Za to banki to są takie bezpieczne i wspaniałe, że ho ho! Oaza dobra i źródło szczęścia dla ludzi - kasę za darmo rozdają he, he ... (historia pokazuje, że sa z********* wiarygodne - ale to trzeba sie nieco historii uczyć, a nie TVN oglądać).Oj POmidory - kiedy wy sie zorientujecie, że jesteście non stop robieniu w baranów? No kiedy? Inteligenci niby ...
A może pozostawmy te SKOKI? Podatki płaca jak każda inna instytucja, od kiedy istnieją nikt tam kasy nie stracił,. A kredyty jak się bierze to niestety trzeba je płacić tak samo jak bankom. Może damy Polakom świadomy wybór - jeśli chcesz to zaufaj SKOKOM a jak nie chcesz to zaufaj bankom - ryzyko twoje ... Nie jest to prostsze i o wiele mniej skomplikowane? Nie trzeba będzie przynajmniej nowych instytucji kontrolnych zakładać, kolejnych urzędasów setki zatrudniać.
Poza tym poczytajcie sobie o takich kasach społecznych w USA,Niemczech, Kanadzie Japonii - może wam choć trochę sie POoczka otworzą
JanuszPOlikot / 2011-02-11 20:46 / Tysiącznik na forum
Moje doświadczenia ze SKOKAMI(skarbiec) są bardzo negatywne.
Uważam że powinny być poddane nadzorowi KNF.
Ciekaw jestem który z "szarych"członków spółdzielni widział sprawozdanie roczne ,finansowe oraz protokoły lustracji .
W regulaminie opisanego powyżej SKOKU par.9 pkt. 11 "prawa i obowiązki członków" jest to "rzekomo" zagwarantowane.

A na koniec taka sytuacja .........Przychodzę rano do "SKARBCA" z intencją założenia lokaty .Kwota dosyć znaczna więc kasjerka dorzuca 0,1% ponad oprocentowanie standardowe(widocznie ma takie możliwości). Rozmawiam z nią i ustalamy że zadzwoni do swojego szefa czy dostanę trochę więcej niż 0,1%........bo kwota lokaty niemała.
W odpowiedzi dostaję informację od tego "szefa" przekazaną mi telefonicznie przez pracownicę że nie dostanę w ogóle nic ponad standard czyli nawet tej 0,1%........Widocznie "szef" miał zły dzień.Tak bez podania konkretnych przyczyn i przesłanek traktuje się depozytariusza ........nie dostanę ciut lepszych warunków lokaty ..... bo nie i już. Myślę że warto zmienić coś w SKOKACH aby oceniając klienta (członka) kierowały się przesłankami merytorycznymi a nie własnym widzimisie szefów. Tym bardziej że w ulotce z ofertą lokat była zapisana klauzula o możliwości negocjowania oprocentowania większych depozytów.

Panowie szefostwo SKOK SKARBIEC jak was można poważnie traktować skoro robicie takie cyrki klientom.
Dodatkowo dajecie argumenty za wprowadzeniem bardziej przejrzystych procedur pod nadzorem KNF.........
skokowicz / 83.7.195.* / 2012-01-13 16:30
Jeśli coś to deponenta. Depozytariusz to w tym przypadku SKOK. Ciekawe czy w banku otrzymasz ciut lepsze oprocentownie bo tak i już. Jeśli coś jest negocjowane to widocznie nie wynegocjowałeś bo najprawdopodobniej dysponowałeś za małą gotówką. Akurat w przypadku Skarbca to oni maja dosyć fajną ofertę więc nie widzę tu potrzeby negocjacji. Zaznaczam że nie jestem ich klientem ani pracownikiem. Ale pewnie z marnymi 100-tyś chcesz wynegocjować nie wiadomo co to proszę cię:D:D:D:D:D A co do pracowników Skarbca trochę im brakuje ale w banka to dopiero robią matołki. Tylko w banku mordy nie będziesz darł a w skok to sobie możesz no nie bo przecież to nie bank:D:D:D:D:D
Oszołomowaty / 89.229.75.* / 2011-02-11 22:11
Ale idż sobie do banku , przyjacielu ... idż i tam znajdź lepsza ofertę. A może już znalazłeś - to się pochwal który to bank dał ci więcej za ta lokatę niż SKOK. A poza tym który z szarych klientów banków widział "... sprawozdanie roczne ,finansowe oraz protokoły lustracji...".
Pamiętam, ze niecały rok temu kolega tez szukał oferty na złożenie lokaty, obdzwonił, obmailował z 15 banków a oo SKOKACH nawet słyszeć nie chciał (bo ponoc PIS-owska) Okazało sie jednak, że one oferują najwięcej, nawet po wpłaceniu opłat za przystąpienie i trzeba się było z koniem przeprosić. Z tego co wiem na razie nie narzeka i nie ma żadnej oferty która zachęciłaby go do przejścia do banku. Słyszałeś może ile kasy wydoiły z banków banki matki z zagranicy w czasach kryzysu? To były dziesiątki miliardów w czasach kiedy brakowały żywej kasy w Europie. A KNF nie zrobiła nic - to kolejne koryto dla ekipy powiązanej ściśle z bankami - przyjrzyj sie choc kilku nazwiskom to zaraz się zorientujesz jakie tam "niezależne postacie" występują i dla kogo grają ...

Najnowsze wpisy