Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kodeks pracy wymaga zmian. Prace mają ruszyć już we wrześniu

Kodeks pracy wymaga zmian. Prace mają ruszyć już we wrześniu

Wyświetlaj:
krewetka930 / 77.254.61.* / 2016-03-11 12:10
A co z agencjami pracy tymczasowej? To dopiero jest fenomen!!
Bartu360stopni / 164.127.56.* / 2016-03-11 14:08
Już podatek od hipermarketów miał być taki, a wyszło jak zwykle, że małe sklepy rodzinne ucierpią. Tak będzie i teraz za pewne, że mówią, że chcą dobrze a ściągną tylko z tych którzy pracują a nie zatrudniają. Oni wykorzystują to, że ludzie nie mają wiedzy a darmowe porady prawne to fikcja. Jakby nie takie firmy jak availo, że za 100 zł masz trzy porady i stworzenie pisma urzędowego, to nie wiem czy w ogóle ktoś próbowałby dochodzić swoich praw.
zawiedziony pracownik / 46.186.36.* / 2016-03-11 11:40
Ja dostałam umowę o pracę na 10 lat.Czy to normalne? Od 22.02 16 r. obowiązują 33 miesiące , aby dostać umowę na czas nieokreślony.I ja znów muszę czekać 33 miesiące ,aby dostać umowę na czas nieokreślony ,tylko nie wiem czy nie skończy mi się umowa o pracę i znów się nie załapię.A pracodawca po skończonej umowie każe pracownikom zakładać działalność gospodarczą,a umów o pacę już nie przedłuża.
asp74y / 89.64.44.* / 2016-03-11 11:14
kodeks pracy nie jest zły, problem w tym, że nie ma komu pilnować by był przestrzegany. Przecież wystarczy wejść do każdej niemieckiej czy włoskie montowni w Polsce i w 30 minut. dowiedzieć się, że połowa przynajmniej w ostatnich 3 miesiącach tyrała 16 godzin, nie miała wolnego weekendu, ma umowy śmieciowe, ma problem z dostaniem umowy na czas nieokreślony itp. PiP to instytucja teoretyczne, działająca na korzyść pracodawców i to jest problem. BHP działa tylko wtedy kiedy da się stłamsić pracownika. Przykład: Jeśli pracownik zgłosi, że ma zbyt mało miejsca w szatni i jest w niej zimno, to BHP mu powie, że to przejściowe i pracują nad tym. Ale np. jeśli pracownik użyje telefonu na hali produkcyjnej, to dostanie karę.
cvq / 94.78.182.* / 2016-03-11 10:19
Przetrzepać firmy które zatrudniają wszystkich na umowach o dzieło podczas gdy wykonyją pracę czysto etatową, innych przymuszają do zakładania działalnośći gospodarczej.Co to za działalność skoro pracę wykonuje się tylko dla jednego zleceniodawcy i pracuje się w wyznaczonych godzinach.Np. operatorzy suwnic (Gdynia).
janek 3454365 / 46.238.231.* / 2016-03-11 11:52
Będziesz musiał pracować u araba, a przecież tego nie chcesz
NOE1 / 188.146.70.* / 2016-03-11 11:12
Otwieraj firmę to dowiesz się dlaczego.
prawda131 / 31.61.140.* / 2016-03-11 10:02
WCZORAJ OTRZYMAŁEM 670ZŁ WYPŁATY. PRACUJĘ JAKO OCHRONIARZ. KILKA LAT TEMU PRACOWAŁEM W ZAKŁADZIE PRACY CHRONIONEJ PAŃSTWOWEJ ZA 2500-DO 3000TYŚ.NA MIESIĄC. PRACUJĄ ZE MNĄ EMERYCI POLICJANCI I WOJSKOWI MAJĄ PO 3000 TYŚ.NA MIESIĄC EMERYTURY I RENTY I ŚMIEJĄ SIĘ ZE MNIE ŻE PRACUJE ZA TAKIE PIENIĄDZE. CO MAM ZROBIĆ JESTEM INWALIDĄ OD URODZENIA. CIĘŻKO MI ZNALEŹĆ INNĄ PRACĘ
Z KOLEI ONI ZDROWE CHŁOPY MOGLI BY ZASÓWAĆ NA BUDOWIE. ALE TO LENIE I PRACUJĄ TYLKO Z NUDÓW.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Realista / 83.6.102.* / 2016-03-11 10:02
Powinna być rewolucja w tym względzie .. Pracodawca powinien płacić za pracę a nie opłacać pracownikowi składek .. Te pieniądze powinien dostać pracownik do ręki w wynagrodzeniu !! a co z tym zrobi to jego sprawa. Każdy ma indywidualne konto w ZUS-ie i na te konto chcę wpłacać tyle ile mi się podoba !! Nie ważne czy to zarobię na zbieraniu butelek , grzybów czy puszek po piwie .. Do tej pory każda umowa powinna być "ozusowana" a umowa o dzieło zawierana tylko z osobami prawnymi (np. samozatrudnienie). Jeżeli rozwiążemy NFZ to pieniądze , za które oni funkcjonują wystarczą na leczenie każdego !! Kodeks być musi !!!, tylko chodzi o jego przestrzeganie . Po co było walczyć o wolne soboty jeżeli teraz pracujemy "na okrągło" cały tydzień ?? Za pracę w soboty i niedziele powinien pracodawca płacić podatek równy wynagrodzeniu jakie otrzymał pracownik !! Tak bodajże jest np; we Włoszech.. Popatrzcie jak pracuje Francuz , Anglik .. W Polsce to są łagry a nie zakłady pracy. Popatrzcie na cmentarzach w jakim wieku odchodzą ludzie , nie będzie należytego odpoczynku to eksterminacja narodu jest na dobrej drodze ..
NOE1 / 188.146.70.* / 2016-03-11 11:11
Dodaj że należy zlikwidować bankruta z jego 50K leniami, zwanym zus, płacić tylko podatek od wynagrodzenia, to wtedy wystarczy na znacznie więcej niż dziś gdy karmimy ten kartel finansowy bez dna.
oklo / 83.12.12.* / 2016-03-11 09:46
Bardzo proszę rozważyć czy nie powinno wrócić świadczenie urlopowe, które zabrał Tusk i dzisiaj w kodeksie czytamy pracodawca zatrudniający do 20 pracowników może, ale nie musi wypłacać świadczenia urlopowego swoim pracownikom. Dlatego też jak pracodawca może wybrać to wybrał niepłacenie, a to świadczy, że człowiek zatrudniony w małej firmie nie dostaje żadnej premii żadnych bonów i jeszcze zabrano jednorazowe w roku świadczenie. Może nie wszyscy właściciele firm są "świniami", ale mój powiedział nie muszę płacić bo w kodeksie pracy tak stoi napisane.
Robson325 / 83.21.35.* / 2016-03-11 09:30
Należy zmienić teraz okładki tego Kodeksu, bo zawartość dawno zmieniono, a dotyczy ona tyko przywilejów dla pracodawców i koniecznie dokonać zmiany nazwy na Kodeks Pracodawców.
wiwan / 2016-03-11 10:09
Najwyraźniej ograniczyłeś się do lektury okładki właśnie. Na początek polecam dział VIII- Uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem....

No i przypominam, że obowiązujące prawo pracy to szereg innych ustaw i rozporządzeń poza KP
Pi S - obiecanki / 188.146.10.* / 2016-03-11 08:52
Proponuję wprowadzić 6 godzinny dzień pracy (górnicy 3 godz), piątki, soboty, niedziele wolne dla WSZYSTKICH (dla górników jeszcze środa i czwartek), 100 dni płatnego urlopu (górnicy 150 dni), minimalna pensja 6000zł netto (górnicy 12000zł + 13 stka, 14stka... 20stka), kategoryczny zakaz zwalniania pracownika za takie p******* jak; kradzież, lenistwo, niepunktualność itp. Tyle ma początek.
zboku / 91.239.113.* / 2016-03-11 10:26

niedziele wolne dla WSZYSTKICH (dla górników jeszcze środa i czwartek), 100 dni płatnego urlopu (górnicy 150 dni), minimalna pensja 6000zł netto (górnicy 12000zł + 13 stka, 14stka... 20stka), kategoryczny zakaz zwalniania pracownika za takie p******* jak; kradzież, lenistwo, niepunktualność itp. Tyle ma początek.

Bzdury piszecie towarzyszu.Jeśli macie problem z płaceniem poborów nie zatrudniajcie,będzie kłopot z głowy.Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy