Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Kodeks deweloperów na celowniku UOKiK

Kodeks deweloperów na celowniku UOKiK

Money.pl / 2008-04-23 12:56
Komentarze do wiadomości: Kodeks deweloperów na celowniku UOKiK.
Wyświetlaj:
watcher / 89.78.135.* / 2008-04-23 15:25
developerzy nic sobie nie robią z jakichkolwiek dobrych zasad / kodeksów dobrych praktyk / czy też obowiązującego prawa w zakresie ochrony interesów klientów .... :(
Co zaskakujące, pomimo pewnego zastoju na rynku nieruchomości, dalej traktują klienta na zasadzie "jak się nie podoba to ..."
Argumentację iż stosowane praktyki są nieuczciwe wobec klienta, odpierają wzruszeniem ramionami i formułką "bo my tak mamy, a umowa była sprawdzana i wszytko jest w porządku"
Może gdyby posypały się konkretne i egzekwowane!!! kary pieniężne, to może zmieniliby swoje praktyki w zakresie podejście do klienta...
jliber / 2008-04-23 12:56 / Tysiącznik na forum
Moze by sie lepiej UOKiK wzial za sądy które każą po rok czasu często czekać na wpis do hipoteki? Ciężko już ruszyć kolegę urzędasa? Ja nie muszę z danym developerem podpisywać umowy, za to w sądzie jestem traktowany jak szmata bez mojej woli.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-04-23 14:54
co ty sądy działąją dobrze. ziobro był idiotą, że krytykował sędziów i sądy
arch / 2008-04-23 17:25 / Tysiącznik na forum
Ustawa z 23.8.2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym jest nowym aktem prawnym regulującym zagadnienia ochrony konsumenta i zwalczaniu nieuczciwej konkurencji w relacjach między przedsiębiorcami a konsumentami.
-ustawa jest przedstawiona na tle dyrektywy Parlamentu Europejskiego i rady 2005/29/We z 11.5.2005 r. o nieuczciwych praktykach handlowych,
którą implementuje do prawa polskiego oraz w kontekście ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, na której jest wzorowana i z którą łączy ją przynależność systemowa.

Najnowsze wpisy