Forum Forum finansoweKredyty

Kobietom udziela się droższych kredytów

Kobietom udziela się droższych kredytów

Money.pl / 2007-08-02 09:39
Komentarze do wiadomości: Kobietom udziela się droższych kredytów.
Wyświetlaj:
wojcher / 2007-08-02 19:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Raczej mniej zwracają uwagę na "szczegóły" jakimi są "drobne" różnice w oprocentowaniu. Koszt kredytu to również prowizje. A tu łatwo ukryć koszty rzeczywiste
daridari / 2007-08-02 16:46
Może po prostu, najzwyczajniej w świecie, kobiety mniej się targują (negocjują), może biorą mniejsze kredyty - bardziej bezpieczne, ale banki wtedy są mniej skłonne do zmniejszania prowizji. A 27tys. na 30 lat daje 75zł miesięcznie, trochę inaczej to wygląda, wziąwszy jeszcze pod uwagę, że jest to wyliczone dla największej różnicy - kredytu we frankach.
yerry / 193.41.230.* / 2007-08-02 15:45
bzdura,
pracuję w banku przy kredytach hipotecznych od 5-ciu lat i zawsze było jest i będzie tak, że kobiety mają lepszą zdolnosć kredytową przy tych samych zarobkach, dostają więc kredyty na wyższe kwoty i w dodatku taniej niż mężczyźni w tym samym wieku. Nawet jak po kredyt przychodzi małżeństwo to do wyliczania zdolnosci kredytowej przyjmuje się dane żony, bo wychodza lepsze warunki.
Powód jest prosty- kobiety są mniej skłonne do ryzyka i banki o tym wiedzą...
pozdrawiam geniusz z AZ ....
terek / 217.67.199.* / 2007-08-02 12:54
debilny pseudo-katolicki kraj
jliber / 212.180.147.* / 2007-08-02 09:53
Kobieta NIE jest rowna mezczyznie bo moze zajsc w ciaze, co potencjalnie eliminuje ja z rynku pracy, takze ZAWSZE bedzie miala gorsza pozycje w jakichkolwiek dlugoterminowych kontraktach finansowych, czy to umowy o prace, czy to kredytowych.
Lubicz / 2007-08-02 11:54
Typowy feministyczny bełkot. Już sam tytuł jest tendencyjny. Jeśli już powinno być: KOBIETY BIORĄ DROŻSZE KREDYTY.
Ja oczekuję na inne tytuły: Blondynkom udziela się droższych kredytów( od brunetek). Modelki zarabiają więcej od swoich kolegów modeli. Wtedy może by ktokolwiek uwierzył że to nie jest czysta feministyczna propaganda.
jliber / 212.180.147.* / 2007-08-02 12:58
Hmmm, a wydawalo mi sie ze feministki wlasnie twierdza ze kobieta JEST rowna mezczyznie. To ze kobiety zarabiaja mniej, czy tez maja drozsze kredyty to nie zadna propaganda, ale fakt. Propaganda to twierdzenie ze kobiety sa identyczne mezczyznom i ze powinny miec takie same place czy warunki kredytowe.
Lubicz / 2007-08-02 17:42
Dobrze napisałaś - wydawało ci się. Celem feminizmu jest zdobycie przewagi, nie żadna równość Taka propaganda to potwierdza, bo za nią idą wnioski, aby "biednym, dyskryminowanym kobietom" zagwarantować np. lepsze warunki.
Taki sens ma szukanie i nieprofesjonalne porównywanie związków płci z dowolnym zjawiskiem ekonomicznym. Czy z faktu, że np. mieszkańcy Londynu mają średnio wyższe wynagrodzenie niż mieszkańcy Warszawy wynika, że warszawiacy są dyskryminowani? Rozumiem, że należy wynagrodzenia ustawowo zrównać? Absurd.
jiber - nie po raz pierwszy widzę, że myślenie nie jest twoją mocną stroną.
kaskadere / 2007-08-02 09:39 / portfel / Tysiącznik na forum
bo nie mają zacięcia do negocjacji
nowa dzisiaj / 87.167.231.* / 2007-08-02 11:04
Oj mają, mają. Kiedy poszłam negocjować cenę samochodu, rabat zaczął się od 9% i donegocjowałam do 13%, wydawało mi się, że wszystko jest ok., ale kiedy na drugi dzień poszedł mój mąż, który wcale nie jest taki dobry w negocjacjach, propozycja wyjściowa to było 11% i bez problemu dostał 16% rabatu :-((( A tyle się mówi o równouprawnieniu :-(((
jliber / 212.180.147.* / 2007-08-02 11:13
Mylisz równouprawnienie (te same prawa), z jednakowością.
nowa dzisiaj / 87.167.231.* / 2007-08-02 15:55
Równouprawnienie = to samo prawo w każdej dziedzinie - tutaj: do takiego samego rabatu. Tak samo jak obie płcie mają to samo prawo w kwestii wolności słowa, wyboru religii, czy jednakowo je dotyczy zakaz śmiecenia czy przestrzegania przepisów drogowych.
ppprzemo / 2007-08-03 16:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Jedno drugiego nie wyklucza. Jasne, że masz prawo do takiego samego rabatu ale przecież negocjacje to rozmowa dwóch ludzi, w trakcie której wiele się może zdarzyć...
Być może wyższy rabat był wynikiem wyłącznie drobnego, niezauważalnego na pierwszy rzut oka elementu.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: