Forum Polityka, aktualnościKraj

Koalija PO-PSL może rozpaść się przez opcje

Koalija PO-PSL może rozpaść się przez opcje

Wyświetlaj:
Cwany / 2009-06-15 10:40
ja rozumiem, że moja ponad 80-letnia babcia mogłaby nie rozumieć, jaką umowę podpisuje z bankiem, ale nawet gdyby taka umowa była dla niej niekorzystna, rząd by jej nie pomógł (to sytuacja czysto hipotetyczna, bo jak na razie nie było takich problemów). Ale "ratowanie" firm dlatego, że dokonały złych inwestycji? Ratujmy wszystkie firmy, które są źle zarządzane w imię ratowania miejsc pracy vel zdobywania poparcia, a dobijajmy podatkami te firmy, które dobrze prosperują i przynoszą zysk. Takie odwrotny dobór naturalny.
Pilsener / 2009-06-12 03:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale nie ma opcji, żebym stracił - polski rząd mnie kocha i sypnie obficie kasą podatników, wzbogacając się jednocześnie o sutą prowizję dla swoich partyjnych aparatczyków, oczywiście zarobią przedsiębiorcy trzymający stronę rządu - Ci przeciwni zostaną wywleczeni o świcie z barłogu (jak Kluska) lub stracą koncesję na działalność (jak np. Halex).

"PO ulega lobby bankowemu" - tak samo jak partia lobby umoczonych w opcjach - polska to chyba jedyny tak chory kraj, gdzie nie ma odpowiedzialności i wszystko reguluje się ustawą. Niedługo nie będzie można puścić bąka bez jakiegoś lobby, a jak bez koncesji i zgody lokalnych komisarzy to już w ogóle!

Mieszkam tu (z przerwami) już ponad 20-cia lat i nic nie idzie ku lepszemu - jak była komuna tak dalej jest: Toosck, Kaczynsky, Napieralsky, Pawlak - same stare komuchy, kiedy polacy wybierzecie jakiś demokratów i rozprawicie się ze starą nomenklaturą i klasą pasożytniczą? Wdrożycie wolność, demokrację i kapitalizm? Niby polacy tacy "solidarność" i umiłowanie wolności, powstania itepe, ale jak się tu przyjedzie to wcale tego nie widać - czy WY, polacy, robicie wszystko na pokaz? Komunę też obalacie na pokaz? Do niczego nie doszliście, niczego światu nie pokazaliście, wstydźcie się!
lesicki / 2009-06-11 12:23
To może wogóle przejść do gospodarki planowej. Takiej z jaką skończyliśmy 20 lat temu...
Dokładajmy pieniądze firmom, które mają 1straty na opcjach walutowych - zabierajmy zaś tym, które mądrze postępowały i mają zyski.
A może zezwolić na anulowanie transakcji na giełdzie, jeśli przyniosły one straty...? Oczywiście, że jakakolwiek ustawa związana z opcjami będzie niezgodna z Konstytucją. Ale opozycja + PSL wiedzą swoje.
qoomaq / 83.21.79.* / 2009-06-11 10:38
Co dwa dni pod patronatem państwa goli się kilka milionów naiwnych w imprezie która jest czystym oszustwem. I nic tu nie pomaga fakt że zyski z tego oszustwa wydaje się podobno na pozyteczne cele.
semeo / 2009-06-11 08:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to pieniądze z podatków mają iść na ratowanie chciwych przedsiebiorców, po co zawierali nieliniowe opcje, na których w wypadku osłabienia złotówki tracili 2 razy więcej? przy normalnych opcjach nie byłoby sprawy, ale wtedy zarobek byłby mniejszy, gdyby złotówka się umocniła
po / 80.53.40.* / 2009-06-11 10:06
Tez jestem właścicielem firmy i importuje banko prześcigają się ofertach opcji i to jest chore a potem w momencie końca nagle kurs się zmienia i przegrywasz jestem tego samego zdania chciwość musi być piętnowana a osoby które podjęły takie decyzje obciążone finansowo i koniec kropka. Dość amatorów zatrudniajmy menadżerów z prawdziwego zdarzenia niech zarabia bardzo dużo ale jak spieprzy to weksel in blanko wypisuje się na kwotę strat i koniec

Najnowsze wpisy